Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Gal 3,23-25: Prije dolaska vjere, pod Zakonom zatvoreni, bili smo čuvani za vjeru koja se imala objaviti. Tako nam je Zakon bio nadzirateljem sve do Krista da se po vjeri opravdamo. A otkako je nadošla vjera, nismo više pod nadzirateljem.


Znači po Slapu može da se ubija, krade itd.

Samo bi imbecil iz onoga što ja pišem zaključio da zagovaram ubijanje, krađu itd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
>Interesantno, ovoliko si teksta citirao a ni slovca nisi mogao naći u Novom zavjetu da potvrdiš kako kršćane obvezuje subota. Jesi li ti Židov ili kršćanin?

Da stvarno Isus izričito rekao da je subota samo za Jevreje, a nije za ostale ljude.

:D :beee:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
тако да нема никаквог основа да се под "мртвима" подразумевају "живи грешници" –
-----------------------------------------

Ima osnova u apostolu Pavlu.

Mrtvi znači BITI U GREHU.

zato i piše da se mrtvima propoveda Jevanđelje, živim ljudima koji su u grehu.

Efescima 2,1 I vas koji bijaste mrtvi za prestupljenja i grijehe svoje,
Efescima 2,2 U kojima nekad hodiste po vijeku ovoga svijeta, po knezu koji vlada u vjetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;
Efescima 2,3 U kojima i mi svi življesmo negda po željama tijela svojega, čineći volju tijela i posmisli, i bijasmo rođena djeca gnjeva, kao i ostali;
Efescima 2,4 Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,
Efescima 2,5 I nas koji bijasmo mrtvi od grijehova oživlje s Hristom (blagodaću ste spaseni),

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
тако да нема никаквог основа да се под "мртвима" подразумевају "живи грешници" –
-----------------------------------------

Ima osnova u apostolu Pavlu.

Mrtvi znači BITI U GREHU.

zato i piše da se mrtvima propoveda Jevanđelje, živim ljudima koji su u grehu.

Efescima 2,1 I vas koji bijaste mrtvi za prestupljenja i grijehe svoje,
Efescima 2,2 U kojima nekad hodiste po vijeku ovoga svijeta, po knezu koji vlada u vjetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;
Efescima 2,3 U kojima i mi svi življesmo negda po željama tijela svojega, čineći volju tijela i posmisli, i bijasmo rođena djeca gnjeva, kao i ostali;
Efescima 2,4 Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,
Efescima 2,5 I nas koji bijasmo mrtvi od grijehova oživlje s Hristom (blagodaću ste spaseni),

Nula. Duplo golo.

Probaj napisati nešto suvislo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Samo bi imbecil iz onoga što ja pišem zaključio da zagovaram ubijanje, krađu itd.

Ili to, ili trol, EGWistički trol.


Nula. Duplo golo.

Probaj napisati nešto suvislo.

Suvislo? Hmm... šta neko ko sledi avatara "duha proroštva" može suvislo da napiše? Za suvslu komunikaciju je potreban kapacitet, a to se ne može imati ako se za osnove uzme "učenje" Ellen Gould Harmon White.

Ps. Pitam se samo zašto li je otvorio ovu temu? Pa njegova "nauka" je školski primer izvrtanja "stihova" i lažne nauke. Sušti primer kontra-znanja.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Projekcija, dijagnosticirao bi Miloš Bogdanović.

Projekcija? Hmmm to isto ponavlja i trol. Interesting, što bi se reklo. Ista se pojavljuje kao dijagnoza i kod onog fariseja što se "zahvaljivao" Bogu na tome da nije isti kao "grešni" carinik.

Da se ne radi o epidemiji koja nadilazi prostor vreme? :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> "Ako sotona izgoni sotonu, onda je razdijeljen sam u sebi: "kako će tada postojati kraljevstvo njegovo?" *Matej 12,26



Sotona nije mogao da imitira Isusovo ispunjavanje proročanstava Starog zaveta o Mesiji, jer bi time sam svoje carstvo razdelio, ali je mogao da imitira lažne darove kao na primer, kod proročice iz koje su apostoli isterali demone, a koja je govorila biblijsku istinu u krivom kontekstu, da bi svoje demone predstavila kao da su i oni od Boga.
Isto tako i pojava egzorcizma u KC i PC.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

Ovako:

> "Ako sotona izgoni sotonu, onda je razdijeljen sam u sebi: "kako će tada postojati kraljevstvo njegovo?" *Matej 12,26

Sotona nije mogao da imitira Isusovo ispunjavanje proročanstava Starog zaveta o Mesiji, jer bi time sam svoje carstvo razdelio, ali je mogao da imitira lažne darove kao na primer, kod proročice iz koje su apostoli isterali demone, a koja je govorila biblijsku istinu u krivom kontekstu, da bi svoje demone predstavila kao da su i oni od Boga.
Isto tako i pojava egzorcizma u KC i PC.
 
Natrag
Top