Katoličanstvo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nisi u stanju da se nosis sa nasim argumentima!

Zato sam ih kopirao i zato ih širim dalje. :beee: :roll:

A vi to ne smete. KUKAVICE.

Evo primera jedne stranice kopiranih arg. koja se nalazi u mom komp.

mire000 said:

To nije ucenje Pisma, vec tvoja rec!
Nikakav zakon se ne zahteva, to su gluposti!

Naravno da ćeš tako reći jer ti se ne da da držiš zapov. ako bi ih držao ond abi to bilo da se njima spasiš.

Tebi ništa ne znači stih u kojem Isus ovo kaže:

Matej 19,17 A on reče mu: što me zoveš blagijem? Niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.


mire000 said:

Kad bi to bilo tako, onda se ni zlocinac na krstu bez dela zakona ne bi spasao!

Pa ko se kaje taj i drži zapov.

mire000 said:

A on nikakva dela nije imao, nikakvu savrsenost i pravdu nije postigao, kao sto ti tvrdis da moramo postici pre ulaska u carstvo!

Ta situacija uopšte ne negira stih koji je dat i koji je jasan. Pa čim se pokajao znači da je ispunio zakon u tom smislu.

mire000 said:

Shvati vec jednom da se delima zakona ne spasavamo

To niko nije ni rekao, ovim potvrđuješ da bi se ti djelima htio spasiti, pa zato napadaš druge da tako shvataju zakon jer ga ti tako shvataš.

Međutim Biblija te obara, neće niko biti spasen ko ne drži zapov.

Otkrivenje 22,14 Blago onome koji tvori zapovijesti njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.


Mire ne shvataš da vjera i djela (Zakon) idu zajedno.

1. Jovanova 2,3 I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.

Niko ne kaže da se opravdavamo djelima zakona, ali zato stoji da se niko neće spasiti ko ne bude držao dekalog.

mire000 said:

da je spasenje obican "besplatni dar".

Svima u širem smislu, a u užem samo onima koji se pokaju imaju vjeru i koji drže Zakon.

Tvoju lažnu nauku ću da uništim Biblijom.

Rimljanima 2,13


Ne, pred Bogom nisu pravedni slušatelji Zakona, nego - izvršitelji će Zakona biti opravdani.



"Kvarimo li dakle zakon vjerom? Bože sačuvaj! nego ga još utvrđujemo" (Rimljanima 3:31).
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Zato sam ih kopirao i zato ih širim dalje. :beee: :roll:

Tko su ti ova dva luđaka što se valjaju i krevelje?

A vi to ne smete. KUKAVICE.

Je, mi smo kukavice.

Evo primera jedne stranice kopiranih arg. koja se nalazi u mom komp.

mire000 said:

To nije ucenje Pisma, vec tvoja rec!
Nikakav zakon se ne zahteva, to su gluposti!

Naravno da ćeš tako reći jer ti se ne da da držiš zapov. ako bi ih držao ond abi to bilo da se njima spasiš.

Tebi ništa ne znači stih u kojem Isus ovo kaže:

Matej 19,17 A on reče mu: što me zoveš blagijem? Niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.

Da, samo su dvije zapovijedi. Nema subote.

mire000 said:

Kad bi to bilo tako, onda se ni zlocinac na krstu bez dela zakona ne bi spasao!

Pa ko se kaje taj i drži zapov.

A gdje si logiku izgubio? Tko drži zapovijedi nema se za što kajati. :)

mire000 said:

A on nikakva dela nije imao, nikakvu savrsenost i pravdu nije postigao, kao sto ti tvrdis da moramo postici pre ulaska u carstvo!

Ta situacija uopšte ne negira stih koji je dat i koji je jasan. Pa čim se pokajao znači da je ispunio zakon u tom smislu.

Još jednom logika nula.

Mire ne shvataš da vjera i djela (Zakon) idu zajedno.

Zakon je do Ivana, kaže naš Spasitelj. A sveti Pavao kaže: 2 Kor 3,14: Ali otvrdnu im pamet. Doista, do dana današnjega zastire taj prijevjes čitanje Staroga zavjeta: nije im otkriveno da je u Kristu prestao.

Niko ne kaže da se opravdavamo djelima zakona, ali zato stoji da se niko neće spasiti ko ne bude držao dekalog.

Citiraj Bibliju gdje piše da se nitko neće spasiti tko ne bude držao Dekalog. :)

mire000 said:

da je spasenje obican "besplatni dar".

Svima u širem smislu, a u užem samo onima koji se pokaju imaju vjeru i koji drže Zakon.

Zakon je do Ivana, kaže naš Spasitelj.

Tvoju lažnu nauku ću da uništim Biblijom.

Rimljanima 2,13

Ne, pred Bogom nisu pravedni slušatelji Zakona, nego - izvršitelji će Zakona biti opravdani.

"Kvarimo li dakle zakon vjerom? Bože sačuvaj! nego ga još utvrđujemo" (Rimljanima 3:31).[/QUOTE]

2 Kor 3,14: Ali otvrdnu im pamet. Doista, do dana današnjega zastire taj prijevjes čitanje Staroga zavjeta: nije im otkriveno da je u Kristu prestao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kažu da su dali Bibliju, a oni je zabranili. Kad kurva hoće da poštena.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Kažu da su dali Bibliju, a oni je zabranili. Kad kurva hoće da poštena.

Da, kurva hoće da je poštena, ali je brojke j..u. Ovako:

SAD: Rekapitulacija: Adventisti (0.500 prom.) / Katolici (0.147 prom.) = 3.4 (340 %)

Zaključak:
U institucijama crkve Adventista sedmog u SAD-u, djeca su seksualno zlostavljana 3.4 puta više (340%) nego u institucijama Katoličke crkve.

Australija: Konačni skor zlostavljanja – Adventisti : Svi ostali = 0.00115 : 0.000235 = 4.87 (487%)

Zaključak:
Unutar ustanova crkve ASD u Australiji djeca se seksualno zlostavljaju 487% više nego u svim ostalim zajednicama.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da, kurva hoće da je poštena, ali je brojke j..u. Ovako:

Fotografije na grupi Da li je papa... dokazuju ko je kurva i ko su koljači.

SAD: Rekapitulacija: Adventisti (0.500 prom.) / Katolici (0.147 prom.) = 3.4 (340 %)

Zaključak:
U institucijama crkve Adventista sedmog u SAD-u, djeca su seksualno zlostavljana 3.4 puta više (340%) nego u institucijama Katoličke crkve.

Australija: Konačni skor zlostavljanja – Adventisti : Svi ostali = 0.00115 : 0.000235 = 4.87 (487%)

Zaključak:
Unutar ustanova crkve ASD u Australiji djeca se seksualno zlostavljaju 487% više nego u svim ostalim zajednicama.

A izvor za ovo je onaj video sa onim likom. Nigde u Australiji ovo nisu zvanični podaci.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Citiraj Bibliju gdje piše da se nitko neće spasiti tko ne bude držao Dekalog.
Ne moze ti citirati, jer takvog stiha nema, sta vise napisano je, da zakon nije odrzao niko od ljudi, i da ga nece odrzati > "jer svi sagresise i izgubili su slavu Bozju" ali ce se spasiti "zabadava blagodacu njegovom"! A to su oni koji se trude i zele biti spaseni. Dakle od volje i vere zavisi, od njihovog truda i motiva, a ne od pukog drzanja zakona!

Jer koliko god se mi trudili, nikad necemo odrzati sveg zakona. Jer niko nije i nikad ne moze postici savrsenost, jer kad bi ovo bilo moguce, ne bi nam Hristos trebao! Zato je Sin Bozji dosao i odrzao zakon umesto nas, da po njemu zivimo i budemo spaseni, jer on je nasa zamena, on je nasa pravda.. A mi nemamo niceg dobrog!

Druga stvar je, Pavle kaze, da " i neznabosci drze sta je po zakonu jer im savest svedoci, i sami su sebi zakon". Znaci, Bog im je u srca stavio da cine sto je po njegovoj volji! A ako im je u srce stavio, gde je tu onda subota? Pagani je ne drze uopste! Tako zakon nije spolja - "dekalog" nije spolja na kamenim plocama, vec je zakon u srcu ljudskom i mislima, ono sto je Bog coveku usadio davanjem savesti prilikom stvaranja! Zato je Hristos i rekao - "carstvo je Bozje unutra u vama". Nije ono spolja, na kamenim plocama!

Ipak, nekim ljudima, je savest umrtvljena i otupljena grehom, kao sto je Tripu, pa mu trebaju moralne smernice, da mu ozive savest i da ga jarmom poduce, kao sto se volovi teraju jarmom i uzdama upravljaju. Tako i njega mora Bog uzdama terati! A to je tvrdovratima i zatupljenima! Zato Pavle i kaze "kad zapovest dodje, onda greh ozivlje u meni.. jer ne bih znao za zelju, da zakon ne kaza - ne zazeli"!

Pisana zapovest je dakle data da nas vodi Hristu! Da ozivi nasu otupljenu savest, a nije svrha sama sebi!

Zato i kaze - "zakon je nas vaspitac do Hrista (da nas vodi Hristu)", a "u Hristu prestaje".

Zasto prestaje? Jer u njemu nalazimo oprostaj i smisao!

Zlocinac na krstu ni jednog dana nije odrzao zakon, a ipak se spasao! Kako to? Pa ako nase spasenje zavisi od drzanja zakona ili od podviga, kao da mi necemo uci u zivot ako nismo izvezbani u drzanju zakona (sto uci EGW da moramo postati savrseni na zemlji), pa ko se onda moze spasiti?

Zato je spasenje besplatni dar Bozji, a zavisi jedino i iskljucivo od covekove dobre volje i srca. A Tripu je srce zlo, jer nam podmece!

Brate shvati, ne razumeju oni zakona, jer su telesni.. Zato i insistiraju na spoljasnjem, na slovu, na subotama, na jelima, picima, na podvigu i na "usavrsavanju"! Jer ne razumeju duh zakona, njegovu sustinu, tj. da je on dat da ozivi covekovu savest, da on uvidi greh i potrazi pomoc u Hristu!

Sav smisao zakona je upravo to, da ukaze na nasu gresnost, i da nas odvede Hristu kao nasoj zameni i pomocniku! Ne postoji drugi smisao zakona, i ne postoji drugi razlog njegovog davanja! Niti drugi razlog jarma kojem su jevreji kao tvrdovrat narod vekovima bili podvgnuti!

Pusti ga, njemu i treba tezak jaram, jer on bez jarma i ne moze postati bolji! Mazgama se zato zvale i mecu!

A nama je Hristos rekao: "uzmite moj jaram na sebe i naucite od mene, jer sam ja blag i breme je moje lako i naci cete poloj dusama svojim"

A Pavle kaze: "Stojte dakle u slobodi kojom nas Hristos oslobodi, i ne dajte se opet u jaram ropstva uhvatiti"

Zato je nekima i dalje jaram Mojsijev, jer ih bije Bog kad su nezreli, a drugima je lak, Hristov, jer su slobodni..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ne moze ti citirati, jer takvog stiha nema, sta vise napisano je, da zakon nije odrzao niko od ljudi, i da ga nece odrzati > "jer svi sagresise i izgubili su slavu Bozju" ali ce se spasiti "zabadava blagodacu njegovom"!

Zar bi vi verovali i da citiram?

Jer koliko god se mi trudili, nikad necemo odrzati sveg zakona. Jer niko nije i nikad ne moze postici savrsenost, jer kad bi ovo bilo moguce, ne bi nam Hristos trebao! Zato je Sin Bozji dosao i odrzao zakon umesto nas, da po njemu zivimo i budemo spaseni, jer on je nasa zamena, on je nasa pravda.. A mi nemamo niceg dobrog!

A to vam je izgovor da možete mirne savesti da ga kršite.

Druga stvar je, Pavle kaze, da " i neznabosci drze sta je po zakonu jer im savest svedoci, i sami su sebi zakon". Znaci, Bog im je u srca stavio da cine sto je po njegovoj volji! A ako im je u srce stavio, gde je tu onda subota? Pagani je ne drze uopste! Tako zakon nije spolja - "dekalog" nije spolja na kamenim plocama, vec je zakon u srcu ljudskom i mislima, ono sto je Bog coveku usadio davanjem savesti prilikom stvaranja! Zato je Hristos i rekao - "carstvo je Bozje unutra u vama". Nije ono spolja, na kamenim plocama!

dobro si rekao da pagani ne drže subotu, ni pre ni sada je ne drže.

Zato je Hristos i rekao - "carstvo je Bozje unutra u vama". Nije ono spolja, na kamenim plocama!

A šta je u SZ bilo spolja?

Pisana zapovest je dakle data da nas vodi Hristu! Da ozivi nasu otupljenu savest, a nije svrha sama sebi!

Žrtveni sistem vodi ka Hristu, a ne dekalog, dekalog vodi ka Božjem karakteru. Ni to ne znaš.

Ipak, nekim ljudima, je savest umrtvljena i otupljena grehom, kao sto je Tripu,

Ajde jesi se duhovno nahranio više.

Zasto prestaje? Jer u njemu nalazimo oprostaj i smisao!

Znači može da se po tebi ubija, krade itd.

A nama je Hristos rekao: "uzmite moj jaram na sebe i naucite od mene, jer sam ja blag i breme je moje lako i naci cete poloj dusama svojim"

A Pavle kaze: "Stojte dakle u slobodi kojom nas Hristos oslobodi, i ne dajte se opet u jaram ropstva uhvatiti"

To je ropstvo greha, a ne ropstvo zakona.

Brate shvati, ne razumeju oni zakona, jer su telesni..

projekcija.

Zato i insistiraju na spoljasnjem, na slovu, na subotama, na jelima, picima, na podvigu i na "usavrsavanju"! Jer ne razumeju duh zakona, njegovu sustinu, tj. da je on dat da ozivi covekovu savest, da on uvidi greh i potrazi pomoc u Hristu!

Laži i klevete. Jadno i bedno jer moraš da izmisliš klevetu da bi sebi umirio savest.

Zato je spasenje besplatni dar Bozji,

a ko je rekao da nije.

Pusti ga, njemu i treba tezak jaram, jer on bez jarma i ne moze postati bolji! Mazgama se zato zvale i mecu!

A nama je Hristos rekao: "uzmite moj jaram na sebe i naucite od mene, jer sam ja blag i breme je moje lako i naci cete poloj dusama svojim"

A Pavle kaze: "Stojte dakle u slobodi kojom nas Hristos oslobodi, i ne dajte se opet u jaram ropstva uhvatiti"

Zato je nekima i dalje jaram Mojsijev, jer ih bije Bog kad su nezreli, a drugima je lak, Hristov, jer su slobodni..

Vama je zakon jaram, zato se pozivate na milost i zloupotrebljavate je da bi ostali u grehu i mirne savesti grešili.

Tipično za pagane, Isus me je spasio, ja nisam spasitelj samog sebe, sada mogu da pijem alkohol, kradem, ubijam jer svejedno On je umro za mene.

E to je vaša zabluda, zato i napadate zakon jer ga ne držite.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Nego slape, evo i mene nakon dužeg vremena...jedno pitanje za tebe...pa ti si ekspert za branjenje katoliczima...

Zašto su pape od 1200-1800 birane isključivo iz bogatih trgovačkih karteli, kao što su Medici, Orsini, i ostala klika iz RIma, Firence, Venecije....u izborima nije bilo onda d od demokracije.....čak su i sinovi nasljeđivali oca....zašto se kreije da je tzv. Sv. Franjo bio dužd od Venecije...nije on nikakav svetac onda....on se samo obratio iz manikejske-perzijske religije na katoličanstvo da bi pridobio Veneciju....Venetians - Phoetians....Venceijanci su bili stari Feničani...tamo je i pozvao papu gdje su nedaleko od Markovog trga u more bacili tzv. Ribarev prsten, kojeg danas ljube svi državnici tako poštujući papu kao gospodara svijeta ....

Po svemu tome, RKC je jedna velika mašinerija zarade novca, kao i Hram kojeg su vodili saduceji...kao što su Hram vodile saducejske obitelji, kao i Ana i Kajafa, tako i RKC su vodili očevi, sinovi i ostali trgovački karteli....moćne obitelji Medici, Orsini...i slično.....
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mašinerija za krvavi novac je tvoja EGWistička sekta koja kasapi nerođenu djecu u vašim "bolnicama". :)

Eh da je samo komadanje nerođenih ljudskih bića izvor krvavog novca SDA. Stvar je mnogo dublja, i mnogo podmuklija.

Ne bih da širim teorije zavere, ali postoje dokumentovani slučajevi koji pokazuju da se, posebno kod "pružanja zdravstvenih usluga", tražiocima istih, mozak ispira sublimacionim porukama, ili otvorenim "evangeliziranjem".


Ako se to ima u vidu, onda nikako ne stoji da se u njihovim "bolnicama" vrše abortusi isključivo na zahtev "grešnih" ne-adventistkinja. Naime, svaka od tih žena, na čiji je zahtev izvršen abortus u bolnicama u vlasništvu SDA je samim odlaskom u te "bolnice" indoktrinirana, dakle na putu da postane EGWista.

Ujedno, ne treba biti naivan i verovati kako sledbenice kulta ne vrše abortuse, tj. da su "savršene". Kult naime u svojim bolnicama, jer novac je u pitanju, istu "uslugu" pruža i svojim članicama, ali se to naravno krije, jer po akolitima kulta, samo su Katolkinje i Pravoslavke "kurve" i nemoralne, a EGWistkinje su "svetice" (bolje reći "perfecte") jer slede "zakon" i Ellen Gould Harmon White.


Ps. I posle mi spamujemo teme. Dokazi govore suprotno. Nema teme koju EGWisti nisu spamovli

A nama je Hristos rekao: "uzmite moj jaram na sebe i naucite od mene, jer sam ja blag i breme je moje lako i naci cete poloj dusama svojim"

Upravo tako. No, oni i ne žele da shvate da je sam Hrist naš odmor, naš "shabat", jer samo je u Bogu spokoj, samo je u Bogu počinak, samo je On odmor.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top