Kraj profesionalizacije vojske i ukidanje vojnog roka

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Kad je to bilo , to su obične bajke , ja svakoga savetujem ako ima bilo kakva pametnija posla bolje je to raditi, nego da gubi vreme čisteći pušku i lišće.
Sigurno, gurati bake u kolicima na terapiju ili držati im guske dok obavljaju fiziološke potrebe je mnogo veća "dužnost" za mladog čoveka i pametnije u svakom slučaju...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pametnije je recimo naučiti jezike ili naučiti svirati neki instrument (gitaru) ili savladati neki zanat a ne tupaviti u vojsci i još pričati kako je to čast.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Pametnije je recimo naučiti jezike ili naučiti svirati neki instrument gitaru ili savladati neki zanat a ne tupaviti u vojsci i još pričati kako je to čast.
Pa ne opredeljuju se oni između Muzičke akademije ili Kembridža i služenja vojnog roka! Mi smo sagradili kuću na sred puta, i miris baruta često se oseća našim krajevima, valjalo bi onda bar nešto znati o tome...
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Pametnije je recimo naučiti jezike ili naučiti svirati neki instrument (gitaru) ili savladati neki zanat a ne tupaviti u vojsci i još pričati kako je to čast.

Ili sedeti kući i pretvarati se da učiš za kolokvijume a u stvari čeprkaš po netu i floofuješ Krstaricin chat?
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pa ne opredeljuju se oni između Muzičke akademije ili Kembridža i služenja vojnog roka! Mi smo sagradili kuću na sred puta, i miris baruta često se oseća našim krajevima, valjalo bi onda bar nešto znati o tome...
Baš zato što smo previše mirisali barut , nema potrebe to ponavljati. A kome to nije kuća na putu u Evropi (sem Englezima) ?
Ili sedeti kući i pretvarati se da učiš za kolokvijume a u stvari čeprkaš po netu i floofuješ Krstaricin chat?
Ja rekoh za one koji imaju nešto pametno da rade. A ovo civilno služenje jeste budalaština , bolje je uvesti dobrovoljno služenje pa onaj kome je baš čast i ko voli to, neka služi a onaj ko ima pametnija posla neka se bavi njima.
Hvala bogu pa se ova moja predviđanja obistinjuju yes3
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Baš zato što smo previše mirisali barut , nema potrebe to ponavljati. A kome to nije kuća na putu u Evropi (sem Englezima) ?
Mislio sam kuća kao granica Istoka i Zapada, pravoslavlja i katolicizma...
A onaj barut nismo mi prvi potpaljivali, niko nas ništa nije ni pitao... ;)
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruka
195
E moj ti tesko ti da sluzis vojsku 6 meseci. A sta bi radio 40 i neke kad se vojni rok sluzio 3 godine. U nekim zemljama se i dan danas sluzi vojni rok 5 godina (mislim da je Albanija) i 3 godine (mislim da je grcka).

Idi oduzi se drzavi i posle nakrivi kapu. Mada iz prica mojih najblizih to im je jedan od lepsih perioda u zivotu. Tu su postali zreliji i bolji ljudi.

hm....to stoji samo donekle....većina zemalja je i ukinula ili delimično ukinula odlazak u vojsku gradjana, a uvela profesionalne vojnike iz jednog jedinog itekako bitnog razloga -kada vojnik odsluži rok trajao on 6 meseci, 1god ili 5 godina, on je sa time završio i osim nekih povremenih vežbica vraća se svom privatnom životu. Znači ako bi došlo do rata mnogo je verovatnije da bi se većina ljudi sa odsluženim rokom u ratu osećala kao početnik jer se to što su 'naučili' i kako su naučili brzo zaboravlja. (ovo se i dešavalo 90-ih). Zato su i uvedeni profesionalci koji su zato plaćeni i oni moraju biti uvek u top formi. Kao da će sutra da se zarati....naravno ima i onog, neka ginu oni zato su i plaćeni.....yes3
Da....a što se tiče zrelijih i boljih....ne sećam se da sam iz vojske izašao mnogo zreliji ili bolji čovek (otac mi je bio vojno lice), već sam bio formiran kao ličnost, a i za druge - ko je bio razmažen, detinjast i aljkav to je i ostao.....ne možeš nekog ko se formirao 20 godina da preusmeriš za par meseci (toliko traje obuka....ostalo je čisto odsluživanje).
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Vidim da neki ne citaju postove od pocetka. Ne zelim da tema ode u off topic, zelim samo da saznam cinjenicno stanje. Nisam rekao da ne zelim da idem u vojsku, nisam rekao da mi je tesko i nisam rekao da imam pametnijeg posla, hocu samo da saznam da li sam u obavezi ici ili ne! Ljudi, citajte postove pre nego sto se raspisete!
 
Natrag
Top