Koja Crkva spasava?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JHVH jeste samo jedno od Bozjih imena.

Jevreji su izracunali da ih u bibliji ima 100.

Svako od njih predstavlja karakter Boga.

"SHEM - ime" u bibliji oznacava karakter.

Bog nema jednu karakternu osobinu vec mnostvo, pa tako i mnostvo imena.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
JHVH jeste samo jedno od Bozjih imena.

Jevreji su izracunali da ih u bibliji ima 100.

Svako od njih predstavlja karakter Boga.

"SHEM - ime" u bibliji oznacava karakter.

Bog nema jednu karakternu osobinu vec mnostvo, pa tako i mnostvo imena.
Jehova je jedno jedino licno ime Boga,a nadimak mu je skraceno Jah,
Sve ostalo su mu titule i osobine
Uostalom evo sta on sam licno kaze kako se zove
ASV Leviticus 11:44 For I am Jehovah your God: sanctify yourselves therefore, and be ye holy; for I am holy: neither shall ye defile yourselves with any manner of creeping thing that moveth upon the earth.

KJV Leviticus 11:44 For I am the LORD your God: ye shall therefore sanctify yourselves, and ye shall be holy; for I am holy: neither shall ye defile yourselves with any manner of creeping thing that creepeth upon the earth.

NAS Leviticus 11:44 'For I am the LORD your God. Consecrate yourselves therefore, and be holy; for I am holy. And you shall not make yourselves unclean with any of the swarming things that swarm on the earth.

BGT Leviticus 11:44 ὅτι ἐγώ εἰμι κύριος ὁ θεὸς ὑμῶν καὶ ἁγιασθήσεσθε καὶ ἅγιοι ἔσεσθε ὅτι ἅγιός εἰμι ἐγὼ κύριος ὁ θεὸς ὑμῶν καὶ οὐ μιανεῖτε τὰς ψυχὰς ὑμῶν ἐν πᾶσιν τοῖς ἑρπετοῖς τοῖς κινουμένοις ἐπὶ τῆς γῆς

WTT Leviticus 11:44 כִּ֣י אֲנִ֣י יְהוָה֘ אֱלֹֽהֵיכֶם֒ וְהִתְקַדִּשְׁתֶּם֙ וִהְיִיתֶ֣ם קְדֹשִׁ֔ים כִּ֥י קָד֖וֹשׁ אָ֑נִי וְלֹ֤א תְטַמְּאוּ֙ אֶת־נַפְשֹׁ֣תֵיכֶ֔ם בְּכָל־הַשֶּׁ֖רֶץ הָרֹמֵ֥שׂ עַל־הָאָֽרֶץ׃

VUC Leviticus 11:44 Ego enim sum Dominus Deus vester: sancti estote, quia ego sanctus sum. Ne polluatis animas vestras in omni reptili quod movetur super terram.

CRO Leviticus 11:44 Ta ja – Jahve – Bog sam vaš! Posvećujte se, dakle, da sveti budete, jer svet sam ja! Nijednim se puzavcem što po tlu gmiže ne prljajte!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To kazu JS.

Biblija sasvim drugo.
Sva imena su karakterne osobine.
Neke vise neke manje istaknute.

Ja nemam problem sa imenom Jahve, ali ne podrzavam iskljucivost.

Za mene je licno iskustvo sa Bogom na prvom mestu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To kazu JS.

Biblija sasvim drugo.
Sva imena su karakterne osobine.
Neke vise neke manje istaknute.

Ja nemam problem sa imenom Jahve, ali ne podrzavam iskljucivost.

Za mene je licno iskustvo sa Bogom na prvom mestu.
To pise i u prevodima koje nisu preveli JS,vidi se jasno hrvatski prevod Stvarnost.,kao i Americka standardna verzija iz 1901 godine,a ima i drugih koje nisu objavili JS.
Ti da nemas problema sa imenom Jahve ,ti bi se njemu molio,bas kao sto mu se i Isus Hrist molio i to ISKLJUCIVO.
Ali tebi tvoja savest ne podrzava to sto se Isus Hrist iskljucivo molio i iskljucivo izvrsavao zapovedi svog Boga Jahve.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus se molio sa "OCE"

Apostole je ucio da se mole sa "OCE NAS"

Ja se molim od kada sam u crkvi od 1993.

Svaka molitva od tada do danas mi je ispunjena iskustvima, izlivanjem Svetog Duha pracenim zivom radoscu, ljubavlju, mirom, i osvezenjem od lica Bozjega.

To je bitno, i bez toga molitva je prazno trubljenje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus se molio sa "OCE"

Apostole je ucio da se mole sa "OCE NAS"

Ja se molim od kada sam u crkvi od 1993.

Svaka molitva od tada do danas mi je ispunjena iskustvima, izlivanjem Svetog Duha pracenim zivom radoscu, ljubavlju, mirom, i osvezenjem od lica Bozjega.

To je bitno, i bez toga molitva je prazno trubljenje.
Kad kreneš nešto,onda idi do kraja,a ne da prekidaš u pola rečenice,yavrsi ceo stih
Mt. 6
9 Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje;
Zasto ne priznas da se Isus molio za sve oko njega svom Bogu i Ocu koji je na nebesima pocevsi sa prvom Molbom,Da se sveti IME tvoje. Pa svetis li ga ti i kako?
A sta pise u Jovanu?,Zar se Isus i nakon sto ga je Bog uskrsnuo,postao Bog ili rekao idem svom Bogu.
Dakle Jehova Bog je uvek bio i uvek ce biti Bog i Isusov i nas koji prezivimo Armagedon...
Jn. 20
17 Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus nije mislio da se proslavlja forma njegovog bilo kojeg imena, vec da se proslavlja njegov SHEM - KARAKTER, ljubav, milost, pravda, istina, itd..

Jer slavljenje samog imena sastavljenog od cetiri slova JHWH ne znaci nista ako nema duhovne sustine.

Trubiti pred ljudima i nositi pamflete "BOG SE ZOVE JEHOVA" nista za te ljude ne znaci.

To je isto kao kada bi im rekli "BOG SE ZOVE MILORAD, ili RADOJE"

Ali, objavljivati karakter Bozji sadrzan u svim imenima koja se spominju u bibliji, to ima duhovnu svrhu, jer ljudi tada spoznavaju Boga i njegov karakter.

To je sustina Isusove izjave "DA SE SVETI IME TVOJE"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus nije mislio da se proslavlja forma njegovog bilo kojeg imena, vec da se proslavlja njegov SHEM - KARAKTER, ljubav, milost, pravda, istina, itd..

Jer slavljenje samog imena sastavljenog od cetiri slova JHWH ne znaci nista ako nema duhovne sustine.

Trubiti pred ljudima i nositi pamflete "BOG SE ZOVE JEHOVA" nista za te ljude ne znaci.

To je isto kao kada bi im rekli "BOG SE ZOVE MILORAD, ili RADOJE"

Ali, objavljivati karakter Bozji sadrzan u svim imenima koja se spominju u bibliji, to ima duhovnu svrhu, jer ljudi tada spoznavaju Boga i njegov karakter.

To je sustina Isusove izjave "DA SE SVETI IME TVOJE"
Bog Stvoritelj svega sto se vidi i sto se ne vidi ima svoje ime koje je vise puta javno objavio i to ime je Jehova. Jevrejski Bog se zove Jehova ,kao sto su i svi ostali narodi imali svoje bogove po imenima kao sto su Dagon,Marduk,Bal,Zevs itd itd...
Svaki Bog ima svoje ime,jel kad se kaze ime odmah se zna i karakter tog Boga.
„Мораш рећи Израелцима да те је. послао к њему ЈЕХОВА, Бог њихових отаца Бог Аврамов, Бог Исаков и Бог Јаковљев. То ми је име довека; то ми је титула у свакој генерацији“ 2. Мојсијева 3:15,
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja s tim nemam problem.
Jhwh ili Jahve jeste jedno od Bozjih imena.

Ali postoji i mnostvo drugih.
Jevreji su izracunali oko 100.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
PC uči da ona spasava.

"Od 40. dana ostaju još jedna vratanca otvorena za našu dušu. Ako je duša bila u pravoj veri pravoslavnoj i bila istiniti sin Crkve Hristove, i ako nije pala u neku sektu ili zalutala drugde , ili ako je imala teške grehe a ispovedala se i pričešćivala , Crkva je može vaditi iz muka pakla kroz svete službe i milostinju. Str. 30.

"Ostanite u Crkvi, držite se vaše majke koja je Crkva. Jer sačuvaj Bože, i ako čovek ode u pakao zbog njegovih neispoveđenih i nepokajanih grehova. Crkva ga može izvući kroz Bogom dane Liturgije preko pomena, milostivom i žrtvom." str. 32.

"O strašnom Sudu i večnom spasenju" Starac Kleopa
 
Natrag
Top