Katoličanstvo

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
ti kad obraniš sveto trojstvo ja poljubim papu u g_ _ _ _ u nasred vatikana
jer interesantna je jedna stvar
ti braniš presveto trojstvo
a visoki dužnosnik jezuita i još neki rimokatolčki službenici govore da to nije direkt nauk Biblije
ček sad malo jel je ili nije

E sad si ga nadrljao!cek samo da jurka vidi ovaj fon!!

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
a čime sam prekršio pravilo
jel sam ja nešto sam izmislio što nema na forumu
koristio nešto zabranjeno ??

pozdrav i tebi
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne upotrbljavajte suviše veliki font u postovima. Upotreba velikog fonta smatra se vikanjem, a ni Pravilnikom foruma to nije dopušteno.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
u redu
hvala za upozorenje, pridržavaču se pravila fonta ubuduće
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
kako mozesda kazes da su adventisti sektasi? sekta je krupna rec...

Infa, kad te je Nostradamus pitao kojoj vjeri pripadaš, ti si odgovorio pravoslavnoj, zar ne? Ako si pripadnik Pravoslavne crkve onda je za očekivati da znaš što i zašto vjeruješ. Drugim riječima da znaš koji su temelji Pravoslavne vjere, a to je da ju je utemeljo sam Isus Krist, da smo primili apostolski nauk, da imamo crkveno naučiteljstvo, tradiciju, da nam je vjera bila ista...sve do raskola. Od tada imamo Katololičku i Pravoslanu crkvu. Od Katoličke crkve su se se odijelili protestanti i do danas razbili na 25.000 zajednica i sekti. ( Taj podatak od 25.000 vrijedi za SAD, makar ni u Europi situacija nije mnogo bolja.
Dakle, svakim danom, niče neka nova, nazovimo, crkva i stalno imamo neke nove osnivatelje "prave" crkve koji tobože posjeduju istinu i hvataju ljude da ih obrate na svoju vjeru. Eto, to su sektaši, najkraće rečeno. Glavna karakterstika im je da kritiziraju velike tradicionalne crkve, Pravoslavnu i Katoličku, naravno, mnogo više Katoličku nazivajući je pogrdnim imenima.
Adventisti su jedna od kršćanskih zajednica s kojom imamo zajedničko vjerovanje u Presveto Trojstvo, krštenje i sakramente, iako nisam sigurna za sv. Ispovijed i Pričest. U preostalom dijelu svoje nauke imaju mnogo krivovjerja. Pogledaj temu Adventisti.
To što je tebi Laodikeja simpatičan, u tome se slažem s tobom. I meni je, i on i Mika. Mislim da su oni dobre osobe i vrlo pobožni ljudi. Ali, to ne znači da se slažem s njihovom nakom. Oni vjeruju iskreno u ono što su naučili kao pripadnici Adventističke crkve, makar su nekada i sami bili pravoslavci. Ali, to je njihova sloboda i odgovornost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
uciteljice razumem ja sta ti pricas u potpunosti, ali mislim da je sekta suvise velika rec sto se tice adventista i jos nekih kao sto su protestanti itd, mogu da kazem ili da iz nazovem otpadnici ali sektasi ne mogu
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
uciteljice razumem ja sta ti pricas u potpunosti, ali mislim da je sekta suvise velika rec sto se tice adventista i jos nekih kao sto su protestanti itd, mogu da kazem ili da iz nazovem otpadnici ali sektasi ne mogu


Vjerojatno imaš pravo. Ružno zvuči. Ali ni otpadnik nije ljepša riječ.:dtyste:
Bilo kako bilo, trebalo bi govoriti kršćanske zajednice i gledati na ono što nam je zajedničko, a to je krštenje i vjera u Isusa Krista, našeg Spasitelja.
Inače, ja razgovaram često i rado s jednim adventistom, ali razgovaramo samo o Svetom Pismu. On je izvrstan poznavatelj svetog Pisma i nije nimalo isključiv. Kršten je u pravoslavnoj vjeri, ali onda kasnije prešao u adventiste.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
demant
jer kršćanske zajednice ne postoje
to je množina koliko ja razumijem
a kršćanska zajednica je jedna (jednina), dakle nema ih više
postoje pravi kršćani i oni koji to nisu (lažni kršćani)

nauk Biblije je jednostavan, svima lako razumljiv, jasan
Spasitelj nije utemeljitelj, osnivač kršćanskih zajednica, nego zajednice, jedne jedine
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
u redu
hvala za upozorenje, pridržavaču se pravila fonta ubuduće

Eto, obeća i jope zadeblja, pa vidite da ne zna i ne ume pa nemojte da budete toliko oštri prema njemu. Meni ga, naprosto žao, tog spidija, a ko zna, možda spidi stvarno i veruje to sve što piše. Ne vređa on namerno omalovažavanjem, podcenivanjem u svojim pomalo agresivnim istupima, nije on ni toga svestan. Pribojavam se da možda ima "problem sa ženama" pa se gubi zbog Isabelete. Može svašta da bude. Pustite čoveka neka malo trkelja, će mu bidne lakše a nas ništa ne košta. Vidite da je usamljen a tek će da bude sam u svome raju kad jednog dana otegne papcima ako bog da ...
 
Natrag
Top