Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Ko je mihail dali je on isus kako tvrde js, ili je prosto andjeo?
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Moj licni stav je da se radi o Isusu. Svi koji su videli Boga u SZ, imali kontakt sa njim, Od Adama pa do Izrailja, mislim da se radilo o Bogu Sinu.
Ne znam zaista kakav tacno stav imaju JS po tom pitanju.A koliko sam upoznat u problematiku, to je samo jos jedno od mnogih teolostih pitanja oko kojih se spore mnoge verske zajednice i teolozi individualno.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Slažem se sa domicus-om, misli se na Isusa Hrista...."Mikael" samo po sebi ima značenje: "Ko je kao Bog?"
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
da bi podkrepili Biblijskim dokazima da je Isus upravo arhandjel Mihailo
jevrejima 2:9
"A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa....."
Zaista je Mihailo bio jedan od velikih knezova u vreme proroka Danila.
Ali taj isti Veliki knez Mihailo,je na kraju predstavljen kao arhandjel ili PRVI andjeo ili predvodnik andjela.
jevrejima 1:4
"I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi" Isus se ovde poredi sa ostalim andjelima.Mnogo je bolji bio od svoh andjela ,pa je zato i dobio najvise ime (ili polozaj),arhandjel.
jevrejima 1:5
Jer kome od anđela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
Da Isus nije bio andjeo ne bi morao da ga poredi saostalim andjelima
jevrejima 1:6
" I opet uvodeći Prvorodnoga u svet govori: i da Mu se poklone svi anđeli Božiji" Isusu se poklanjaju svi andjeli ,jer je on arhandjeo.
jevrejima 1:8(NS prevod)
"A za sina kaze:Bog je tvoj presto u svu vecnost i zezlo tvog kraljevstva ,zezlo je cestitosti".
jevrejima 1:13
"A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?"
I ovde je poredjenje sa andjelima ,jer da Isus nije andjeo,ne bi se imalo potrebe koristiti ovakav zapis.

Osim ovih stihova gde se Isus poredi sa andjelima,jer je i bio jedan od njih,ali prvorodjen i jedinorodjen,za Boga oca i za Sveti duh,se nigde ne kaze ni da su jedinorodjeni ni da su prvorodjeni...
Nadalje arhandjel Mihailo se pominje kao onaj koji predvodi sve andjele,isto kao i jagnje Bozje.
Ja mislim da je ovo sasvim dovoljno o Isusovom andjeoskom poreklu.
Za STVARANJE ISUSA ima i ovaj citat
Jevrejima 3:2
" Koji je veran Onome koji ga STVORI, kao i Mojsije u svemu domu njegovom"
Isus je STVOREN!!!,nije Bog Svemoguci,vec samo Bog Silni,sin Bozji.,jedinorodjeni i prvorodjeni.!!!

Sve najbolje svima
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za RIS BG

Ne mogu da se slozim stobom sto se tice isusa, da je andjeo, on je jedino rodjen, on je alfa i omega pocetak i svrsetak i on je tvorac svega tj pocetak svega postojeceg takodje i andjela evo dokaza:Jer ako nisi znao isus je jos i videlo za koje je jovan svedocio evo citaj.

1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
(OTKRIVENJE 19:13 ) I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.(IME MU JE REC BOZJA)
2 Ona beše u početku u Boga.
(ON JE POCETAK SVEGA)

3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
(SVE JE KROZ NJEGA I NISTA BEZ NJEGA NIJE POSTALO)
4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.
5 I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.
(On je videlo i protivnik tame)
6 Posla Bog čoveka po imenu Jovana.

7 Ovaj dođe za svedočanstvo da svedoči za Videlo da svi veruju kroza nj.
8 On ne beše Videlo, nego da svedoči za Videlo.
(Jovan svedoci za videlo)
9 Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.

10 Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.
(Na svetu je bio koji je kroz njega postao, i on ga ne pozna)
11 K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.

12 A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,
(koji ga primise(poznase) postase sinovi bozji(u ime njegovo a ime mu je REC)
13 Koji se ne rodiše od krvi, ni od volje telesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.

14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.(i "rec postade telo" unizenje pred svojim stvorenjima cak i pred andjelima)

To je prvo, a drugo napisao si samo jedan stih iz jevreja, a da bise taj stih pravilno razumeo moras postaviti stihove (jevreima od 1:3-14)

(Jevreima 1:3-14) jer andjeli su duhovi koji sluze a isus je bog kome sluze andjeli.

3 Koji budući sjajnost slave i obličje bića Njegovog, i noseći sve u reči sile svoje, učinivši sobom očišćenje greha naših, sede s desne strane prestola veličine na visini,
(Ovde se govori da ima slavu i oblicje bica njegovog ucinio je sobom ociscenje greha i sede s desne strane prestola )Dok otac ne polozi sve neprijatelje njegove samo dotle je s desne strane.
4 I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.
A ovo se desava po povratku na nebo nezaboravite on se odreko bozanstva na zemlji.
5 Jer kome od anđela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
Za to sto je isus ucinio na zemlji u ime oca otac cemu vratiti prvobitno bozanstvo opet.
Sta znaci opet, znaci da ce opet dobiti prvobitno bozanstvo, od kojeg se odrekao zbog nas.
6 I opet uvodeći Prvorodnoga u svet govori: i da Mu se poklone svi anđeli Božiji.
--------------------------------------------
i opet ga uvodi na ranije prvorodno mesto.
7 Tako i anđelima govori: Koji čini anđele svoje duhove, i sluge svoje plamen ognjeni.

a u 8 stihu on vise ne sedi s desne strane, a na sam presto i dobija titulu preznjega tj boga.
8 A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
A ovde da je presto njegov doveka.(A tu se jasno vidi kad kaze "A SINU")
9 Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
i ovde se govori boze bog tvoj, znaci vraceno mu je bozanstvo, koje je odbacio na zemlji radi nas.

10 I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
A ovde se govori da je on gospod(ISUS-REC) nacinio zemlju i nebesa.
11 Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,

12 I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?

14 Nisu li svi službeni duhovi koji su poslani na službu onima koji će naslediti spasenje?

Jer isus se odrekao bozanstva, kada je bio na zemlji a po uzvracenju mu je vracen polozaj jedinorodstva ako pazljivo procitas jovana i jevreima,

razumeces sve. Ja znam da vi JS-ci nevolite jevandjelje jovanovo, ono vam rusi dogmu tj doktrinu.


U( otkrivenju 22:16) isus govori ja isus poslacu svog andjela ane ja mihail poslacu svog andjela ,ja nisam primetio da je bilo ko iz apostola nazvao isusa mihail osim sto gospode.

(otk.22:16)16 Ja Isus poslah anđela svog da vam ovo posvedoči u crkvama. Ja sam koren i rod Davidov, i sjajna zvezda Danica.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
a ovde se vidi da se nije otimao, da se u poredi s bogom zasto pa zato sto je i sam bio bog.

(OTKRIVENJE 19:13) I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.

A ovde se jasno vidi njegovo ime, u pocetku ime mu je "REC" nema tu nikakvog mihaila.
vidi (jovan 1:1-4)

OTKRIVENJE 22:13)13 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.

(1 KOR.8:6)6 Ali mi imamo samo jednog Boga Oca, od kog je sve, i mi u Njemu, i jednog Gospoda Isusa Hrista, kroz kog je sve, i mi kroza Nj.
vidi (jev.1:10)osnovatelj neba i zemlje.

Zbog toga je on prvi, zbog toga je on poslednji, tj alfa i omega.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za Geru
Niko te i ne tera da se slozis sa mnom.
Spotices se na neke jednostavne stvari i to samo zbog predrasuda
1.ime mu je Rec Bozja....bio je Bozji portparol...
2.On je pocetak svega....Bog je u pocetku stvorio isusa,a uz njegovu asistenciju sve ostalo i ostale
3.Sve je kroz njega i nista bez njega nije postalo....Sve sem njegovog OCA koji ga je stvorio
4.itd,veoma jednostavno...potrudi se malo i sam da razmisljas svojom glavom i odbaci atanasijsko verovanje
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za RIS BG

Posto vidim da nisi nista procitao sto sam postavio, to je tvoj problem i tvoje pravo da verujes kako ti smatras da je tacno.
JA sam samo postavio ono sto pise u bibliji, i nisam nista izmislio, ni dodao, ni uzeo ,ako ti pravda smeta sto nemozes da dokazes da je isus andjeo,ja ti tu nemogu nista.
Ja ti nisam kriv sto se nemoze jednim netacnim stihom dokazati da je andjeo, kad ima stotinu drugih koji dokazuju da je bog i gospod.
Ja se nespoticem na predrasude prijatelju, i mnogi se slazu samnom, ja bibliju shvatam u bukvalnom smislu a ne simbolicno kao ti.

Ako bibliju shvatas samo simbolicno, a ne bukvalno ti je nikad neces razumeti.
Ja mislim da iti treba malo da se potrudis, i da razmislis sam ane da pises samo to sto ti serviraju u kraljevskoj dvorani.
ajd sad pa zdravo
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za geru
ako shvatas bibliju bukvalno
kako shvatas ove stihove
Matej 5:29,30
A ako te oko tvoje desno sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe: jer ti je bolje da pogine jedan od udova tvojih negoli sve telo tvoje da bude bačeno u pakao.
I ako te desna ruka tvoja sablažnjava, odseci je i baci od sebe: jer ti je bolje da pogine jedan od udova tvojih negoli sve telo tvoje da bude bačeno u pakao.
Izgleda da danas nikoga nista ne sablaznjava,ili pak,taman posla da tako nesto da urade...
Jovan 17:21,23
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao
23 Ja u njima i Ti u meni: da budu sasvim ujedno, i da pozna svet da si me Ti poslao i da si imao ljubav k njima kao i k meni što si ljubav imao.
Kako to da mi budemo u Jehovi i u Isusu,ili pak kako Isus da bude u nama???jel bukvalno???
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za moga prijatelja RISKA

Da ja mislim bukvalno evo zasto:kad bi ljudi posle kradje, ili ubistva otsekli ruke, kako bi krali ili ubijali.

Kad bi ljudi iskopali oci nikad nebi odveli zenu bliznjeg svog.

Nebi ratovao,nebi pljackao, nebi preljubodejstvovao, i nebi bio kriv pred bogom.

A ostali bi se bojali da ostanu bez ruku i ociju pa pa bi postovali 10 bozjih zakona na celih 100%.
A posto mi za svoje grehe, ne secemo ruke, i ne kopamo oci, zato nam je i svet takav ,jer svet je takav, zato sto je covek takav.

Nekazem da nisam gresnik, kao iti i svi na svetu jer nema nijednog pravog.

Zamisli kad bi postovali taj stih u matveju svi bi bili sakati i coravi HA HA HA.

E zato mi imamo gospoda boga (ISUSA HRISTA) da se operemo kroz njega pred bogom ocom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Za moga prijatelja RISKA

Da ja mislim bukvalno evo zasto:kad bi ljudi posle kradje, ili ubistva otsekli ruke, kako bi krali ili ubijali.

Kad bi ljudi iskopali oci nikad nebi odveli zenu bliznjeg svog.

Nebi ratovao,nebi pljackao, nebi preljubodejstvovao, i nebi bio kriv pred bogom.

A ostali bi se bojali da ostanu bez ruku i ociju pa pa bi postovali 10 bozjih zakona na celih 100%.
A posto mi za svoje grehe, ne secemo ruke, i ne kopamo oci, zato nam je i svet takav ,jer svet je takav, zato sto je covek takav.

Nekazem da nisam gresnik, kao iti i svi na svetu jer nema nijednog pravog.

Zamisli kad bi postovali taj stih u matveju svi bi bili sakati i coravi HA HA HA.

E zato mi imamo gospoda boga (ISUSA HRISTA) da se operemo kroz njega pred bogom ocom.



Dragi moj gerakules mogu li ja reći da se ne slažem sa tvojom konstatacijom??

Evo i zašto:

Kao (firurativni) primer ili za primer bili bi dvojca ili moždaTROJCI sakatih svedoka u celo selo za primer ostalima.
Dali bi ti onda krao ili ubijao kada bi ti unapred znao šta te čeka?? ja recimo nebi.
 
Natrag
Top