Kako bi svet danas izgledao da Eva nije zagrizla jabuku

Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Ispricacu vam jednu pricu.Imao otac tri kcerke ziveli su na selu i radili po celi dan,kcerke su svaki dan gundjale i raspravljale o tome kako eto da Eva nije zagrizla jabuku one se sada nebi ovoliko mucile i zivele bi u Raju.Otac je njih slusao o njihovoj raspravi pa je odlucio da uradi sledece,dok su one radile na njivi on je donio jednu serpu koja je imala poklopac sazvao ih i rekao ovu serpu ostavljam ovde ali da niste slucajno skinule poklopac i videle sta se u njoj nalazi dok se ja ne vratim.Otac se odmakao podalje od njih i posmatrao njihovu reakciju,one su pocele da raspravljaju o tome sta se to nalazi unutar serpe kada one ne smiju da vide.I tako one dugo raspravljajuci o tome odluce da provire i vide sta se to nalazi unutra kada su to uradile otac je izasao pred njih i rekao zasto ste prekrsili ono sto sam naredio a one na to tuc muc nista ne izustise.E vidite kceri moje tako i Eva uradi kao i vi sada a nju krivite za sve.

Poenta je u tome da ne treba Evu kriviti za sve nase nevolje jer je ona nasa pramajka pa to nije u redu da se tako odnosimo prema njoj.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne pada mi na pamet da krivim za nešto svoju baku Evu! Nije ona kriva, nego onaj koji joj je postavio mamac, a budući da ju je on stvorio, znao je da će zagristi.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Da nema radoznalosti nikada ovaj svet ne bi bio onakav kakav je danas......
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Ne pada mi na pamet da krivim za nešto svoju baku Evu! Nije ona kriva, nego onaj koji joj je postavio mamac, a budući da ju je on stvorio, znao je da će zagristi.
O cemu ti pricas!? Imala je slobodnu volju,nije bila robot, tako da je sama izabrala izmedju dobra i zla, zlo!
Pa ljudi danas, i pored toga sto znaju da je nesto lose, oni i dalje nastavljaju....pitanje je: Zasto ljudi vec jednom ne stanu? Pa zato sto se greh ne manifestuje odmah! kao kod ishrane, mi znamo da pogresna ishrana dovodi do raznih bolesti, tumora, zakrcenja krvnih sudova i td., ali i dalje konzumiramo sta stignemo, jer posledice ne dolaze odmah.
Zato Bog pusta zlo na onog koji trazi zlo.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Uopšte mi nije jasno šta se Evi toliko dopala jabuka, ja je uopšte ne volim. Ima toliko mnogo lepšeg i sočnijeg voća, a ona baš htela jabuku.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
O cemu ti pricas!? Imala je slobodnu volju,nije bila robot, tako da je sama izabrala izmedju dobra i zla, zlo!
Pa ljudi danas, i pored toga sto znaju da je nesto lose, oni i dalje nastavljaju....pitanje je: Zasto ljudi vec jednom ne stanu? Pa zato sto se greh ne manifestuje odmah! kao kod ishrane, mi znamo da pogresna ishrana dovodi do raznih bolesti, tumora, zakrcenja krvnih sudova i td., ali i dalje konzumiramo sta stignemo, jer posledice ne dolaze odmah.
Zato Bog pusta zlo na onog koji trazi zlo.
Da si pročitao ovaj moj post na prethodnoj stranaici, kazalo bi ti se o čemu pričam, pa ne bi postavljao suvšna pitanja. Dakle, rekao sam: "Dati nekome "slobodnu volju" i nazivati to tako, a istovremeno mu dati i pravila po kojima treba da živi, - u protivnom ide u pakao, dakle, pominjati tu nekakavu slobodnu volju, prava je lakrdija." Jeli ti sad jasno o čemu pričam?
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Da si pročitao ovaj moj post na prethodnoj stranaici, kazalo bi ti se o čemu pričam, pa ne bi postavljao suvšna pitanja. Dakle, rekao sam: "Dati nekome "slobodnu volju" i nazivati to tako, a istovremeno mu dati i pravila po kojima treba da živi, - u protivnom ide u pakao, dakle, pominjati tu nekakavu slobodnu volju, prava je lakrdija." Jeli ti sad jasno o čemu pričam?
Znam da bi ti vise voleo da ti Bog dopusti da radis sta hoces, ali o tome mozes samo da mastas, ovo malo sto je ostalo.
Pa ako imaju slobodnu volju, da li to znaci da je Bog trebao da ih pusti da se medjusobno ubijaju, kolju, drogiraju, mole sotoni,...?!? da li to treba da se tolerise?
Sta ti lose vidis u tom ''pravilu'' koje je Bog odredio???
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Ljudi i rade šta hoće. Ubijaju, pljačkaju, vode ratove, uništavaju prirodu, vrše preljubu, kradu, lažu, korumpirani su, nemaju morala...................
Dugačak spisak osobina koje ne priliče normalnom ljudskom biću. Normalno ljudsko biće naravno ne radi ništa od toga. Ovi što rade su zapravo manjina.

Još je gore ako analiziramo celokupnu ljudsku istoriju. Počev od plemenskih vodja preko faraona, velikih svetskih vojskovodja koji su uglavnom vodili osvajačke ratove, vodje poput Staljina koje su uništavali sopstveni narod, ako znamo koliko je razvoj civilizacije zasnovan na ropskoj radnoj snazi, ako znamo da milioni dece i danas rade kao robovi, da su milioni ljudi zapravo gladni, da,da, da.......

Možemo samo zaključiti da ogromna većina trpi samovolju manjine i pri tome nema nikakve mehanizme zaštite i onda se stvarno moramo zapitati da li je Bog sve to tako napravio samo zbog toga što je Eva zagrizla jabuku. Ovaj svet je sazdan od samog zla, pri čemu je da ironija bude veća većina ljudi baš onakva kakav bi i sam Bog hteo da budu.
Očito je da Bog želi drugačije, te daje moć onima koji žele da razaraju a dobrim ljudima ostaje samo molitva koja je na žalost UZALUDNA.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Znam da bi ti vise voleo da ti Bog dopusti da radis sta hoces, ali o tome mozes samo da mastas, ovo malo sto je ostalo.
Pa ako imaju slobodnu volju, da li to znaci da je Bog trebao da ih pusti da se medjusobno ubijaju, kolju, drogiraju, mole sotoni,...?!? da li to treba da se tolerise?
Sta ti lose vidis u tom ''pravilu'' koje je Bog odredio???
Jevrejine, mene Bog ni u čemu ne ograničava, ali me ograničavaju društvene norme i društveni zakoni. I ne vidim ništa loše u Božijim pravilima. Vidim samo lakrdiju u vašoj tvrdnji o slobodnoj volji. Ja o tome govorim. Uredu su Božija pravila. Ali čemu priča o slobodnoj volji kad postoje pravila?
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Jevrejine, mene Bog ni u čemu ne ograničava, ali me ograničavaju društvene norme i društveni zakoni. I ne vidim ništa loše u Božijim pravilima. Vidim samo lakrdiju u vašoj tvrdnji o slobodnoj volji. Ja o tome govorim. Uredu su Božija pravila. Ali čemu priča o slobodnoj volji kad postoje pravila?
Ti ocigledno ne razumes sta je slobodna volja.
Bog od svojih stvorenja zeli istinsko dobro, istinsku ljubav, da bi to dobio On mora da stvori bica koja imaju slobodnu volju. Ta bica mogu da budu srecna na svom nivou, samo ako postuju Njegov zakon, sve suprotno od Njegovog zakona je zlo, Boziji zakon nije nesto negativno, nego bas suprotno, nesto pozitivno, nesto iz cega proizilazi samo dobro....sve sto je dobro to je od Boga.
Dakle, ti hoces da kazes, da bica koje je Bog stvorio i koja imaju slobodnu volju, da su ona zakinuta, da zapravo nemaju slobodnu volju zato sto Bog zabranjuje zlo....Po tebi stvorenja sa slobodnom voljom mogu da rade sta im je volja, i posto imaju slobodnu volju mogu da cine zlo....Bog im je dao slobodnu volju pa to znaci da njihovim delima nema kraja.
Bog dava svojim stvorenjima slobodnu volju da sama mogu da vide sta je dobro, ne da ih On tera....bas zato i dopusta ovo zlo, da bi Njegova stvorenja sa slobodnom voljom mogla da vide kako je zlo okrutno....ne da im On govori o zlu i da mu oni u to slepo veruju, ne, On im sada pokazuje, ''Evo pogledajte, ova stvorenja ne zele mene, zele sotonu(zlo), ja se samo donekle povlacim, i pogledajte sta se tamo desava, pogledajte!'' i ona sada gledaju i uveravaju se, kao i mi....i sada posto imamo slobodnu volju, kada nas Bog bude ponovo stvorio, znacemo sta se dogadja kadase prekrsi Boziji zakon, znamo kakvo je zlo, i nece nam padati na pamet da ga krsimo...
 
Natrag
Top