Koliko su jevandjelja pouzdana?

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ok, razumem na sta si mislio, ali kao sto sam ti napisao ni 14. ni 15. dan Nisana nisu fiksni dani u nedelji, tako da nije bitno koji je kalendar u pitanju posto se datum pashe odredjivao u odnosu puni mesec posle prolecne ravnodnevnice.

Luka 22:15
And he said unto them, With desire I have desired to eat this passover with you before I suffer

Jovan 19:14
And it was the preparation of the passover, and about the sixth hour: and he saith unto the Jews, Behold your King!

Ne, ne kazu sva cetiri jevandjelja, u Luki jede za Pashvu sa apostolima a u Jovanu je vec uhapsen i odgovara Pilatu na dan pripreme za Pashvu.
Koje godine?

A što se ne bi pomolili STVORITELJU...

pa da onda vidimo da li su jevanđelja kontradiktorna ili ne?

Zar nije ovo fer predlog?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Svaka tema ateista pokušava da OSPORI...

POSTOJANJE STVORITELJA NEBA (SVEMIRA) I ZEMLJE

Tako da ne možete reći da to nije tema...

Recite nam iskreno, zašto POKUŠAVATE da osporite verodostojnost Biblije?

Nije li UPRAVO ZATO da bi OSPORILI...

POSTOJANJE STVORITELJA

?

Kao prvo, na ovoj temi ukazujem na kontradikcije u jevandjeljima, zatim na istorijske cinjenice koje imamo vezane za Isusa, kao i razlike u novozavetnim tekstovima kroz period od skoro dva milenijuma, koje nisu zanemarljive. Ako te ne mrzi procitaj temu od pocetka pa onda prokomentarisi.
Drugo, negativna se ne dokazuje, nego se pozitivna tvrdnja dokazuje, znaci ako kazes da postoji ruzicasti jednorog, breme dokaza nije na meni nego na tebi, ovde sam prosto izneo par zapazanja u vezi novog zaveta.


"A što se ne bi pomolili STVORITELJU...

pa da onda vidimo da li su jevanđelja kontradiktorna ili ne?

Zar nije ovo fer predlog?"

Predlog je tebi fer a meni besmislen, jer ne verujem u boga. Pokazi da postoji bog a zatim pokazi da je molitva delotvorna i onda cu da razmotrim tvoj predlog.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Reci ti kada se pomolis Bogu da li su nebesa i zemlja nacinjeni za 6 dana.
Reci kada se pomolis Bogu da li su rodoslovlja Isusova jednaka i da li ih uopce ima?
Reci ti, kada se pomolis Bogu da li ti je Isus rekao da imas vise od haljine i sandala 8na drugom mjestu haljine, sandakla i stapa)?
Reci ti da li Bog ne zna ili laze, kada se pomolis Bogu.
Vidis, ja se ne moram moliti da bih sâm sebe ubijedio da je laz istinita.

Ja sam Bogu zahvalan sto mi je dao razum, zahvalan sam Mu sto je dao Upute ljudima i sto je mene nacinio vjernikom.

Tako je...

(1. pitanje)

VERUJEM STVORITELJU NA REČ...


Gen 1:1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
...

Gen 1:31 Tada pogleda Bog sve što je stvorio, i gle, dobro beše veoma. I bi veče i bi jutro, dan šesti.

Gen 2:1 Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
Gen 2:2 I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini;
Gen 2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;
Gen 2:4 To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo,


(2. pitanje)
Hristova genealogija (Rodoslovlje)

U pitanju su dva različita genealoška stabla, jedno je po krvnom srodstvu (od Marije) a drugo je od Josifa...

Matej piše Jevrejima (i navodi stablo Josifa), jer je to Jevrejima bilo bitno (muška loza)

A Luka daje izveštaj od Marije sve do Adama! (Hristovo pravo genetsko stablo)

Pogledajte u čemu se razlikuju ova dva rodoslovlja:

Genealogy of Jesus - Wikipedia, the free encyclopedia


(3. pitanje)
Num 23:19 Bog nije čovek da laže, ni sin čovečji da se pokaje. Šta kaže neće li učiniti, i šta reče neće li izvršiti?


(4. konstatacija) laž ili istina...

Božja reč nam svima pokazuje...

Naše poreklo (STVORITELJ neba (svemira) i zemlje je stvorio i nas ljude - čoveka - muško i žensko)
Razlog raspadanja i smrti (slobodan izbor stvorenja da se odvoji od STVORITELJA)
Jedini način na koji se možemo vratiti u nebesku porodicu (prihvatajem Božjeg dara - Isusa Hrista)

Vi možete OSPORAVATI Božju reč...

ali tim izborom nećete naći sreću u životu!

(niti će grešnici dobro proći u ovom životu, niti će dobro proći na sudu Božjem)

Ecc 8:11 Što nema odmah osude za zlo delo, zato srce sinova ljudskih kipi u njima da čine zlo.
Ecc 8:12 Neka grešnik sto puta čini zlo i odgađa mu se, ja ipak znam da će biti dobro onima koji se boje Boga, koji se boje lica njegova.
Ecc 8:13 A bezbožniku neće biti dobro, niti će mu se produžiti dani, nego će biti kao sen onome koji se ne boji lica Božijeg.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Kao prvo, na ovoj temi ukazujem na kontradikcije u jevandjeljima, zatim na istorijske cinjenice koje imamo vezane za Isusa, kao i razlike u novozavetnim tekstovima kroz period od skoro dva milenijuma, koje nisu zanemarljive. Ako te ne mrzi procitaj temu od pocetka pa onda prokomentarisi.

Nije problem da diskutujemo o Bibliji i kontradiktornostima, ali zašto Vi ako hoćete da diskutujete kao kompetentna osoba ne želite da se pomolite STVORITELJU neba (svemira)?

Samim odbijanem da prihvatite NAUČNI METOD (da isprobate sve varijante) pokazujete da u stvari ne želite da dobijete odgovor od

STVORITELJA!

Biblijski ljudi će Vam reći od koga dobijate nadahnuće za odbacivanje STVORITELJA...

od neprijatelja nas ljudi!


Drugo, negativna se ne dokazuje, nego se pozitivna tvrdnja dokazuje, znaci ako kazes da postoji ruzicasti jednorog, breme dokaza nije na meni nego na tebi, ovde sam prosto izneo par zapazanja u vezi novog zaveta.

Nisam Vas pozvao da dokažete NEPOSTOJANJE STVORITELJA već da iznesete Vaše argumente za postojanje prostora, materije i vremena...

Da li Vi verujete da je materija večna?

ZAŠTO NE ODGOVORITE NA OVO PITANJE?


"A što se ne bi pomolili STVORITELJU...

pa da onda vidimo da li su jevanđelja kontradiktorna ili ne?

Zar nije ovo fer predlog?"

Predlog je tebi fer a meni besmislen, jer ne verujem u boga. Pokazi da postoji bog a zatim pokazi da je molitva delotvorna i onda cu da razmotrim tvoj predlog.

Vama je besmisleno da pitate Tvorca svemira da Vam pomogne da ga upoznate...

besmisleno Vam je da kažete: "STVORITELJU, pomozi mi da te upoznam i da razumem ako postojiš!?"

???

A nije Vam besmisleno da dragocene trenutke jednog jedinog života kojeg imate trošite na osporavanje tog "IMAGINARNOG" Boga (biblijskog Boga)?

I jedno pitanje, da li Vas sopstvena čula (oči) mogu prevariti?

Kada se bude pojavio Sotona predstavljajući sebe da je Hrist, Vi ćete ga prihvatiti UPRAVO zbog tog istog razloga kojeg ste sada naveli...

JER GA VIDITE!

(mnogi ateisti će biti prevareni zbog istih razloga koje sada navode da su im potrebni da bi verovali)

A zašto ne biste prihvatili REČ BOŽJU kada nam se jasno kaže da će to biti....

LAŽNI HRISTOS!

?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Da li Vi verujete da je materija večna?

Zašto nam ne biste rekli Vaše mišljenje?

Jer odgovor na ovo pitanje, pruža nedvosmislen odgovor i na sva druga pitanja iz Biblije...

jer ako NE ŽELITE da priznate postojanje svoga STVORITELJA, ima li nešto čudno u tome što POKUŠAVATE DA TRAŽITE neki razlog da bi "dokazali" - OSPORILI BOŽJU REČ - BIBLIJU!

?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ne, ne mislim da je materija vecna, ali kao sto sam ti vec rekao, tema nije fizika a ako hoces da propovedas imas druge teme. Besmislene predloge poput molitve ostavi za nekog drugog ili barem dok ne demonstriras da postoji nebeski tata. Tema je koliko su jevandjelja pouzdana.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Dobro...

diskutujte onda sa nehrišćanima.

(unapred znate kakav će biti rezultat kada imate istomišljenike koji su postavili zadatak da ne postoji STVORITELJ)

Želim Vam svaku sreću u tom žalosnom poduhvatu (u kojem ćete ustvrditi ono što već sada verujete... da Bog ne postoji i da je Njegova reč kontradiktorna).


Svako dobro

P.S. Ali, AKO ikada u životu budete hteli da se upoznate sa STVORITELJEM...

postavite NJEMU PRVO pitanje, pa onda počnite da tražite u verskim spisima (da bi mogli da se upoznate sa Onim koji je STVORIO svemir, zemlju i život)...

.. šta je od svih pretedenata Njegova reč!

Ovo što sada radite pokazuje samo kako se jedan ateista utvrđuje u svom ateizmu!

P.S.2 Ako Materija nije večna (pa ipak materija postoji, jer svi mi postojimo), da li dozvoljavate mogućnost da POSTOJI STVORITELJ (koji je večan)?

?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
PS2 Dozvoljavam mogucnost da postoji i ruzicasti jednorog ali to ne govori nista u prilog tvrdnji da postoji.
Nemam razlog da mislim da postoji stvoritelj.

P.S. tema je koliko su jevandjelja pouzdana.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
PS2 Dozvoljavam mogucnost da postoji i ruzicasti jednorog ali to ne govori nista u prilog tvrdnji da postoji.
Nemam razlog da mislim da postoji stvoritelj.

Ne! Naprotiv, imate samo dve opcije...

materija je večna (u šta ne verujete) i ova druga opcija koja tvrdi da postoji

INTELIGENTNI DIZAJN


P.S. tema je koliko su jevandjelja pouzdana.

SVEDOK (apostol Jovan):
Joh 21:24 Ovo je onaj učenik koji svedoči ovo, koji i napisa ovo: i znamo da je svedočanstvo njegovo istinito.

Šta mislite zašto hrišćani nisu hteli da se odreknu svoje vere kroz hiljade godina (mračnog srednjeg veka)?

?

To su sve svedoci Isusovi!

Rev 17:6 I videh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svedoka Isusovih; i začudih se čudom velikim kad je videh.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top