Koliko su jevandjelja pouzdana?

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
dzabe kucas starstuff, vidis da odbacuju naucne cinjenice a radije veruju u te pasuse, to ti se desava sa mozgom kad citas kreacionisticku " literaturu "
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
dzabe kucas starstuff, vidis da odbacuju naucne cinjenice a radije veruju u te pasuse, to ti se desava sa mozgom kad citas kreacionisticku " literaturu "

Pravo da ti kazem, ne radim to zbog njega, nego mozda neka deca, neki srednjoskolci citaju ovo pa da ih ovakvi likovi ne uvlace u sekte i da im ne pricaju maloumne i bolesne price.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Dakle, trazio si dokaze, dobio si dokaze, istina ti se ne svidja, realnost ti se ne svidja, tvoj problem.

Nema tu nikakvih dokaza, osim da će svako dobiti po delima svojim, a to je ustvari određenoj populaciji trn u oku pa bi žarko želeli da Bog ustvari i ne postoji kako ne bi išli na sud za sopstvena dela...Žao mi je ali te želje su nemoguće i neostvarljive...

Jel pise ovo u bibliji ili ne?

Blago onome koji uzme i razbije decu tvoju o kamen


Pa ko govori to "pametnjakoviću koji kopiraš tuđe jedan" ? Ko?

"137:7 Napomeni, Gospode, sinovima Edomovim dan jerusalimski, kad govoriše: Raskopajte, raskopajte ga do temelja.
137:8 Kćeri vavilonska, krvnico, blago onome ko ti plati za delo koje si nama učinila!
137:9 Blago onome koji uzme i razbije decu tvoju o kamen.

Al bar da si pročitao taj Psalam, nego trčiš ko bik na crveno...

Zato idi i pobij Amalika, i zatri kao prokleto sve što god ima; ne žali ga, nego pobij i ljude i žene i decu i šta je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce.

Jel pise ovo u bibliji ili ne?

Pa jesi pročitao šta je dovelo do toga?

" 83:1Bože! Nemoj zamuknuti, nemoj ćutati, niti počivaj, Bože!
83:2 Jer evo neprijatelji Tvoji uzavreše, i koji Te nenavide, podigoše glavu.
83:3 Po narod Tvoj zlo naumiše, i dogovaraju se na izabrane Tvoje.
83:4 Rekoše: Hodite da ih istrebimo između naroda da se više ne spominje ime Izrailjevo..."

Amalik i družina su planirali da istrebe Izraelce...A uspeli su samo da istrebe sebe...

Da li uviđaš sliku?

Ne?
Žao mi je...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Gardian bio bi vrhunski general, kad upadnes u selo zbog zlocina nekoliko odraslih ti bi masakrirao i decu i zene i stoku haha, STRASNO
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Pitao sam te da li pisu te bolestine i izopacenosti u bibliji. Eto vidis i sam si ih naveo. Dakle, biblija je bolesna i izopacena knjiga koja je vredna pljuvanja.
Ono sto upada u oci je da nisi prokomentarisao ovo: "Da, deca su sigurno dobila ono sto su trazila, da budu porobljena i ubijana."
Na to si ostao nem. Bez reci. Pitacu te opet. Da li su ta deca zasluzila da budu porobljena i ubijana? Da ti ponovim stihove, ako si zaboravio.

nego pobij i ljude i žene i decu i šta je na sisi

Zato sada pobijte svu decu mušku, i sve žene pobijte, koje su poznale coveka


A devojke, koje ne poznaše coveka, ostavite u životu

Da li su ta deca trazila da budu porobljena i ubijana od strane izopacenih likova poput Mojsija i Jahuea?


 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Vaš problem je u tome što vi ondašnje događaje i ondašnji PAGANSKI svet posmatrate iz današnje ptičije perspektive...
Bog je čoveku usadio SAVEST da razlikuje šta je dobro a šta zlo. Kada čovek odabere zlo, onda je izabrao zlo! Pa što kuka onda kada ga zlo snađe?
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Ono sto upada u oci je da nisi prokomentarisao ovo: "Da, deca su sigurno dobila ono sto su trazila, da budu porobljena i ubijana."
Na to si ostao nem. Bez reci. Pitacu te opet. Da li su ta deca zasluzila da budu porobljena i ubijana?



Pa već sam pisao ko je glavni krivac za stradanje dece - čovek sa svojim ponašanjem, odnosno roditelj!
Svaki roditelj može vrlo lako da od svakog deteta napravi bombaša samoubicu ili dobrog čoveka...Znači odgovornost je na roditeljima koji rađaju decu...

Da li neko od vas "humanista" može uopšte da zamisli šta su, u Bibliji pomenuti, istrebljeni narodi činili? Mogli bi da ste Bibliju pročitali sa razumevanjem a ne komadanjem njenih delova. Da li znate šta se radilo u Sodomu i Gomoru pre istrebljenja? Pedofilija, silovanja, homoseksualizam, pljačke, mučilišta, iživljavanja, ubistva su bile svakodnevne masovne pojave...kada se stvari sagledaju kako treba , onda se vidi da su ta deca spašena ovozemaljskom smrću, i da su svakako nevina ušla u život večni...
Ali ne vredi slepom objašnjavati...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Hvala ti, mislim da ovaj deo foruma moze biti zatvoren sto se tice razgovora o hriscanskom moralu, znaci deca su masakrirana zbog grehova svojih roditelja, samo imam jos jedno pitanje, zasto su onda zadrzali device ?
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
A sad pitanje od milion dolara:

Neka mi neko odgovori koliko bi dece stradalo, i uopšte naroda i pojedinaca na ovoj planeti, kada bi svi njeni stanovnici do jednoga poštovali sve Božije Zapovesti prenoseći ih s kolena na kolena učeči i vaspitajući sopstvenu decu u tom duhu...?

Dakle?
 
Natrag
Top