Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jeste SVE zapisala, ali ti vadis samo pojedinacne recenice iz konteksta i izvrces smisao njenih reci.

Netočno, upravo je obrnuto. Vi koji branite svoju proročicu vadite njezine pojedinačne rečenice iz njenih spisa van konteksta. Upravo kad joj se spisi protresu u cjelini i u pravom kontekstu, vidi se da je bila notorna bogohulnica.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Monstruozno nasilje nad djecom i mladima u Meksiku

Broj onih koji su nestali i ubijeni u Meksiku je već više od desetljeća frapantno visok. Ono što je posebno zastrašujuće je koliko je među njima djece i mladih. Osvrt aktivistice Anabel Hernandez.

DW
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko1932 said:
Nakon priznanja Vatikana da su redovnice natjerane da pobacuju nakon što su ih svećenici i biskupi pretvorili u seksualne robinje,
Katoličkoj Crkvi i katolicima su ovakva zlostavljanja i abortusi sablazan i najstrašniji grijeh i zločin , a adventistima sedmog dana to je uhodana praksa i vrlo "profitabilan biznis".

Darth, da li je tako? Otkuda u tvojoj Hravatskoj godisnje 7,000 do 12,000 javnih, prijavljenih Abortusa? Jesu li i zato krivi Adventisti?
A neki tvde da ih ima do 100,000 gidisnje zbog ceka broj gradjana u Hrvatskoj opada. Ko je kriv za to?
Drugo, tvoji Italijani, katolici, svake godina javno i slobodno imaju abortuse i ubijaju vise od 100,000 dece.

Objasni nam, sta rade casne sestre Katolicke crkve kad ostanu u drugom stanju posle seksa sa svestenicima i biskupima?
Je su li i zato krivi Adventisdti?
Izvini Darth, suvise je plitka ta tvoja "teologija".


Darth, mozesli nam objasniti sta se to desava u Pensilvaniji?


Catholic Priests Abused 1,000 Children in Pennsylvania, Report Says
Prevod: Katolicki svestenici mucilii 1,000 dece u Pensilvaniji. [/QUOTE]

merlin_142362708_8764afea-b230-46d0-b0ad-00bf71f98932-articleLarge.jpg


Victims of clerical sex abuse and their relatives reacted as Attorney General Josh Shapiro discussed the grand jury report at a news conference in Harrisburg.Credit...Matt Rourke/Associated Press.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Catholic Priests Abused 1,000 Children in Pennsylvania, Report Says

Tražili ste, čitajte:

Traženje pravde za žrtve seksualnog zlostavljanja u Crkvi adventista sedmog dana

Kao i druge vjerske organizacije i institucije, i Crkva adventista sedmog dana ima dugu i tužnu povijest seksualnog zlostavljanja djece. U Sjedinjenim Američkim Državama, stotine pa i veći broj djece Adventista zlostavljana su u adventističkim crkvama, školama, kampovima i programima za mlade i djecu, kao što su Adventurers.

Do sada nije bilo javnih objava o broju zlostavljane djece u crkvi Adventista sedmog dana, za razliku od nedavnog izvještaja „Pennsylvania grand jury“ koji je uključivao Katoličku crkvu ili javnog objavljivanja seksualnih zlostavljanja djece u raznim izviđačkim grupama. Međutim, mi kao pravni zastupnici klijenata zlostavljanih u nutar SDA, znamo da je „Adventist Risk Management“, službeno osiguravajuće društvo za Crkvu adventista sedmog dana, riješilo zahtjeve za više od 500 žrtava seksualnog zlostavljanja djece u SAD-u.

Problem zlostavljanja djece u Crkvi Adventista sedmog dana posebno je pojačan zbog široke mreže adventističkih škola u cijeloj Americi i širom svijeta. Ove škole, posebice internati, stvaraju izolirane zajednice koje olakšavaju zlostavljačima da zlostavljaju ranjivu djecu, a da ih njihove odrasle kolege ne razotkrivaju.

Kao i druge crkve i organizacije, Crkva adventista sedmog dana loše reagira na tvrdnje o zlostavljanju djece, često umanjivanjem, odbijanjem ili čak prikrivanjem. Na primjer, ovdje u Oregonu, vodstvo SDA Crkve izabralo je osuđenog zlostavljača djeteta pod imenom Leslie “Les” Bovee da vodi adventističku crkvenu grupu mladih pod nazivom Pathfinder Club u crkvi u Veneti, Oregon, iako su znali da je upravo pušten iz zatvora u kojem je bio zbog „milovanja djeteta“. Crkveni vođe su čak dopustili Boveeu da nastavi volontirati nakon što su saznali da je seksualno zlostavljao djecu u grupi.

Postigli smo uspješna financijska rješenja za sve naše klijente. Ali za njih je još važnije bilo to što su našli pravdu za nepravde koje su im činili dok su bili djeca. Crkva adventista sedmog dana nije ih uspjela zaštititi i konačno za to snosi odgovornost.

Ako ste vi ili netko koga poznajete zlostavljani ili seksualno iskorištavani u Crkvi adventista sedmog dana i ako o tome želite s nekim razgovarati, kontaktirajte nas na 503-616-5007. Vaš poziv će biti povjerljiv.

Izvor: https://dumaslawgroup.com/finding-j...al-abuse-in-the-seventh-day-adventist-church/

Na jednom drugom mjestu nalazimo:

John Jay Report“ je izvješće koje je pod punim nazivom „Priroda i opseg problema seksualnog zlostavljanja maloljetnika od strane katoličkih svećenika i đakona u SAD-u“, izradio „John Jay College of Criminal Justice“. Razdoblje koje je obuhvaćeno ovom studijom započelo je 1950., a završilo se 2002. godine.

U ovom izvješću je utvrđeno da je u razdoblju od 1950. do 2002. godine ukupno 10.667 osoba iznijelo navode o seksualnom zlostavljanju djece.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napravimo sada vrlo jednostavnu matematičku računicu.

1. Katolici

Broj katolika u SAD-u: 75.000.000 (75 milijuna)
Broj zlostavljane djece: 11.000 (11 tisuća)
---------------------------------------------------------------------
učestalost zlostavljanja: 11.000 / 75.000.000 = 0.147 promila

2. Adventisti sedmog dana

Broj Adventista u SAD-u: 1.000.000 (1milijun)
Broj zlostavljane djece: 500 (pet stotina)
---------------------------------------------------------------------
učestalost zlostavljanja: 500 / 1.000.000 = 0.500 promila
-----------------------------------------------------------------------------------
Rekapitulacija: Adventisti (0.500 prom.) / Katolici (0.147 prom.) = 3.4 (340 %)

Zaključak: U institucijama crkve Adventista sedmog u SAD-u, djeca su seksualno zlostavljana 3.4 puta više (340%) nego u institucijama Katoličke crkve.

P.S. 3.4 puta više. Tražili ste, dobili ste.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ko ce to jevandjelje propovedati na globalnom nivou?

Brate, u Hristovoj prici i mudre i lude device su "zadremale", ali su se probudile!

A to dakle sto tebi izgleda kao da nema ko da radi u Bozjem delu, je vec proreceno!

Znaci, nista to nije uslovno, do probudjenja ce doci! A delo ce obaviti katolicka i pravoslavna crkva, jer ce se ujediniti a vama ce to izgledati da je po prorocanstvu, i vi cete tu poruku odbaciti!

Bog sam ce iz tog razloga objaviti sebe vrlo uskoro

Pise da ce delo obavljati ljudi!

Kad bi Bog sam to radio, to bi znacilo da je nestao i poslednji Hriscanin na zemlji!

Zar ne citas da pise "ako ovi zaneme i kamenje ce progovoriti"?

Bog i preko jednog jedinog coveka moze objaviti evandjelje celom svetu a kamo li preko grupe vernika!

a prirodne katastrofe koje se svakodnevno desavaju sirom planete zemlje su sudovi Bozji koji se izlivaju, i predstavljaju takodje znakove skorog kraja.

Hristos nikakve sudove nije pominjao pre objave evandjelja, nakon sto je naveo zemljotrese i ostale znakove kraja rekao je "najpre treba da se propoveda evandjelje"!

Jasno se vidi da to nastupa tek kasnije kao opomena onima koji su vec primili svedocanstvo, odnosno culi evandjelje!

Nema smisla kaznjavati nekog koji ne zna da je kriv, on bi u time samo video prirodnu nepogodu!

To nisu sedam poslednjih zala, vec ono sto Hristos najavljuje kao znake vremena

Znaci vremena idu kasnije nakon objave evandjelja, nisi dobro citao!

A pre sedam zala nema nikakvih sudova i katastrofa koliko se secam u otkrivenju, nadji ih?

Stanje u Lat. Americi je gore nego na Bliskom istoku.
Stanje u protestantskoj americi - seks revolucija, vesticarenje i satanizam! Umesto da propovedaju evandjelje ljude iz aviona gadjaju bombama "milosrdni andjeo"!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Netočno, upravo je obrnuto. Vi koji branite svoju proročicu vadite njezine pojedinačne rečenice iz njenih spisa van konteksta. Upravo kad joj se spisi protresu u cjelini i u pravom kontekstu, vidi se da je bila notorna bogohulnica.

I ti sve vise razotkrivas sebe kao svesnog lazova, jer svi ovde znaju da seckas tekstove Ellen White vadeci ih iz celine da bi dokazao kako je Ellen White tvrdila nesto i ako nije.

Na ta tvoja seckanja i prekrajanja njenih tekstova uvek su postavljani ti tekstovi u celini od strane Marka ili mene licno, i dokazivano da nije nista onako kako ti tvrdis, i da svesno manipulises.

Tvoje lazi ce sa tobom na sud ako ih se ne odreknes i postanes istinoljubiv.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I ti sve vise razotkrivas sebe kao svesnog lazova, jer svi ovde znaju da seckas tekstove Ellen White vadeci ih iz celine da bi dokazao kako je Ellen White tvrdila nesto i ako nije.

"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p.229.)

Opovrgni ovo što vam je ovdje priznala sama vaša proročica. Opovrgni isključivo njenim citatima, ne trebaju mi tvoja besmislena laprdanja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p.229.)

Opovrgni ovo što vam je ovdje priznala sama vaša proročica. Opovrgni isključivo njenim citatima, ne trebaju mi tvoja besmislena laprdanja.

Evo, upravo si potvrdio moje reci da si lazov, jer si ovaj tekst izvadio iz konteksta onoga o cemu ona pise, a ona pise o 1844 godini kada je sa roditeljima posecivala Milerova predavanja, verujuci da Hristos tada dolazi i da prolazi vreme milosti.

Dakle, izvadio si iz celog konteksta dogadjaja o kojima ona pise o mileru i tom prvobitnom Mileritskom pokretu.

Ne pada mi napamet da trosim vreme trazeci tekstove iz njenih knjiga da bi se bavio tvojim glupostima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Evo, upravo si potvrdio moje reci da si lazov, jer si ovaj tekst izvadio iz konteksta onoga o cemu ona pise, a ona pise o 1844 godini kada je sa roditeljima posecivala Milerova predavanja, verujuci da Hristos tada dolazi i da prolazi vreme milosti.

Dakle, izvadio si iz celog konteksta dogadjaja o kojima ona pise o mileru i tom prvobitnom Mileritskom pokretu.

Ne pada mi napamet da trosim vreme trazeci tekstove iz njenih knjiga da bi se bavio tvojim glupostima.

Rekao sam, bez tvog laprdanja, priznam samo njene citate.
 
Natrag
Top