Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To jee njegova stvar, i nema veze sa Adventizmom.

Tvoji golovi nemaju veze sa adventiz.

> da su Jevreji zaista drzali zakon Duhom Bozijim,Hristova smrt bi bila bezvredna..



Da li je Bog svesno tražio od Jevreja da drže zakon koji nisu u stanju da drže i pretio im teškim kaznama, iako je to znao da ne mogu da drže ili nije znao iako je Bog?
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
A znamo da ono što zakon govori, govori onima koji su u zakonu, da se svaka usta zatisnu,
i sav svet da bude kriv Bogu;
Jer se delima zakona ni jedno telo neće opravdati pred Njim; jer kroz zakon dolazi poznanje greha.
A sad se bez zakona javi pravda Božija, posvedočena od zakona i od proroka;
A pravda Božija verom Isusa Hrista u sve i na sve koji veruju; jer nema razlike.
Jer svi sagrešiše i izgubili slavu Božiju,
I opravdaće se za badava blagodaću Njegovom, otkupom Isusa Hrista.
Kog postavi Bog očišćenje verom u krvi Njegovoj da pokaže svoju pravdu oproštenjem pređašnjih greha;
U podnošenju Božijem, da pokaže pravdu svoju u sadašnje vreme da je On pravedan
i da pravda onog koji je od vere Isusove.
Gde je, dakle, hvala? Prođe. Kakvim zakonom? Je li zakonom dela? Ne, nego zakonom vere.
Mislimo dakle da će se čovek opravdati verom bez dela zakona.
Rimljanima, glava 3

Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.
Ako li se mi koji tražimo da se opravdamo Hristom, nađosmo i sami grešnici, dakle je Hristos grehu sluga? Bože sačuvaj!
Jer ako opet zidam ono što razvalih, pokazujem se da sam prestupnik.
Jer ja zakonom zakonu umreh da Bogu živim; s Hristom se razapeh.
A ja više ne živim, nego živi u meni Hristos. A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjeg, kome omileh,
i predade sebe za mene.
Ne odbacujem blagodati Božje; jer ako pravda kroz zakon dolazi, to Hristos uzalud umre.
Galatima, glava 2

Jer što zakonu beše nemoguće, jer beše oslabljen telom, posla Bog sina svog u obličju tela grehovnog,
i za greh osudi greh u telu,
Da se pravda zakona ispuni u nama koji ne živimo po telu nego po duhu;
Jer koji su po telu telesno misle, a koji su po duhu duhovno misle.
Jer telesno mudrovanje smrt je, a duhovno mudrovanje život je i mir.
Jer telesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se ne pokorava zakonu Božijem niti može.
A koji su u telu ne mogu Bogu ugoditi.
A vi niste u telu nego u duhu; jer Duh Božji u vama živi. A ako ko nema Duh Hristov, on nije Njegov.
A ako je Hristos u vama, onda je telo mrtvo greha radi a duh živ pravde radi.
A ako li živi u vama Duh Onog koji je vaskrsao Isusa iz mrtvih, Onaj koji je podigao Hrista iz mrtvih oživeće i vaša smrtna telesa Duhom svojim koji živi u vama.
Tako dakle, braćo, nismo dužni telu da po telu živimo.
Jer ako živite po telu, pomrećete; ako li duhom poslove telesne morite, živećete.
Jer koji se vladaju po duhu Božijem oni su sinovi Božiji.
Jer ne primiste duh ropstva, opet da se bojite; nego primiste Duh posinački, kojim vičemo: Ava, Oče!
Rimljanima, glava 8
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A znamo da ono što zakon govori, govori onima koji su u zakonu, da se svaka usta zatisnu,
i sav svet da bude kriv Bogu;

:D :beee:vidi ovo lik daje celu Bibliju.

Svojih reči naravno nema.

Kao da mi nemamo Bibliju.

Imam ih jedno 15 komada, imam jedno 4-5 prevoda imam i KJV.

15 CELIH SZ i NZ i jedno 10 NZ posebno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
>Ne obvezuju nas kršćane zapovijedi iz Starog zavjeta.


Znači može da se krade, ubija itd. po Slapu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gal 3,23-25: Prije dolaska vjere, pod Zakonom zatvoreni, bili smo čuvani za vjeru koja se imala objaviti. Tako nam je Zakon bio nadzirateljem sve do Krista da se po vjeri opravdamo. A otkako je nadošla vjera, nismo više pod nadzirateljem.


Znači po Slapu može da se ubija, krade itd.
 
Natrag
Top