Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Draga braco i sestre, Laodikeja je Ilija.
A Tripo je drugi svedok iz otkrivenja..

Oni su dva ziska i dva svecnjaka koji stoje pred Gospodom zemlje. Vatra izlazi iz usta njihovih, da spali njihove neprijatelje!

Oni imaju 100% istinu, nemojte im se suprotstavljati braco, govoreci kako vi znate bolje, jel oni takve ne slusaju.

Kaznice vas vecnom vatrom reci!

Sazeci ce vas oganj Bozji, ako se suprotstavite!

Slusajte braco ove proroke, ne ispitujte ih! Jel njih vodi licno Bog i osvedocenje!

Oni znaju da jesu!

Zato niko nema prava da ih ispituje!

Laki poznaje tajne!
A Tripo poznaje srce!

Oni znaju da jesu!

Zato ne ispitujte i ne suprotstavljajte im se, da ne nastradate!



Da nije zalosno, bilo bi smesno...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, pričaš gluposti.

Ja nisam pominjao Tripa, niti on ima veze sa ovom pričom, niti sa ostalim temama ni diskusijama.

Tripo kao Adventista svedoči istinu na svoj način, i svako ima pravo da piše na način koji smatra ispravnim.

Ja za sebe iznosim ono što smatram ispravnim i kako me Bog vodi.

Ti se moli Bogu, pa neka ti on otkrije šta ti trebaš da činiš, ali neka sve bude po veri..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ja nisam pominjao Tripa, niti on ima veze sa ovom pričom

Pa nemoj da si takav, primi ga, vidi kako se trudi, bas je revnostan :)

Tripo kao Adventista svedoči istinu na svoj način, i svako ima pravo da piše na način koji smatra ispravnim.

Tripo svedoci istinu?

Mora da se salis, on je naruzio adventizam do te mere da su cak i oni koji su hteli doci k vama odustali kad su videli taj zli rod.

Ja za sebe iznosim ono što smatram ispravnim i kako me Bog vodi.

Svi imaju prava izneti, ali nije sve istina.

Ti licno svedocis adventisticku nauku u 95%, ali pored toga imas i svoje tvrdnje, koje nemaju veze sa tom porukom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I tih 5% tvrdnji su Adventističke, posebno ova tema o Iliji, i postoje u spisima E.G.WAJT, kao i u bibliji.

Adventisti to znaju, ali oni imaju svoje lično gledište o reformi crkve, o Iliji, o poslednjim događajima i kraju sveta.

Tripo je Tripo, a ne ja, i ja ne moram uvek sa njim da se složim u načinu rada.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
I tih 5% tvrdnji su Adventističke, posebno ova tema o Iliji, i postoje u spisima E.G.WAJT, kao i u bibliji.

Adventisti to znaju, ali oni imaju svoje lično gledište o reformi crkve, o Iliji, o poslednjim događajima i kraju sveta.

Tripo je Tripo, a ne ja, i ja ne moram uvek sa njim da se složim u načinu rada.

Nije sve sto iznosis adventisticko, nesto je licno tvoje: 2011 je pocelo vreme kraja, ti si odabran prorok od Boga da reformises crkvu , drugacije shvatanje Ilije, piramidologija, druga sansa, savrsenstvo u drzanju zakona, itd..

To nista nije adventisticko.
Rekoh 5%.

A sto se tice Tripa, ja ne nadjoh da se vas dvoje u necemu suprotstavljate, prosvetli me sta mu ti zameras?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoje svetlosti koje je Bog danas dao za poslednju generaciju hrišćana, kroz izabrane sluge proroke podignute u ovom poslednjem vremenu, i o tome govori i biblija i Ellen White, da će Bog dati nove svetlosti, i podići obične ljude unutar crkve da rade u njegovom delu, kao i da će se neko pojaviti u crkvi u duhu i sili Ilijinoj, ali da će biti odbačen od strane crkve, kao i vest koju on bude nosio.

Sve što si naveo su deo te svetlosti, osim piramidologije, jer ja se piramidologijom ne bavim, niti me ona lično zanima, osim kao istorijski podatak jedne civilizacije u kojoj je Izrailj robovao.

Verujem da je Bog vodi Izrailj da se proslavi pred drugim mnogobožačkim carstvima, i to na različite načine, i to je jedino u šta verujem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Postoje svetlosti koje je Bog danas dao za poslednju generaciju hrišćana, kroz izabrane sluge proroke podignute u ovom poslednjem vremenu, i o tome govori i biblija i Ellen White, da će Bog dati nove svetlosti, i podići obične ljude unutar crkve da rade u njegovom delu, kao i da će se neko pojaviti u crkvi u duhu i sili Ilijinoj, ali da će biti odbačen od strane crkve, kao i vest koju on bude nosio.

Sve što si naveo su deo te svetlosti, osim piramidologije, jer ja se piramidologijom ne bavim, niti me ona lično zanima, osim kao istorijski podatak jedne civilizacije u kojoj je Izrailj robovao.

Verujem da je Bog vodi Izrailj da se proslavi pred drugim mnogobožačkim carstvima, i to na različite načine, i to je jedino u šta verujem.

Da sve se menja, stalno neke nove svetlosti, nema veze sto nova svetlost porice prethodnu. Ne bih stvarno da se bavim time kako tvoje nove svetlosti poricu prethodne adventisticke...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Me poricu, niti se ista menja, jer je celokupno ucenje Adventisticke crkve identicno, osim pojedinih svtlosti koje se ticu Bozjeg delovanja u ovom vremenu, i onoga sto je Bog sacuvao za poslednju generaciju Hriscana.
Stvar je u sledecem, da u bibliji postoji biblijska hronoologija vremena, i otkrivenja koja su data u tom vremenskom okviru, u kome treba da se odigra sve sto je zapisano, i da Hristos dodje u svojoj slavi.

Posto je ova hronologija odavno prosla, i Hristov dolazak je odlagan do ovog trenutka zbog nespremnosti crkve da poslusa Bozji glas i obavi misiju koja mu je poverena, Bog je ustao sa svog prestola, i sam ce delovati u ovom vremenu po svojoj volji.
U tom smislu, on je dao i pojedine svetlosti nama koji smo poslednja generacija Hriscana pred njegov slavni dolazak.

Bog je podgao Adventni pokret da kroz njega objavi cas suda Bozjeg i skori Hristov dolazak u slavi koji je trebao da se dogodi u odredjenom istorijskom trenutku.
Posto Adventni narod nije obavio misiju na koju je bio pozvan - Isusov dolazak je odlozen.

Istorija se danas ponavlja, Crkvi je u danasnjem vremenu upucen poziv za probudzenje i reformu zasnovan na savetu vernog i istinitog svedoka Isusa Hrista Laodikejskoj crkvi iz otkrivenja Jovanovog 3 poglavlja.
Rukovodstvo Adventne crkve je odbacilo ovu vest i pozive i ustalo da se bori protiv nje i onih koji su pozvani na ovo veliko delo.
Crkvi je dato odredjeno vreme da prihvati ove pozive i da sprovede reformu i probudjenje u svojim redovima a to vreme je sedam godina, od 2001 godine kada je Bog i podigao reormni pokret unutar crkve do 2008.
Posto se probudjenje i reforma nisu doodili, Bog je objavio da je 2008 godine odbacio sadasnje rukovodstvo crkve i delo predao u ruke obicnih ljudi koje je podigao za ovo veliko delo i on ce ga zavrsiti kroz ove izabrane sluge pojedince koji cine Iliju koji ce doci.
Crkva nije odbena - jer je crkva nesto najmilije Bozjem srcu, vec je odbaceno rukovodstvo koje je ustalo protiv dela pa time i protiv samoga Boga.

U tom smislu istorija se ponavlja i ono sto je pisala Ellen Vajt, i pojedina biblijska prorocanstva o kraju - imaju odredjenu tezinu za ono vreme i u vremenskim okvirima datim kao vreme miilosti za crkvu, i ovaj svet.

Crkva je potpuno podbacila i nije ispunila Bozji plan, kako u ono vreme tako i danas, i prema tome Bog je ustao sa svog prestola, i on danas deluje na jedan sasvim drugaciji nacin od uobicajenog ( kako otkriva i sestra Ellen White - da ce Bog delovati van svakog ocekivanja u svojoj crkvi, ne pitajuci rukovodstvo crkve ), otkrivajuci svoje planove i namere onima koje je podigao za sluzbu vesnika da najave dogadjaje koji ce obeleziti ovo poslednje vreme neposredno pred njegov slavni dolazak..Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo svedoci istinu?

Mora da se salis, on je naruzio adventizam do te mere da su cak i oni koji su hteli doci k vama odustali kad su videli taj zli rod.

Ti svejedno ne bi prihvatio istinu. To se vidi po traženju dokaza za subotu i za štettnost svinje.

Tražio si vanbiblijski dokaz za subotu, kada si ga dobio, onda si rekao da ti ne odg. datum. Treba da bude u drugom periodu datum.

Isto za svinju, daj dokaz dokaz da je svinja štetna (medicnski, naučni) dobiješ ga, daj onda za zeca. To je dokaz da su ti učenja PC iznad Biblije i da te istina ne zanima, nego da uklopiš nekako Bibliju u ta svoja (pravosl.) učenja.

Dakle istina te ne zanima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, potpuno se slažem sa tobom, da svedočenje onoga što je pravo pogrešnim metodama - može izazvati više štete nego koristi, i one koji su gajili određene simpatije prema istini - okrenuti nasuprot, i od njih stvoriti najljuće protivnike.

Ovakvih slučajeva je u Pravoslavlju na pretek, a nažalost ima ih i u Adventizmu tu i tamo.

Ipak, mudar čovek treba svoju veru da zasniva na reči Božjoj, a ne na odnosu pojedinaca, jer ljudi se mogu iskvariti, ili pogrešno predstavljati istinu koju su primili, ali istina je jedna.

Pusti Tripa i ne nerviraj se zbog toga, jer on ide linijom "da istinu o drugima uvek treba izneti na videlo" i ako ja smatram da treba poneka ići zaobilaznim putem, ne iznositi pogreške drugih, već iznositi biblijsku istinu, a ljudi će sami potom uvideti te pogreške i propuste, bilo kod sebe lično, ili u veri koju podržavaju.

Pozdrav!
 
Natrag
Top