Kako bi svet danas izgledao da Eva nije zagrizla jabuku

Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Nije problem bio sto je Eva zagrizla jabuku...nije problem ni to sto je posle i Adam zagrizao jabuku....cak bi Bog OPROSTIO sto su dozvolili da ih satana prevari i sto nisu Njega poslusali...ali njihovo NEKAJANJE za ucinjeno delo i LAZ Bogu je ono sto ih(nas) je osudilo...jer i na treci poziv Boga da prizna sta su ucinmili Adam nije izrazio pokajanje vec je jos okrivio Boga zato sto mu je dao Evu koja ga je nagovorila na to?!...to je znacilo da su se oni duhom preobratili u satanski greh gordosti (iz cega proizilazi neposlusnost,nepokajanje..svi grehovi..............) pa su kao takvi i izgubili pravo(tj. kao takvi jednostavno vise nisu tu pripadali...) da budu u Raju sa Tvorcem vec su prognani na zemlju gde je pre njih proteran onaj kome su poverovali...i nijedan covek nikada nije mogao da otkupi taj greh pa je Bog u svojoj milosti poslao svog Sina koji je,otelotvorivsi se kao covek,pobedio satanu i otkupio ljudske grehe i dao im mogucnost povratka Tvorcu.....kroz Veru u Njega,Krstenje,POKAJANJE.....dakle ljudi su opet dobili poziv od Boga da se odreknu od satane i svog greha...kao nekad Adam...pa ko zeli...ovo je poslednji voz...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Navešću vam jedan citat gde Zac Poonen pokušava dati odgovor.

Želimo razmišljati, ako je zlo nastalo padom poglavara anđela Lucifera, zašto ga Bog nije istog trenutka uništio? Bog je to mogao učiniti. Ako je Sotona uzrok svega zla u svetu, zbog čega ga Bog nije uništio? Zašto nije uništio sve demone da nas ne uznemiravaju? Zbog čega ljudi tako mnogo pate?
Međutim, ako Bog to nije učinio, možemo biti savršeno sigurni da je imao vrlo dobar razlog. Postoje mnoge stvari u vezi Boga koje ne razumemo u potpunosti. Božija mudrost je kao okean, a naš razum je kao mala čaša koja može da primi samo malo vode iz okeana. Ponešto možemo razumeti, ne u potpunosti, ali možemo razumeti neke stvari. Sa to malo razumevanja i inteligencije koju nam je Bog dao možemo donekle shvatiti zašto Bog nije uništio Sotonu i zašto dopušta da život na zemlji bude tako težak, tako nesiguran i opasan.
Ovo mi se jako svidja!
Moze se reci i da se sa ovim slazem!
bazar je napisao(la):
Njegovo telo može nestati na zemlji nakon što proživi svojih 70-80 ili 100 godina, ali ta duša unutar nas je večna. Ona nikad, nikad neće umreti. Jednom kad se rodite, vaša duša se rađa besmrtna i ona živi večno. Važno je da razumete to.
Ovo je sasvim pogresno! Dusa je celokupni covek....u nama ne postoji nikakva dusa!
bazar je napisao(la):
U jednu stvar možemo biti sigurni. Bog je u svojoj beskonačnoj mudrosti dozvolio da život na zemlji bude težak da bi ljudi razmišljali o Njemu. Čak i problemi, bolesti, iskušenja i teškoće koje Sotona i njegovi demoni donose u tvoj život, dozvoljene su od Boga ljubavi da bi te navele da se okreneš Njemu. Na taj način, čak i ta iskušenja i teškoće su izraz Božje ljubavi prema tebi! Vidite, Bog je tako silan, svemoćan, da može učiniti da čak i zlo radi za ispunjenje Njegovih ciljeva! Mi to ne možemo razumeti. Možda mislimo: "Dobro je dobro i zlo je zlo, samo dobre stvari će doprineti Božjim ciljevima." Ne! Bog je svemoćan i može učiniti da zlo doprinese za napredak dobrih ciljeva za nas, ljudska bića. Zapravo, to je uopštena poruka iz Biblije, kako Bog koristi Sotonu i zle duhove da bi sproveo svoje ciljeve i da ih zato nije uništio. Na neki čudesan način jednog dana ćemo napokon otkriti da sve zlo koje je u svetu zapravo izvršava Božje namere. Bog ga nije stvorio, ali kada su anđeli i čovek odlučili da budu zli, Bog je to prihvatio i On će iskoristiti to za sprovođenje Njegovih planova. Tu vidimo nešto od svemoćne sile Božje. Kada to shvatimo, naša vera jača i otkrivamo da se više ne bojimo zla, jer Bog može učiniti da ono radi za naše dobro.
Ovo su mi vise predpostavke, ali moguce.
Mislim da je pravi razlog zasto Bog nije odmah unistio sotonu, to sto do tada nije postojalo zlo, i niko nije poznavao zlo, nije znao sta ce se desiti ako uradi nesto sto nije dobro, nije znao kako ce se to vremenom odraziti....s druge strane, da je Bog odmah unistio sotonu (Lucifera) cim se pobunio, stvorenja koja do tada nisu znala sta je zlo, nebi razumela zasto ga je Bog unistio, i pomislili bi da ne ''rade'' za stvoritelja iz ljubavi, vec zato sto oni to moraju...i Bog je dopustio da sva stvorenja ukljucujuci i nas, vidimo gde zlo vodi...da se zlo vise nikada nebi pojavilo u univerzumu!
Oko dosta stvari se slazem sa Jevrejinom.

Hteo bi da dodam nesto na pitanje " zasto Bog nije unistio Sotonu?"
Pastovacu deo koji sam napisao na topic-u "Sveto Trojstvo"
Bog je sazdan od ljubavi.On je to i pokazao. Postoji biblijska argumentacija kako je Bog pokazao da jeste ljubav. Medjutim, mi mozemo da dodjemo do tog zakljucka cistom dedukcijom. Prvo imamo misao da je Bog savrsen (bice koje nije savrseno nije Bog). Iz savrsenog bica, cistom dedukcijom mozemo da izvedemo savrsena osecanja. A savrseno osecanje jeste ljubav.
Ako je Bog ljubav, nema ljubavi, a da se ona ne prenosi, sa jednog subjekta na drugi.
Ako je ljubav u okviru jedne licnosti, to se zove samoljublje. A samoljublje nikako ne moze biti nesto savrseno, ono nikako ne moze biti vezano uz savrseno bice. Prosto, kad razmisljamo o Bogu kao o savrsenom bicu, namece nam se - ako je On punina bica, ako je On maksima bica, ako je On maksimalno bice, On mora biti punina i u licima: “Ja, Ti, On” - ljubav mora da se prenosi.
Sa cisto logickog aspekta, Bog mora biti najmanje trolican, da bi to bila istinska ljubav, da ne bude neistina to što Biblija kaze, “da je On zaista ljubav”.

U Jevandjelju po Jovanu, u 17,24.: “Oce, hocu da i oni koje si mi dao budu sa mnom gde sam ja, da vide slavu moju koju si mi dao, jer si imao ljubav k meni pre postanja sveta.” Pre nego sto je ista postalo, pre nego sto je ista bilo, lica bozanstva se se medjusobno volela. Dakle, Bog je uvek voleo.

Kao sto nije ubio Lucifera (Sotonu) nakon pobune, tako nije ubio ni Adama i Evu ( a receno im je da ce biti kaznjeni smrcu).

On je Otac i voli svoju decu kakva god da su.

Da nije data slobodna volja da li bi bilo ljubavi ? Naravno da NE!

Dao je Tvorac ( daje i dan danas ) i dace do poslednjeg dana vreme i sansu za pokajanje i iskupljenje. Za neke ima sanse - za neke ne.

Zamislite coveka koji voli da menja partnerke, da bahanalise, pije, da se kocka itd itd.. i da ga "premesti" Bog u obecanu obnovljenu zemlju u kojoj nema alkohola, droge, igri na srecu, kurvanja...
Za tog coveka bi taj novi svet bio "pravi pakao":roll:
Sve ono gorepomenuto u coveku budi sve najgore...sve a ponajmanje iskrenu i istinsku ljubav.
Zadnjeg dana ce sve doci na svoje mesto.

Sotoni ( i 1/3 andjela- odnosno kao takvih,demonima) je najveca kazna to sto su prognani.

Zamislite da vas rodjeni otac izbaci iz kuce, i svog komoditeta koji on kao takav nosi, zbog vase pobune.
Zamislite da sad vi "trujete" ostalu bracu i sestre.
On nas sve voli ali ce ipak "zadnjeg dana" unistiti onog ko cini zlo ( znaci zivi suprotno od Bozije prirode koja je LJUBAV ) i one "zatrovane" zlom za koje nema spasa.
Agonija ce prestati i oni koji su naucili sta znaci milost,razumevanje i ljubav, odnosno oni koji su prepoznali zlo i odupreli se zlu, bice spaseni i zivece na obnovljenoj zemlji sa Tvorcem u vecnosti.
Znaci, vratice se kuci yes3

Kao i Andjele, i ljude je Bog stvorio kao sveopste dobro.

Zemaljski primer za to bi bio odnos nasih roditelja prema nama (razlog naseg radjanja odnosno prenosenja zivota datog od strane Tvorca nasim prvim praocima-pramajkama).
Bog je u trenutku stvaranja preneo i deo svoje prirode na nas. Bozanska simbioza - pruziti i osetiti ljubav. Voleti i biti voljen.
To je nasa priroda, to je ON i to smo mi kao njegova deca.
Entitet koji vodi rat i zivi u suprotnosti sa sopstvenom prirodom, logikom stvari je osudjen na propast.

Da Eva nije poklekla perfidnoj "provokaciji" i lazi zmije ( citaj Sotone ), danas bi smo svi bili "u svojoj kuci s'Ocem" umesto toga, danas smo tu gde jesmo.

Da li je Bog znao da ce se sve desiti sto se desilo - da, znao je.
Zasto nije to sprecio? Da je sprecio, ne bi bilo slobodne volje. Nema slobodne volje, nema ni iskrene ljubavi. Izabrali smo tezi put. Put spoznaje.


Mozda nam je i nametnut, ne znam.
Mozda se samo putem spoznaje stvaraju istinska iskrena Bozija bica sazdana od cega je i on sam, od ljubavi.

Znamo da roditeljima nismo verovali da je ringa vrela i da cemo se povrediti sve dok se sami u to nismo uverili... Ljudska priroda je ista, tada i sad :roll:
Zato kazu da nosimo "grehe svojih predaka" yes3
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Ipak, da se opometi kritikom, potpuno ne udaljimo od prvobitnog pitanja.

Kako bi svet danas izgledao da Eva nije podlegla iskušenju.

Zašto takvo pitanje i pokušaj odgovora na to pitanje nije baš tako besmisleno.
Šta bi bilo kad bi bilo.
Ključno je to da li bi svet uopšte mogao nekako da izgleda. Postanak precizno objašnjava šta se desilo. Da ona nije uradila to što joj se stavlja na greh da li bi takav zemaljski raj uopšte bio održiv. Da li bi bilo ko mogao 1000g raditi jedno te isto. Iz dana u dan hiljadu godina. Da vam neko ponudi takvu mogućnoast, da li bi je prihvatili.
Ako bi kako bi to uopšte moglo izgledati. :???:
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Bazar, moje reči si pogrešno protumačio, očigledno.
Zaista mi je neverovatno da covek (bazar) citira nikog drugog nego Zac Poonena, a veruje da Bog nije svemoguć i da nema kontrolu nad svime što se dešava.

Postaviću link ka citatu, jer tekst iz kojeg je uzet taj pasus predstavlja seriju kratkih audio fajlova koja se zove Osnove Hristove nauke, i može se dosta korisnog naći tamo. Link:
http://www.bozijarec.com/propovedi/tekstualne-propovedi/osnove-hristove-nauke.html
Naslov je: 02. Bog čini da zlo radi za dobro

Izvini,a koji je to sajt što preporučuješ?
Hoću reći,kako si došao do njega?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Nisam procitao sve postove, jer mi je tema malo glupa, a evo i zasto. Kada je Eva pojela voce Gospod nase praoce nije odmah kaznio. Pitao ih je sto se kriju, a Adam umesto da trazi oprost on je rekao da ga je Eva nagovorila. Znaci nije razlog pada sto su probali voce vec zato sto je Adam okrivio Evu, umesto da trazi oprost. A sve se to desilo, jer smo imamo slobodnu volju, a da nje nema ne bismo ni bili ljudi bili bi robovi.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
306
Da li je Bog svemoguć. Očito da nije. Stvorivši Adama započet je proces koji se oteo kontroli. Dodatne intervencije nisu pomogle i danas svet ne izgleda onako kako je to Bog želeo. Gotovo na samom početku, neko drugi je preuzeo kontrolu i tu kontrolu je zadržao do dana današnjeg. Bog nemoćan u svome naumu dao je ljudima nadu. Ona se prožima kroz veru koja je trebala biti jedinstvena. Medjutim i tu je isti onaj sa početka napravio zbrku pa danas imamo mnoštvo verovanja gde je svako ubedjen da je njegovo verovanje jedino pravo i nepogrešivo. Kako bi svet danas izgledao da Eva nije podlegla iskušenju.

Da li bi ljudi i danas kao i Adam nekada šetali goli i svo bivstvovanje sveli na lako ubiranje božijih darova......

ps. Sry, moram kuvat kafu, radi se, porodica se budi a ja se nadam da je ovo dovoljno za poneti, pardon za početak. :???:
Eto i za to je kriva Eva. Da nije, a jeste, ne bih ni kafu morao kuvat.


Veoma zanimljivo pitanje! Daje bezbroj mogucih odgovora, i daje masti na volju:)
Moze se reci da je Eva skrivila pojevsi jabuku,i osudila nas na tezak zivot,i sto je najgore od svega na smrt....

Medjutim da jos zivimo u Edenskom vrtu, ne verujem da bi se puno osvrtali na stvari koje su nam u ovom zivotu potrebne.... Da se oduprela iskusenju djavola,ziveli bi u miru i harmoniji sa Bogom. Ne bi nam trebala npr.odeca. Jer se kod coveka prvi put pojavio stid tek nakon sto je pocinio greh....... Stid,strah,bol(dusevna i fizicka) su osecanja koje nam je "podario" onaj los......
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Veoma je udobno nešto pročitati, prihvatiti to i uopšte ne razmišljati o uzroku.

U dosadašnjim postovima izdvojile su se dve reči - SLOBODNA VOLJA.
Sada se postavlja pitanje da li je to bio uistinu božiji dar ili se tim davanjem Bog rešio sopstvene odgovornosti. Pored toga je u rajskom vrtu stvorio plod koji je bio bolji i mirisniji od bilo čega drugog. Toliko lepo i ukusno da je sirota Eva u svojoj dobroti to morala podeliti sa Adamom.
Da li je Bog zapravo učinio zločin sa predomišljajem postavljajući im to drvo ispred nosa, unapred znajući da neće odoleti iskušenju. Ili Bog ipak nije toliko sveznajući te se i danja danjeg drži onog - Rodilo se, valja ga ljuljati.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dati nekome "slobodnu volju" i nazivati to tako, a istovremeno mu dati i pravila po kojima treba da živi, - u protivnom ide u pakao, dakle, pominjati tu nekakavu slobodnu volju, prava je lakrdija.
 
Natrag
Top