Klanjanje ljudima biblijski kontekst i izvrtanje. Da li je biblijski klanjanje ili nije?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Klanjanje Valu se vidi po onome sto se desava kod njih, sada neka im pomogne papa kojem se klanjaju i kip Marije u Medjugorju i Isusu u Riu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Klanjanje Valu se vidi po onome sto se desava kod njih, sada neka im pomogne papa kojem se klanjaju i kip Marije u Medjugorju i Isusu u Riu.
Naklon Papi ili bilo kom svesteniku nije greh po bibliji, jer je iz postovanja, a niko se njima ne klanja kao bogovima:

''A Josif odmače ih od kolena njegovih i
pokloni se licem do zemlje. ''

''I on stupivši pred cara pokloni se caru
licem do zemlje . 24 I reče Natan: Care, gospodaru moj''

''Potom dođoše u Gilead i u zemlju Hetita, u Kadeš; zatim stigoše u Dan, a iz Dana skrenuše prema Sidonu. ...
Arauna iziđe i pokloni se kralju licem do zemlje . ''

''Tako su došla i braća Josipova i
poklonila mu se licem do zemlje . ''

''I kad otide žena Tekujanka k caru da govori, pade ničice na zemlju i pokloni se ''

''Tada pade Joav licem na zemlju , i
pokloni se i blagoslovi cara , i reče Joav...''


Dakle, Tripo - Milos Bogdanovic manipulise, predstavljajuci poklonjenje kao religiozni cin, a on nema uvek religiozni karakter niti u Bibliji niti kod nas Pravoslavaca. Naklon je kod nas izrazavanje postovanja, a ne obozavanje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Naklon Papi ili bilo kom svesteniku nije greh po bibliji, jer je iz postovanja, a niko se njima ne klanja kao bogovima:

Naklon je kod nas izrazavanje postovanja, a ne obozavanje.

Rim 10,10: Doista, srcem vjerovati opravdava, a ustima ispovijedati spasava.

Ovdje je sadržana najjezgrovitija definicija klanjanja. Klanjati se nečemu, ili nekomu, znači - srcem u to vjerovati i verbalno ispovijedati. Tko u što srcem vjeruje mi ne znamo, zna samo Bog. Jedino možemo znati što tko "ustima ispovijeda". Tako znamo da Adventisti sedmog dana, uz 27 drugih elemenata vjerovanja, vjeruju i u "duh proroštva" - spise Ellen White. Osim što vjeruju u njene spise, neki se najotvorenije zalažu za to da adventisti imaju "kultni odnos prema Ellen White" (na. pr. Miloš Bogdanović).
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovdje je sadržana najjezgrovitija definicija klanjanja. Klanjati se nečemu, ili nekomu, znači - srcem u to vjerovati i verbalno ispovijedati. Tko u što srcem vjeruje mi ne znamo, zna samo Bog. Jedino možemo znati što tko "ustima ispovijeda". Tako znamo da Adventisti sedmog dana, uz 27 drugih elemenata vjerovanja, vjeruju i u "duh proroštva" - spise Ellen White. Osim što vjeruju u njene spise, neki se najotvorenije zalažu za to da adventisti imaju "kultni odnos prema Ellen White" (na. pr. Miloš Bogdanović).

Ne samo njene spise, ona im je, tako je i nazivaju, pružila "utehu". Bez njenih "spisa i djela" ne mogu pravilno tumačiti Pismo... Dakle, hteli ne hteli, oni ako žele biti adventisti moraju ispovedati veru u nju.

Dakle, ne u Boga, nego u Ellen Gould Harmon White. Jer bez nje i njenih spisa njima nema pravilnog tumačenja Pisama niti pravilne vere u Boga.


Sva ključna "verovanja", ona koja ih čine "adventistima sedmog dana" su plod njenog uma. Njena su. Sve mere i sve tumače preko njenih objava (jer naravno ona je već 104 godine mrtva). Doslovno, Ellen Gould Harmon White je SDA. Oni nisu Hristovi, nego njeni.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Veliki DarthShone, i jos lazov.

Dakle, Adventistima ne treba Ellen White u pogledu biblijske istine, jer se njihovo ucenje potpuno zasniva na pismu.
Ellen White je pisala na osnovu te istine, i njeni spisi imaju svoju odredjenu duhovnu svrhu, ali ne da se njima tumaci biblija, ili dokazuje.

Ja licno i bilo koji Adventista ne koristimo spise Ellen White u dokazivanju istine, jer istina se nalazi u pismu, i njome se istina dokazuje.

Neka neko dokaze da li sam se ja ovde na forumu koristio spisima Ellen White u dokazivanju istine, ili iskljucivo bibliju, da vidimo da li protivnici govore istinu ili ne.

Evo cekam.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Dakle, Adventistima ne treba Ellen White u pogledu biblijske istine, jer se njihovo ucenje potpuno zasniva na pismu.
Ellen White je pisala na osnovu te istine, i njeni spisi imaju svoju odredjenu duhovnu svrhu, ali ne da se njima tumaci biblija, ili dokazuje.

Zašto onda sve više adventista smatra da prema Ellen White trebate imati "kultni odnos"?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Izmisljac zala uvek izmislja i izvrce.

Sad sam ja kriv što sve manje adventista vjeruje u Trojstvo. Osim toga i ti si tvrdio da je posve nebitno je li Bog Trojstven ili nije. I gle čuda, ti ne napadaš tripu i kainosa koji tvrde da je Trojstvo Omega otpad u "crkvi" ASD, nego napadaš mene zbog iznošenja činjenica!?!? Neviđeno.
 
Natrag
Top