Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ljubazno molim da mi se više ne obraćaš, neću se ni ja tebi!

Imaš svoj forum što tamo to ne pišeš, zašto si tu aktivniji od kad sam ja došla
Evo odlazim pa uživaj u širenju svojih bljuvotina o tuđoj crkvi

Gdje laž ruča, tu ne večera.

Gdje laž ruča tu ne večera” - za ovo treba zahvaliti upravo ‘protjerivačima laži’, zato ostani i protjeruj laži. A i ja ću se moliti Bogu za lažove da ih izliječi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onome kome treba izlečenje si upravo ti Stvarnoslap.

Jer ko ovde godinama laže i izvrće osim tebe.

I kada se na sve odgovori - ti sačekaš par dana da se sve zaboravi, pa ponovo te laži ponavljaš.

Zato je ironičan tvoj komentar 'da ćeš se moliti Bogu za navodne lažove da ih Bog izleči.

A što se tiče pojma isceljenja, ja to iskustvo imam.

Oko 2000 godine Gospod mi je dao isceljenje od kile praćene velikim bolovima.

Tada mi se na ličnu molitvu prvo objavio u snu, a potom posle tri dana kada sam shvatio da me je Gospod icelio - progovorio mi je i glasom, da ako mu ostanem veran da će me isceljivati od svih bolesti.

Takođe, iscelio je moju majku, i od nepokretne žene izazvane šlogom - potpuno je digao iz kreveta, a kada sam se prethodno molio za njeno isceljenje - glasom mi objavio da me je uslišio.

Iscelio je i mog prijatelja koji je bio bolestan, i to u trenutku kada je bio u mojoj kući u razgovoru samnom.

I kada je otišao na pregled - lekari su u čudu konstatovali da je bolest čudesno nestala.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
A što se tiče pojma isceljenja, ja to iskustvo imam.
Oko 2000 godine Gospod mi je dao isceljenje od kile praćene velikim bolovima.
Tada mi se na ličnu molitvu prvo objavio u snu, a potom posle tri dana kada sam shvatio da me je Gospod icelio - progovorio mi je i glasom, da ako mu ostanem veran da će me isceljivati od svih bolesti.
Takođe, iscelio je moju majku, i od nepokretne žene izazvane šlogom - potpuno je digao iz kreveta, a kada sam se prethodno molio za njeno isceljenje - glasom mi objavio da me je uslišio.
Iscelio je i mog prijatelja koji je bio bolestan, i to u trenutku kada je bio u mojoj kući u razgovoru samnom.
I kada je otišao na pregled - lekari su u čudu konstatovali da je bolest čudesno nestala.
A i ja ću se moliti Bogu da ih izliječi.
Amen, Slape tako je, treba se moliti.

Baš lijepo iskustvo i divna svjedočanstva imaš s Bogom Laodikeja.
A šta si tako oštar prema njemu, pa s kim bi se malo pokefao da njega nema, ako misliš da pretjera moliš se za čovjeka :)

Jedan lijepi biblijski stih za sve nas...


izaija-43-1-2.png
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako možda izgleda po ličnom osećaju da sa oštriji, i da je nešto izrečeno u gnevu.

Isus i apostoli su isto u ponekim slučajevima bili oštriji.

Kada je Isus isterao bičem prodavce iz hrama - biblija pominje tekst "REVNOST ZA CRKVU TVOJU IZJEDE ME"

A naravno da se i za najgore treba moliti.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Vidi, slap se cijeli zivot bavi takvim stvarima ovdje, pisuci o adv. crkvi, i kad neko nekad napise nesto u vezi RKC, odmah ga napadas....e to nije fer.

Kainose, zdravo!
Gle, ja nemam taj osjećaj da te je bezimena napala. Ona je vrlo korektna forumašica i Bogu vrlo odana duša. Ne poznam ju, ali takav dojam stječem po njenim postovima.
Stvar je u tome da tog Porobiju poznamo. Bivši adventist, zar ne? Sad se deklarira kao ateist, ali s tim čovjekom zbilja nešto nije u redu jer piše podlo i mržnja prema Katoličkoj Crkvi mu proizlazi iz svake riječi. Zanimljivo, nema averziju prema adventistima već Katolicima. Osim toga, mi znamo da je Index jedan izuzetno pokvareni i bezbožnički portal kojeg vole ljevičari i liberali. Stoga to nije vrijedno komentara.
Što se Slapa tiče, čini mi se da vi ne razumijete bit stvari. Slap je apologeta Katoličke Crkve i ja se s njim slažem jer znam što je katolički nauk. Ja ne pišem puno o adventizmu jer ne znam, a i zamara me...
REći ću samo da Slap u svojim argumentima koristi materijal koji je javan i općenito prihvaćen od svih kršćanskih zajednica. Drugim riječima, i protestanti su vrlo kritični prema adventistima i ne slažu se s vašom doktrinom pridaju ono značenje Ellen White koje su joj adventisti dali. Ne znam zašto se čudite?
Ti se sam uvjeri. Internet je pun kritika na račun adventizma. I Katoličke Crkve, još više. No, postoji neki kriteriji vrednovanja: tko piše i s kojom nakanom piše, koliko je istine u pisanju ( jer laž se ipak može dokazati) i da li je nešto mišljenje jednog čovjeka ili je to stav Crkve, itd.

Slap je otvorio jednu zanimljivu temu: https://serbianforum.org/threads/im...kve-i-apostolskog-nauka.1570545/#post-3891410

Što kažeš o tome? :)
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Kainose, zdravo!
Gle, ja nemam taj osjećaj da te je bezimena napala. Ona je vrlo korektna forumašica i Bogu vrlo odana duša. Ne poznam ju, ali takav dojam stječem po njenim postovima.
Stvar je u tome da tog Porobiju poznamo. Bivši adventist, zar ne? Sad se deklarira kao ateist, ali s tim čovjekom zbilja nešto nije u redu jer piše podlo i mržnja prema Katoličkoj Crkvi mu proizlazi iz svake riječi. Zanimljivo, nema averziju prema adventistima već Katolicima. Osim toga, mi znamo da je Index jedan izuzetno pokvareni i bezbožnički portal kojeg vole ljevičari i liberali. Stoga to nije vrijedno komentara.
Što se Slapa tiče, čini mi se da vi ne razumijete bit stvari. Slap je apologeta Katoličke Crkve i ja se s njim slažem jer znam što je katolički nauk. Ja ne pišem puno o adventizmu jer ne znam, a i zamara me...
REći ću samo da Slap u svojim argumentima koristi materijal koji je javan i općenito prihvaćen od svih kršćanskih zajednica. Drugim riječima, i protestanti su vrlo kritični prema adventistima i ne slažu se s vašom doktrinom pridaju ono značenje Ellen White koje su joj adventisti dali. Ne znam zašto se čudite?
Ti se sam uvjeri. Internet je pun kritika na račun adventizma. I Katoličke Crkve, još više. No, postoji neki kriteriji vrednovanja: tko piše i s kojom nakanom piše, koliko je istine u pisanju ( jer laž se ipak može dokazati) i da li je nešto mišljenje jednog čovjeka ili je to stav Crkve, itd.

Slap je otvorio jednu zanimljivu temu: https://serbianforum.org/threads/im...kve-i-apostolskog-nauka.1570545/#post-3891410

Što kažeš o tome? :)
Naravno da nemaš osjećaj da me napala, jer je obrisala post. (Pošto je post obrisala, parafraziram) Čak je u tom postu prijetila da će mene i nas adventiste prijaviti nekim adventističkim prvacima jer ih ona dobro poznaje i da će nas oni izbaciti iz crkve. Navodno je rekla da su joj neki važni ljudi iz adv. kruga rekli da im prokaže takve adventiste, a ona navodno nije htjela, sažalila se ili tako nešto. Što čovjek može pomisliti o čemu se onda ovdje radi. Da je bez imena u sprezi stim adventistima - a ko su onda ti adventisti koji izbacuju ljude što pišu protiv katoličke crkve - da nisu jezuiti, špijuni ili što ti ja znam. Nisam uspio njen post citirati, onda bi se sve moglo pronaći što je pisala - čak iznosi detalje o mojim godinama, što se ne može naći ovdje na profilu.

Drugo što se Porobije tiče, znam ko je on bio, što je bio. Ali i kao bivši profesor, govornik uvijek je iznosio argumente koje nije iznosio tek tako iz glave, nego što je načitan. Možeš naći neke njegove propovijedi još na youtube pa da vidiš kako je bio izvrstan govornik. On je nešto iznio o Jeronimu za što ja nisam znao i samo što je to objavio index, to je bljuvotina ili laž. Mogu ja sam ukucati u google i pročitati o njemu i tim sveticama koje je izgladnjivao. Znači samo što je neko bio poznat u katoličkoj crkvi, ili naš dalmatinac trebamo ga braniti zbog toga. Recimo ako ti budeš spašena i vidiš da u mnoštvu spašenih nema Jeronima, hoćeš li biti iznenađena? Slap jest katolički apologeta i nekada iznosi biblijske ili historijske podatke da obrani svoj nauk, i tako treba raditi, ali nažalost milion puta se doticao nas pojedinaca ovdje i koristio neprimjerene riječi. Briga mene, ali to čitaju i drugi ljudi, a kakvo oni imaju mišljenje o njemu pojma nemam. Jovan je dugo vremena trpio njegove napade, ali je i on jadan na kraju morao oštrije reagirati, iako nije takve prirode.

E sad pitanje, ti i slap ste mišljenja da je samo katolički nauk ispravan, i samo je ta crkva prava, naravno i pravoslavna i svi ostali ćemo biti izgubljeni jer smo protestanti. Ja nemam problem reći da će mnogi katolici biti spašeni. Evo jedne priče. Bio neki čovjek koji je sagradio dom za napuštenu djecu, a kako je morao pribaviti sredstva, često je izbivao iz doma. Djeca su uglavnom znala kad se on vraća, pa su ga srdačno dočekivali - mnogi su brali cvijeće da mu predaju prilikom dolaska. Ali jedna djevojčica spora u razvoju je umjesto cvijeća brala korov. I dok su ga druga djeca grlila i davala cvijeće, on je uvijek pogledom tražio tu djevojčicu koja mu je prilikom susreta davala korov. Čovjek nije gledao na korov, nego na njenu ljubav prema njemu.

Sada i ti i ja možemo reći da je naša crkva ispravna što se tiče učenja - i ti i ja možemo reći da imamo cvijeće, a druga strana korov - pogrešne doktrine. Mnoge crkve vjeruju pogrešno, beru korov, ali Bog vidi njihovu ljubav prema njemu, oni vole Boga, bližnje, čine dobro drugima - i ko smo mi da sudimo ko će biti spašen, a ko ne. Mnogi protestantski kršćani su imali iskustva s Bogom, molili su za neke velike stvari, iscjeljenje, doživjeli čuda - ne možemo reći da su ta čuda đavolska, da im on pomaže jer navodno protestanti vjeruju pogrešno, pa eto da ih drži u šaci.

Zato se ja u svemu slažem sa miretom, koji je to slapu dobro objasnio više puta - duhovna, fizička crkva. Na forumu.hr na nekoj temi, neki katolik tek došao na forum i odmah kao iz vedra neba grom, protestanti su heretici i kako ti možeš s takvim čovjekom raspravljati sa argumentima. Takvima onda treba tripa poslati :) sami su krivi. Joj, ja ovdje nisam nikad pisao dugačke postove, ne znam što mi bi. inače bez imena misli da sam se ja raspisao ovdje od onog momenta kad je ona došla na forum. Ja sam uvijek s vremena na vrijeme dolazio da nešto pišem, i kad je ona bila tu, većinom je pisala sa Laodikejom, a ponekad sa Jovanom - samo je par postova razmjenila sa tripom - na što joj je on odgovorio da mu se ne obraća više, da nije prozvana da debatira s njim. Eto toliko, pozdrav Isabeleta (jednom sam te nazvao Jezabela ili Jezabeleta, izgleda da sam se ispričao za to :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Naravno da nemaš osjećaj da me napala, jer je obrisala post. (Pošto je post obrisala, parafraziram) Čak je u tom postu prijetila da će mene i nas adventiste prijaviti nekim adventističkim prvacima jer ih ona dobro poznaje i da će nas oni izbaciti iz crkve. Navodno je rekla da su joj neki važni ljudi iz adv. kruga rekli da im prokaže takve adventiste, a ona navodno nije htjela, sažalila se ili tako nešto.

Ako tvrdiš da je crkva ASD postala dio Babilona, zar te ne bi trebali i izbaciti iz nje!?!?!? Kako možeš za svoju 'crkvu' tvrditi je babilonska i tražiti da budeš i dalje njezin član. Koji si ti licemjer, dvostruki - hoćeš biti član babilonske kurve, i hoćeš zanijekati pravo da te izbace oni koji je vode.

Drugo što se Porobije tiče, znam ko je on bio, što je bio. Ali i kao bivši profesor, govornik uvijek je iznosio argumente koje nije iznosio tek tako iz glave, nego što je načitan.

Hoćeš reći da mu je načitanost otvorila oči i pomogla mu otkriti 'činjenicu' kako Bog ne postoji.

On je nešto iznio o Jeronimu za što ja nisam znao i samo što je to objavio index, to je bljuvotina ili laž.

Zato što to bljuvotina jest. I takvi kao ti - "bljuvotinari" - ništa drugo ne radite nego bljuvotine o Kristovoj Crkvi iznosite. Mogla je ta žena i umrijeti od posta, ali činila je tu žrtvu da ugodi Bogu, ali kako to da nedavno, kada je ovdje spominjano, ni jednom riječju nisi komentirao slučaj Marian Davis, koja je umrla s 25 kila žive vage, vapeći - "Voljela bih da umrem! Voljela bih da umrem!" Oh, ovaj strašni plagijat!", ali pri tome ne služeći Bogu, nego đavlu, koji je JEllenu nagovorio da k'o divljakuša krade tuđe tekstove i objavljuje ih pod svojim imenom?

Slap jest katolički apologeta i nekada iznosi biblijske ili historijske podatke da obrani svoj nauk, i tako treba raditi, ali nažalost milion puta se doticao nas pojedinaca ovdje i koristio neprimjerene riječi. Briga mene, ali to čitaju i drugi ljudi, a kakvo oni imaju mišljenje o njemu pojma nemam. Jovan je dugo vremena trpio njegove napade, ali je i on jadan na kraju morao oštrije reagirati, iako nije takve prirode.

Neprimjerene riječi? To da ste antikristi? Neprimjereno je tako nazvati kršćanina koji vjeruje da je Isus Krist Bog, ali oni koji to niječu oni to naprosto jesu.

E sad pitanje, ti i slap ste mišljenja da je samo katolički nauk ispravan, i samo je ta crkva prava, naravno i pravoslavna i svi ostali ćemo biti izgubljeni jer smo protestanti. Ja nemam problem reći da će mnogi katolici biti spašeni. Evo jedne priče. Bio neki čovjek koji je sagradio dom za napuštenu djecu, a kako je morao pribaviti sredstva, često je izbivao iz doma. Djeca su uglavnom znala kad se on vraća, pa su ga srdačno dočekivali - mnogi su brali cvijeće da mu predaju prilikom dolaska. Ali jedna djevojčica spora u razvoju je umjesto cvijeća brala korov. I dok su ga druga djeca grlila i davala cvijeće, on je uvijek pogledom tražio tu djevojčicu koja mu je prilikom susreta davala korov. Čovjek nije gledao na korov, nego na njenu ljubav prema njemu.

Jeftine priče. Priče za "tople mrtvace".

Zato se ja u svemu slažem sa miretom, koji je to slapu dobro objasnio više puta - duhovna, fizička crkva.

Od kada se slažeš s mirom?. Od neki dan, od kada tvrdi da je vidljiva Crkva nebitna i nepotrebna? Isus je htio da Njegova Crkva bude nešto najvidljivije, sol koja ne bljutavi i svjetlo koja se ne stavlja pod poklopac. Vidi ovo:

Dj 2,1-47: Kad je napokon došao dan Pedesetnice, svi su bili zajedno na istome mjestu. I eto iznenada šuma s neba, kao kad se digne silan vjetar. ..... Svi se napuniše Duha Svetoga i počeše govoriti drugim jezicima, kako im već Duh davaše zboriti. A u Jeruzalemu su boravili Židovi, ljudi pobožni iz svakog naroda pod nebom. Pa kad nasta ona huka, strča se mnoštvo i smete jer ih je svatko čuo govoriti svojim jezikom. Svi su bili izvan sebe i divili se govoreći: "Gle! Nisu li svi ovi što govore Galilejci? Pa kako to da ih svatko od nas čuje na svojem materinskom jeziku? Parti, Međani, Elamljani, žitelji Mezopotamije, Judeje i Kapadocije, Ponta i Azije, Frigije i Pamfilije, Egipta i krajeva libijskih oko Cirene, pridošlice Rimljani, 11Židovi i sljedbenici, Krećani i Arapi - svi ih mi čujemo gdje našim jezicima razglašuju veličanstvena djela Božja." ..... A Petar zajedno s jedanaestoricom ustade, podiže glas i prozbori: "Židovi i svi što boravite u Jeruzalemu, ovo znajte i riječi mi poslušajte: ... Petar će im: "Obratite se i svatko od vas neka se krsti u ime Isusa Krista da vam se oproste grijesi i primit ćete dar, Duha Svetoga. ... Svaki bi dan jednodušno i postojano hrlili u Hram, u kućama bi lomili kruh te u radosti i prostodušnosti srca zajednički uzimali hranu hvaleći Boga i uživajući naklonost svega naroda. Gospodin je pak danomice zajednici pridruživao spasenike.

Je li se ovo rođenje Kristove Crkve dogodi 'nevidljivo' i 'tiho' (nečujno), ili bijaše baš suprotno? Zašto bi danas Crkva trebala postati (biti) nevidljiva, a ako je nevidljiva mora biti i nečujna?

Isus je rekao svojim apostolima: Dj 1,8: Nego primit ćete snagu Duha Svetoga koji će sići na vas i bit ćete mi svjedoci u Jeruzalemu, po svoj Judeji i Samariji i sve do kraja zemlje."

Prema ovome, oni koji preferiraju 'nevidljivu Crkvu', zapravo zagovaraju nevidljivog Krista.Jer, kakav će Kristov svjedok biti netko tko je 'nevidljiv'? A to je, pak, antikristova fiksacija i antikristova želja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Naravno da nemaš osjećaj da me napala, jer je obrisala post. (Pošto je post obrisala, parafraziram) Čak je u tom postu prijetila da će mene i nas adventiste prijaviti nekim adventističkim prvacima jer ih ona dobro poznaje i da će nas oni izbaciti iz crkve. Navodno je rekla da su joj neki važni ljudi iz adv. kruga rekli da im prokaže takve adventiste, a ona navodno nije htjela, sažalila se ili tako nešto. Što čovjek može pomisliti o čemu se onda ovdje radi. Da je bez imena u sprezi stim adventistima - a ko su onda ti adventisti koji izbacuju ljude što pišu protiv katoličke crkve - da nisu jezuiti, špijuni ili što ti ja znam. Nisam uspio njen post citirati, onda bi se sve moglo pronaći što je pisala - čak iznosi detalje o mojim godinama, što se ne može naći ovdje na profilu.

Drugo što se Porobije tiče, znam ko je on bio, što je bio. Ali i kao bivši profesor, govornik uvijek je iznosio argumente koje nije iznosio tek tako iz glave, nego što je načitan. Možeš naći neke njegove propovijedi još na youtube pa da vidiš kako je bio izvrstan govornik. On je nešto iznio o Jeronimu za što ja nisam znao i samo što je to objavio index, to je bljuvotina ili laž. Mogu ja sam ukucati u google i pročitati o njemu i tim sveticama koje je izgladnjivao. Znači samo što je neko bio poznat u katoličkoj crkvi, ili naš dalmatinac trebamo ga braniti zbog toga. Recimo ako ti budeš spašena i vidiš da u mnoštvu spašenih nema Jeronima, hoćeš li biti iznenađena? Slap jest katolički apologeta i nekada iznosi biblijske ili historijske podatke da obrani svoj nauk, i tako treba raditi, ali nažalost milion puta se doticao nas pojedinaca ovdje i koristio neprimjerene riječi. Briga mene, ali to čitaju i drugi ljudi, a kakvo oni imaju mišljenje o njemu pojma nemam. Jovan je dugo vremena trpio njegove napade, ali je i on jadan na kraju morao oštrije reagirati, iako nije takve prirode.

E sad pitanje, ti i slap ste mišljenja da je samo katolički nauk ispravan, i samo je ta crkva prava, naravno i pravoslavna i svi ostali ćemo biti izgubljeni jer smo protestanti. Ja nemam problem reći da će mnogi katolici biti spašeni. Evo jedne priče. Bio neki čovjek koji je sagradio dom za napuštenu djecu, a kako je morao pribaviti sredstva, često je izbivao iz doma. Djeca su uglavnom znala kad se on vraća, pa su ga srdačno dočekivali - mnogi su brali cvijeće da mu predaju prilikom dolaska. Ali jedna djevojčica spora u razvoju je umjesto cvijeća brala korov. I dok su ga druga djeca grlila i davala cvijeće, on je uvijek pogledom tražio tu djevojčicu koja mu je prilikom susreta davala korov. Čovjek nije gledao na korov, nego na njenu ljubav prema njemu.

Sada i ti i ja možemo reći da je naša crkva ispravna što se tiče učenja - i ti i ja možemo reći da imamo cvijeće, a druga strana korov - pogrešne doktrine. Mnoge crkve vjeruju pogrešno, beru korov, ali Bog vidi njihovu ljubav prema njemu, oni vole Boga, bližnje, čine dobro drugima - i ko smo mi da sudimo ko će biti spašen, a ko ne. Mnogi protestantski kršćani su imali iskustva s Bogom, molili su za neke velike stvari, iscjeljenje, doživjeli čuda - ne možemo reći da su ta čuda đavolska, da im on pomaže jer navodno protestanti vjeruju pogrešno, pa eto da ih drži u šaci.

Zato se ja u svemu slažem sa miretom, koji je to slapu dobro objasnio više puta - duhovna, fizička crkva. Na forumu.hr na nekoj temi, neki katolik tek došao na forum i odmah kao iz vedra neba grom, protestanti su heretici i kako ti možeš s takvim čovjekom raspravljati sa argumentima. Takvima onda treba tripa poslati :) sami su krivi. Joj, ja ovdje nisam nikad pisao dugačke postove, ne znam što mi bi. inače bez imena misli da sam se ja raspisao ovdje od onog momenta kad je ona došla na forum. Ja sam uvijek s vremena na vrijeme dolazio da nešto pišem, i kad je ona bila tu, većinom je pisala sa Laodikejom, a ponekad sa Jovanom - samo je par postova razmjenila sa tripom - na što joj je on odgovorio da mu se ne obraća više, da nije prozvana da debatira s njim. Eto toliko, pozdrav Isabeleta (jednom sam te nazvao Jezabela ili Jezabeleta, izgleda da sam se ispričao za to :)
Ok, ovo da je bez imena špijun nisam mislio ozbiljno. Sve je izglađeno preko PP. Ispričali smo se jedan drugome, i idemo dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
E sad pitanje, ti i slap ste mišljenja da je samo katolički nauk ispravan, i samo je ta crkva prava, naravno i pravoslavna i svi ostali ćemo biti izgubljeni jer smo protestanti. Ja nemam problem reći da će mnogi katolici biti spašeni

Pročitala sam tvoj post u cijelosti, ali neću komentirati ono što si već riješio sa bezimenom i ovo što ti je slap odgovorio.

Samo ću se osvrnuti na ovo vjerujem u potpunosti nauku Katoličke Crkve, jer je biblijski, cjelovit, kontinuiran, vjeran...ono što su vjerovali kršćani od početka, pa u 5, 6, 10, 17, 20 stoljeću.., sve je isto, doduše neke forme su se mijenjale, ali ne istine vjere.
To je vjera koju su imali moji predci, moj narod, moji roditelji.
.. tu vjeru imam i ja, po osobnom odabiru i uvjerenju.
Volim što sam katolkinja i zahvaljujem Bogu za to.
Ne znam što bih radila i kako bih se osjećala da sam protestantkinja i da sam se rodila u toj vjeri.
Ne znam, ali mislim da ne bih bila zadovoljna ni mirna znajući da je nastala po nekom čovjeku, da je tako razjedinjena, da se toliko mijenja, da svatko može tumačiti Evanđelje po svom uvjerenju, da nema Mise ni sakramenata...uhhh, ne mogu zamisliti takav život.
Možda ćeš mi reći da je Biblija dovoljna. Nije, ako nema tko da mi ju protumači. Danas je lako s internetom, možemo pronaći krasna tumačenja, ali u prošlosti dok Biblija nije bilo svima dostupno? Ljudi su išli na Misu i molili Očenaše. I tako se posvetili.

Drugo: nikada, ali baš nikada nisam ni pomislila da protestanti neće biti spašeni. Više puta sam napisala ono što Katolički katekizam govori o protestantima, kao o našoj odvojenoj braći s kojima dijelimo vjeru u Isusa Krista. Vjerujem da ima dobrih i svetih protestanata. ali budući da ste tako zakomplicirali stvari, ne snalazim se najbolje tko što vjeruje ili ne vjeruje. Velika je šteta za one protestantske zajednice koje ne vjeruju u božanstvo Isusa Krista i odbacuju vjeru u Presveto Trojstvo. Odbacili su i druge sakramente na svoju štetu.
Kako će ih Gospodin spasiti, to samo On zna. Ipak, vjerujem da je u svemu krepost ljubavi presudna, onaj tko nastoji živjeti i omiliti Bogu u svemu, ljubeći Boga i brata svoga, ljubav Božja će ga spasiti bez obzira kojoj kršćanskoj dominaciji pripadao.

Što se tiče antikatoličkih protestantskih denominacija, a mislim da i adventizam u to spada, morate biti razboriti i dobro promisliti Velika je zabluda da neke zajednice mogu biti Božje ako žive od toga da napadaju Katoličku Crkvu da bi sebe uzdigli. Tu Slap ima pravo. To je đavolsko. Ne kažem da to svi rade, ali oni koji su skloni tome da blate druge, Bogu se ne mogu svidjeti.
Katolička Crkva ima dobre argumente za svoju doktrinu, malo protestanata proučava povijest Crkve, pa ne poznaje povijesne činjenice.
Protestanti nisu naškodili Kat. Crkvi, najviše štete joj nanose katolici koji žive nedostojno svoga poziva.
Tako je vjerojatno i u drugim crkvama. Lopov je zaključan u vlastitoj kući.



.Eto toliko, pozdrav Isabeleta (jednom sam te nazvao Jezabela ili Jezabeleta, izgleda da sam se ispričao za to :)

Ha-ha, budi bez brige, ja se ni ne sjećam toga.
 
Natrag
Top