Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Evo što se dogodilo kad je "JEHOVA" uznio Iliju na nebo u vihoru: Ilija i Elizej pošli iz Gilgala.
A kad prijeđoše, Ilija će Elizeju: "Traži što da ti još učinim prije nego što budem uznesen ispred tebe!" A Elizej odgovori: "Neka mi u dio padne obilje tvoga duha!
Ilija odgovori: "Mnogo tražiš: ako me budeš vidio kad budem uznesen ispred tebe, bit će ti tako; ako pak ne budeš vidio, neće ti biti.
I dok su tako išli i razgovarali, gle: ognjena kola i ognjeni konji stadoše među njih i Ilija u vihoru uziđe na nebo.
Druga knjiga o kraljevima , 2.poglavlje

Sveto Pismo uči da Ilija nije mrtav
također da nije preseljen ni na kakvo drugo mjesto

braćo i sestre, čitajte Riječ Božju, uvjerite se sami

Amin.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
SVEDOCANSTVO O ISPUNJENJU PROROCANSTAVA KOJE JE BOG DAO U DANASNJEM VREMENU KAO NAJAVU HRISTOVOG SKOROG DOLASKA

Draga braco i sestre

Po Bozjem planu i providjenju onako kako je vodjeno njegovom Bozanskom rukom, u ovim danima se ispunilo jedno prorocanstvo koje mi je Gospod svojevremeno dao u dva nocna vidjenja neposredno pre velikih poplava koje su se dogodile na ovim prostorima 2014 godine, u kojima mi je pored najave ovih dolazecih poplava kao jedan od znakova Hristovog dolaska - pokazano da ce u to vreme jedan brat koji je zajedno samnom pozvan od Gospoda na sluzbu u delu probudjenja i reforme crkve - imati odredjenih problema sa povredom noge, koji mi je u jednom od tih nocnih vudjenja pokazan sa povredjenom nogom, i pojedinim rukovodecim ljudima iz crkve koji su ga izvodili iz neke pomocne prostorije u kojoj je prebivao, jer je zbog povrede noge tesko hodao, i ujedno bio bez smestaja.

Ovaj opis tih otkrivenja glasi.


------------------------------------------------


"Na početku želim da opišem sadržaj dva otkrivenja vezana za poplave koje su se dogodile na ovim prostorima u periodu 2014 godine - a kojima je Gospod pokazao da one predstavljaju jedan od direktnih znakova kraja i skorog Hristovog dolaska.

Naime, Bog mi je u dva navrata u noćnom viđenju pokazao sam trenutak Hristovog dolaska na oblacima nebeskim - kao i određena dešavanja vezana upravo za pomenute poplave.

U prvom noćnom viđenju Gospod mi je pokazao sam trenutak Hristovog dolaska, prilikom koga se čula određena melodija koju je pevao umilni ženski glas, kao i da ce u to vreme jedan brat koji je zajedno samnom pozvan od Gospoda na sluzbu u delu probudjenja i reforme crkve - imati odredjenih problema sa povredom noge, i da ce biti bez smestaja.

U tom nocnom vidjenju ovaj brat mi je pokazan sa povredjenom nogom, i pojedinim rukovodecim ljudima iz crkve koji su ga izvodili iz neke pomocne prostorije u kojoj je prebivao, jer je kao sto sam napomenuo - zbog povrede noge tesko hodao, i ujedno bio bez smestaja.

U jednom trenutku, jedan od tih rukovodecih ljudi mi je prisao i rekao mi sledece reci: "brate Dragane, pitaj Gospoda sta smo mi to propustili da prihvatimo"


Naime, u ovom nocnom vidjenju, uz opisano - pokazano mi je i otvoreno nebo na kome su se nalazile reci iz naslova svedocanstva za probudjenje i reformu crkve, koje je danas upuceno Bozjem narodu, a te reci glase "I andjelu Laodikejske crkve napisi"

Potom se ovo otkrivenje nastavlja kao sto sam gore opisao - tako sto sledi Hristov dolazak pri cemu se cula pomenuta melodija koju je pevao umilni zenski glas.

U drugom noćnom viđenju koje sam dobio početkom 2014 godine, pokazan mi je sam trenutak Hristovog dolaska i ulazak vernih u nebo.

U tom noćnom viđenju njegov dolazak je pratilo nadiranje vode koje nije dolazilo sa neba - već kao da su se reke izlivale iz svojih korita i poplavljivale ceo grad dižući se velikom brzinom i noseći sve pred sobom, pri čemu su ljudi u panici bežali iz nižih u više delove grada pred nadolazećom bujicom.


Ono sto je u svemu ovome najznacajnije napomenuti je to - da je ovaj brat upravo u ovom vremenu - tacnije 11. 11. 2015 godine doziveo saobracajnu nesrecu, i tom prilikom je zadobio dva preloma noge, a posto nije imao smestaj crkva ga je primila u jednu od pomocnih prostorija unutar crkve.
Ovo je sve ono sto mi je Gospod licno pokazao u tom nocnom vidjenju koje mi je dao pre ovih poplava 2014 godine, i samog ovog dogadjaja sa povredjivanjem pomenutog brata, cime je ovo otkrivenje dobilo svoje ispunjenje.


Ovim otkrivenjem i onim sto se dogodilo sa ovim bratom - Bog je pokazao sled dogadjaja, kao i blizinu Hristovog dolaska, a to je - da ce bas u ovo vreme kada su se dogodile ove polave koje predstavljaju sudove Bozje i jedan od znakova Hristovog dolaska, kao i povredjivanje ovog brata - Isus doci u slavi na spasenje onih koji ga cekaju.

Takodje, da je vest koja je danas upucena Bozjem narodu a koja se zasniva na savetu vernog i istinitog svedoka Isusa Hrista Laodikekejskoj crkvi - od kljucnog znacaja za probudjenje i reformu crkve u celini, i da od njenog prihvatanja zavisi sudbina crkve, kao i spasenje ovog sveta"



------------------------------------------------

Ovo je sve ono sto mi je Gospod licno pokazao u tom nocnom vidjenju koje mi je dao pre ovih poplava 2014 godine, i samog ovog dogadjaja sa povredjivanjem pomenutog brata.

Kao sto je napomenuto - ovim otkrivenjem i onim sto se dogodilo sa ovim bratom - Bog je pokazao sled dogadjaja, kao i blizinu Hristovog dolaska, a to je - da ce bas u ovo vreme kada su se dogodile ove polave koje predstavljaju sudove Bozje i jedan od znakova Hristovog dolaska, kao i povredjivanje ovog brata - Isus doci u slavi na spasenje onih koji ga cekaju.

Takodje, da je vest koja je danas upucena Bozjem narodu a koja se zasniva na savetu vernog i istinitog svedoka Isusa Hrista - od kljucnog znacaja za probudjenje i reformu crkve u celini, i da od njenog prihvatanja zavisi sudbina crkve.

Moja je zelja i molitva - da Bozji narod ne ostane po strani u odnosu na ono sto Bog danas upucuje kroz prorocke objave posredstvom svojih izabranih orudja koja je podigao u ovom vremenu u cilju probdjenja i reforme, vec da poslusa savet i poziv Bozjeg Duha, i zapregne bedra uma svojega, jer Gospod dolazi uskoro, i hitna duhovna priprema je nesto nasusno sto je potrebno u ovom vremenu Bozjem narodu, ako zeli da spreman doceka poslednje vreme i dogadjaje koji ce ga obeleziti, kao i izlivanje poznog dazda, i obavi misiju koja mu je poverena, a to je objava jevandjelja ovom svetu, i na kraju bude uznesen u slavu kada se Gospod pojavi na oblacima nebeskim da nas povede svom vecnom domu.


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kakve veze ima Ilija sa tvojim pogađačkim stvarima?
Ovamo imaš gomilu baba koje će ti reći ceo tvoj život 90 posto tačno i isto tako će ti reći 90 posto tačno budućnost i šta si sa tim hteo reći da to što neko nasluti nečiju nesreću da je to sigurnost Božjeg vođstva...grdno se varaš.
Koja bre reformacija,koja zaluđivanja...rekoh li ti da sam te odmah pročitao da balansiraš između više crkvi i učenja to sve mačku o rep možeš okačiti.

Eno,stigao je tvoj Ilija pre vek i po u ženskom telu.
Bog ti pokazao kako se od 2011 izlivaju čaše zala...majko mila šta sve ovde nema...:beee:
Ulovio te onaj u zamku da o sebi imaš visoko mišjenje zbog pogađačkog duha i zaista je isti bio u Jeleni samo je ona još bila i plagijator.Još ti fali samo da skupljaš po forumima tuđe tekstove i lepiš kao svoje.

,,U prvom noćnom viđenju Gospod mi je pokazao sam trenutak Hristovog dolaska, prilikom koga se čula određena melodija koju je pevao umilni ženski glas.,,

Jel glas sa Oriona...Jelena garant! koji bi drugi umilni glasić ženski bio do njen.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana neozbiljan si, i ponasas se kao dete od 13 godina.

Razmisli malo o svom ponasanju, jer opstruiras svaku temu i sumanuto me proganjas na svakoj temi.
Zamolio bih te da ne komentarises nesto sto ja pisem, a sto nema veze sa tobom.

Ja nemam nameru da komentarisem tvoje pisanje, i mozes pisati sto god zelis, i ne bih ni rec napisao protivno.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Лука 1:17 Превод Нови свет
17 Ићи ће пред Богом пун духа и снаге као Илија,+ да срца+ очева обрати деци и непослушне мудрости праведних, да Јехови+ припреми спреман народ.“ Дакле мисли се на Јована Крститеља.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Лука 1:17 Превод Нови свет
17 Ићи ће пред Богом пун духа и снаге као Илија,+ да срца+ очева обрати деци и непослушне мудрости праведних, да Јехови+ припреми спреман народ.“ Дакле мисли се на Јована Крститеља.

1:17 I on će napred doći pred Njim u duhu i sili Ilijinoj da obrati srca otaca k deci i nevernike k mudrosti pravednika, i da pripravi Gospodu narod gotov.
TAČNO,Jovan kao glas onog koji viče u pustinji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus kaze da ce Ilija doci TEK u buducnosti nakon njegove smrti na krstu, ali napominje da je vec dosao i sada ( u njegovo vreme ).

"I pitahu Ga govoreći: Kako govore književnici da Ilija treba najpre da dođe?
A On odgovarajući reče im:
Ilija će doći najpre, i urediti sve; ali i Sin čovečji treba da mnogo postrada i da se ponizi, kao što je pisano.
Ali vam kažem da je i Ilija došao i učiniše s njim šta htedoše kao što je pisano za njega." ( Marko 9. 11 - 13 )

Ovo znaci, da Jovan jeste dosao u duhu i sili Ilijinoj da najavi Hristov prvi dolazak u poniznosti kao onoga koji ce umreti na krstu, ali da Isus govori - da se se pojaviti drugi Ilija nakon njegove smrti na krstu, u posledje vreme neposredno pre njegovog drugog dolaska, da najavi njegov drugi dolazak u slavi.

Stari zavet govori o Iliji koji ce doci neposredno pre Hristovog drugog dolaska u slavi.

"Evo, ja cu vam poslati Iliju proroka prije nego dodje veliki i strasni dan Gospodnji;
I on ce obratiti srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovijem,
da ne dodjem i zatrem zemlju" ( Malahija 4. 5 n- 6 )
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
TERORISTICKI NAPAD U BRISELU 22 MARTA 2016 GODINE I ANALIZA GLOBALNIH SVETSKIH DESAVANJA, KAO POTVRDA BOZJEG DELA PROBUDJENJA I REFORME CRKVE, I POCETKA POSLEDNJIH DOGADJAJA I HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA U SLAVI

Draga braco i sestre,

U pogledu jucerasnjih teroristickih napada u Briselu 22 marta 2016 godine - dao bih jednu analizu ovog, ali i pojedinih desavanja koja su se dogodila u proslim vremenima, a koja pokazuju da Bog vodi pojedina svetska desavanja, i da je u ovom vremenu podigao svoje izabrane sluge koji treba da najave vreme posledka, i Hristov drugi dolazak u slavi, a kao sto vidimo, i ovaj jucerasnji teroristicki napad u Briselu, i teroristicki napad u New Yorku 11 marta 2011 godine - u gradovima koji predstavljaju centre svetske politicke moci, kao i odredjene smrti politickih lidera koji su vladali na ovim prostorima Balkana i Srbije, i na kraju podizanje odredjenih ljudi pojedinaca na ovim prostorima koji treba da najave vreme kraja i pozovu svet da se pripremi za njega i skori dolazak u slavi - sve se to izdesavalo u identicna vremena - u iste dane, mesece, i godine, sa akcentom na datume 11 mart, 22 mart, 11 mesec, i 2011 godinu, sto pokazuje da je ovo podrucje Srbije odabrano, da u njemu budu podignuti oni koji ce najaviti dolazak poslednjeg vremena, i desavanja koja ce ga obeleziti, i pozvati crkvu i svet da se pripremi za ovo vreme kraja, i Hristov drugi dolazak u slavi.

Sami mozete zakljuciti da li su ovo slucajne podudarnosti, i da li je slucajno sto se jucerasnji teroristicki napad u Briselu dogodio bas 22 marta?

Analiza:

- Na sahrani Josipa Broza Tita bilo je prisutno izmedju ostalih i 11 predsednika nacionalnih parlamenata, i 22 predsednika vlada.

- Od 1989 godine kada sam počeo da tragam za smislom života, do 2011 godine kada je odpočelo izlivanje Božjih sudova na planetu zemlju - kako je to Bog objavio, koji su bili praceni velikim zemljotresom u Japanu i mestu na novom Zelandu pod simbolicnim imenom krajstchurch ( Hristova crkva ), 21 - 22 marta na ravnodnevicu - prvog dana prvog meseca Aviva po Jevrejskom, odnosno biblijskom racunanju vremena 2011 godine - proslo je 22 godine.

- Od smrti nekadasnjeg predsednika Jugoslavije Josipa Broza Tita 1980 godine, do 2002 kada sam licno prihvatio delo probudjenja i reforme crkve koje je Bog pokrenuo u svojoj crkvi - proslo je 22 godine.

- Od pocetka prvog svetskog rata 1914 godine, do rodjenja mog oca 1936 godine - proslo je 22 godine,

- Od mog rodjenja 1974 godine, do 1996 godine kada je u pritvorskoj jedinici Haskog tribunala umro bivsi predsednik Srbije i Jugoslavije Slobodan Milosevic - proslo je 22 godine.

- Teroristicki napad u New Yorku dogodio 11 septembra 2001
godine.

- 11 marta 1996 godine u pritvorskoj jedinici Haskog tribunala umre bivsi predsednik Srbije i Jugoslavije Slobodan Milosevic.

- Od kraja prvog svetskog rata 1918 godine, do 1929 kada je Italijanski diktator benito Musolini izdao konkordat kojim se papstvu vraca sva politicka i verska vlast, cime je smrtna rana zveri iz otkrivenja Jovanovog izlecena - proslo je 11 godina.

- 11 dana 11 meseca novembra 2015 godine - brat koji je zajedno samnom pozvan od Gospoda na sluzbu reforme i probudjenja crkve doziveo je povredu noge u saobracajnoj nesreci, onako kako mi je to Gospod i objavio par godina ranije, kao jedan od znakova vremena kraja i Hristovog drugog dolaska u slavi, tacno 11 godina od kada sam pozvan od Gospoda na sluzbu probudjenja i reforme crkve 2004 godine, i 22 godine od kada sam prvi put dosao u Adventnu crkvu 1993 godine.

- Od 1989 godine kada sam počeo da tragam za smislom života, do mog krštenja 2000 godine - proslo je 11 godina.

- Od 2002 godine kada sam prihvatio delo reforme i probudjenja crkve, do smrti moje majke 2013 godine - proslo je 11 godina.

- Od 2000 godine kada sam krsten u Adventnoj crkvi, do 2011 godine kada je otpočelo izlivanje Božjih sudova na ovu zemlju koji su bili praceni velikim zemljotresom u Japanu 11 marta 2011 godine - proslo je 11 godina.

I na kraju - da od 1993 godine kada sam prvi put dosao u Adventnu crkvu, do vremena kada me je Bog pozvao u službu u delu probuđenja i reforme crkve 2004 - proslo je 11 godina.

Slava Bogu, i neka se proslavi njegovo ime, i njegova crkva dozivi probudjenje, kako bi obavila misiju koja joj je poverenam i ovaj svet bio obasjan slavom Bozjom.. Amin!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ne može biti slučajno ti si početak vremena i merilo kraja.
Znači sipaju čaše zala iako se nije otvorio pečat u kom se to dešava....prevari nas glas koji Jovanu reče ali je dobro da si ti tu da ispraviš Isusa.

U pravu si ti evo i kod mene se datumi podudaraju.

Od kad je moj jarac prvi put obavio svoju dužnost do smrti tasta prošlo je 21 god.
Od kad se rodila beba dok se nije udala za mene prošlo je tačno 21 god.
Od kad sam prvi put uzeo Bibliju da čitam naglas do upoznavanja Laodikeje prošlo je 21 godina.
Ništa nije slučajno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, nije nista slucajno, I uskoro ce Bog raditi sa silom Duha Svetoga preko svojih izabranih, i objaviti istinu celom svetu.
 
Natrag
Top