Kakva je veza između Luthera, Adventista sedmog dana i Hitlera?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Subotarski svetac Martin Luther Juda: „Proroci su već predvidjeli to da će dolazeći Krist biti najveći razbojnik, bogohulnik, oskrvnitelj hrama, lopov, jer on više ne hodi u svojoj vlastitoj osobi.“ (WA 40 I, 433)

Ne izvrći tekst. Luter govori da je najavljeno da ćće Isus biti ponžavan i nazvan svakojakim nazivima. Upravo ljudi tvog karaktera su Isusa lažno optuživali. Samo pokazuješ isti duh kao ti ljudi koji su Isusa lažno optuživali. Imaš isti duh. Voliš manipulaciju pa to je.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Subotarski svetac Martin Luther: „Ne želim da bilo tko osuđuje moj nauk, ni od anđela. Jer, budući da sam siguran u njega, želim biti sudac i vama i anđelima, kao što kaže sv. Pavao, da tko ne prihvati moj nauk, neka nije blažen. Jer on je Božji, a ne moj; zato je moj (Lutherov) sud također Božji, a ne moj.

Svako ima pravo to da kaže, ako smatra da je nauk ispravan. Apostoli to takođe kažu. Ako i anđeo vam kaže drugačije proklet da je. Dakle, Luter nije nadobudan ovde već ponavlja reči apostola.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Svako ima pravo to da kaže, ako smatra da je nauk ispravan. Apostoli to takođe kažu. Ako i anđeo vam kaže drugačije proklet da je.

Ti dakle tvrdiš da svatko ima isto pravo tumačiti Evanđelje kakvo su imali i apostoli!?!? Zato ti sebe samoga smatraš ravnim apostolima. I zato vi svoju proročicu alkoholičarku i njene baljezgarije držite jednakim Bibliji.:ludd/: Odlazi sotono.

Dakle, Luter nije nadobudan ovde već ponavlja reči apostola.

Nije ovo prvi put da đavlina prisvaja pravo apostola i da on tumači i krivotvori Pismo. Između ostalog i zbog ovoga ti je ćaću Martina Judu sotona "nagradio vješanjem" jer je na Krista i Kristovu crkvu nasrnuo.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Apostoli takođe kažu da "ako i anđeo sa neba" javi drugačije da je proklet. Luter, imajući veru da je on na temelju apostola ima pravo da kaže to.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Apostoli takođe kažu da "ako i anđeo sa neba" javi drugačije da je proklet. Luter, imajući veru da je on na temelju apostola ima pravo da kaže to.

Ne može na temelju aspostola biti onaj koji Bibliju smješta svinji ispod repa.

Subotarski svetac Martin Luther: „Pa niste vi (Židovi) vrijedni toga da izvana pogledate Bibliju, a kamoli da je čitate. Vi samo trebate čitati Bibliju koja stoji svinji ispod repa te žderati i lokati slova koja tu sama ispadaju. To bi bila Biblija za takve proroke koji riječ božanskoga veličanstva (…) tako svinjski ruju i trgaju.“
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nema veze sa temom...iam pravo Luter ako smatra da je njegovo učenje na temelju apostola.

Ne može na temelju aspostola biti onaj koji Bibliju smješta svinji ispod repa.

Subotarski svetac Martin Luther: „Pa niste vi (Židovi) vrijedni toga da izvana pogledate Bibliju, a kamoli da je čitate. Vi samo trebate čitati Bibliju koja stoji svinji ispod repa te žderati i lokati slova koja tu sama ispadaju. To bi bila Biblija za takve proroke koji riječ božanskoga veličanstva (…) tako svinjski ruju i trgaju.“

Sveti Mihaele Arkanđele, brani nas u boju; protiv pakosti i zasjeda đavolskih budi nam zaklon.
Neka mu zapovijedi Bog, ponizno molimo: Ti, vojvodo vojske nebeske, sotonu i druge zle duhove,
koji svijetom obilaze na propast duša, božanskom jakošću u pakao strovali. Amen.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
I to je diskutabilno da je rekao..tako...ali nije to tema.

Već to da je Luter imao pravo ako je teološki ispravno učenje da kaže da je to tako.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sveti Mihaele Arkanđele, brani nas u boju; protiv pakosti i zasjeda đavolskih budi nam zaklon.
Neka mu zapovijedi Bog, ponizno molimo: Ti, vojvodo vojske nebeske, sotonu i druge zle duhove,
koji svijetom obilaze na propast duša, božanskom jakošću u pakao strovali. Amen.

Daleko da si ti ponizan i da tražiš zaštitu. Ti si sve samo ne ponizan.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Subotarski svetac Martin Luther: „Pa niste vi (Židovi) vrijedni toga da izvana pogledate Bibliju, a kamoli da je čitate. Vi samo trebate čitati Bibliju koja stoji svinji ispod repa te žderati i lokati slova koja tu sama ispadaju. To bi bila Biblija za takve proroke koji riječ božanskoga veličanstva (…) tako svinjski ruju i trgaju.“

To, u prenesenome značenju čine s Svetim Pismom i oni. Siluju ga i kasape, pendreče i ponižavaju, samo da bi isto, jadno Pismo dokazalo tvrdnje nastale u njihovom bezumlju.
 
Natrag
Top