Kako funkcioniše sistem prevare i manipulacije u crkvama?!

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nekad manipulišu strahom ljudi, meni npr. da ću biti izgubljen jer sam napustio PC, kao da me org. spasava, a ne Isus.

Dakle nema spasenja izvan PC. Po njima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nekad manipulišu strahom ljudi, meni npr. da ću biti izgubljen jer sam napustio PC, kao da me org. spasava, a ne Isus.

Dakle nema spasenja izvan PC. Po njima.

Pa sta to ima da te plasi?
Ako si iskren, Bog ce te dovesti u svoju crkvu i bices spasen, ako nisi, ako mu se suprotis, nece.
I to je prosto tako.

Adventisti moraju reci da je spasenje i van crkve, jer oni nemaju kontinuitet postojanja od pocetka, pa imaju problem sa onima koji su ziveli ranije a adventizam nije postojao, a crkva Pravoslavna to nema jer postoji odvajkada i ljudi su oduvek mogli saznati istinu i pristupiti crkvi...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa sta to ima da te plasi?

Ja se nešto nisam ni uplašio, nisam nimalo.

Ako si iskren, Bog ce te dovesti u svoju crkvu i bices spasen, ako nisi, ako mu se suprotis, nece.
I to je prosto tako.

Na spasava Crkva nego Isus.

Adventisti moraju reci da je spasenje i van crkve,

Jer je u Hristu.

jer oni nemaju kontinuitet postojanja od pocetka,

To sam ti već objasnio i oborio.

pa imaju problem sa onima koji su ziveli ranije a adventizam nije postojao, a crkva Pravoslavna to nema jer postoji odvajkada i ljudi su oduvek mogli saznati istinu i pristupiti crkvi...

I nije opet dala plod za toliko vremena. Koju istinu o svinjama, nedelji, vječnom mučenju ljudi u paklu. To su paganska učenja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja se nešto nisam ni uplašio, nisam nimalo.
Pa sto onda izmisljas da crkva plasi ljude?

Na spasava Crkva nego Isus.

Pa Crkva je Telo Hristovo.


To sam ti već objasnio i oborio.

Nisi oborio..

I nije opet dala plod za toliko vremena. Koju istinu o svinjama, nedelji, vječnom mučenju ljudi u paklu. To su paganska učenja.

Ako ta ucenja nalazis u Bibliji kako ih mozes nazvati ''paganskim'', makar smatrao da je njihovo tumacenje pogresno, ono se sve jedno zasniva na Biblijskim stihovima...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa sto onda izmisljas da crkva plasi ljude?

Pa plaši vječnim kažnjavanjem, strahom.

Pa Crkva je Telo Hristovo.

I dokaz da niste je taj da ste se odvojili od katolika. I tada dijelovi umiru.

Ako ta ucenja nalazis u Bibliji kako ih mozes nazvati ''paganskim'', makar smatrao da je njihovo tumacenje pogresno, ono se sve jedno zasniva na Biblijskim stihovima...

Vi izvrćete stihove.
 
Natrag
Top