Katolicizam i njegovi plodovi

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> Dakle katolička crkva će zablistati u punom sjaju kada zakonom bude omogućeno spajanje crkve i države ..

Da! Ona će se pokazati kao spasitelj zapadnog sveta koji je ogrezao u svakom bezakonju i svakoj seksualnoj perverznosti. Svi koji čeznu da država zabrani javno promovisanje homoseksualstva, abortusa, međunacionalno i međurasno divljanje, itd, videće spas u nameri crkve da preko političke moći donese mir čovečanstvu.

A zapravo, samo rešenje moralnih prolema represivnim putem nije ništa drugo do nasilje nad ljudskom savešću i njegov produkt je licemerstvo.

Ovim rečima Sveto pismo opisuje licemere koji strahom svoje grehe samo sputavaju u ispoljavanju i otkriva im nešto mnogo divnije - Mesiju kojih će ih osloboditi od greha i od licemerstva:

"Zato reče Gospod: Što se ovaj narod približuje ustima svojim i usnama svojim poštuje me, a srce im stoji daleko od mene, i strah kojim me se boje zapovest je ljudska kojoj su naučeni, zato ću evo još raditi čudesno sa tim narodom, čudesno i divno." (Isaija 29, 13-14)

U Svetom pismu, u Otkrivenju 17. glavi je proročki opisano oslanjanje otpale crkve na zemaljske vladare, jer ona pokušava da svoju duhovnu nemoć nadoknadi političkom moći nad svojim podanicima:

"I dođe jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša, i govori sa mnom govoreći mi: Hodi da ti pokažem sud kurve velike, koja sedi na vodama mnogima. S kojom se kurvaše carevi zemaljski, i koji žive na zemlji opiše se vinom kurvarstva njena." (Otkrivenje 17,1-2)

Potreba za oslanjanjem na političku moć prirodan je produkt samog sadržaja svake autoritarne ideologije, pa samim tim i katoličkog verovanja.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da! Ona će se pokazati kao spasitelj zapadnog sveta koji je ogrezao u svakom bezakonju i svakoj seksualnoj perverznosti. Svi koji čeznu da država zabrani javno promovisanje homoseksualstva, abortusa, međunacionalno i međurasno divljanje, itd, videće spas u nameri crkve da preko političke moći donese mir čovečanstvu.

A zapravo, samo rešenje moralnih prolema represivnim putem nije ništa drugo do nasilje nad ljudskom savešću i njegov produkt je licemerstvo.

Duhovno đubretarenje, rekao bi ti brat akademik Miloš. Ja bih dodao - trovanje istine.
 
Natrag
Top