Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Naravno brate po hristu bogu, evo sad cemo videti sta ce odgovoriti na ovaj argument koji bezuslovno potvrdjuje da je isus bog(JHVH) !

Ko ima oci neka cita (rimlj.9:1-5)

1 Istinu govorim tako mi Hrista, ne lažem, to mi svedoči savest moja Duhom Svetim:
2 Da mi je vrlo žao i srce me moje boli bez prestanka;
3 Jer bih želeo da ja sam budem odlučen od Hrista za braću svoju koja su mi rod po telu,

4 Koja su Izrailjci, kojih je posinaštvo i slava, i zavet i zakon, i bogomoljstvo, i obećanja;

5 Kojih su i oci, i od kojih je Hristos po telu, koji je nad svima, Bog blagosloven va vek. Amin.

6 A nije moguće da reč Božija prođe: jer nisu svi Izrailjci koji su od Izrailja;

A u ovom stihu se vidi jos bolje;(dela 20:28)

28 Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;

(1 jov 5:20)

20 A znamo da Sin Božji dođe, i dao nam je razum da poznamo Boga Istinitog, i da budemo u istinitom Sinu Njegovom Isusu Hristu. Ovo je Istiniti Bog i Život večni.

COPY

Јехова је неправилини изговор јеврејског тетраграматона ЈХВХ. Јевреји пишу без самоглсаника, само сугласнике. Тек су масорети извршили такозвану вокализацију библијског текста, уписујући разне ознаке уместо вокала. ЈХВХ се, тако, изговара ка "Јахве" а не "Јехова". Иначе, Јахве је једно од старозаветних библијских имена за Бога. Постоје и друга, нпр. Адонај (Господ), Елохим, итд.
Дакле, у старту видимо да су тзв. Јеховини сведоци, велике незналице и фалсификатори.

Dodato posle 11 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

(filip 2:6-11)

6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.

8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.

9 Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.
__________________________________________________________

Zar se u ovom stihu 9, jasno nevidi da je isusovo ime vece od svakog imena

i sta onda raspravljati s JS O JEHOVINOM IMENU!!!

10 Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;

11 I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.


I da se u ime isusa pokloni svako koleno i svaki jezik da prizna to ime!!! zar nije sve jasno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Наравно нико не зна како се тачно изговара ЈХВХ.
Али пази ово Апокец је јасно признао да сматра да је Исус само човјек. Ево шта каже Библија по том питању тј. ко у Библији каже да је Исус само човјек.

"Одговорише Му (Исусу) Јевреји говорећи: За добро дело не бацамо камење на те, него за хулу на Бога, што ти човек будући градиш се Бог"(Јован 10,32-33)

Апокец је јасно доказао да су ЈС тј. њихова религија фарисејска. А знамо да су фарисеји разапели Исуса.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
9 Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.
__________________________________________________________

Zar se u ovom stihu 9, jasno nevidi da je isusovo ime vece od svakog imena






Ne znam na koji način razmišljate i koliko duboko zapažanje imate. Za sve ovo jeste potrebno dublje i temeljno istraživanje ali imam utisak da ste vi zaslepljeni. Ovaj stih koji ste uzeli kao dokaz da iznad Isusovog imena nema drugog većeg imena upravo taj stih dokazuje da ima veće ime. Nemam nameru da vređam ali pošto smatram da ste zaslepljeni ovaj stih ćemo da razmotrimo po delovima.

Filipljanima 2.9. Zato i bog njega povisi i darovamu ime koje je veće od svakog imena.

Zato i Bog....
(Na kog se Boga ovde misli ? Na onog Boga koji je uzvisio Isusa. Postoji Bog koji je uzvisio Isusa,to nije Isus. Ovo se odnosi na Isusovog Oca.


Njega.... ( Koga njega ? Isusa jel tako )



Povisi i darova mu ime.... ( Ko je Isusa povisio i darovao mu ime )



Veće od svakog imena ( Vi ovde vidite samo Isusa ali ja vidim i onoga koji mu je darovao ime. Stvar je u tome što i taj koji mu je darovao ime

ima svoje ime. Isusovo ime je veće od svakog imena, to je tačno ali ne može imati uzvišenije ime od onoga koji mu je to ime darovao )
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Pa upravo zato i nerazumes jer nerazumes ni (jovan 1:1-3)

Isus je postojao od pocetka-on je pocetak-on je alfa-on je svrsetak-on je omega kad budes razumeo to onda ces videti ko je slep!!!

A ovo ti je za pocetak ti koji vidis dobro ami smo slepci:

1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
2 Ona beše u početku u Boga.

3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.

Ovo je pocetak i svrsetak isus.

(otkr. 1:7,8)
7 Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.

A o tome sto ti govoris toje uzvisenje posle uznesenja, tj vracanje onoga cega se nas gospod odreko zbog nas a odreko se bozanstva radi nas, i postao nizi od andjela postade covek,o tome se u pismu ima u vidu zato mu sam otac i kaze! u jevrejima presto je tvoj boze!! kao i ranije i isus sam kaze da mu otac vrati slavu koju je imao do postanka! eto pa sad neka kazu forumasi ko je prav.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Пеко коме требају људи да се клањају?

Ево Пеко коме се људи клањају у Библији.

"И дође к њему губавац молећи га и на кољенима клечећи пред њим"(Марко 1,40)

"А кад видје Исуса из далека, потече и поклони му се"(Марко 5,6)

"И гле дође један од старјешина зборничкијех по имену Јаир; и видјевши га паде пред ноге његове"(Марко 5,22)

"...дође и клече пред њим"(Марко 5,33)

"...дође и паде к ногама његовим"(Марко 7,25)

"притрча неко и клекнувши на кољена пред њим..."(Марко 10,17)

Пеко да ли их је Исус укорио????

"Богу се поклони"(Откривење 22,9)

"Устани и ја сам човјек"(Дела 10,26)

"Богу се поклони"(Откривење 19,10)

Пеко зашто Исус не кори људе који Му се клањају?

Ево ја ћу ти дати одмах и одговор. Зашто је Исус Бог. Он није само Бог него и човјек, месија, пророк, првосвештеник итд.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Bog j bio snama i bice neka niko dzaba negovori, bog stobom ili pomz boze, bog ti pomogo itd. Citaj ako nisi slep nadam se da ces razumeti isto kao mi.

16 И нема сумње, велика је тајна
ода ности Богу: Појавио се у телу, био је про-
глашен праведним у духу, показао се анђе -
лима, о њему се проповедало међу народи-
ма, у свету су веровали у њега, био је узне-
сен на небо у слави.
4 А надахнута објава изричито каже да ће
у будућим временима неки отпасти од вере,
слушајући заводљиве објаве и учења демо-
на, 2 заведени лицемерством лажљиваца
чи ја је савест отупела, 3 који забрањују сту-
пање у брак и захтевају уздржавање од јела
која је Бог створио да их са захвалношћу
узимају они који верују и који добро познају
истину. 4 Јер све што је Бог створио добро
је и не треба одбацити ништа што се узима
са захвалношћу,
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Пеко коме требају људи да се клањају?

Ево Пеко коме се људи клањају у Библији.

"И дође к њему губавац молећи га и на кољенима клечећи пред њим"(Марко 1,40)

"А кад видје Исуса из далека, потече и поклони му се"(Марко 5,6)

"И гле дође један од старјешина зборничкијех по имену Јаир; и видјевши га паде пред ноге његове"(Марко 5,22)

"...дође и клече пред њим"(Марко 5,33)

"...дође и паде к ногама његовим"(Марко 7,25)

"притрча неко и клекнувши на кољена пред њим..."(Марко 10,17)

Пеко да ли их је Исус укорио????

"Богу се поклони"(Откривење 22,9)

"Устани и ја сам човјек"(Дела 10,26)

"Богу се поклони"(Откривење 19,10)

Пеко зашто Исус не кори људе који Му се клањају?

Ево ја ћу ти дати одмах и одговор. Зашто је Исус Бог. Он није само Бог него и човјек, месија, пророк, првосвештеник итд.


Ne kori ih zato što nije običan anđeo i zato što ima božanska svojstva. Sve bi to bilo u redu što pričaš da Isus nije opisao svog Oca pogotovu u jevanđelju po Jovanu naročito kad je rekao Sve što tražite od Oca ( dakle od Oca ) u ime moje daće vam se.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
peko71,za tebe i ostale antitrinitarijance:

1Jo 5:7 Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
peko71,za tebe i ostale antitrinitarijance:

1Jo 5:7 Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.

U izvornom tekstu ovaj stih glasi: Jer je troje što svedoči duh voda i krv i ovo troje je složno. Pogledaj sinajske zapise. To što si ti naveo je stih koji je ubačen u bibliju sa ciljem da se iskrivi slika o bogu ( satanska prljavština )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A šta je onda neobičan anđeo. Vi JS mi nikada nećete naći u Bibliji da je Isus stvoren. Već sam rekao 100 puta da ono što piše u Kološanima i Otkrivenju nema veze sa stvaranjem. Znači JS po vama se čovjek može klanjati drugim stvorenjima. Prvo i najmoćnije biće koje je Bog stvorio jeste Lucifer bivši anđeo.
E JS stvarno su vam objašnjenja smiješna. Od Boga ne bi bilo pravedno da neko biće posebno uzdigne iznad ostalih, to nije Božiji karakter i nije u njegovoj suštini i to Bog nikada nije uradio. Vi JS čim nemate dokaza odmah kažete "Sotonska smicalica" Apokec vaš brat je jasno priznao da smatra Isusa samo za čovjeka. I pored svih dokaza koji su vam dati vi opet ne vjerujete. Peko u Bibliji na dosta mjesta jasno piše da je Isus Bog i vi to dobro znate. Baš Jovan kojeg spominješ jasno kaže da je Isus Bog.

Ovo u vezi "Sotonske prljavštine i smicalica" mi liči na ono kad lopov ukrade nešto i stane vikati "Drž te lopova, drž te lopova".

Ali jasno piše "i Bog bješe riječ"(Jovan 1,1) A riječ Božija je neoboriva i jaka i jača od svakog mača jaka s obje strane.

Vi JS Bibliju izvrćete, a znamo ko to još radi.
 
Natrag
Top