Katoličanstvo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Zbog posljedica to i ne vidiš.

Kod tebe se to vidi po neprestanom ponavljanju jednog istog arg. na jednoj temi uprkos objašnjenjima Jovana P. i drugih

Kod Antonije se vidi po tome što je samo znala za sprdnju na svakoj temi, ni o jednom temi nije dala koment. vezano za tu temu.

Kod proroka sudnjeg dana se to vidi u golovima, min. itd.

Kod Miroslava se vidi po onome što je rekao za majku i po besmislicama koje su za teme plus 18 godina.

Kod Šonjavog se vidi po imenu i po tome što je on potrčko ostalim, ne čita tudje komentare, samo ponavlja ono što ste vi rekli i cereka se.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Imbecilima se mora do u nedogled ponavljati. Nije to do mene, nego do vas.

Ali je idiot onaj ko ponavlja iako mu je sve objašnjeno, a to je do tebe.

Inače imbecil je najlakši oblik, pa onda debil, a onda idiot.

On samo ponavlja, ponavlja, mozes mu objašnjavati koliko god hoćeš.

To je najtezi oblik . A ti stalno ponavljas, dzaba ti se govori. Znas sta je imbecil za one kojima ne mozes nista objasniti koji samo ponavljaju jedno te isto. Idiotu ne mozes objasniti nista.

Ali da je bar to, ali nije ni to. To je vec pokvarenost u srzi.

Jer idiot nije odgovoran za svoje stanje, a pokvareni ljudi jesu.

Zato ovu rimsku kurvu drma. Evo opet bio u 13 h.

idiot u smislu pokvarenosti da. To se vidi po ponavljanju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

On nas nayiva idiotima, on... No to me od nekoga ko je "vernik" kulta u glavu udarene prevarantkinje i ne čudi.

Ps. Blagoslovio ga Svemogući Bog Otac - Sin - Duh Sveti, mereći mu merama kojima on (Tripo - Ivan) Meri svima ostalima

Uzgred. Ne reče li Isus, Bog da ko svog brata nazove luđakom, biva osuđen na muke paklene? Reče. No ovaj gore pomenuti u pakao ne veruje, kurve mu iz usta ne prestaju izlaziti... tako da
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne branim Tripa ni u kom slucaju, ali doticni DarthShone osudjuje druge, a ne vidi svoje ponasanje u konstantnom laganju, izvrtanju, i vredjanju.

Sto se tice Tripa, on nije ni Adventista ni Hriscanin, jer ovi izrazi se olako uzimaju i prisvajaju.

Kao Prvo, Adventista i Hriscanin je onaj covek koji se pokajao za svaki greh, koji ga je odbacio i odrekao ga se, koji se predao Bogu, doziveo obracenje i novorodjenje Duhom, sto je dovelo do posvecenja u kome je covek doziveo promenu.

Covek koji kaze da je Adventista i Hriscanin, jer je clan crkve, ide redovno subotom i drugim danima na Bogosluzenje, ili cak ima sluzbu propovednika, pastora, ili predsednika Generalne konferencije u crkvi, a nije doziveo pomenuto iskustvo, on nije ni Adventista ni Hriscanin.

Ovo jeste radikalna izjava, ali to je ono sto kazu i Isus i apostoli.

Isus kaze "KOJI NIJE SAMNOM PROTIV MENE JE, I KOJI SAMNOM NE SABIRA PROSIPA"

Na drugom mestu svedoceci o nekim ljudima identicnim opisanim neadventistima i nehriscanima - apostoli kazu "ONI IDJAHU S NAMA, ALI NE BEHU OD NAS"

Dakle, nemojte verovati nikome ko kaze "JA SAM ADVENTISTA, ili JA SAM HRISCANIN" jer to nista samo po sebi ne znaci.
Ono sto svedoci da li je neko Adventista ili Hriscanin, to je zivot u posvevenju, iz koga proisticu i reci i dela.

I zato, niko ne moze da osudjuje ceo Adventizam ili crkvu zbog dela neposvecenih pojedinaca koki samo tvrde da su Adventisti ili Hriscani, a to u sustini nisu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Po tvojoj teoriji o "posljedicama na djecu", tvoju mater su oteli i silovali.
Bas tako! :)

Necu da odgovaram doticnom, ja nisam rekao da se moja majka nije udala iz ljubavi, ona je mog oca volela!

Ali je prethodni momak za koga se trebala udati tragicno nastradao, i ona je od zalosti prizivala duha tog momka, koji joj je rekao da mora nastaviti sa svojim zivotom a izmedju ostalog i ovo: - "udaces se za onog koga neces voleti, rodice se dete i zavace se Miroslav". To je rekao zato sto je prva ljubav uvek najveca ljubav, pa je prosto nemoguce voleti ponovo na isti nacin!

Ko ovo ne zna, taj nikad i nije bio zaljubljen!

Ne mozes ti posle ovakve tragedije nastaviti tako lako sa zivotom, ali je ona nastavila jer je obecala.. Postoji film "titanik", koji lepo opisuje ovu situaciju! Postoji i pesma "My Hart Will Go On" od Celine Dion. I to je lepa ljubavna prica..

Ovo sam ispricao na nekoj temi, a doticni se uhvatio toga da izvrce moje reci, tvrdeci kako se moja majka nije udala iz ljubavi i nije volela mog oca! Naravno da je volela..

Ja sam ponosan na moju majku, njeno srce je veliko kao okean, u njega svi staju, a njena prica je filmska..

Zato pozdravljam Tripa, uz pesmu: "My Heart Will Go On", mozda mu jednom dodje u glavu, posto on o ljubavi nista ne zna:

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svacija majka je vredna postovanja, bilo kakva da je, lepa, ruzna, ovakva ili onakva, jer majka je majka.

Lepa je ta pesma iz filma Titanik, a i film nije los.

U tom nekom smislu bracne ljubavi iz filmske holivudske kuhinje - ja sam nekada kao mlad imao simpatije prema scenama ljubavi Roki Balboa i Andriane, iz filma Roki.
Tu je prikazana jedna prava iskrena ljubav izmedju jednog prostodusnog verujuceg boksera, koji u sred noci ide kod lokalnog svestenika da ga blagoslovi za mec sledeceg dana, i koji se u svlacionici moli Bogu, i jedne prostodusne povucene devojke koja radi u prodavnici kucnih ljubimca.

Smatram da navodni Hriscani mogu da se postide gledajuci takve filmske scene, i mislim da bi iz njih mogli stosta da nauce, ako vec nisu iz biblije.

Inace, jedan od mojih omiljenih filmova danas pored Isusa iz Nazareta - je i filmsko ostvarenje pod naslovom "AGAINST ALL HOPE - PROTIV SVIH NADANJA" nastalo po istinitom dogadjaju, odnosno - zivotu jednog Adventiste, koji se bori sa alkoholom, a na kraju se obraca Bogu koji ga oslobadja.

Autor filma je Sesil Moe - Adventista, o kome film i govori, i koji se pojavljuje u glavnoj sceni kao jedan pastor Adventisticke crkve, a njega samog u filmu igra poznati Holivudski glumac Michael Madsen.

Obavezno ga pogledajte.

Meni je svojevremeno terao suze na oci.

Evo celog filma, ali nazalost bez prevoda.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Serija zemljotersa Latinska Amerika gdje kurva raširila svoj uticaj dominantno.
 
Natrag
Top