Koja Crkva spasava?

Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Hristos je vaskrsao, smrću je smrt pobedio!

Zanimljiva mi je kosntrukcija rečenice koju ispovedam(o) da se:
"... Sećamo drugog Hristovog dolaska!"

Jer da bi se mi setili nekog dogadjaja on prvo mora da se dogodi.
A opet,, kod Gospoda vreme i prostor nemaju dominantan uticaj pa tako
i mi u Crkvi živimo (ili želimo da živimo?) na Njegov način.
Jer živeći tako mi i jesmo Crkva, nevesta po koju Ženik dolazi uskoro.

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hristos je vaskrsao,

Ako mu je duša bila u adu kao neki duh onda to nije vaskrsenje nego reinkarnacija. Put duše (duha) iz tijela u tijelo.

smrću je smrt pobedio!

A vi učite da je spasenje samo u PC.

Otkinuli su se sektaši od zajednice Hristove, od svete Crkve Pravoslavne, nesavladive, koja potiče neprekidno od apostolskih dana; otkinuli su se oni od tog „tela Hristovog“ i poginuli: nema Hrista među njima, ne mogu oni naslediti spasenje.

Da li je moguće spasiti se mimo Crkve Hristove? – Mučenik Nikolaj Varžanski

Dakle isključivo spasenje se može naći u PC.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
IVAN 5,24
"Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ
i
VJERUJE ONOMU = BOGU OCU JEDINOME JHVH
KOJI ME POSLA
,
ima ŽIVOT VJEČNI i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Treba vjerovati Onome koji je poslao Gospodin Yehoshuu.
Tko je poslao Gospodin Yehoshuu?
Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?
To je Bog Jedini Otac JHVH.
Uz Boga JHVH – za spasenje je potrebno vjerovati još i u
Božjeg Sina – Gospodin Yehoshuu – koji NIJE Bog.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ivan 17,3
A ovo je ŽIVOT VJEČNI:
DA UPOZNAJU TEBE,
JEDINOGA ISTINSKOG BOGA,= OCA YHWH
i
koga si poslao - Isusa Krista.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Što sam SIN Gospodin Yehoshua kaže gore?
Da li si ti upoznao Boga Oca JHVH?
Ako nisi – nemaš vječni život!

Treba vjerovati Onome koji je poslao SINA Gospodin Yehoshuu.
Tko je poslao SINA Gospodin Yehoshuu?
Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?
To je Bog Jedini Otac JHVH.

I u još Jednoga treba vjerovati za spasenje -
znači treba vjerovati u Dvojicu!

Prvi je Bog Jedini JHVH
Drugi je Jahvin Sin Gospodin Yehoshua pomazanik.
Gospodin Yehoshua nije Bog.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
IVAN 5,24
"Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ
i
VJERUJE ONOMU = BOGU OCU JEDINOME JHVH
KOJI ME POSLA
,
ima ŽIVOT VJEČNI i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.

Zasto prepravljas Bibliju? "Zaista, zaista, kazem vam, tko slusa moju Rijec i veruje Onome koji Me posla, ima vjecni zivot." Ivan 5,24. Stvarnost

Ivan 17,3
A ovo je ŽIVOT VJEČNI:
DA UPOZNAJU TEBE,
JEDINOGA ISTINSKOG BOGA,= OCA YHWHi
koga si poslao - Isusa Krista.[/QUOTE]

Piramida, ne izvrci Bibliju. Navedi doslovno tekst kako pise: "A ovo je vjecni zivot: spoznati Tebe jedinog pravog Boga, i Onoga koga si posalo, Isusa Krista." Ivan 17,3. Stvarnost

Treba vjerovati Onome koji je poslao SINA Gospodin Yehoshuu.
Tko je poslao SINA Gospodin Yehoshuu?[/QUOTE]

Odgovor: "TKO VERUJE U SINA IMA ZIVOT VJECNI; TKO NE VERUJE SINU, NECE VIDJETI ZIVOTA , VEC GNJEV BOZJI OSTAJE NA NJEMU." Ivan 3,36. Stvarnost
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
a TKO je BOG
a TKO je SIN?


Pitanja koja cesto postavljaju JS, baveci se samo formom, a ne i sustinom, a to je ostvarivanje zajednice sa Ocem i Sinom, kao sto i Marko napominje:

Ivan 17,3
A ovo je ŽIVOT VJEČNI:
DA UPOZNAJU TEBE,
JEDINOGA ISTINSKOG BOGA,= OCA YHWHi

koga si poslao - Isusa Krista.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
PC kaže da ona spasava uz Isusa. ne samo da moraš biti dobar, pokajan i to nego uz to moraš biti pravoslavac.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
"Rece Mu Filip: Gospode! pokazi nam Oca, i bice nam dosta. A Isus mu rece: Toliko sam vremena s vama, i nisi me poznao Filipe?
Koji vidje Mene, vidje Oca; pa kako ti govoris pokazi nam Oca.
Zar ne vjerusjes da sam Ja u Ocu, i Otac u meni." Jovan 14,8-10.
TO nije odgovor na moje pitanje

IME BOGA ???
DOKAZNI STIH????
__________________________

TKO i ŠTO je TAJ - OTAC - Kojega SIN spominje?

PC kaže da ona spasava uz Isusa. ne samo da moraš biti dobar, pokajan i to nego uz to moraš biti pravoslavac.
TO govori svaka COZ
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
ONI KOJI NISU KATOLICI

“Ima jos nesto na sto bismo trebali obratiti paznju. Ako postoje Protestanti koji zive i dele istu hriscansku istinu i koji su takodje u sirem smisli deo “carskog svestenstva”, a iako nisu usvojili sve glavne elemente u koje mi verujemo, koje Hristos daje svojoj Crkvi. Ali ako su oni ozbiljni vernici, oni u velikoj meri pripdaju Hristovom delu i Crkvi.

Medjutim, mi mozemo ici i dalje. Porodica koja tvrdi da ne veruje, ali koja zive u svetosti u kojoj hriscani zive i pokazuje ljubav vekovima, zive hiljadama neshvatljivih nacina uticaja koji se nalaze u hriscanskoj veri koja je propovedana, pokazana u zivotu uzdizana oko njih. Tako ako ta porodica iskreno vetuje i nastoji da zivi ispravno, nije potpuno odbvojena od Crkve. U sirem smislu ona pripada klasi ljudi ciji zivot je bio dirnut Hriscanskom vescu. Naravn , ona cesto moze da posrami one koji ne zive ispravno.

To svakako ne znaci da smo mi spremni da kompromitujemo istinu koju je Bog otkrio i priznati da je ista u svugde. S
ve sto zelimo da ucinim je da podsetimo DA HRISCANSKA ISTINA POSTOJI I IZVAN KATOLICKE CRKVE, posebno sa hriscanima skojima se nadamo da cemo biti ujedinjeni, u mnogim stepenima i raznim formmama, gde Isusov glas moze da bude cuven. I to je deo svestenickog zadatak Crkve da postane izvor za one koji cuvaju istinu u sebi.

Onda katolik ce jednom shvatiti da drugi za uzvrat imaju da nesto kazu njemu - nesto hriscansko. Izvan Katolickog drustva, imaju ljudi koji su ponekad ispunjeni vatrom divnog odusevljenja za neke vrednosti, socijalnu pravdu, integritet, stvari koje se odnose na zemaljske realsnoti. Tako mi cujemo od ljudi koji zastupaju neke odjeke Hriscanske vesti. i u tom slucaju, drugi sluze nama.” (A New Catechism Catolic Faith for Adults, p.353)

Verujete li vi u ovo ucenje?
 
Natrag
Top