"Ko o čemu .....

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije on odbacijo istinu , nego prihvatijo istinu ,na vreme ga Gospod Bog vratijo u u koljevku crkve svoje



Zaboravijo si navesti i bakičino svedočenje , ajde davidimo štoje rekla

Je li Isus Krist doista Bog ?

EGW: NE "Čovjek Krist Isus nije bio Gospodin Svemogući" (Pismo 32, 1899, citirano u Adventističkom komentaru Biblije , vol. 5, str. 1129).

BIBLIJA: DA Isaija 9,6 Jer nam se rodi dijete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, i ime će mu biti: divni, savjetnik, Bog silni, otac vječni, knez mirni.

Biblija: DA Rev 1: 7-8 Gledajte, on dolazi s oblacima, i svako će ga oko vidjeti, čak i oni koji su ga proboli; I svi će narodi na zemlji tugovati zbog njega. Tako će biti! Amen. 'Ja sam Alfa i Omega,' govori Gospodin Bog, 'koji je, i koji je bio, i koji dolazi, Svemogući.

Antonija, udružila si se sa onima koji vade iz konteksta i izvrću tuđe reči, i sama si počela to da činiš.

Dakle, izvadila si par reči iz cele rečenice iz spisa Ellen White, gde ona govori protiv teorije nekih da postoji samo jedna Božanska ličnost a to je Bog Otac koji je navodno u jednom trenutku postao Sin, a u jednom Sveti Duh, i da po toj teoriji ne postoje Isus i Sveti Duh.

Ona dakle piše da postoje tri ličnosti, i da ČOVEK Hrist Isus nije ujedno bio i Bog Otac koji je u trenutku Isusovog rođenja ostao na nebu.,

Ellen White svuda piše da je Isus Bog jednak Ocu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ellen White svuda piše da je Isus Bog jednak Ocu.

Gde? U revidiranim tekstovima. Slap je pokazao šta ste vi verovali i u šta verujete. Ujedno, zašto bi neko uopšte raspravljao o Hristologiji za pripadnikom sekte, koji tvrdi da je Bog jedan u tri bića? Ne ličnosti, nego BIĆA. To nije Trojstvo nego Trijada, za koju optužujete Crkvu. I sada se "vadite" bajkom o tome da su inkriminišući citati izvučeni iz konteksta. Ako nije to, onda su laži, ako nisu laži onda je mržnja, ako nije mržnja onda je sotona i tako u nedogled.

Ono što vas razotkriva nije sleđenje "nauke" Ellen Gould White, nego verovanje da su LOGOS, Božije Ja i arhanđeo Mihael jedno te isto.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije Stvarnoslap pokazao iz spisa Ellen White šta veruju Adventisti, već je izvadio pojedinačne izjave Ellen White iz celine, izvrnuo im smisao, i pripisao im svoje značenje.

To je slično kada bi recimo neko uzeo jedan tekst iz nečijeg svedočenja na sudu, recimo o ubistvu, koji bi recimo glasio: "SANJA JE LAŽNO SVEDOČILA DA JE ANA UBILA MILORADA" i taj neko prekrojio ovu izjavu i izjavio: "SANJA JE UBILA MILORADA"

Sami iz teksta zaključite šta je izostavljeno.

To je princip žute štampe.

Dakle Stvarnoslap je SVE lagao.

Ko može da zna bolje šta je pisala Ellen White, i šta veruju Adventisti - od Adventista.

Dakle, ako neko želi da se informiše o veri Adventista, i onome što je pisala Ellen White, on treba da to učini od Adventista, i sagledavanjem celine onoga što je pisala Ellen White.

Vaša tvrdnja da je Ellen White pisala jedno, a Adventisti potom veruju drugo, jer abnormalno nenormalna, i besmislena, jer vera Adventista se zasniva na bibliji, kao i Ellen White.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Očito, Adventistima je naprosto nemoguće tolerirati nas kršćane, jer nas smatraju "zlim Kurvinim sinovima" koji sve lažu. Ja pak nemam nikakvog problema s toleriranjem Adventista, jer naprosto znam da su u krivu.

Jer svojom krivnjom, oni sami sebe osuđuju. No krivac uvek i ponavlja ovo:


Ko može da zna bolje šta je pisala Ellen White, i šta veruju Adventisti - od Adventista.

Dakle, ako neko želi da se informiše o veri Adventista, i onome što je pisala Ellen White, on treba da to učini od Adventista, i sagledavanjem celine onoga što je pisala Ellen White.

Vaša tvrdnja da je Ellen White pisala jedno, a Adventisti potom veruju drugo, jer abnormalno nenormalna, i besmislena, jer vera Adventista se zasniva na bibliji, kao i Ellen White.

Čini se da imaš malih problema u toj tvojoj logici.

najmanje 15 kontradikcija vaše "svetice", sister Ellen Gould White sa biblijom. A to nije žuta štampa, nego su te kontradikcije pronašli oni koji u Bibliju razumeju. To što vi navodno "najbolje znate" u šta verujte i što navodno neko treba vas da pita, je klasična propaganda i pokušaj odbrane. Uostalom za razliku od vas mi ne iznosimo tvrdnje nasale u umu prevaranata.

Ako iko zna šta je navodno Ellen Gould White pisala, to je ona. A ona je mrtva, pa se stoga postavlja pitanje zašto se vi toliko upinjete da odbranite pokojnika? Odgovor na to je sledeći: Padom kredibiliteta dotične, pada i njen produkt, adventističko lupetanje. Tačka

PS. Ima nas koji smo stvarno pročitali njena "dela" i znamo koji je njihov kontekst, da ne govorim o tome da ista za svoje budalaštine koriste i moderni okultisti.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Čini se da imaš malih problema u toj tvojoj logici.

najmanje 15 kontradikcija vaše "svetice", sister Ellen Gould White sa biblijom.

Ellen White proturječi Bibliji više od pedeset puta

Je li Adama prevario Sotona?
EGW: DA "Sotona, koji je otac laži, prevario je Adama na sličan način, govoreći mu da ne treba slušati Boga, da neće umrijeti ako prekrši zakon" ( Evangelism , str. 598).

BIBLIJA: NE 1 Tim 2:14: I Adam nije bio zaveden, a žena zavedena počni prijestup.

Napomena: Tko piše istinu EG Whiteu da je Sotona prevario Adama, a Biblija kaže da Adam nije bio prevaren? Tko nas onda vara?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ellen White proturječi Bibliji više od pedeset puta

Je li Adama prevario Sotona?
EGW: DA "Sotona, koji je otac laži, prevario je Adama na sličan način, govoreći mu da ne treba slušati Boga, da neće umrijeti ako prekrši zakon" ( Evangelism , str. 598).

BIBLIJA: NE 1 Tim 2:14: I Adam nije bio zaveden, a žena zavedena počni prijestup.

Napomena: Tko piše istinu EG Whiteu da je Sotona prevario Adama, a Biblija kaže da Adam nije bio prevaren? Tko nas onda vara?

Ko nas vara? Sledbenici "malog svetla", koje je bilo sledbenik "boga" ovog sveta. Sotona nas vara
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Očito, Adventistima je naprosto nemoguće tolerirati nas kršćane, jer nas smatraju "zlim Kurvinim sinovima" koji sve lažu. Ja pak nemam nikakvog problema s toleriranjem Adventista, jer naprosto znam da su u krivu.

Ova izjava je van pameti, jer zamislite jednog čoveka koji recimo pročita jedno delo ili tekst u nekoj knjizi koju ima kod svoje kuće, a potom deo teksta pronađe u žutoj štampi koji je neko izvadio, i pridodao mu svoje tumačenje i objašnjenje van konteksta.

Šta bi taj čovek trebao da uradi?

Da aplaudira i da prihvati reči autora teksta iz žute štampe, ili celinu iz knjige ili teksta koji sam poseduje.

Tako Stvarnoslap očekuje da Adventisti aplaudiraju na njegovo vađenje tekstova iz celine, njihovo prekrajanje, i objašnjenja van konteksta.

Dakle, ova opisana dela se nikako drugačije ne mogu nazvati nego svojim pravim imenom, laž, namerno izvrtanje i vađenje iz konteksta, i Adventisti nikada u tome neće učestvovati ili aplaudirati protiv samih sebe.


Ellen White proturječi Bibliji više od pedeset puta

Je li Adama prevario Sotona?
EGW: DA "Sotona, koji je otac laži, prevario je Adama na sličan način, govoreći mu da ne treba slušati Boga, da neće umrijeti ako prekrši zakon" ( Evangelism , str. 598).

BIBLIJA: NE 1 Tim 2:14: I Adam nije bio zaveden, a žena zavedena počni prijestup.

Ovo je potpuno pogrešno i očigledno nepoznavanje pisma, jer biblija govori da Adam jeste sagrešio.

"Nego carova smrt od Adama tja do Mojsija i nad onima koji nisu sagrešili prestupivši kao Adam, koji je prilika Onog koji htede doći" ( Rimljanima 5. 14 )

"Ali oni prestupiše zavet kao Adam; tu me izneveriše" ( knjiga proroka Osije 6. 7 )

Istina, jeste Jeva prva sagrešila i navedena na greh, i da nije ona pitanje je da li bi i Adam.
Ali Adam je bio zaveden preko sotone a posredstvom žene.

"A Adam reče: Žena koju si udružio sa mnom, ona mi dade s drveta, te jedoh...............
Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe, s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka" ( 1 Mojsijeva 3. 12 - 17 )


Napomena: Tko piše istinu EG Whiteu da je Sotona prevario Adama, a Biblija kaže da Adam nije bio prevaren? Tko nas onda vara?

Vara onaj ko ne poznaje pismo, a to ste očigledno vi.

Žao mi je.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ova izjava je van pameti, jer zamislite jednog čoveka koji recimo pročita jedno delo ili tekst u nekoj knjizi koju ima kod svoje kuće, a potom deo teksta pronađe u žutoj štampi koji je neko izvadio, i pridodao mu svoje tumačenje i objašnjenje van konteksta.

Šta bi taj čovek trebao da uradi?

Da aplaudira i da prihvati reči autora teksta iz žute štampe, ili celinu iz knjige ili teksta koji sam poseduje.

Tako Stvarnoslap očekuje da Adventisti aplaudiraju na njegovo vađenje tekstova iz celine, njihovo prekrajanje, i objašnjenja van konteksta.

Dakle, ova opisana dela se nikako drugačije ne mogu nazvati nego svojim pravim imenom, laž, namerno izvrtanje i vađenje iz konteksta, i Adventisti nikada u tome neće učestvovati ili aplaudirati protiv samih sebe.




Ovo je potpuno pogrešno i očigledno nepoznavanje pisma, jer biblija govori da Adam jeste sagrešio.

"Nego carova smrt od Adama tja do Mojsija i nad onima koji nisu sagrešili prestupivši kao Adam, koji je prilika Onog koji htede doći" ( Rimljanima 5. 14 )

"Ali oni prestupiše zavet kao Adam; tu me izneveriše" ( knjiga proroka Osije 6. 7 )

Istina, jeste Jeva prva sagrešila i navedena na greh, i da nije ona pitanje je da li bi i Adam.
Ali Adam je bio zaveden preko sotone a posredstvom žene.

"A Adam reče: Žena koju si udružio sa mnom, ona mi dade s drveta, te jedoh...............
Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe, s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka" ( 1 Mojsijeva 3. 12 - 17 )




Vara onaj ko ne poznaje pismo, a to ste očigledno vi.

Žao mi je.
Ellen Whit:"Prikazana mi je grupa prisutnih na konferenciji. Anđeo reče: "Neki od njih će biti hrana crvima, neki će biti predmet sedam posljednjih zala, a neki će biti živi i ostati na a Zemlji da bi bili preobraženi prilikom Kristovog dolaska." (Svjedočanstva za Crkvu, Prilagođavanje svijetu, str. 123. a u orginalu 131.)

Laki tisi Adventista , onda sigurno znaš daje to bilo na konferenciji 1856. sigurno isto znaš da danas više nitko sa te konferencije nije među živima bar 80 godina, a niti se desilo sedam zla, niti je Krist došao. Sadćeš opet izjaviti da varamo mi ,i da lažemo , ja netvrdim da vi niste iskreni vjernici u Krista ,i daste lažovi , ali ovo sto je Ellen Whit pisala ne samo da je u suprotnosti sa Biblijom nego i sa samom sobom

Žao mi je.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ellen Whit:"Prikazana mi je grupa prisutnih na konferenciji. Anđeo reče: "Neki od njih će biti hrana crvima, neki će biti predmet sedam posljednjih zala, a neki će biti živi i ostati na a Zemlji da bi bili preobraženi prilikom Kristovog dolaska." (Svjedočanstva za Crkvu, Prilagođavanje svijetu, str. 123. a u orginalu 131.)

Laki tisi Adventista , onda sigurno znaš daje to bilo na konferenciji 1856. sigurno isto znaš da danas više nitko sa te konferencije nije među živima bar 80 godina, a niti se desilo sedam zla, niti je Krist došao. Sadćeš opet izjaviti da varamo mi ,i da lažemo , ja netvrdim da vi niste iskreni vjernici u Krista ,i daste lažovi , ali ovo sto je Ellen Whit pisala ne samo da je u suprotnosti sa Biblijom nego i sa samom sobom

Žao mi je.

Dobro jutro Antonija.
Pa naravno da je ona, tj Ellen Gould White bila u kontradikciji sa samom sobom, takvi su apsolutno svi američki evangleizatori, takvi u svi osnivači i vođe kultova. Muhamed je bio takav takođe. Zato su njeni sledbenici joj i dali nezabludnost, da bi održali svoj "remnant", ujedno, adventizam i nije namenjen ljudima koj koriste razum, nego slepim poslušnicima. Kao i svi kultovi zasniva se na održavanju straha, konstantnim ponavljanjem fraza iz u ovom slučaju Biblije da bi se kod slušalaca ili čitalaca održala pažnja i isti bili lingvistički programirani. Kada se, kao što je često da ne kažem uvek slučaj, pronađu kontradikcije, sledi standardna odbrana u vidu "izbučenmo iz konteksta, takav vam je duh, sotona vas navodi, mi sledimo bibliju, vi ste ovakvi i onakvi."
 
Natrag
Top