Koliko su jevandjelja pouzdana?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Meni je dovoljno što je Mesiju nagoveštavao još Mojsije i svi ostali proroci i što se pojavio baš onako kako su prorekli. Nijedan pre i posle Isusa se nije pojavio kao što je Isus. Merenje vremena od njegovog rođenja je kao strelica koja govori gde je cilj. Možete da se kačite za neke nebitne nijanse recimo da li je Isus ušao u Jerusalim na jednom ili dva magareta da li je dodat stih o ženi kojoj je Isus oprostio preljubu - dodat je i otkriveno je da je dodat- šta je tu ne jasno ? Sve to ne menja glavnu poruku a to je da je Isus Mesija i spasitelj svakoga ko u njega polaže veru.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@Jurivaka
Moram da te motivisem posto kada iznesem nesto dosta ljudi mi ne veruje dok ti to ne potvrdis (aminujes).:D Dzaba linkovi, dzaba reference.

@Peko
Eto vidis primer sa jednim ili dva magarca deluje kao da nije bitan. Ali otkriva nesto. Ne mogu da se setim u kom dokumentarcu sam video ovo pa ne mogu da ti dam referencu ali ako se dobro secam to je pokusaj autora jevandjelja da fabrikuju pricu o mesiji. Ispala sa dva magarca je proizvod loseg grckog prevoda starog zaveta (Septugiant). Pokusaj da izgleda kao da ce da se ispuni neko prorocanstvo u kome mesija jase na magarcu, ali autor kada je fabrikovao pricu koristio je los prevod i mislio je da tacan prevod da ce mesija trijumfalno uci u grad jasuci dva magarca. Kako ono kazu, djavo je u detaljima.:yea:[h=1][/h]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Da li uopste znas na kom su jeziku pisana jevandjelja? Sta ce mi hebrejski za jevandjelja? Mogao si da ostavis i link za ucenje kineskog. Izneo si Codex Sinaiticus kao argument da se sadrzaj jevandjelja nije menjao. Sada vidis da su prilicne razlike izmedju njega i danasnje biblije. Kao drugi "argument" si mi ostavio link za ucenje hebrejskog pisma!?!?!? Kao treci "argument" si naveo spise sa mrtvog mora. Koliko jevandjelja je nadjeno medju njima?
Da li sada vidis na sta mislim kada kazem argumenti za slaboumne?

Ma sta ja tebi tu da objasnjavam!mrzi me da se bakcem s tobom,mrzime da kopiram moje ranije postove! ima ih mnogo diskutovao sam ja s mnogo takvih kao ti,mrzi me sve da postavljam iz pocetka.

Ali tebi da dodje i sam Isus,apostoli ti neces poverovati u njih!trazi postove,teme Gera,Sarrdy,Adrian BG,Poelbuster,Tripo 41,Faky itd tamo ces naci more postova o svemu tome(tema Najveca prevara biblijea JS-ka NS-et citaj od prve stranice pa ces naci moje argumente)

Kazes:
Kao drugi "argument" si mi ostavio link za ucenje hebrejskog pisma!?!?!? Kao treci "argument" si naveo spise sa mrtvog mora. Koliko jevandjelja je nadjeno medju njima?

To ti je ne da ucis hebrejski a posto je stari zavet pisan na hebrejski,da bi ti mogo da uporedis gde su danas izmenili slova u starom zavetu koji mi danas imamo,a aprevode s grckog na ostale jezike sam ti dao link da uporedis sa Codex Sinajticus.

Nadjeno je samo ono sto je i kanonizirano u bibliji,ostala jevandjelja su pisana kasnije iz istog cilja da bi ponizili Hristovo Bozanstvo sto danas i rade SEKTE!!

Sta cu ti ja ako me nisi razumeo!!

Pozdrav od Gere.

P.S

A koje si ti meni dao argumente da su Codes Sinajticus,septuaginte itd netacne?daj ih?i jos kad su pisana lazna jevandjelja? za cetiri jevandjelja znamo tacno sto puta smo postavili na drugim temama.




Za tebe su ozbiljne stvari gluposti vidim ja. Naravno da te mrzi da čitaš jel ti ruši tvoju lažnu dogmu. Ne smiješ da se suočiš sa argumentima. Niti ćeš dati adekvatan odg. Ti si ovdje došao kao neki provokator i sam znaš da nisi u pravu, nego si kontraš, samo nek je suprotno.

Pa kazem ja to,ja sam ga provalio odavno da je kontras!njegov posao je da nas zbuni.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ma sta ja tebi tu da objasnjavam!mrzi me da se bakcem s tobom,mrzime da kopiram moje ranije postove! ima ih mnogo diskutovao sam ja s mnogo takvih kao ti,mrzi me sve da postavljam iz pocetka.

Ali tebi da dodje i sam Isus,apostoli ti neces poverovati u njih!trazi postove,teme Gera,Sarrdy,Adrian BG,Poelbuster,Tripo 41,Faky itd tamo ces naci more postova o svemu tome(tema Najveca prevara biblijea JS-ka NS-et citaj od prve stranice pa ces naci moje argumente)

Kazes:
Kao drugi "argument" si mi ostavio link za ucenje hebrejskog pisma!?!?!? Kao treci "argument" si naveo spise sa mrtvog mora. Koliko jevandjelja je nadjeno medju njima?

To ti je ne da ucis hebrejski a posto je stari zavet pisan na hebrejski,da bi ti mogo da uporedis gde su danas izmenili slova u starom zavetu koji mi danas imamo,a aprevode s grckog na ostale jezike sam ti dao link da uporedis sa Codex Sinajticus.

Nadjeno je samo ono sto je i kanonizirano u bibliji,ostala jevandjelja su pisana kasnije iz istog cilja da bi ponizili Hristovo Bozanstvo sto danas i rade SEKTE!!

Sta cu ti ja ako me nisi razumeo!!

Pozdrav od Gere.

P.S

A koje si ti meni dao argumente da su Codes Sinajticus,septuaginte itd netacne?daj ih?i jos kad su pisana lazna jevandjelja? za cetiri jevandjelja znamo tacno sto puta smo postavili na drugim temama.

Mislim da si se prilicno zbunio.
I dalje se drzis hebrejskih slova u starom zavetu kao pijan plota. Kakvi crni prevodi bilo kog kodeksa ili bilo koje verzije NZ-a. Ni najmanje me ne interesuju druga jevanjdelja, pricam o kanonizovanim a sam si pomenu Codex Sinaiticus i odmah bilo mi je jasno da ne znas njegov sadrzaj jer u suprotnom ga ne bi pomenuo. Bitno se razlikuje od danasnje verzije biblije. Nije problem poslanica ili dve viska (mada realno jeste), problem je sto se kanonizovana jevandjelja razlikuju i sto su prepravljana kasnije i sto su im tekstovi dodavani kasnije. Da ti opet dam primere najpoznatijih dodataka: Marko16:9-16:20 (najstarije poznato jevandjelje se zavrsava stihovima u kojem zene beze uplasene iz grobnice, nema price o vaskrsenju!), pa prica o milosti Isusa prema preljubnici i nekoliko drugih bitnih stvari. Hajde probaj da ukapiras.
Najstariji primerci kanonizovanih jevandjelja (Marko, Mateja, Luka, Jovan) se razlikuju od verzije koju imas u bibliji. Prepravljena su! Jel Kapiras?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mislim da si se prilicno zbunio.
I dalje se drzis hebrejskih slova u starom zavetu kao pijan plota. Kakvi crni prevodi bilo kog kodeksa ili bilo koje verzije NZ-a. Ni najmanje me ne interesuju druga jevanjdelja, pricam o kanonizovanim a sam si pomenu Codex Sinaiticus i odmah bilo mi je jasno da ne znas njegov sadrzaj jer u suprotnom ga ne bi pomenuo. Bitno se razlikuje od danasnje verzije biblije. Nije problem poslanica ili dve viska (mada realno jeste), problem je sto se kanonizovana jevandjelja razlikuju i sto su prepravljana kasnije i sto su im tekstovi dodavani kasnije. Da ti opet dam primere najpoznatijih dodataka: Marko16:9-16:20 (najstarije poznato jevandjelje se zavrsava stihovima u kojem zene beze uplasene iz grobnice, nema price o vaskrsenju!), pa prica o milosti Isusa prema preljubnici i nekoliko drugih bitnih stvari. Hajde probaj da ukapiras.
Najstariji primerci kanonizovanih jevandjelja (Marko, Mateja, Luka, Jovan) se razlikuju od verzije koju imas u bibliji. Prepravljena su! Jel Kapiras?


Moraces mnogo jos da se potrudis sa pismima,argumentima ja sam za sebo spoznao istinu,stvar je u tome da me mrzi vise da pisem o tome-ponavljam! eto pitaj jurku,on je poludeo od nas ovde jos dok tebe nije bilo na SF.O prpravkama stihova,o laznim biblijama,citatima smo 3g ovde diskutovali umoran sam od toga sve doboroti zelim.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Stratuf znači ne možeš oboriti članak koji sam dao. Ajd idi gledaj crtani Paja patak.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Stratuf znači ne možeš oboriti članak koji sam dao. Ajd idi gledaj crtani Paja patak.

Tripo neki put se pravis gluplji nego sto jesi. Koji clanak? Clanak u kome kaze da se autori nisu trudili da isprave medjusobne kontradikcije.:stupid: Demonstrirao sam ti da su jevanjedjelja busna. Dokazao sam ti da im je dodavno i oduzimano, dokazao sam ti da su kontradiktorna, dokazao sam ti da nemaju istorijski osnov ali tebi to nije bitno. Zivis u fantaziji i verujes u mitove i legande.
Pored osobina papagaja imas jos neke osobine:_sp-noj-pesak.jpg

Biblija je busna kao savjcarski sir.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Samo ti ratuj protiv Biblije i Boga. Ko je ratovao sa Bogom izgubio je.
 
Natrag
Top