Kakva je veza između Luthera, Adventista sedmog dana i Hitlera?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogledajte kako piše i kako se slaže ovaj "antikristovski duet". "Ćaću" je đavlina natjerao da se objesi, a "ćerku" mu otjerao u alkoholizam.

Što opet potvrđuje šta?

Da je "bog" onih kojima je Luther "božiji čovjek", kojima je Ellen Gould Harmon White "proročica" (malo svjetlo) u stvari tko?

Samael - Sotona......
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
većina tih stvari je lažno pripisana Martinu...

Subotarski svetac Martin Luther Juda: „Proroci su već predvidjeli to da će dolazeći Krist biti najveći razbojnik, bogohulnik, oskrvnitelj hrama, lopov, jer on više ne hodi u svojoj vlastitoj osobi.“ (WA 40 I, 433)
------------------
A ovo, mudžahedine Lutherov? Molim komentar za ćaću (koji ti se objesio).

Ne zbog tebe mudžahedine, nego zbog iskrenih i istinoljubivih ljudi, ja častim prilažući dokazni materijal:

Martin Luther: Werke knjiga 40, dio I

1629907641519.png

Citat sa stranice 433 gdje Luther Isusa naziva i označava razbojnikom, bogohulnikom, oskrvniteljem hrama i lopovom:

1629907843113.png
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Isto. kao i za "bludništvo" Isus je nazvan od naroda tako i u Pismu je prorečeno da će tako biti..da će Mu biti pripisano sve to. Kao da je njveći grešnik, a On naše bolesti nosi. Dakle, opet manipulacija tekstom.

Jel ti malo razmišljaš glavom? Šta je u tvojoj glavi..promaja? Zar misliš da bi Luter o Hristu, koga uzdiže iznad svega pisao ovo kao da on lično misli o tome? Izbaci malo promaju, i počni trezveno da razmišljaš. Čovek koji je za Hista bio spreman da da život i koji se toliko borio za apostolsku veru da misli da je Hristos razbojnik? Ajde dođi k sebi i ne piši ovakve budalaštine, molim te.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Isto. kao i za "bludništvo" Isus je nazvan od naroda tako i u Pismu je prorečeno da će tako biti..da će Mu biti pripisano sve to. Kao da je njveći grešnik, a On naše bolesti nosi. Dakle, opet manipulacija tekstom.

Gdje je takav Isus najavljen od proroka!?!?!? Citiraj Pismo gdje je Isus od proroka najavljen kao razbojnik, bogohulnik, oskrvnitelj hrama i lopov. Citiraj mudžahedine, brani ćaću.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nemoj se praviti naivan. Znaš ti dobro šta je Luter rekao nego misliš da ćeš prelastiti neuke i neupućene. Luter govori da je sve to što se za Hrista mislilo(od strane naroda i fariseja) već predviđeno u Pismu. Da će biti odbačen..da će svašta za Njega govoriti.

Podsećam te..da Luter koji je bio spreman da da život za Hrista..šta misliš da je o Hristu mislio da je rabojnik? Zašto bi se onda borio toliko za Hrista? Zaista pišeš skaradnosti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nemoj se praviti naivan. Znaš ti dobro šta je Luter rekao nego misliš da ćeš prelastiti neuke i neupućene. Luter govori da je sve to što se za Hrista mislilo(od strane naroda i fariseja) već predviđeno u Pismu. Da će biti odbačen..da će svašta za Njega govoriti.

Citiraj gdje je to Luther rekao. Ja mudžahedinima ne vjerujem.

Podsećam te..da Luter koji je bio spreman da da život za Hrista..šta misliš da je o Hristu mislio da je rabojnik? Zašto bi se onda borio toliko za Hrista? Zaista pišeš skaradnosti.

Luther je za đavla svoj život dao. Zato ga je đav'o "omčom nagradio". I prestani bogohuliti, stavljajući divljaka Luthera i Isusa u istu rečenicu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
uther je za đavla svoj život dao. Zato ga je đav'o "omčom nagradio". I prestani bogohuliti, stavljajući divljaka Luthera i Isusa u istu rečenicu.

I to je nistina. Jer "glasine" o kojima Justus govori u vezi smrti Luterove je da se nije "ispovedio" pre smrti a ne obesio. I to je izmišljeno. Koliko izmišljotina na jednom mestu...misliš li da Bog trpi ovakve izmišljotine? Ako si neki verujući...preispitaj svoj stav kada ovako izmišljaš.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ako si neki verujući...preispitaj svoj stav kada ovako izmišljaš.

Ništa izmislio nisam. Citirao sam divljaka tvoga ćaću, a ljudi znaju čitati i Bog im je dao razum.

A sada evo još baljezgarija ćaće ti Martina Jude. Pročitaj pa se javi:

1. Martin Luther o sebi kao "bogu i batini":

Subotarski svetac Martin Luther: Ne razumijem ni grčki, a ni hebrejski, ali se ipak prilično želim uhvatiti u koštac s jednim Grkom i Hebrejem.“

Subotarski svetac Martin Luther: „Ne želim da bilo tko osuđuje moj nauk, ni od anđela. Jer, budući da sam siguran u njega, želim biti sudac i vama i anđelima, kao što kaže sv. Pavao, da tko ne prihvati moj nauk, neka nije blažen. Jer on je Božji, a ne moj; zato je moj (Lutherov) sud također Božji, a ne moj.

2. Martin Luther o Isusu kao "lopovu, bludniku i đavlu":

Subotarski svetac Martin Luther Juda: Krist je kao prvi počinio preljub sa ženom kod bunara, o čemu nam zbori sv. Ivan. Zar nisu svi o njemu govorili: 'Što je to s njom radio?' Drugo, s Marijom Magdalenom, i treće, sa ženom uhvaćenom u preljubu, koju je tako lako otpustio. Tako je i Krist, koji je bio tako čistog morala, morao biti kriv za blud prije nego je umro.“

Subotarski svetac Martin Luther Juda: „Proroci su već predvidjeli to da će dolazeći Krist biti najveći razbojnik, bogohulnik, oskrvnitelj hrama, lopov, jer on više ne hodi u svojoj vlastitoj osobi.“

Subotarski svetac Martin Luther Juda: Kada sam pogledao Krista (raspelo), vidio sam đavla”.

Subotarski svetac Martin Luther Juda:Sâm Krist istinski je grijeh.“

3. Martin Luther o Kristovoj Euharistiji kao prokletstvu:

Subotarski svetac Martin Luther: „Bolje bi mi bilo da sam bio gostioničar za prostituke i razbojnik, nego li što sam Krista petnaest godina s čitanjem misa tako žrtvovao i hulio.

Subotarski svetac Martin Luther: Ako uspijem ukinuti misu, tada vjerujem da sam potpuno pobijedio Papu. Na misu kao na stijenu oslanja se cijelo papinstvo s njegovim samostanima, biskupijama, kolegijima, oltarima, službama i naucima … Padne li svetogrdni i prokleti običaj održavanja misa, tada se mora sve srušiti.

4. Martin Luther o Bibliji "svinji ispod repa":

Subotarski svetac Martin Luther: „Pa niste vi (Židovi) vrijedni toga da izvana pogledate Bibliju, a kamoli da je čitate. Vi samo trebate čitati Bibliju koja stoji svinji ispod repa te žderati i lokati slova koja tu sama ispadaju. To bi bila Biblija za takve proroke koji riječ božanskoga veličanstva (…) tako svinjski ruju i trgaju.“
------------------------------------

Čitaj mudžahedine i "uživaj".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sve je to za "korpu" što navodiš. Svi ti zluradi i skrivljeni tekstovi. Imaj na umu da Bog gleda šta radiš. Toliko puta si bio raskrinkan, samo povećavaš isto. Nije to dobro, nije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve je to za "korpu" što navodiš. Svi ti zluradi i skrivljeni tekstovi. Imaj na umu da Bog gleda šta radiš. Toliko puta si bio raskrinkan, samo povećavaš isto. Nije to dobro, nije.

I mudžahedin se umorio braneći ćaću koji mu se objesio. A objesio se jer je služio đavlini, pa mu đavlina doturio omču i gurnuo stolicu ispod nogu.

Nego, Jovo, idemo onda "jedno po jedno". Dakle, što kažeš na ovo:

Subotarski svetac Martin Luther: „Ne želim da bilo tko osuđuje moj nauk, ni od anđela. Jer, budući da sam siguran u njega, želim biti sudac i vama i anđelima, kao što kaže sv. Pavao, da tko ne prihvati moj nauk, neka nije blažen. Jer on je Božji, a ne moj; zato je moj (Lutherov) sud također Božji, a ne moj.
---------------------------
I? Što kažeš na ovoga siledžiju i divljaka koji sebe proglašava sucem i ljudima i anđelima!?!? Koji divljak, to čak ni vaša proročica alkoholičarka nije sebi pripisala.

Dakle, polako - "jedno po jedno divljaštvo" rješavaj.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top