Kako do posla

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Evo adrese koga zanima, u vezi Naftnih platformi.


Kako dobiti posao, te kakvi su plaća i uvjeti rada na naftnim platformama za SSS? - Stranica 7 - Forum.hr


A ovo je zadnji post od 17.05.2011.


Prije svega bi vam htio malo razjasniti situaciju oko Saipem-a. Naime, i Saipem ima svojih prednosti i nedostataka naravno, a vidim da ih ljudi tu uredno pljuju. Proveo sam u kod njih par godina, tako da znam o cemu pricam. Prije svega, Saipem Rijeka zaposljava uglavnom inzinjere, a za ostalu radnu snagu se treba obratiti njihovoj agenciji u Svicarskoj. Isto tako, cinjenica je da placaju losije u odnosu na druge kompanije i da je tesko napredovati ako nisi talijan, no s druge strane jedni su od rijetkih koji zaposljavaju pocetnike. Svi vi koji nemate iskustva u oil & gas sektoru ste pocetnici i tako ce vas svi i tretirati, na temelju toga cete biti i placeni i toga morate biti svjesni. Place su u pocetku relativno male, no prednost rada na offshore-u je sto ta placa moze vrlo brzo rasti, pogotovo ako je osoba ambiciozna, sposobna i napreduje. U Saipem-u u Rijeci se svojevremeno zaposlilo nas hrpa koji nismo znali sta je to platforma, offshore instalacija, HSE, QA/QC i sva ostala terminologija te smo tamo sve to naucili i kasnije otisli dalje. Dakle, Saipem je odlicna kompanije za pocetnike, jer je odlicna referenca, a samim tim i odskocna daska za dalje. Kasnije se "bildanjem" CV-ja projektima, firmama i iskustvom dolazi do odlicne love i boljih kompanija......no treba vremena, treba negdje poceti i pojesti govno.

Ja sam osobno zarađivao 400 eura po danu......no tek nakon godina iskustva u inzinjeriji offshore-a i na tome mi je "pomogao" i Saipem, koji me je "lansirao" dalje i u druge kompanije.

Za sve vas pocetnike zato savjetujem Saipem ili Cosulich. Oni zaposljavaju ljude bez iskustva i bitno je nekako uci u oil & gas. Kasnije je sve lakse kad se stekne barem nekakvo iskustvo, certifikati, baratanje terminojogijom u toj vrsti posla, itd. Naravno, treba pokusati i kod drugih kompanija ili agencija, no bitno je da ne odbacujete Cosulich-a ili Saipem ako ste pocetnik.

Rad na naftnoj platformi je sljakanje 12 sati dnevno, 28 dana, svaki dan, 6 mjeseci godisnje. Pocetne place se krecu od cca 2000 do 2500 eura i za taj novac ce covjek otegnuti jaja. No kako se kaze...nema para bez motike.....ili ce se poceti tako ili nikako. Inace oil & gas kompanije u svijetu, ako zaposljavaju pocetnike, zaposljavaju svoje ljude, sa njihovih fakulteta.

Ne nasjedajte na svakojake mailove i agencije....nikome nikad nista ne placajte unaprijed.....svaku osobu ili agenciju provjerite prije na internetu...i zaboravite mailove ili slicno koji vam dolaze sa privatnih email adresa. Ne treba vam nitko slati nikakve adrese, imate ih na internetu more.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
3
moja je preporuka mladjim ljudima da krenu u svoj posao. Niko nikada Vas nece platiti ako ne mora. A kod nas je to moranje na tankoj liniji. Ako neko ima preko 50 godina najbolje je da se uortaci sa svojim detetom ( ako ga ima). Ostale opcije su vrlo neizvesne i predstavljaju uglavnom gubljenje vremena. Na pomisao da bi se odjednom otvorio veliki broj porodicnih firmi to nije nikakav problem. U razvijenim zemljama firme od nekoliko ljudi sklapaju avione, rade ozbiljne poslove i vrlo su visoko kotirane u svojoj struci. Za razliku od nasih koje imaju mali kapital i skromno znanje, njihove male firme su uspesnije. Ali to ne znaci da i nase ne mogu da uspeju. Moji prijatelji su iz Kine direkno uvezli opremu za dvadeset puta manje novca i krenuli sa ozbiljnim programom. Zato dobro razmislite i ne trazite radno mesto kod drugih vec ga otvorite sami za sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Da bi poceli privatni biznis,potrebno je imati osim ideje i prostor, masine ili uredjaje ( makar dva kompjutera) dozvole,obezbedjeno trziste i jos par sitnica a za sve to je potreban- novac! Ko ga ima vec radi ili je u pracesu,ostali razmisljaju kako i gdje?Da bi aplicirali za neki posao u inostranstvu potrebna su sredstva za dokumentaciju,overe i prevode na engleski,da se to izganja treba 50eu za gorivo plus ova dokumentacija a ne ides na sigurno - tako je svagdje..Sto se tice naftnih platformi,posao je dobar,uslovi su teski,od mirske bolesti,promocenosti,hladnoce ,mirisa i masnoce nafte,do mogucih povreda prilikom rada jer su u pitanju celicne konstrukcije,do tog da kuci mozes nakon sest mjeseci,posao nije za slabe osobe,ali ko prodje ocvrsne i svaki drugi posao je nekako laksi.Timski rad je neophodan jer se oslanja covek na coveka a greske se skupo placaju.Naravno zastita na radu je veoma ostra i maksimalno se mora postovat.S druge strane ustedi se dovoljno da za godinu mozes otvoriti neku radionicu ili privatnu firmu.
To je za one koji kao samci krenu ,a oni koji imaju porodicu vecinom sredstva koriste za renoviranje stana i poboljsanje zivotnih uslova i tek drugi treci put kad se vrate mogu nesto i ustediti ,sve zavisi ...u svakom slucaju izbor je vas a sta god izabrali sretno! Po meni bolje je pokusati pa ne uspeti nego sjediti skrstenih ruku i cekati da spadne s neba i proklinjati drzavu,politiku i to sto nam roditelji nisu ostavili u nasledstvo novac,zemlju ili firmu....
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
3
Kucamo na vrata novog vremena. Zato treba drugacije i da razmisljamo. Pokusajmo da dodjemo do svog posla- biznisa. Za pocetak neka bude samo kao ideja.http://serbianforum.org/images/smilies/smile3.gif

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Veliki broj ljudi je skolovan i poseduje osnovne resurse za otvaranje svoje radnje ili firme. Potrebno je da se ljudi ukljuce u razmenu ideja i sopstvenih resursa. Evo za pocetak da krenemo od ideje sa lokalnim resursima: voda, drvo, hrana, minerali ....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Mozda da se prvo odmorimo a posla nece nestat :)


Palma finansira, ljudi ženite se
IZVOR: B92, NOVOSTI
Jagodina -- Gradonačelnik Jagodine Dragan Marković nesebično troši na provodadžisanje i stupanje u brak starijih parova, ali ne objašnjava ko puni budžet protiv bele kuge.

Ovog leta će gradonačelnik Jagodine, poznatiji kao Palma, poslati u Grčku na more 700 mupkaraca i žena starijih od 38 godina na more, a sve sa ciljem da ih svež morski vazduh i romantična atmosfera letovališta podstaknu da stupe u brak čim se vrate u Jagodinu.

Službe Skupštine grada Jagodina popisale su čak 700 neženja i samo 70 žena iz Jagodine starijih od 38 godina, pa je gradonačelnik Jagodine za ostvarenje cilja i sklapanje 700 brakova nedostaje, pozvao devojke i na području Pomoravskog okruga, koji, uz Jagodinu, čine još i Ćuprija, Despotovac, Paraćin, Svilajnac i Rekovac da se pridruže neženjama iz Jagodine.

Prema njegovim rečima, parovi će boraviti na moru, u Grčkoj, bolje će se upoznati, a kad se vrate u Jagodinu čekaće ih matičari.

"Najbolje je da ih matičari čekaju odmah ispred autobusa, da se posle ne predomisle. Uradićemo sve što je u našoj moći da se „stvori hemija“ između neoženjenih i neudatih. More, sunce, plaža, muzika... ako im i tada ne prorade leptirići u stomaku, ne znam kada će! Ukoliko se sklopi ijedan brak to će biti naš uspeh, a ukoliko dobijemo i neku bebu nema granica našoj sreći", šali se Marković.

On međutim nije precizirao ni u kojim letovalištima u Grčkoj su rezervisani pansioni za ove parove, kao što nije objasnio ni kakav ih smeštaj očekuje, ni koliko dana aranžman traje, a što je najvažnije potpuno su izostale informacije o tome kako je baš Grčka izabrana za destinaciju, koja turistička agencija i prevoznik su dobili ovaj posao od Opštine i koliko novca će opština izdvojiti u ove svrhe.

U Gradskoj upravi u Jagodini do sada se venčalo 20 „starijih“ parova. U Gradskoj upravi negiraju da se „stariji“ parovi venčavaju zbog novca, niti je to nekome bio motiv. Parovi novac uglavnom spremaju za bebu. Ima slučajeva da je novac opredeljen i za vantelesnu oplodnju.

Inače, odlukom odbornika Supštine grada Jagodina, ukoliko je jedan od supružnika stariji od 38 godina, potpisuje se ugovor u trajanju od pet godina i par dobija 3.000 evra.

"Da bi mere borbe protiv „bele kuge“ dale još bolje rezultate, u budžetu za 2012. godinu predvidećemo da svaka porodica koja dobije bebu od 1. juna do 31. decembra dobije i pomoć od 1.200 evra. To je idealna prilika za bračne parove koji se budu upoznali na moru da se venčaju u septembru i da do kraja naredne godine dobiju bebu. Verujem da će akcija uspeti i da ćemo naredne godine imati bar 500 beba više nego što je bio prosek u prethodnim godinama ", kaže Marković.

Grad trenutno svakoj porodici koja dobije bebu jednokratno isplaćuje 200 evra. Nezaposlene trudnice i porodilje tokom dve godine dobijaju od grada po 12.000 dinara. Trenutno tu pomoć prima oko 600 žena.

"Pored podataka koje nam dostavljaju šefovi i sekretari mesnih kancelarija, ima i ličnih prijava. Majke dolaze i prijavljuju svoje sinove za letovanje u Grčkoj. Kažu da im je to poslednja šansa da dožive da dočekaju unučiće. Sinovi su zdravi i pravi, ali nisu zasnivali bračne zajednice ", priča Verica Pejčić, načelnica Odeljenja za upravne poslove Jagodine.

Ni o tome koliko je do sada Jagodinu koštala populaciona politika gradonačelnika Palme, do sada nisu objavljeni podaci. Nepoznato je koliki je budžet predviđen za pomoć starijim parovima, ni odakle se ta pomoć finansira.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Kako do posla...
Jednom prilikom na birou za zapošljavanje mi je savetodavka rekla da u današnje vreme mogu da se zaposlim jedino ako imam VIP(veze i prijatelji).
Poslala sam milion molbi i biografija po celoj Srbiji za poslove i u struci ili nešto slično.
Obično mi vrate dokumenta sa obrazloženjem da sam ili ne kvalifikovana ili pre kvalifikovana za odredjena radna mesta.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Ova banana-tzv.drzavica je raj samo za gangstere sa kravatama (puna ih je skupstina) i za njihove poltrone.
 
Natrag
Top