Katoličanstvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mediji, sinovi palog, proroci kontra znanja, sluge sotonine... Šta oni znaju, pa tako su isto u vreme cezara za nas govorili da smo vampiri i kanibali, da su nam liturgije orgije...
Sve je isto, i ničega nema novog pod suncem.

Tripo, a i ostali EGWisti, ne mogu vidjeti ovo o čemu ti pišeš. Oni su unutar ovih laži, dušama su se predali ovim lažima i tako postali sluge Lašca
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti kaza.

A On koga ti držiš anđelom (Njegovim stvorenjem) ti veli: "Na toj steni sazdaću Crkvu svoju, ni vrata paklena neće je nadvladati."

To što je rečeno po djelima se vidi da se nije odnosilo na KC.

Mediji, sinovi palog, proroci kontra znanja, sluge sotonine... Šta oni znaju, pa tako su isto u vreme cezara za nas govorili da smo vampiri i kanibali, da su nam liturgije orgije...

To je vaš duh, to govorite za HAC i njene čarobne noće, ja 5 godina idem i ništa. Samo ono što govorite to se vama vraća.

Još ćete reći da mi držimo medije koji imaju te vijesti vezane za KC.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tripo, a i ostali EGWisti, ne mogu vidjeti ovo o čemu ti pišeš. Oni su unutar ovih laži, dušama su se predali ovim lažima i tako postali sluge Lašca

Onog trenutka kada su poverovali regrutacionoj komisiji, tj kada su postali katekumeni EGWizma, potpisali su pakt sa bogom ovoga sveta. Zato i ne vide.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, a i ostali EGWisti, ne mogu vidjeti ovo o čemu ti pišeš. Oni su unutar ovih laži, dušama su se predali ovim lažima i tako postali sluge Lašca

Mi to vidimo, te vaše besmislice, i strašno nam je žao što tako rezonujete.

Onog trenutka kada su poverovali regrutacionoj komisiji, tj kada su postali katekumeni EGWizma, potpisali su pakt sa bogom ovoga sveta. Zato i ne vide.

I vaša braća pošla u SAD kod nas. Bolje je biti i to u HAC, nego kid u KC.

Ima finih katolika to je jasno, niko ovdje ne kaže da negdje ima samo žita, a negdje samo kukolja.

To je izmiješano svugdje.

Rečeno je za jednu jedinu Kristovu crkvu, a to je baš Katolička, sveopća. Nema Krist Crkvi kao vi protestanti, na desetine tisuća.

------------------------------------------------------------
To je onaj stih u Solunjanima za vas. Pošto ne vidim da ste blagoslov ni sami sebi, a kamoli drugima.


--------------------------------------------------

Pet godina i ništa, veliš. Napuštaj ti to, nećeš ti ni dočekati "čarobne noći".

------------------------------------------
To su kod vas mnogi dočekali.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Rečeno je za jednu jedinu Kristovu crkvu, a to je baš Katolička, sveopća. Nema Krist Crkvi kao vi protestanti, na desetine tisuća.



Pet godina i ništa, veliš. Napuštaj ti to, nećeš ti ni dočekati "čarobne noći".

Slape, ne napadaj ih, jadnici će pomislit da je kraj blizu, tako ih je EGW učila. A oni bez nje ne postoje.
Započeli su svoj put kao deca Milera, bez ikakve veze sa subotarenjem, da bi se nakon što je (kako je to prigodno) dobila pismo od muževljevog prijatelja (Baptiste Sedmog Dana) pojavila vizija EGW o subotarenju. Sada više ne znaju šta su jer ideologija kulta ih tera da sami sebi isperu mozak, dovodeći sebe na nivo robota čije funkcije kontroliše operativni sistem zajednice.
Tvrde za sebe da su protiv New Age, a njihova učenja su deo mnogih New age pokreta, počevši od kulta "zdravog života", "veganstva". . I sve to pravdaju Biblijom, kao i braća im po skriptualtriji agarjani što pravdaju kuranom.
Zato on i njemu slični neće napustiti SDA, ne mogu ga napustiti jer su voljno sebi isprali mozak.

Da, rečenica koju je Bog izrekao Petru odnosi se na Una Sancta, ne na mirijade zajednica nastalih nakon Luterovog samozadovoljavanja zakucavanjem teza. Još manje na wet dreams EGW.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Onog trenutka kada su poverovali regrutacionoj komisiji, tj kada su postali katekumeni EGWizma, potpisali su pakt sa bogom ovoga sveta. Zato i ne vide.

Darth, jeli ti to sva mudrost?
Podsetio si me na one koji su Gospoda Isusa Hrista proglasili knezom djavolskim.
Da nisi i ti jedan od njih?
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Radim s jednim poljakom, i on sam veli tamo kod njih u Poljskoj, odu tih sat vremena u crkvu, Boze pomozi, a onda vani gori nego pogani...Kaze da je ovdje u Njemackoj dvije sale bilo poljaka u kinu da pogledaju film koji je uzbrkao poljsku javnost o svecenicima i njihovim grijesima, pedofiliji i drugim stvarima. Mislim da se i kod nas negdje pisalo o tom filmu. To pricaju sami katolici, i sam veli da placa porez katolickoj crkvi, jer je to ovdje tako...drzava i katolicka crkva u sprezi....pljackaju narod...u stvari drzava radi za katolicku crkvu. Jedna starija zena s kojom sam radio ispisala se iz katolicke crkve da ne placa porez, kad ono gle...muz placa za nju, zakon veli...koja deracina naroda.....dosta je sto drze cijeli svijet i sve banke, pa im nije dosta. Bogata sam i nista mi ne treba...Sreca pa Otkrivenje govori sto se desi sa njom u 18 poglavlju....
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, jeli ti to sva mudrost?
Podsetio si me na one koji su Gospoda Isusa Hrista proglasili knezom djavolskim.
Da nisi i ti jedan od njih?

Ne, Marko, nisam. Ali vi jeste, jer ga umanjujete i držite ga anđelom.

Njega, Isusa, živog YHWH ne uzimaj u usta sve dok ti je "prorok" i ravna pismu Ellen G. White. Sve dok ti je Sotona onaj koji će poneti grehe, sve dok veruješ u Investigative Judgement, Anihilaciju, sleeping souls, ne postojanje pakla i ostala tumačenja EGW koja je negirala i Pavla tvrdeći da nema spasenja za robove, iako je Sveti Apostol Pavle rekao: "Nema tu više ni Židova ni Grka, nema više ni roba ni slobodnjaka, nema više ni muškoga roda ni ženskoga, jer sve vi svi jedno u Kristu Isusu. " Gal 3,28

Radim s jednim poljakom, i on sam veli tamo kod njih u Poljskoj, odu tih sat vremena u crkvu, Boze pomozi, a onda vani gori nego pogani...Kaze da je ovdje u Njemackoj dvije sale bilo poljaka u kinu da pogledaju film koji je uzbrkao poljsku javnost o svecenicima i njihovim grijesima, pedofiliji i drugim stvarima. Mislim da se i kod nas negdje pisalo o tom filmu. To pricaju sami katolici, i sam veli da placa porez katolickoj crkvi, jer je to ovdje tako...drzava i katolicka crkva u sprezi....pljackaju narod...u stvari drzava radi za katolicku crkvu. Jedna starija zena s kojom sam radio ispisala se iz katolicke crkve da ne placa porez, kad ono gle...muz placa za nju, zakon veli...koja deracina naroda.....dosta je sto drze cijeli svijet i sve banke, pa im nije dosta. Bogata sam i nista mi ne treba...Sreca pa Otkrivenje govori sto se desi sa njom u 18 poglavlju....

Baš o njoj govori? Ahahahahahahahahaha. I to vam je rekla EGW...

Da ujedno odgovorim i petom jahaču EGWizma ovde. Zar stvarno verujete da su vaši pastori, starešine, i naravno EGW bezgrešni? Da je za pravednost dovoljno subotariti, ne piti kafu, alkohol, ne jesti svinjetinu (i to ne zbog Biblije, nego zato što je svinja omnivor, a to je i kokoš koju vam preporučiše vaša gatara) i besomučno pratiti uputstva tumačenja pisma vaše gatare? Zar stvarno verujete da će vas Mojsijev zakon spasiti? Zakon koji nije spasio ni Jevreje!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Slap misli da je numerički broj denominacije nešto značajno. Što onda dolaze u protest. države da žive kada im je super u svojim državama. Kome su oni blagoslov? Nisu sami sebi.

Zar stvarno verujete da će vas Mojsijev zakon spasiti?

To ti vjeruješ. Vi držali zakon da se njime spasite.

koja deracina naroda.....dosta je sto drze cijeli svijet i sve banke, pa im nije dosta. Bogata sam i nista mi ne treba..

Zato je tamo gdje su oni zadominirali vrijeme stalo.
 
Natrag
Top