Katolicizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jednom sam vidjela i nije mi se svidjelo to što si rekao da tvoji adventisti imaju klinike za abortuse zbog katolkinja, no zapravo većinom odlaze tamo adventistice. Čak je i jedan adventista imao nekoć svoj blog i pisao protiv toga što postoje te klinike, pisao je da vaše djevojke i žene idu tamo. Uostalom, Amerika je uglavnom protestantska zemlja, a te klinike su tamo, možemo zbrojiti dva i dva i znati tko tamo odlazi...
No, pretpostavljam da si to za katolkinje napisao samo zato što ti je bilo dosta rasprave i pukao ti je film...pa nema veze.

Napisao sam da tamo odlaze Katolkinje, i svi ostali.

Adventistkinje ne znam koliko odlaze, jer nemaju ni potrebu, jer nemaju odnose pre braka, vec samo u braku radi potomstva.

Danas se u svetu svi deklarišu kao nekakvi Hrišćani.

Hrišćanin, odnosno Hrišćanke nemaju potrebe za abortusom, jer one se pridržavaju biblijskih principa braka i morala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Eto.

Kad se Stvarnoslap nađe u nebranom grožđu, on gomila ite laži.

Evo ponovo:

A niko nije ni rekao da je 538 stvorena Rimska crkva.

Ona je počela da deluje sa velikim otpadom polovinom 2 veka.

538 papstvo je odpočelo sa organizovanim delovanjem u progonstvu neistomišljenika.
Tada je odpočeo mračni srednji vek.

A tačno 1260 godina kasnije - ono je zadobilo smrtnu ranu, i završeno vreme progonstva.

A otkrivenje kaže "Da se rana iscelila, i da se svet poklonio zveri"

A to se dogodilo 1929 kada je Benito Musolini papstvu povratio izgubljenu vlast.

Evo istorije.

Naravno da je tako u tvojim snovima, jer nisi izneo suprotne istorijske podatke.

A ovo su istorijski podatci.

Evo događaja 538 i 1798 godine.

538

- 12.3.Gotski rat: OstrogotskikraljVitiges, prekida opsadu Rima i povlači se uRavennu, ostavljajući grad u rukama pobjedničkog bizantskoggeneralaBelizara"""

Flavije Belizar (grčki: Βελισαριος,latinično:Belisarios, latinski:Flavius Belisarius, oko500.[1]565.) bio je jedan od najvećihbizantskih generala i jedan od najistaknutijih generala u povijesti.
Sproveo je ambicioznu namjeru caraJustinijana I. da vrati pod svoju vlast velik dio sredozemnog dijela Zapadnog Rimskog Carstva, koje je izgubljeno stotinjak godina ranije"""

1798

- 10. 2. (22 Pluviôse) - Francuski revolucionarni ratovi: generalBerthierulazi u Rim i ruši svjetovnu vlastpape Pija VI.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Napisao sam da tamo odlaze Katolkinje, i svi ostali.
Adventistkinje ne znam koliko odlaze, jer nemaju ni potrebu, jer nemaju odnose pre braka, vec samo u braku radi potomstva.
Neću te s tim gnjaviti, to je teška i tužna tema (vezano za klinike o abortusima). Sve što ti kažeš je lijepo, plemenito i trebalo bi biti tako, ali realnost je drugačija. Ne treba značiti da je žena ako je adventistkinja anđeo s neba, smatram da to i oni ako su razumni ljudi znaju da je tako. Vjerujem da u adventizmu kao i svugdje ima dobrih žena, naravno.
Svugdje ima svega, pisano je da je svijet poljana i da samo Bog vidi stanje svakog srca i naum svake duše te samo On raspoznaje pšenicu od kukolja.

Može li se itko sakriti na tajnim mjestima da ga ja ne vidim?”, govori GOSPODIN. “Ne ispunjavam li ja nebo i zemlju?” govori GOSPODIN
Jeremija 23,24


Svako dobro
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Evo još jednom ponovo:
Adventistički profesor Samuele Bacchiocchi, "Korištenje spisa E. G. Whitea u tumačenju Svetoga pisma"

Povijesna stvarnost
je da papinstvo nije uspostavljeno 538., niti je ukinuto 1798. Razlog je taj što 538. godina jedva da označava početak "nadmoći papinstva", niti da 1798. označava "propast papinstva".

Sve što ti kažeš je lijepo, plemenito i trebalo bi biti tako, ali realnost je drugačija.

Ovo mu i ja kažem. Kažem mu da laže.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neću te s tim gnjaviti, to je teška i tužna tema (vezano za klinike o abortusima). Sve što ti kažeš je lijepo, plemenito i trebalo bi biti tako, ali realnost je drugačija. Ne treba značiti da je žena ako je adventistkinja anđeo s neba, smatram da to i oni ako su razumni ljudi znaju da je tako. Vjerujem da u adventizmu kao i svugdje ima dobrih žena, naravno.
Svugdje ima svega, pisano je da je svijet poljana i da samo Bog vidi stanje svakog srca i naum svake duše te samo On raspoznaje pšenicu od kukolja.

Može li se itko sakriti na tajnim mjestima da ga ja ne vidim?”, govori GOSPODIN. “Ne ispunjavam li ja nebo i zemlju?” govori GOSPODIN
Jeremija 23,24


Svako dobro

Da, svuda u svakoj crkvi ima dobrih i poštenih žena, pa i u Adventističkoj.

I u svakoj crkvi ima i loših, pa i Adventističkoj.

To treba pošteno reći.

Ali, pojedini svoje hvale, a druge ocrnjuju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap.

Ja ne lažem, a ni biblija ni istorijski kontekst koji iznosim.

A ti ispitaj sebe pa vidi.

Jer je očigledno da imaš problem sa jasnim dokazima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja samo iznosim odgovore na tvoje tvrdnje i pitanja.

Ko koga ocrnjuje i čime se bavi, to može svako da vidi u onome što činiš već godinama.

A suštinski - ti sa Adventistima nemaš problem, već sa biblijom i istorijskim dokazima, i njima i onima koji su njihovi autori trebaš da se obratiš, a ne Adventistima.

Dakle, na pogrešnoj si adresi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Evo događaja 538 i 1798 godine.

Nego slape gdje mogu nabaviti knjigu od Hislopa "Dva Babilona" na nasem jeziku. Treba mi za moju biblioteku za razotkrivanje pontifeksa i njihovog ucenja, jer vec imam "Babilonska Misterijska Religija" i "Vatikanske ubice". Bilo bi dobro nabaviti i onu od baptista "Evandjelje po Rimu". Ali sve su one sjene za "Veliku Borbu" koja me izvukla iz Babilona Velikog.

Adventistički profesor Samuele Bacchiocchi - "Korištenje spisa E. G. White u tumačenju Svetoga pisma"

Na stranici 266 Velike borbe, Ellen White je napisala:

1260 godina papinske nadmoći započelo je uspostavom papinstva 538. godine po Kr., i stoga će završiti 1798.

Povijesna stvarnost je da papinstvo nije uspostavljeno 538., niti je ukinuto 1798. Razlog je taj što 538. godina jedva da označava početak "nadmoći papinstva", niti da 1798. označava "propast papinstva".

P.S. Glegajte kako je ovu dvojicu subotara otac laži 'zajahao' i upregnuo ih da šire njegove sotonske laži. Svojim sotonskim otrovom, otac laži ih je privukao bogohulnici, kradljivici, lažljivici, brakolomki i alkoholičarki Ellen White, i sve do dana današnjeg 'mlatara' s njima 'po svijetu i forumima' tjerajući ih da bljuju mržnju prema Kristovoj crkvi i nama kršćanima.

Primjetite, Kainos sam priznaje da ga je iz Kristove Katoličke Crkve (izvuklo me iz Babilona Velikog - kaže Kainos) izvukla lažljiva bljuvotina od Ellen White, za koju i sam njihov profesor Samuele Bacchiocchi kaže: Povijesna stvarnost je da papinstvo nije uspostavljeno 538., niti je ukinuto 1798. Razlog je taj što 538. godina jedva da označava početak "nadmoći papinstva", niti da 1798. označava "propast papinstva".
 
Natrag
Top