Katolicizam i njegovi plodovi

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Slape, tvoj odgovor Laodikeji je razuman, jasan, argumentiran, istinit, napisan u kršćanskom duhu...
Eh, sad se pitam kakav će biti njegov odgovor tebi?! Pripremi se! :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Slape, tvoj odgovor Laodikeji je razuman, jasan, argumentiran, istinit, napisan u kršćanskom duhu...
Eh, sad se pitam kakav će biti njegov odgovor tebi?! Pripremi se! :)

Malo ću nagađati. Laodikeja će mi odgovoriti ovako - "tako je u tvojim snovima'.

P.S. Ovako bi mi odgovorio da nisam ovo napisao, a sada i ja čekam odgovor. A i malo ću se pripremati. :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da je tako u tvojim snovima, jer nisi izneo suprotne istorijske podatke.

A ovo su istorijski podatci.

Evo događaja 538 i 1798 godine.

538

- 12.3.Gotski rat: Ostrogotski kralj Vitiges, prekida opsadu Rima i povlači se uRavennu, ostavljajući grad u rukama pobjedničkog bizantskog generala Belizara"""

Flavije Belizar (grčki: Βελισαριος, latinično:Belisarios, latinski: Flavius Belisarius, oko500.[1]565.) bio je jedan od najvećihbizantskih generala i jedan od najistaknutijih generala u povijesti.
Sproveo je ambicioznu namjeru cara Justinijana I. da vrati pod svoju vlast velik dio sredozemnog dijela Zapadnog Rimskog Carstva, koje je izgubljeno stotinjak godina ranije"""

1798

- 10. 2. (22 Pluviôse) - Francuski revolucionarni ratovi: general Berthier ulazi u Rim i ruši svjetovnu vlast pape Pija VI.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Adventistički profesor Samuele Bacchiocchi, "Korištenje spisa E. G. Whitea u tumačenju Svetoga pisma"

Na stranici 266 Velike borbe, Ellen White je napisala:

1260 godina papinske nadmoći započelo je uspostavom papinstva 538. godine po Kr., i stoga će završiti 1798.

Povijesna stvarnost je da papinstvo nije uspostavljeno 538., niti je ukinuto 1798. Razlog je taj što 538. godina jedva da označava početak "nadmoći papinstva", niti da 1798. označava "propast papinstva".

P.S. Laodikeja, otac laži te 'zajahao' i upregnuo da širiš njegove sotonske laži.

Ovo ovdje me podsjeti na one tvoje, također sotonske, laži kad si ovdje na forumu ponavljao kako su "Hrvati klali srpsku djecu, i onda njihovo meso prodavali u mesnicama". Razmisli, čovječe, pokaj se i obrati se.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam izneo istorijske podatke.

A niko nije ni rekao da je 538 stvorena Rimska crkva.

Ona je počela da deluje sa velikim otpadom polovinom 2 veka.

538 papstvo je odpočelo sa organizovanim delovanjem u progonstvu neistomišljenika.
Tada je odpočeo mračni srednji vek.

A tačno 1260 godina kasnije - ono je zadobilo smrtnu ranu, i završeno vreme progonstva.

A otkrivenje kaže "Da se rana iscelila, i da se svet poklonio zveri"

A to se dogodilo 1929 kada je Benito Musolini papstvu povratio izgubljenu vlast.

Evo istorije.

Naravno da je tako u tvojim snovima, jer nisi izneo suprotne istorijske podatke.

A ovo su istorijski podatci.

Evo događaja 538 i 1798 godine.

538

- 12.3.Gotski rat: Ostrogotski kraljVitiges, prekida opsadu Rima i povlači se uRavennu, ostavljajući grad u rukama pobjedničkog bizantskog generalaBelizara"""

Flavije Belizar (grčki: Βελισαριος,latinično:Belisarios, latinski: Flavius Belisarius, oko500.[1]565.) bio je jedan od najvećihbizantskih generala i jedan od najistaknutijih generala u povijesti.
Sproveo je ambicioznu namjeru caraJustinijana I. da vrati pod svoju vlast velik dio sredozemnog dijela Zapadnog Rimskog Carstva, koje je izgubljeno stotinjak godina ranije"""

1798

- 10. 2. (22 Pluviôse) - Francuski revolucionarni ratovi: general Berthierulazi u Rim i ruši svjetovnu vlast pape Pija VI.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Uff, Slape, koliko puta su ovdje spomenuti tvoji snovi da će ljudi pomisliti da si sanjar.
Primjećujem blagi umor kod Laodikeje. Njegovim takozvanim argumentima nedostaje dinamičnost i mašta. Speedy, (sjećaš se ti člana speedy-ja?) On je u svom tumačenju tobožnjeg usvajanja poganskih običaja od strane Katoličke Crkve, otišao tako daleko da je napisao kako su se pogani preobukli u rimske svećenike i širili poganstvo. Tako nekako... I kad sam ga pitala kako je to bilo moguće, rekao je da je bilo tako: skinuli kacige, haljine i gaće...i postali svećenici. :beee:

Mora da ima negdje na forumu njegovih postova, tako je sve slikovito tumačio, ma živo kino.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Jednom sam vidjela i nije mi se svidjelo to što si rekao da tvoji adventisti imaju klinike za abortuse zbog katolkinja, no zapravo većinom odlaze tamo adventistice. Čak je i jedan adventista imao nekoć svoj blog i pisao protiv toga što postoje te klinike, pisao je da vaše djevojke i žene idu tamo. Uostalom, Amerika je uglavnom protestantska zemlja, a te klinike su tamo, možemo zbrojiti dva i dva i znati tko tamo odlazi...
No, pretpostavljam da si to za katolkinje napisao samo zato što ti je bilo dosta rasprave i pukao ti je film...pa nema veze.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ja sam izneo istorijske podatke.

Adventistički profesor Samuele Bacchiocchi, "Korištenje spisa E. G. Whitea u tumačenju Svetoga pisma"

Povijesna stvarnost
je da papinstvo nije uspostavljeno 538., niti je ukinuto 1798. Razlog je taj što 538. godina jedva da označava početak "nadmoći papinstva", niti da 1798. označava "propast papinstva".

Uff, Slape, koliko puta su ovdje spomenuti tvoji snovi da će ljudi pomisliti da si sanjar.
Primjećujem blagi umor kod Laodikeje. Njegovim takozvanim argumentima nedostaje dinamičnost i mašta.

Nažalost, njegova ljubav prema Ellen White ga tjera da mrzi Kristovu crkvu jednako koliko ju je i ona mrzila.

Speedy, (sjećaš se ti člana speedy-ja?) On je u svom tumačenju tobožnjeg usvajanja poganskih običaja od strane Katoličke Crkve, otišao tako daleko da je napisao kako su se pogani preobukli u rimske svećenike i širili poganstvo. Tako nekako... I kad sam ga pitala kako je to bilo moguće, rekao je da je bilo tako: skinuli kacige, haljine i gaće...i postali svećenici. :beee:

Mora da ima negdje na forumu njegovih postova, tako je sve slikovito tumačio, ma živo kino.

Ja mislim da je po 'maestralnosti' Jovan sve subotare ovdje nadmašio.

šta je to napisao zaista?

:(

Da. Citirao je jednog bolesnika, Srboljuba Živanovića, koji takvim đavolskim otrovima hrani Srbe.

Nisam ja ništa napisao, nego se radilo o Stvarnoslapovoj optužbi kako Adventisti ubijaju decu, pa sam ja postavio sa interneta svedočenje jednog čoveka - u kome on iznosi gadosti koje su činile ustaše u Jasenovcu i NDH.

Kad ja citiram nekoga, da bih argumentirao svoju tvrdnju, onda to što citiram postaje dijelom moje tvrdnje.
 
Natrag
Top