Koliko su jevandjelja pouzdana?

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
ne postoje ogromne rupe u teoriji, to je izmisljotina sa kreacionistickih sajtova, evolucioni skokovi su samo ubrzana evoluciona promena, cinjenica je da je zivot na ovoj planeti evoluirao tokom milijadi godina, tako da opet krsis zapovesti
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Socijal-Darwinizam kažeš? Hmm...Pa očigledno je da je i Spenseru i Hitleru osnovna biblija bila Poreklo vrsta na koju su se nadograđivali. Ovaj je napisao socijal-Darwinizam (pazi čije ime je u imenu knjige), a ovaj drugi je napisao majn kampf...Kad pročitaš tu idiotsku knjigu, onda ćeš primetiti kako Hića gleda na crnce npr, baš po Darwinovoj teoriji evolucije - da su oni najbliži majmunima....brate moj.
Inače ta teorija je već odavno oborena i osporena činjeničnim stanjem na terenu...
Bojim se da si se grdno posvađao sa logikom. Po tvom rezonu, oni jadnici u Hirošimi i Nagasakiju, trebali bi okriviti Pjera i Mariju Kiri zbog toga što je na njih pala atomska bomba!
Upotreba i zloupotreba nauke postoji od kada postoji nauka. Što je Spenceru Darvinova teorija o porijeklu vrsta poslužila kao inspiracija da napravi svoju teoriju (BTW, drugi su je nazvali socijal-darvinizam) o preživljavanju i opstanku najjčih nacija, nije kriv Darvin, niti on ima veze sa tim.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Bojim se da si se grdno posvađao sa logikom. Po tvom rezonu, oni jadnici u Hirošimi i Nagasakiju, trebali bi okriviti Pjera i Mariju Kiri zbog toga što je na njih pala atomska bomba!

Mešaš žabe i babe...tako možemo u nedogled s praznom filozofijom...prazna filozofija je kao brojanje kome nema kraja jer se može u beskonačno brojati...

Upotreba i zloupotreba nauke postoji od kada postoji nauka.

Ovo je tačno, i tu se slažemo...Sada samo taj isti princip upotrebi i za religiju...
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ti otvaraš temu o tome koliko su jevanđelja pouzdana a ne znaš ko je knez ovoga sveta? To samo govori da ih nisi ni prelistao a kamoli pročitao... Tvoje namere nisu traganje za istinom, nego kompromitacija i pljuvanje hrišćanske religije...
Trenutno ideš ruku pod ruku sa knezom...

Ko je postavio kneza za kneza? Ko tolerise kneza?
A sto se tice mojih namera, polovicno si u pravu. Trudim se naucim vise i da razumem vise, neki to zovu potraga za istinom, taj izraz mi nema mnogo smisla, a sto se tice kompromitacije biblije i pljuvanja iste, to je tacno, samo uzmi u obzir da se biblija sama kompromituje i da je genocidni, sovinisticki, ksenofobicni prirucnik, koji zasluzuje pljuvanje.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mešaš žabe i babe...tako možemo u nedogled s praznom filozofijom...prazna filozofija je kao brojanje kome nema kraja jer se može u beskonačno brojati...
A, ti se igraš riječima, ustvari, to se u psihologiji zove projekcija. Sam si pomiješao babe i žabe, pa to želiš pripisati drugome. Opet si ignorisao logiku. Čista analogija: Ako je Pjer Kiri kriv što je na Japan pala atomska bomba, onda je i Darvih kriv što je nekome njegova teorije o porijeklu vrsta, poslužila da da napravi neku drugu teoriju, i obrnuto. Ovdje nema nikakvog miješanja baba i žaba, ali ga ima u nečijoj glavi.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Ko je postavio kneza za kneza? Ko tolerise kneza?

Čovek!

a sto se tice kompromitacije biblije i pljuvanja iste, to je tacno, samo uzmi u obzir da se biblija sama kompromituje i da je genocidni, sovinisticki, ksenofobicni prirucnik, koji zasluzuje pljuvanje.

Ovo nije iskrenost nego prosto i bahato busanje u prsa -> ja pljujem na Bibliju , na Boga i sve što je sveto...ja sam gospodar svoje sudbine i ne može mi niko ništa...eee...he...he..

E, a sad' budi iskren bar malo, pa dokaži ono što tvrdiš - DOKAŽI!
Svaka priča bez dokaza i činjenica je trla baba lan priča za malu decu predškolskog uzrasta...oni jedino aplaudiraju na truć pruć blabla...

Opet si ignorisao logiku. Čista analogija: Ako je Pjer Kiri kriv što je na Japan pala atomska bomba, onda je i Darvih kriv što je nekome njegova teorije o porijeklu vrsta, poslužila da da napravi neku drugu teoriju, i obrnuto. Ovdje nema nikakvog miješanja baba i žaba, ali ga ima u nečijoj glavi.

Eto vidiš. Koliko god da čovek udara glavom u zid , i koliko god da mu to nanosi bol , ne vredi...on i dalje udara...

Pa čoveče o čemu ti pričaš?
Pjer kiri nije tvorac nijedne religije i uverenja.
Darwin je tvorac-začetnik religije koja se zove evolucija. Uverenje da smo od jadnog majmuna proizišli i da u tom lancu preživljavaju samo napredne vrste je jedna od najvećih i najopasnijih laži ikada a koja se i dan danas predaje u zvaničnim školskim institucijama. Darwinova teorija se ne zasniva ni na jednom jedinom dokazu, što je na kraju i sam Darwin priznao.
Dakle, da nacrtam ponovo: Analogija Pjera i Darwina je isto što i analogija babe i žabe, zato što Darwinu nije mesto u nauci kao Pjeru, nego u religiji. Darwin se mirne duše može staviti u isti koš sa budistima, hindusima, muslimanskim fundamentalistima itd...Dakle - religija a ne nauka!
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@Gardian

Evo ti par stihova koji pozivaju na genocid, porobljavanje i decoubistvo.


Osija


Jefremova ce slava odleteti kao ptica od rodenja i od utrobe i od zacetka.


Ako li i othrani sinove svoje, ja cu ih uciniti da budu bez dece, da ne ostane nijedan; i teško njima kad odstupim od njih.


Jefrem, kad ga gledah, beše kao Tir, posaden na ljupkom mestu; ali ce Jefrem izvesti krvniku sinove svoje.


Podaj im, Gospode; šta ceš im dati? Podaj im utrobu pometljivu i dojke usahle.


Sva je zloca njihova u Galgalu; zato onde mrzim na njih; za zlocu dela njihovih izgnacu ih iz doma svog; necu ih više ljubiti: svi su knezovi njihovi odmetnici


Udaren bi Jefrem; koren im posahnu, nece roditi roda; ako i rode, ubicu mili porod utrobe njihove


Samarija ce opusteti, jer se odmetnu od Boga svog; oni ce pasti od maca, deca ce se njihova razmrskati i trudne žene njihove rasporiti.




Brojevi


Zato sada pobijte svu decu mušku, i sve žene pobijte, koje su poznale coveka


A devojke, koje ne poznaše coveka, ostavite u životu.


A vi ostanite izvan logora sedam dana; svaki koji je ubio koga i koji se dotakao ubijenoga ocistite se treci dan i sedmi dan, sebe i roblje svoje




2 Kraljevima


Tada Menajim raskopa Tapsu i pobi sve koji behu u njoj i u medama njenim od Terse, jer mu ne otvoriše, zato ih pobi i sve trudne žene njihove raspori.


Još joj rece car: Šta ti je? A ona rece: Ova žena rece mi: Daj sina svog da ga pojedemo danas, a sutra cemo pojesti mog sina.


I skuvasmo sina mog i pojedosmo ga, a sutradan rekoh joj: Daj sina svog da ga pojedemo. Ali ona sakri svog




1 Samuilova


Zato idi i pobij Amalika, i zatri kao prokleto sve što god ima; ne žali ga, nego pobij i ljude i žene i decu i šta je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce.




Psalam


On pobi prvence u Misiru od coveka do živinceta.


Koji pobi Misir u prvencima njegovim; jer je doveka milost Njegova;


Blago onome koji uzme i razbije decu tvoju o kamen




Sudije


I zavetova Jeftaj zavet Gospodu i rece: Ako mi daš sinove Amonove u ruke,


Šta god izide na vrata iz kuce moje na susret meni, kad se vratim zdrav od sinova Amonovih, bice Gospodnje, i prinecu na žrtvu paljenicu


I tako dode Jeftaj do sinova Amonovih da se bije s njima; i Gospod mu ih dade u ruke.


I pobi ih od Aroira pa do Minita u dvadeset gradova i do ravnice vinogradske u boju vrlo velikom; i sinovi Amonovi biše pokoreni pred sinovima Izrailjevim.


A kad se vracaše Jeftaj kuci svojoj u Mispu, gle, kci njegova izide mu na susret s bubnjevima i sviralama; ona mu beše jedinica, i osim nje ne imaše ni sina ni kceri.


Pa kad je ugleda, razdre haljine svoje i rece: Ah kceri moja! Vele li me obori! Ti si od onih što me cvele; jer sam otvorio usta svoja ka Gospodu i ne mogu poreci.


A ona mu rece: Oce moj, kad si otvorio usta svoja ka Gospodu, ucini mi, kako je izašlo iz usta tvojih, kad te je Gospod osvetio od neprijatelja tvojih, sinova Amonovih.


Još rece ocu svom: Ucini mi ovo: ostavi me do dva meseca da otidem da se popnem na gore da oplacem svoje devojaštvo s drugama svojim.


A on joj rece: Idi. I pusti je na dva meseca, i ona otide s drugama svojim i oplakiva devojaštvo svoje po gorama.


A kad prodoše dva meseca, vrati se k ocu svom; i on svrši na njoj zavet svoj koji beše zavetovao. A ona ne pozna coveka. I posta obicaj u Izrailju


Da od godine do godine idu kceri Izrailjeve da placu za kcerju Jeftaja od Galada, cetiri dana u godini.


Evo ti dokaz da je biblija bolesna knjiga vredna pljuvanja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Eto vidiš. Koliko god da čovek udara glavom u zid , i koliko god da mu to nanosi bol , ne vredi...on i dalje udara...

Pa čoveče o čemu ti pričaš?
Pjer kiri nije tvorac nijedne religije i uverenja.
Darwin je tvorac-začetnik religije koja se zove evolucija. Uverenje da smo od jadnog majmuna proizišli i da u tom lancu preživljavaju samo napredne vrste je jedna od najvećih i najopasnijih laži ikada a koja se i dan danas predaje u zvaničnim školskim institucijama. Darwinova teorija se ne zasniva ni na jednom jedinom dokazu, što je na kraju i sam Darwin priznao.
Dakle, da nacrtam ponovo: Analogija Pjera i Darwina je isto što i analogija babe i žabe, zato što Darwinu nije mesto u nauci kao Pjeru, nego u religiji. Darwin se mirne duše može staviti u isti koš sa budistima, hindusima, muslimanskim fundamentalistima itd...Dakle - religija a ne nauka!
Hahaha! Kakve nebuloze? Gdje si ti do sada bio, da ukažeš ovim zabludjelim naučnicima da su svi na pogršnom putu!?
Cijela savremena nauka sada se zasniva na teoriji evolucije, i to ne samo na Zemlji nego i u svemiru, a ti otkrio da Darvin nije naučnik.
Bespredmetno je sa tobom raspravljati.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
@Gardian

Evo ti par stihova koji pozivaju na genocid, porobljavanje i decoubistvo.

Ovo nisi ti povadio iz Biblije, nego si napamet kopirao sa drugog izvora i to od nekoga ko misli da je mnogo pametan zato što će izvaditi iz konteksta nekoliko stihova...Pa ovo je više nego smejurija...

Biblija je između ostalog i ISTORIJSKA knjiga koja opisuje šta su i kako ondašnji narodi činili i radili - a činili su i radili su BOLESNE i izopačene stvari uprkos Božijim upozorenjima i uputstvima kako i šta da rade, odnosno da ne rade... I onda su snosili - POSLEDICE onoga što su činili...Ako je neko nekome izvadio zub, ostao je i bez svog zuba. Ako je neko nekome izvadio oko, ostao je i bez svog oka....
To sve što si ti prekopirao su samo odlomci izvučeni iz šireg konteksta cele priče...

Evo konkretno u Osiji koga si citirao:

"1. Čujte, sveštenici, i pazi, dome Izrailjev, i slušaj, dome carev, jer je vama sud, jer ste zamka u Mispi i mreža razapeta na Tavoru.
2. Iz potaje klaše one koji zalaze; ali ću ih ja pokarati sve.
3. Ja poznajem Jefrema i Izrailj nije sakriven od mene; jer se sada kurvaš, Jefreme, Izrailj se oskvrni.
4. Ne upravljaju dela svojih da se vrate k Bogu svom; jer je duh kurvarski u njima i ne znaju Gospoda.
5. I ponositost Izrailjeva svedoči mu u oči; zato će Izrailj i Jefrem pasti za bezakonje svoje, pašće i Juda s njima.

7 Ali oni prestupiše zavet kao Adam; tu me izneveriše.
8 Galad je grad onih koji čine bezakonje, po njemu su krvavi tragovi.
9 A družina je sveštenička kao četa koja dočekuje ljude, ubijaju na putu u Sihem, čine grdilo.

4 Svi čine preljubu; kao peć su koju užari hlebar, koji prestane stražiti kad zamesi testo pa dokle uskisne.
13 Teško njima, jer zađoše od mene; pogibao će im biti, jer me izneveriše; ja ih iskupih, a oni govoriše na me laž.

9 Duboko su se pokvarili kao u vreme gavajsko; opomenuće se bezakonja njihova, i pohodiće grehe njihove.

itd...itd...

Izraelcima je puno dato od Boga, videli su ono što drugi nisu za vreme Mojsija, pa opet skrnave i krše Zakon...E onda dobiju ono što su sami tražili...
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ovo nisi ti povadio iz Biblije, nego si napamet kopirao sa drugog izvora i to od nekoga ko misli da je mnogo pametan zato što će izvaditi iz konteksta nekoliko stihova...Pa ovo je više nego smejurija...

Biblija je između ostalog i ISTORIJSKA knjiga koja opisuje šta su i kako ondašnji narodi činili i radili - a činili su i radili su BOLESNE i izopačene stvari uprkos Božijim upozorenjima i uputstvima kako i šta da rade, odnosno da ne rade... I onda su snosili - POSLEDICE onoga što su činili...Ako je neko nekome izvadio zub, ostao je i bez svog zuba. Ako je neko nekome izvadio oko, ostao je i bez svog oka....
To sve što si ti prekopirao su samo odlomci izvučeni iz šireg konteksta cele priče...

Evo konkretno u Osiji koga si citirao:

"1. Čujte, sveštenici, i pazi, dome Izrailjev, i slušaj, dome carev, jer je vama sud, jer ste zamka u Mispi i mreža razapeta na Tavoru.
2. Iz potaje klaše one koji zalaze; ali ću ih ja pokarati sve.
3. Ja poznajem Jefrema i Izrailj nije sakriven od mene; jer se sada kurvaš, Jefreme, Izrailj se oskvrni.
4. Ne upravljaju dela svojih da se vrate k Bogu svom; jer je duh kurvarski u njima i ne znaju Gospoda.
5. I ponositost Izrailjeva svedoči mu u oči; zato će Izrailj i Jefrem pasti za bezakonje svoje, pašće i Juda s njima.

7 Ali oni prestupiše zavet kao Adam; tu me izneveriše.
8 Galad je grad onih koji čine bezakonje, po njemu su krvavi tragovi.
9 A družina je sveštenička kao četa koja dočekuje ljude, ubijaju na putu u Sihem, čine grdilo.

4 Svi čine preljubu; kao peć su koju užari hlebar, koji prestane stražiti kad zamesi testo pa dokle uskisne.
13 Teško njima, jer zađoše od mene; pogibao će im biti, jer me izneveriše; ja ih iskupih, a oni govoriše na me laž.

9 Duboko su se pokvarili kao u vreme gavajsko; opomenuće se bezakonja njihova, i pohodiće grehe njihove.

itd...itd...

Izraelcima je puno dato od Boga, videli su ono što drugi nisu za vreme Mojsija, pa opet skrnave i krše Zakon...E onda dobiju ono što su sami tražili...

Da, deca su sigurno dobila ono sto su trazila, da budu porobljena i ubijana.
U pravu si, glavni akteri biblije, Mojsije i bratija su radili bolesne i izopacene stvari ali u ime boga i pod njegovom naredbom.
Dakle, trazio si dokaze, dobio si dokaze, istina ti se ne svidja, realnost ti se ne svidja, tvoj problem.

Jel pise ovo u bibliji ili ne?

Blago onome koji uzme i razbije decu tvoju o kamen

Jel pise ovo u bibliji ili ne?

Zato idi i pobij Amalika, i zatri kao prokleto sve što god ima; ne žali ga, nego pobij i ljude i žene i decu i šta je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce.

Jel pise ovo u bibliji ili ne?

Zato sada pobijte svu decu mušku, i sve žene pobijte, koje su poznale coveka


A devojke, koje ne poznaše coveka, ostavite u životu


Jel se nalaze ove bolestine i izopacenosti u bibliji ili ne?

 
Natrag
Top