Katolicizam i njegovi plodovi

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dela su pokazala gde je ko. Jadne kat. države, mafija je toliko jaka da su morali pustiti sina mafijaša d ane bi izbio totalni rat.



 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Dodajmo na to i činjenicu da je Sveto Pismo bilo prevedeno na slovenski jezik još u IX stoleću. No to će onaj trol negirati, mada njegovi EGWisti piskaraju drugačije.

Kod:
https://velikaborba.com/biblija-na-srpskom-jeziku/

Sajt je EGWistički što se može videti i iz naziva.

Braća Konstantin i Metodije imali su za prevođenje Svetog Pisma mandat kako Konstantinopolja tako i Rima. Da ne govorim o postojanju glagoljaške mise, koja je kako joj i naziv govori služena na Crkvenoslovenskom jeziku, a kod Svete Mise se u službi reči upotrebljavaju oba Zaveta. Čita se i iz jednog i iz drugog.

Naravno tada još uvek nije postojala štamparska mašina i sva Sveta Pisma su rukom prepisivana, i bila su izuzetno skupa. Uz to, namena Svetog PIsma i nije da ga čitaju i tumače svi.




Tako je. :) Po definiciji brata ti Miloša Bodanovića ti si "duhovni đubretar".

P.S. U jednom od narednih postova navest ću definiciju "brata Miloša" o "duhovnom đubretarstvu".

Headshot, još jednom. Slobodno navedi, ali njega to ne interesuje jer u svojoj "duši" veruje da je on ispravan, a mi nikogovići koje treba pljuvati, i zgaziti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tako je. :) Po definiciji brata ti Miloša Bodanovića ti si "duhovni đubretar".

Nemoj stalno da projektuješ sebe, vidi se da imaš u sebi duh Meksika.

A to je katolički duh.

Isto je i u Ekvadoru, Venecueli, Kolumbiji, Brazilu.

A vidimo haos u Španiji, bio je u Francuskoj dugo.

U Italiji su pobili više sudija nego bilo gde.

Sećate se onih vesti iz Italije 70. godina 20. v.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
I na ovo da ti odgovorim, eno Tripo - Milos Bogdanovic jedan od vasih vodja, neprestano ovde pokazuje vernicima kako treba da se ponasaju i zive. Znaci, da li mi treba da budemo drski, arogantni, bezobrazni, da lazemo, podmecemo, ismejavamo se, izazivamo i cerekamo kao blesavi!

Mire, na kakvom to vrhu je Tripo? Besmislen primer si uzero.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jadni su arg. onih koji se bave nečijom ličnošću.

A takvi su Miretovi.

Kod nas nema vođa, ima jedan Hristos.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Na vrhu tvoje crkve je Milos Bogdanovic! Nemam ja nista osim istine tvoj brat Tripo je priznao da je on Milos!

Dakle, ako optuzujes katolike, prvo moras i vas vrh da optuzis..

Teško da će ih optužiti.

Mi smo već nešto drugo. Moraju nas optuživati, jer mi smo mete. Bez toga, svoju "crkvu" prodati kao "Hrišćansku" naivnima ne mogu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Teško da će ih optužiti.

Mi smo već nešto drugo. Moraju nas optuživati, jer mi smo mete. Bez toga, svoju "crkvu" prodati kao "Hreišćansku" naivnima ne mogu.
Mora da ih optuzi, nije samo Tripo u vrhu, njihovi pastori su isti, podmecu lazu, manipulisu, namestaju otkaze, kradu, bludnice.. Nisam ja to izmislio, a to on dobro zna... Samo sto ce se vaditi time da je kod nas "vise slucajeva". Pa normalno da je vise, veca je crkva i vise ljudi..
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Na vrhu tvoje crkve je Milos Bogdanovic! Nemam ja nista osim istine tvoj brat Tripo je priznao da je on Milos!
Dakle, ako optuzujes katolike, prvo moras i vas vrh da optuzis..

Mire, da li je Tripo Milos Bogdanovic ili nije, to nr znam, ali znam d anijedan od njih nije na nikakvom vrhu Adventisticke crkve.
Derugo, ne mislimd aje taj Bogdanovic uopste clan crkve.
Mire, zaista su jedni ti tvoji argumenti. Utopljenik se i za slamku hvata.

Za tvoju informaciju, procitaj i ovo:


Borba protiv prevođenja Biblije
Rimokatolička je crkva s vremenom latinski počela smatrati svetim jezikom. Kad je češki knez Vratislav 1079. od pape Grgura VII. zatražio dopuštenje da se u njegovoj zemlji bogoslužje vrši na staroslavenskom jeziku, papa mu je otpisao: “To nipošto ne možemo odobriti.” Zašto ne?
“Onima koji dobro razmisle o tome”, kazao je papa, “bit će jasno da je Bogu bilo po volji prikriti smisao nekih dijelova Svetog pisma, jer kad bi njegov smisao svima bio posve jasan, prostaci bi ga mogli obezvrijediti, a priprosti ljudi toliko krivo shvatiti da bi ih ono odvelo u zabludu.”
Običan narod nije mogao doći do Biblije, a Crkva je htjela da tako i ostane. To bi svećenicima omogućilo da narod drže u pokornosti. Nisu htjeli da se priprosti ljudi bave onim čime se, po njihovom mišljenju, trebalo baviti samo učeno svećenstvo.
Godine 1199. papa Inocent III. u jednom je svom pismu govorio o “hereticima” koji su preveli Bibliju na francuski te su se drznuli među sobom razgovarati o njoj. Inocent je na njih primijenio Isusove riječi: “Ne dajte ono što je sveto psima i ne bacajte bisere svoje pred svinje” (Matej 7:6). Zašto se papa toliko protivio prevođenju i čitanju Biblije? “Zato da nijedan priprost i neuk čovjek ne bi sebi uzeo za pravo istraživati preuzvišeno Sveto pismo ili ga propovijedati drugima.”

Ljude koji su se oglušili na naputke iz papinog pisma često se predavalo inkvizitorima, koji su ih mučili sve dok ne bi priznali da su sagriješili. Oni koji se nisu htjeli odreći svojih uvjerenja bili su živi spaljeni na lomači.
Tijekom dugogodišnje borbe oko toga tko ima pravo posjedovati i čitati Bibliju crkveni su se dostojanstvenici često pozivali na Inocentovo pismo kako bi ljudima dokazali da ne smiju čitati Bibliju niti je prevoditi na narodne jezike. Ubrzo nakon što je papa izdao proglas kojim je zabranio čitanje i prevođenje Svetog pisma započelo je spaljivanje Biblija koje su dotad već bile prevedene na narodne jezike. Na lomači su završili i neki ljudi koji su posjedovali Bibliju. U narednim stoljećima biskupi i vladari europskih katoličkih zemalja postupali su po naputku pape Inocenta III. Svim su silama nastojali spriječiti obične ljude da dođu do Biblije i sami je čitaju.
Crkvene vlasti nedvojbeno su znale da se mnoga katolička učenja temelje na tradiciji, a ne na Bibliji. To je očito jedan od razloga zbog kojih svećenici nisu dali vjernicima da dođu do Biblije. Da su ljudi mogli čitati i istraživati Božju Riječ, shvatili bi da crkveni nauk nije u skladu s onim što u njoj piše.
 
Natrag
Top