Koliko su jevandjelja pouzdana?

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Dragi prijatelji,


obrisana mi je poruka u kojoj vas sve obaveštavam...

"Po svemu sudeći, najverovatnije neću pisati na ovom forumu."

... imajte to na umu ako ne budete dobili odgovore na mnogobrojna pitanja.

Ali ako hoćete diskusiju, svi ste pozvani da razgovaramo uživo...

Javite se slobodno
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132

U to vreme koji se kalendar koristio? Sigurni nije Gregorijanski. A posebna poteškoća je i to što je matematički model postavljen tek u četvrtom veku. Pre toga su imali običaj i da dodaju jedan mesec. Bitno je da se dokaže da li je te godine bio Petak ili ne, kako i kažu sva četiri jevanđelja.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
I dalje nisi definisao "nista", nisi prokomentarisao nedostatak dokaza za tvrdnje vernika a argument neznanja ti nece pomoci da dokazes da bog postoji. Ako ne znas kako je nesto nastalo ili kako nesto funkcionise i neznanje probas da zamenis bogom, nisi nista objasnio. Za svaku nepoznanicu koja je posle nekog vremena objasnjenja, nikada objasnjenje nije bilo bog. Tema nije astrofizika i kosmologija ranog univerzuma.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
I jedno pitanje za sve proučavaoce Biblije (kontradiktornosti)...

Kako Vama izgleda karakter Isusa Hrista?

Da li Vam se sviđa takav karakter, ili ne? Da li smatrate da je takav karakter dostojan divljenja, ili pak smatrate...

???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Mislim da nisi na dobrom putu.... ako zelis postivati tudji dignitet i biti iskren.

Veliki broj ljudi se sluzi lazima cime ponizava sugovornike a sebe deklarise kao nevrijednu osobu.

Zasto to kazem?

Ja jesam vjernik, ali postoji tacka u kojoj ateisti i vjernici mogu odgovoriti sasvim iskreno da ne znamo.
- ateisti i drugi neki ce reci da je sve stvorila priroda
Na pitanje Ko je stvorio prirodu oni nemaju odgovor
- vjernik nema nikakvo znanje o Porijeklu Svemoguceg Boga, kazu oduvijek je i zauvijek i tu zavrsava svo znanje.
Vjernik moze biti u preimucstvu ako vjeruje da je kompletan Zakon Bozji, sve sto se dogadja u prirodi i u uspostavi prirode potice od Boga!

Nauka je Bozja, jer nauka je dio istine!

Ukoliko imas problema sa svojom knjigom i naucnim dokazima, budi siguran da knjiga koju hvalis nije pouzdana.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
I dalje nisi definisao "nista", nisi prokomentarisao nedostatak dokaza za tvrdnje vernika a argument neznanja ti nece pomoci da dokazes da bog postoji. Ako ne znas kako je nesto nastalo ili kako nesto funkcionise i neznanje probas da zamenis bogom, nisi nista objasnio. Za svaku nepoznanicu koja je posle nekog vremena objasnjenja, nikada objasnjenje nije bilo bog. Tema nije astrofizika i kosmologija ranog univerzuma.

Svaka tema ateista pokušava da OSPORI...

POSTOJANJE STVORITELJA NEBA (SVEMIRA) I ZEMLJE

Tako da ne možete reći da to nije tema...

Recite nam iskreno, zašto POKUŠAVATE da osporite verodostojnost Biblije?

Nije li UPRAVO ZATO da bi OSPORILI...

POSTOJANJE STVORITELJA

?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Naprotiv, starstuff je jasno definisao pitanja na početku i ja nameravam da ih obradim jedno po jedno.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Naprotiv šta?

Hoćete da se upoznate sa istinom da bi je prihvatili?

Joh 8:32 I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti.

Isus Hrist

Ako je tako, onda ćete se pomoliti STVORITELJU da bi ga upoznali

Šta je teško reći (u sebi):

STVORITELJU ako postojiš...

OTKRIJ SE I MENI

?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
U to vreme koji se kalendar koristio? Sigurni nije Gregorijanski. A posebna poteškoća je i to što je matematički model postavljen tek u četvrtom veku. Pre toga su imali običaj i da dodaju jedan mesec. Bitno je da se dokaže da li je te godine bio Petak ili ne, kako i kažu sva četiri jevanđelja.

Ok, razumem na sta si mislio, ali kao sto sam ti napisao ni 14. ni 15. dan Nisana nisu fiksni dani u nedelji, tako da nije bitno koji je kalendar u pitanju posto se datum pashe odredjivao u odnosu puni mesec posle prolecne ravnodnevnice.

Luka 22:15
And he said unto them, With desire I have desired to eat this passover with you before I suffer

Jovan 19:14
And it was the preparation of the passover, and about the sixth hour: and he saith unto the Jews, Behold your King!

Ne, ne kazu sva cetiri jevandjelja, u Luki jede za Pashvu sa apostolima a u Jovanu je vec uhapsen i odgovara Pilatu na dan pripreme za Pashvu.
Koje godine?
 
Natrag
Top