Kako do posla

Član
Učlanjen(a)
25.11.2010
Poruka
2
Pozdrav svima.
Imam predlog da se postavi negde tema u kojoj ce svi korisnici iznositi svoje problematike vezane za posao, odnosno iskustva na intervjuima za posao, iskustva sa firmama jer koliko god da firme kukaju da ima losih zaposlenika toliko ima i losih firmi koje zelimo da zaobidjemo jer ne zadovoljavaju nase kriterijume samo imaju bolju reklamu od nas :)
eto ja uskoro idem na logicko-matematicko testiranje u jednu firmu sa sve digitronom pa mogu da prenesem utiske.
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2
Ja ne pamtim koliko sam već molbi (CV-ja) poslala za mene i moga sina, ali još nismo stigli do bilo kakvog razgovora. Sada gledamo posao u inostranstvu. Ne vidim druge mogućnosti. Za posao možeš konkurisati samo ako imaš veću školu i radnog iskustva i malo godina, što kod nas nije slučaj. Ja imam veću školu i puno godina, a sin malo godina i nema ništa radnog iskustva. I? Kuda dalje?
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Sada je i za rad u trafici potrebno poznavanje rada na racunaru i office paketa, poznavanje engleskog jezika, vozacka dozvola, spremnost za timski rad i rad pod pritiskom (pravi termin za ovo poslednje nepristojno je i neprikladno napisati na ovakvom mestu, ali pretpostavljate vec).
Dakle, uglavnom sve navedeno nije potrebno i nema veze sa nekim radnim mestom, ali lepo zvuci, kao, radi se o nekoj ozbiljnoj firmi...pazi da nije.

U celoj zemlji radnici su prijavljeni u 99% slucajeva na minimalac, kao da su svi u Srbiji sa osnovnom skolom, da bi poslodavci placali manje doprinose i poreze, a razlika se daje na ruke i samim tim se ne oporezuje. Dakle, manji dozvoljeni minus u banci, manja kreditna sposobnost i konacno, sto i jeste kratkovidni rezon priprostih diletanata srpske vlade sa tzv premijerom tunjavom figurom i predsednikom republike-demagogom na celu jeste i manje opterecenje budzeta za buduce penzije (a da ne pricamo o penzionom zakonu gde ce produktivnosti firme "doprinositi" osoba od 60 godina koja je u "punoj snazi", koja ce se vucarati po bolovanjima i zauzimati mesto mladjim ljudima).

Kukaju na prazan budzet (kao i za sve, verovatno je i za ovaj problem kriv Darko Saric), a to se resava lako, nemilosrdnom kontrolom-inspekcijom koja kontrolise pravi priliv sredstava i samim tim oporezuje. Praksa je da dodje trzisna inspekcija i javi radniku da zovne gazdu i kazu mu da su u kafani preko puta ili im gazda da po 1-2 hiljadarke za dzeparac (cuo i video svojim ocima u oba slucaja) i oni zakljuce da je sve regularno. Rasime Ljajicu, jesi li znao za ovo? Slazem se da su nameti na privatno poslovanje veliki (budzet treba napuniti, jer se od 2000. godine pljackalo i prodavalo, a samozvani "eksperti", kako vole sebe da nazivaju, narocito oni iz Gej 17+ nista nisu uradili na ulaganju u privredu, a broj neuspesnih privatizacija u ovoj banana tzv. "ozbiljnoj" drzavi (kako voli da kaze ministar policijski), dovoljno govori o njima), ali trziste je nemilosrdno i tu ostaju najjaci, to je prosto tako.

Rezime i zakljucak:
U ovoj zemlji dembeliji perspektive definitivno nema i radim na tome da moja deca odu u inostranstvo da zive i rade, bar ce biti vise, a i pravicnije placeni po svom ucinku (ovde se besplatan prekovremeni rad podrazumeva), i sa zadovoljstvom jos malo tim gestom doprineti uvecavanju broja "odliva mozgova".
Toliko od mene.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Evo ovo ce biti tema gde mozete diskutovati o firmama i privatnim preduzecima, neka vrsta crne i bele knjige.

Za pocetak ako naletite na oglas da hipermarket Vero trazi radnike ( nebitna je struka) nenasedajte na oglas.

1. Plate su im katastrofalne kasirke 15 000, magacioneri 17 000, sefovi 20 000, direktori 25 000

2. Slobodan dan ne mozes da dobijes kad ti treba nego kad oni dozvole

3. Strucni kadar ravan nuli jer kod njih sef obezbedjenja je sada magacioner koji nema veze sa poslom

4. Nema markice, topli obrok je 500 dinara

5. Startna plata po ugovoru treba da bude 19 000 a nedobijes toliko nego manje.

6.Maltretiranje i sikaniranje na svakom koraku

7. Regres nepostoji


Suvlasnik Vera je inace i direktor ALFA banke koji ujedno ima svoju privatnu firmu gde sikanira i maltretira svoje radnike. Radno vreme je navodno 8 sati ali ako on ostane do 1 uvece moraju i oni. Ne mogu da rade 8 sati nego koliko radi on toliko i oni za pisljivih 250 evra mesecno. Ime firme cu naknadno dodati.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
1.146
Како до посла?

Ангажовати родбину на високим положајима(тако је бар у БиХ).....мада има и изузетака када нетребају бити баш на високим.
lol-038.gif
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruka
54
Opcije u Srbiji su :
1. Da se zaposliš preko "debele veze" u nekoj državnoj firmi i radiš za platu oko 22.000 dinara.
- redovna plata, bolovanje kad god ti padne na pamet, štrajkuješ , psuješ rukovodioce bez posledica , najmanje 2 pauze za 7-8 radnih
sati i imaš moć da odlučiš kome ćeš da pomogneš (ako donesu 200 gr kafe i "Najlepše želje" samo ćeš prevrnuti očima i odraditi na
brzinu a ako donesu malo keša, bićeš krajnje uljudan , tako to ide "plati pa se klati" )
2. Da se zaposliš preko "debele veze" u nekoj privatnoj firmi i radiš za platu oko 22.000 dinara.
- neredovna plata, ako pitaš kad će da bude računaj da ćeš ostati bez posla, bolovanje ne postoji, godišnji odmor :D :D :D , jedeš
krišom, nema ni piš ni puš pauze , radno vreme 10 sati dnevno i ne daj Bože da negde nešto nestane, sigurno ti se odbija od neredovne
plate . Ako vam kasne 2 plate , nećete ih ni dobiti , firma je u blokadi a direktor na Bahamima.
Mislim da je pitanje trebalo biti "KAKO DO NOVCA?" :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ja imam najbolje iskustvo sa Zavodom za zapošljavanje. Naime, tamo je bila neka direkltorica, krajnje moderna žena, koja je smatrala da žena treba sve, ali apsolutno sve da uradi da bi našla posao. Ovo govorim u pogrdnom smislu. Naime, pošto sam bila 10 godina nezaposlena, ona me jako kritikovala da sam pasivna i da sam trebala da se prekvalifikujem. Ja sam je od čioste zajebancije pitala, pa koji se profili traže, možda krovoprekrivači? Onda mi je rekla da ima slobodno mjesto, ali u drugom gradu i ja bih po njoj trebala da ostavim muža i đecu i da se preselim u taj drugi grad. E, ta je žena bila vrh. Posao sam dobila slučajnu, jer sam bil jedina u gradu sa tim zanimanjem, a trebala im je smjena direktora, inače se nikada ne bih zaposlila da sam čekala ovu pametnicu sa Zavoda da mi kao pomogne. Posao se dobija ili preko veze ili ako imaš specifično i traženo zanimanje. Drugi slučaj ne poznajem.
 
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruka
54
Vama svaka čast na zaposlenju, ipak ste čekali deceniju da dođete do njega i želim Vam da ga zadržite do penzije . Nadam se da neće pomerati starosnu granicu pa da treba da budete stariji od kornjače sa Galapagosa da bi je dočekali .
 
Natrag
Top