Ko je odgovoran za poreklo zla?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Broj čovekov i broj zveri je 666 Otkrivenje 13.18. Broj koji je nepodpun ili nesavršen. Broj sedam se spominje oko 700 puta u bibliji da ne objašnjavam kako ali broj sedam znači podpunost. Zato imamo sedam dana jer Bog je za šest dana sve stvorio i od šestog dana počiva od svojih dela dok se ne završi sedmi dan. Sedmi dan se u svakom slučaju završava u dalekoj budućnosti na kraju Hristovog hiljadugodišnjeg carstva.
Ima raznih nezadovoljavajućih objašnjenja zašto se dešava zlo. Po ovom pitanju ja lično ne mogu da se složim ni sa zvaničnim objašnjenjem Jehovinih Svedoka koji tvrde da Bog nije znao da će Adam i Eva pogrešiti tj. da u tom slučaju Bog nije koristio svoju moć da gleda u budućnost. Odgovor na ovo pitanje nije ni malo lak . Smatram da je sedmi dan koji nosi zlo sa sobom i sve nevolje koje se dešavaju sačinjava podpunost u dovođenju čoveka do savršenstva.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
O priča o zlu obožavam zlo posebnice i to elementarno ultrakosmičko zlo (skraćeno EUZ). "predivna su dela ultrakosmičkog zla" jednom sam reka kada sam pročitao jednu knjigu (dobijene od moje tetke adventiste).Hrišćani se teše da je nečastivi izvor zla i kad on umre eto ti berićeta i raja nema više jada i bede a priča o zlu je mnogo dublja i kompleksnija i starija od andjela nebeskih.
Ono što mogu da vam otkrijem je to da EUZ radi sa živima a ne sa mrtvima i ima vremena na pretek. Ja vama kažem nebo i zemlja će proći ali EUZ neće nikada proći. Ono nalazi rupicu kao zrno goruščije u Svecu i proširuje je dok ne UNIŠTI iskvari i ti si gotov. Od EUZ se nemoš sakriti u raju ili Božijoj blizini zato što ima čitavu VEČNOST da te uništi strpljivo čeka a onda - raskidaćemo ti telo i dušu i zlo je već tu.
A koji je lek eee to već neću reći jer poruka drevnih glasi "Neće vas spasiti Bog ili Božanski duh ustvari uopšte nećete biti spašeni". Svako je u svom paklu sasvim nedostupnom.... Dovoljno sam lanuo ostalo je...... sorry
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Kamo sreće da je mašta, zlo je samo reč stvarnost je mnogo realnija nego što misliš. Pogledaj na Lucifera koji nije jeo sa drveta spoznanja zla pa je pao. Pitanje za tebe gde je bilo zlo pre nečastivog te je on postao zao i trećina andjela odpadoše. Verujem samo zbog moje mašte srećom. Šta tek mašta zla uradila danas sa svim ovim ljudima a šta će tek da mašta zla da uradi tek sutra....? Ja sam rekao svoje. Zlo voli kada se ljudi uljujkuju u bezbrižnost i u jedan ćas dođe pogibao njihov. Srećno!
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Kamo sreće da je mašta, zlo je samo reč stvarnost je mnogo realnija nego što misliš. Pogledaj na Lucifera koji nije jeo sa drveta spoznanja zla pa je pao. Pitanje za tebe gde je bilo zlo pre nečastivog te je on postao zao i trećina andjela odpadoše. Verujem samo zbog moje mašte srećom. Šta tek mašta zla uradila danas sa svim ovim ljudima a šta će tek da mašta zla da uradi tek sutra....? Ja sam rekao svoje. Zlo voli kada se ljudi uljujkuju u bezbrižnost i u jedan ćas dođe pogibao njihov. Srećno!
pa eto, mnogo sam postova napisao u poslednje vrijeme, i neke su me moje dileme prošle, zahvaljujući pametnim odgovorima, pa sam zato zahvalan ovom forumu ....
bog jehova ima slabije ime nego Sveti Alah, ali nije ni to sve,
Isus je jedini legitimni, istinski Bog, koji se očitovao,
niko nikad nije uradio ono što je Isus pokazao i uradio nama,
Njegovo tačno ime poznajemo, Isus Hrist, da ne kažemo da je on Sin boga Živoga koji je na nebesima!
e mene uopšte nije briga, kako je kome ime već, šta čini, a imena će mo mi jednom saznati.
Što se tiče Đavola, evo ovako
samo da vam kažem ima mnogo prevarenih ..................,

Bog znajući za čime i kakvim zlom će posegnuti, u nedostatku savjesti,
učini ovo,
napravi srce Sotonino, osjetljivim na ponos, kao što je i srce Gospodnje,
˝Ja sam bog ljubomoran˝
I kad Lucifer vidješe koje je njegovo mjesto, a bijaše iznimno lijep, satkan od rubina i dijamanata,
Odluči krenuti opasnim putem, šta mislite ?
Sada kada Bog ode negdje svojim poslom, Sotona koji je u srcu već učinio otpadništvo, a dato mu je bilo cijelo Drvo Znanja,
odluči se njime i poslužiti, radi kasnijih planova,
e vidite da je Bog ipak ostavio Adama, nasamo, da malo proćaska sa njegovim Sinom mezimcem ....
dakle, bog nije naumio pogubiti Lučonošu, jer mu ovaj ubra ogroman prihod ..
dakle, taj prinos, a to su izgubljene duše nevjernika, dat će se u zamjenu za život Vječiti!
jer jedni će tamo a drugi na drugu stranu,
nije se lako osloboditi straha, ali vjerujte mi da se ni Zlo ne može usporediti sa Smrću.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
The one dollar:
Tvoje je pravo da Isusa nazoves bogom, naravno, da mu se klanjas i da mu sluzis. Na taj nacin si potao nevjernik u Boga Svemoguceg, u Allaha.

Prepricacu ti kako je islo po Kur'anu:
Boig je sve stvorio pa i Sotonu.
Kada je stvorio Adama, neredio je andjelima da mu se poklone.
Oni su priupitali a da zasto.
Bog je rekao: Ja znam sta vi ne znate, poducio je Adama govoru i dao mu nazice stvari sto andjeli nisu mogli, nisu znali.
Pa se pokaju i poklone.
Ali se Sotona ne pokloni, nego kaze: njega si od ilovace, a mene od vatre stvorio, ja sam bolji.
Tako se uzoholio i postao nejvjernik.
Bog ga je prokleo i obecao mu boravak u vatri.
Sotona je tada rekao: posto si me u zabludu doveo, ja cu ljude napadati s desna lijeva straga i sprijeda i vidjeces da ce slijediti mene a ne Tebe.
Bog mu je rekao (nesto najvaznije za ljudski rod!): onima koji budu cvrsto vjerovali neces moci nista!
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
pristao sam bit ću sve što hoće

i prodaću dušu vragu svome,
kad vas slome, kad vas mirno,
slome,
Thanks for Your atancione!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
a ako sa "slome" da ce svako umrijeti, slazem se. I svako ce se vratiti Gospodaru na Sud. Pa ko bude s vragom otici ce s njim u vatru. Onima koji ne idu u vatru bice Raj Obecani, a ima li ista bolje?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Zbog ne nalaženja odgovora na ovo pitanje mnogi su postali ateisti a ima ih dosta koji su prešli u otvoren satanizam. Da bi pronašli adekvatan odgovor na ovo pitanje jedan od uslova je da upoznamo i kakav je neprijatelj koji je uzrok zla. Da li satanu zamišljate kao stvorenje sa rogovima i vilama u ruci ili kao nešta mnogo moćnije. Biblija ga razotkriva da je on bog ovog sveta i kao prevarant koji sve iskrivljuje i daje pogrešnu predstavu od onoga što stvarno jeste. Zapazite predstavu satane koji ima rogove i razdvojene papke na nogama. Čak i ta predstava je izokrenuta jer rogovi su karakteristika čistih životinja, nečiste životinje nemaju rogove takođe i razdvojeni papci su karakteristika čistih životinja. Očigledna i smišljena podvala. Njegov uticaj na svet ovakav kakav vidimo je daleko moćniji nego što se obično predpostavlja. Nijedna religija ne navodi da je učestvovao u stvaranju. Po biblijskom izveštaju nečiste životinje su plod njegovih dela. Zlo u čoveka je doslovno uneo preko Eve jer prvi greh nije samo jedenje zabranjenog ploda nego i seks između prve žene i demoniziranog stvorenja. Dakle jedam moćan uticaj i zato biblija koristi za njega reč : bog ovoga sveta.
Treba zapaziti da ljudi ne mogu da prihvate činjenicu da postoji Bog i ujedno da postoji zlo jer po njihovom shvatanju da postoji Bog ne bi postojalo zlo. Mnogi zbog te nejasnoće osećaju revolt prema Bogu i tako prave katastrofalnu grešku. Čak se odlučuju da postanu satanisti jer satanizam je ništa drugo nego revolt prema Bogu. Satanisti su uglavnom ateisti koji ne veruju u postojanje Boga i satane ali bez obzira na to oni iskazuju revolt prema Bogu. Da bi našli konačan odgovor na ovo pitanje treba da razjasnimo zašto Bog dozvoljava zlo a to je duga tema.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Postanak zla, pad lucifera

poštovanje i pozdrav svim članovima našeg foruma

milost vam i mir u Kristu Gospodinu našem od Boga Oca Jehove

mnogi ljudi svakodnevno postavljaju pitanje odakle zlo, šta je zlo, dokada
traže odgovore na raznim mjestima, a ne pitaju Stvoritelja koji ima Sveznanje Svemoč i Sveprisutnost
odgovor na svako pitnje odakle zlo, šta je zlo i dokada, pronači čete vrlo detaljno objašnjeno u odlomku knjige, zakona života, čiji je pisac ivan lukić
svaki citat koji je preuzet iz Božje Rijeći može se provjeriti uvidom u bilo koju Bibliju

ac40ka52x4say41npxo.png


0u34c4d8eqnl87b76jx8.png


v4zre047eq092jfh4gjz.png

gj4f7cgzwo6tqryig6a.png



iq7yl46ku3od3wpvcfkz.png


qozxvhgh7uib4670mvqe.png


r5cgdy3jxmn7xq6iue.png


4t16jlfez1aq6vvm99n1.png


gdy30xbl2aga3ikxywu.png


ixszx3ktd832yua8eqrc.png
 
Natrag
Top