Kraj profesionalizacije vojske i ukidanje vojnog roka

Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
bolje i to nego da nekom dedi prinosim gusku i lopatu ili da nosim pice po kaficima za bedni baksis ...

Pa oni su se sami opredelili za to...Mada ja nisam čuo za takvo služenje...Znam ljude koji su civilno služili koji su radili za rampama,kao čuvari i nešto slično tome...nisam čuo da su bili babice :/
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
To su sve price, kada se izglasa zakon u skupstini, onda ce biti tako, dotle, pravac-vojska.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416
hocu samo da saznam da li sam u obavezi ici ili ne!

...da u obavezi si...do 35god.
...na sajtu Ministarstva odbrane... stoji nacrt Zakona o vojnoj obavezi po kojem se granica poslednjeg odlaska u vojsku spusta sa 35 na 30 godina, odnosno ona je i dalje 35 ako sud ustanovi da je lice izbegavalo vojnu obavezu.
... nakon 35 ide krivicna...koja zastareva za 20 godina...

p.s.
...davno sam odsluzio voj.rok u tvom gradu...ali nije bilo ovakog obucenog i strucnog kadra...
zid.gif


n1470423436_192843_1208.jpg







2hnz9t2.gif

64pe77.jpg

 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Što lupaš glavom, ne slažeš se da žene idu u vojsku ili žališ što toga u tvoje vreme nije bilo, možda bi neku "pozvao na odgovornost"?.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416
Što lupaš glavom, ne slažeš se da žene idu u vojsku ili žališ što toga u tvoje vreme nije bilo, možda bi neku "pozvao na odgovornost"?.

...ehh...naravno da žalim...žalim...žalim...žalim...vojni rok bi prosao zanimljivije i krace...



2hnz9t2.gif

64pe77.jpg

 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Nemoj izbjegavati vojsku.
Meni je to spasilo život.
Tamo ćeš nešto naučiti. Ne daj Bože da ti zatreba. Rat je haos, a ta "profesionalna vojska" će sigurno ostaviti narod kada zagusti. I nikad je neće biti u dovoljnim količinama. Nemoj se zavaravati, šta ćeš ti kada ti zagusti a ne znaš se braniti. Kako ćeš porodicu da braniš?
Ovo je nestabilno područje, rata je uvijek bilo i uvijek će ga biti.
Trebate gledati malo naprijed. Država i kada kapitulira u jednom momentu narodu pukne film i hoće da se oslobodi.

Trebate dobro razmisliti koliko je dobro ne ići u vojsku.

Danas idem u Zajecar na odsluzenje vojnog roka. Hvala na savetu :)
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
[WARNING]ndp751 već drugi put ti skrećem pažnju da staviš izvor iz kojega si vijest prekopirao. Još ovaj put sam ja editovao tvoj post i napisao izvor. Ubuduće ću brisati. Ova vijest će biti premještena u Aktuelnosti - Društvo. Ako se pokaže da tamo indentičan tekst već postoji, obrisaću ti post.[/WARNING]
 
Natrag
Top