Kako bi svet danas izgledao da Eva nije zagrizla jabuku

Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Da li je Bog svemoguć. Očito da nije. Stvorivši Adama započet je proces koji se oteo kontroli. Dodatne intervencije nisu pomogle i danas svet ne izgleda onako kako je to Bog želeo. Gotovo na samom početku, neko drugi je preuzeo kontrolu i tu kontrolu je zadržao do dana današnjeg. Bog nemoćan u svome naumu dao je ljudima nadu. Ona se prožima kroz veru koja je trebala biti jedinstvena. Medjutim i tu je isti onaj sa početka napravio zbrku pa danas imamo mnoštvo verovanja gde je svako ubedjen da je njegovo verovanje jedino pravo i nepogrešivo. Kako bi svet danas izgledao da Eva nije podlegla iskušenju.

Da li bi ljudi i danas kao i Adam nekada šetali goli i svo bivstvovanje sveli na lako ubiranje božijih darova......

ps. Sry, moram kuvat kafu, radi se, porodica se budi a ja se nadam da je ovo dovoljno za poneti, pardon za početak. :???:
Eto i za to je kriva Eva. Da nije, a jeste, ne bih ni kafu morao kuvat.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
Ne razumem na osnovu čega zaključuješ da Bog nije svemoguć, i da su se stvari otele kontroli. Božiji naum i Njegov božanstveni plan se besprekorno ispunja od početka do kraja. Žao mi je što vi nevernici niste to u stanju da vidite.

Istina je da trenutnu 'kontrolu' nad ovom zemljom ima Sotona, djavo, Lucifer, kako god ga zvali, ali on odgovara samom Bogu za svoje postupke. Ne može ništa da čini bez Božijeg dopuštenja, iako čini mnoge stvari koje nisu po Božijoj volji. Sve što sotona čini iz svojih zlih motiva prema ljudima, Bog koristi za ljudsko dobro.

Oprosti za ovo, ali želeo sam još na početku teme ovo da kažem. Bolje bi bilo da si postavio samo to pitanje bez svog subjektivnog objašnjenja, jer ovo preti da će da se razvije u diskusiju u pravcu u kojem nisi želeo.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Ja cu odgovoriti direktno na temu, da ne dodje do diskusuje.... :beach:
Naravno da Eva, a pritom i Adam nisu zagrizli plod sa drveta, sada bi njihovi potomci ziveli sa Bogom, u mnogo, mnogo, mnogo... boljim uslovima i vecim mogucnostima od ovih danas....oni nisu bili ''goli'', bili su ''obuceni'' u belo, onog trenutka kada su zgresili, izgubili su tu belinu (bela boja simbolizuje na cistotu) i postali goli, zato se kaze da nas odeca koju nosimo podseca da smo u pobuni protiv Boga , ...i izgubili su mnoge mogucnosti koje su do tada imali i postali u mnogome ograniceni!
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Da mu nije dala jabuku, da je batalila nagovaranje zmije, verovatno bi se našla neka lubenica il' kruška za gricnuti, šta ga znaš.... sve su to bajke, za žedne...

Inače, što se religija tiče, sve to i jeste skockao rogati. Ako uopšte i postoje njih dvojica, rogati i bradati. Smaranje ljudi, smaranje.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Ne bih rekao da je ovde u pitanju vera ili ne vera.
Tema je postavljena sa pretpostavkom da se sve uistinu tako i dogodilo.
Ako je Bog uistinu svemoguć, ako je Bog početak svega, onda ne bi bila moguća ni pojave Sotone. Zbog čega je Bogu bilo potrebno da stavlja u iskušenja bića koja je sam stvorio. Možemo samo pretpostaviti da je i Sotona skrojen po božijoj volji. Kakav je to razlog Bogu bio potreban te je celokupnu istoriju ljudske civilizacije obeležeio Sotona a ne on. Zašto je ali sada po njegovoj volji uništena civilizacija, zašto je bilo potrebno stradanje milijarde ljudi da bi se priča posle potopa ponovila na istovetni način a kako kaže exolosar Sotona i pored svega i dalje drži kontrolu.
Pri svemu teme ne postoji nikakva kontrola niti selekcija. U realnosti koju mi poznajemo podjednako stradaju i vernici i nevernici i agnostici i gnostici.

Navešću vam jedan citat gde Zac Poonen pokušava dati odgovor.
Želimo razmišljati, ako je zlo nastalo padom poglavara anđela Lucifera, zašto ga Bog nije istog trenutka uništio? Bog je to mogao učiniti. Ako je Sotona uzrok svega zla u svetu, zbog čega ga Bog nije uništio? Zašto nije uništio sve demone da nas ne uznemiravaju? Zbog čega ljudi tako mnogo pate?
Međutim, ako Bog to nije učinio, možemo biti savršeno sigurni da je imao vrlo dobar razlog. Postoje mnoge stvari u vezi Boga koje ne razumemo u potpunosti. Božija mudrost je kao okean, a naš razum je kao mala čaša koja može da primi samo malo vode iz okeana. Ponešto možemo razumeti, ne u potpunosti, ali možemo razumeti neke stvari. Sa to malo razumevanja i inteligencije koju nam je Bog dao možemo donekle shvatiti zašto Bog nije uništio Sotonu i zašto dopušta da život na zemlji bude tako težak, tako nesiguran i opasan.
Jedan razlog je sledeći: u slučaju da Bog dozvolio da život na zemlji bude ekstremno udoban i lak, ljudi ne bi razmišljali o večnosti. Čovek nije stvoren samo za kratak život na zemlji. Čak i da živi sto godina na ovoj zemlji, to je vrlo kratak period u poređenju sa večnošću. Biljke i životinje ne žive večno, ali kada je Bog stvorio čoveka, načinio ga je da bude večno stvorenje, da živi beskonačno. Njegovo telo može nestati na zemlji nakon što proživi svojih 70-80 ili 100 godina, ali ta duša unutar nas je večna. Ona nikad, nikad neće umreti. Jednom kad se rodite, vaša duša se rađa besmrtna i ona živi večno. Važno je da razumete to.
U jednu stvar možemo biti sigurni. Bog je u svojoj beskonačnoj mudrosti dozvolio da život na zemlji bude težak da bi ljudi razmišljali o Njemu. Čak i problemi, bolesti, iskušenja i teškoće koje Sotona i njegovi demoni donose u tvoj život, dozvoljene su od Boga ljubavi da bi te navele da se okreneš Njemu. Na taj način, čak i ta iskušenja i teškoće su izraz Božje ljubavi prema tebi! Vidite, Bog je tako silan, svemoćan, da može učiniti da čak i zlo radi za ispunjenje Njegovih ciljeva! Mi to ne možemo razumeti. Možda mislimo: "Dobro je dobro i zlo je zlo, samo dobre stvari će doprineti Božjim ciljevima." Ne! Bog je svemoćan i može učiniti da zlo doprinese za napredak dobrih ciljeva za nas, ljudska bića. Zapravo, to je uopštena poruka iz Biblije, kako Bog koristi Sotonu i zle duhove da bi sproveo svoje ciljeve i da ih zato nije uništio. Na neki čudesan način jednog dana ćemo napokon otkriti da sve zlo koje je u svetu zapravo izvršava Božje namere. Bog ga nije stvorio, ali kada su anđeli i čovek odlučili da budu zli, Bog je to prihvatio i On će iskoristiti to za sprovođenje Njegovih planova. Tu vidimo nešto od svemoćne sile Božje. Kada to shvatimo, naša vera jača i otkrivamo da se više ne bojimo zla, jer Bog može učiniti da ono radi za naše dobro.

ps. Nadam se da je ovaj komentar dovoljan za nastavak diskusije. :)
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Ne bih rekao da je ovde u pitanju vera ili ne vera.
Tema je postavljena sa pretpostavkom da se sve uistinu tako i dogodilo.
Ako je Bog uistinu svemoguć, ako je Bog početak svega, onda ne bi bila moguća ni pojave Sotone. Zbog čega je Bogu bilo potrebno da stavlja u iskušenja bića koja je sam stvorio. Možemo samo pretpostaviti da je i Sotona skrojen po božijoj volji.
Bog stvara bica sa slobodnom voljom (to si mozda cuo 1000 X ), u nasem slucaju Bog je napravio mali test da vidi koliko smo poslusni, rekao je da se moze jesti sa svakog drveta, ali samo sa jednog drveta se ne sme jesti, dalje znas, Adam i Eva su pali na tom testu jer su poslusali sotonu....Sotona je ranije bio zbacen iz Carstva Nebeskog, a bio je stvoren kao najlepsi andjeo u univerzumu, i bio je naj blizi Bozijem prestolu, i tada se zvao Lucifer (sto znaci svetlonosa), dakle bio je najsavrsenije bice koje je Bog do tada stvorio, i naravno, sa slobodnom voljom, koju je Lucifer iskoristio i zeleo da zauzme Bozije mesto (da ne govorim detalje!)...posle Luciferove pobune, biva zbacen sa Carstva Nebeskog, i dobija novo ime Sotona (lazav, prevarant, i td i td)

Kakav je to razlog Bogu bio potreban te je celokupnu istoriju ljudske civilizacije obeležeio Sotona a ne on. Zašto je ali sada po njegovoj volji uništena civilizacija, zašto je bilo potrebno stradanje milijarde ljudi da bi se priča posle potopa ponovila na istovetni način a kako kaže exolosar Sotona i pored svega i dalje drži kontrolu.
Pri svemu teme ne postoji nikakva kontrola niti selekcija. U realnosti koju mi poznajemo podjednako stradaju i vernici i nevernici i agnostici i gnostici.
Pazi, u Nojevo vreme, je bio toliki nemoral, da su samo Noje i njegova porodica bili na Bozijoj strani....a svi ostali radili da kazem, za sotonu! ..verovatno da je to bio jedini nacin da se spasi covecanstvo, i Bog je rekao Noju da sagradi veliki brod, pasce kisa...Noje je to rekao svima, ali su mu se oni smejali i rugali....kada je napravio brod, vrata su bila otvorena da mogu svi uci ukoliko zele, ali ni tada nikom nije padalo na pamet da udje....i dalje znas!
Sotona i dan danas vlada, zato sto mi to zelimo...alo ukoliko ti spoznas istinu i okrenes se Bogu, tebi sotona nece moci nista....njegov plan je jednostavan, samo sto to malo koga zanima, pa je doslo do toga da niko nije cuo za sotonu, a kamoli da zna sta je u stanju da uradi u nasim mislima, i na sta sve pogresno da nas navede!

Navešću vam jedan citat gde Zac Poonen pokušava dati odgovor.
Želimo razmišljati, ako je zlo nastalo padom poglavara anđela Lucifera, zašto ga Bog nije istog trenutka uništio? Bog je to mogao učiniti. Ako je Sotona uzrok svega zla u svetu, zbog čega ga Bog nije uništio? Zašto nije uništio sve demone da nas ne uznemiravaju? Zbog čega ljudi tako mnogo pate?
Međutim, ako Bog to nije učinio, možemo biti savršeno sigurni da je imao vrlo dobar razlog. Postoje mnoge stvari u vezi Boga koje ne razumemo u potpunosti. Božija mudrost je kao okean, a naš razum je kao mala čaša koja može da primi samo malo vode iz okeana. Ponešto možemo razumeti, ne u potpunosti, ali možemo razumeti neke stvari. Sa to malo razumevanja i inteligencije koju nam je Bog dao možemo donekle shvatiti zašto Bog nije uništio Sotonu i zašto dopušta da život na zemlji bude tako težak, tako nesiguran i opasan.
Ovo mi se jako svidja!
Jedan razlog je sledeći: u slučaju da Bog dozvolio da život na zemlji bude ekstremno udoban i lak, ljudi ne bi razmišljali o večnosti. Čovek nije stvoren samo za kratak život na zemlji. Čak i da živi sto godina na ovoj zemlji, to je vrlo kratak period u poređenju sa večnošću. Biljke i životinje ne žive večno, ali kada je Bog stvorio čoveka, načinio ga je da bude večno stvorenje, da živi beskonačno.
Moze se reci i da se sa ovim slazem!
Njegovo telo može nestati na zemlji nakon što proživi svojih 70-80 ili 100 godina, ali ta duša unutar nas je večna. Ona nikad, nikad neće umreti. Jednom kad se rodite, vaša duša se rađa besmrtna i ona živi večno. Važno je da razumete to.
Ovo je sasvim pogresno! Dusa je celokupni covek....u nama ne postoji nikakva dusa!
U jednu stvar možemo biti sigurni. Bog je u svojoj beskonačnoj mudrosti dozvolio da život na zemlji bude težak da bi ljudi razmišljali o Njemu. Čak i problemi, bolesti, iskušenja i teškoće koje Sotona i njegovi demoni donose u tvoj život, dozvoljene su od Boga ljubavi da bi te navele da se okreneš Njemu. Na taj način, čak i ta iskušenja i teškoće su izraz Božje ljubavi prema tebi! Vidite, Bog je tako silan, svemoćan, da može učiniti da čak i zlo radi za ispunjenje Njegovih ciljeva! Mi to ne možemo razumeti. Možda mislimo: "Dobro je dobro i zlo je zlo, samo dobre stvari će doprineti Božjim ciljevima." Ne! Bog je svemoćan i može učiniti da zlo doprinese za napredak dobrih ciljeva za nas, ljudska bića. Zapravo, to je uopštena poruka iz Biblije, kako Bog koristi Sotonu i zle duhove da bi sproveo svoje ciljeve i da ih zato nije uništio. Na neki čudesan način jednog dana ćemo napokon otkriti da sve zlo koje je u svetu zapravo izvršava Božje namere. Bog ga nije stvorio, ali kada su anđeli i čovek odlučili da budu zli, Bog je to prihvatio i On će iskoristiti to za sprovođenje Njegovih planova. Tu vidimo nešto od svemoćne sile Božje. Kada to shvatimo, naša vera jača i otkrivamo da se više ne bojimo zla, jer Bog može učiniti da ono radi za naše dobro.
Ovo su mi vise predpostavke, ali moguce.
Mislim da je pravi razlog zasto Bog nije odmah unistio sotonu, to sto do tada nije postojalo zlo, i niko nije poznavao zlo, nije znao sta ce se desiti ako uradi nesto sto nije dobro, nije znao kako ce se to vremenom odraziti....s druge strane, da je Bog odmah unistio sotonu (Lucifera) cim se pobunio, stvorenja koja do tada nisu znala sta je zlo, nebi razumela zasto ga je Bog unistio, i pomislili bi da ne ''rade'' za stvoritelja iz ljubavi, vec zato sto oni to moraju...i Bog je dopustio da sva stvorenja ukljucujuci i nas, vidimo gde zlo vodi...da se zlo vise nikada nebi pojavilo u univerzumu!
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Zasto diskutujemo ovakve teme :???: Ovo treba zakljucati. Da li je Bog svemoguc? - pitanje koje ne moze postaviti onaj ko u Njega veruje. Rasprave tipa sta bi bilo kad bi bilo ... Cemu to vodi? Zar postoji sumnja u postojanje Jednog? O ovome uopste, po meni, ne treba diskutovati. Eva jeste zagrizla jabuku i mi smo svi ovde gde smo. I tu se prica zavrsava
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
Bazar, moje reči si pogrešno protumačio, očigledno.
Zaista mi je neverovatno da covek (bazar) citira nikog drugog nego Zac Poonena, a veruje da Bog nije svemoguć i da nema kontrolu nad svime što se dešava.

Postaviću link ka citatu, jer tekst iz kojeg je uzet taj pasus predstavlja seriju kratkih audio fajlova koja se zove Osnove Hristove nauke, i može se dosta korisnog naći tamo. Link:
http://www.bozijarec.com/propovedi/tekstualne-propovedi/osnove-hristove-nauke.html
Naslov je: 02. Bog čini da zlo radi za dobro
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Zasto diskutujemo ovakve teme :???: Ovo treba zakljucati. Da li je Bog svemoguc? - pitanje koje ne moze postaviti onaj ko u Njega veruje. Rasprave tipa sta bi bilo kad bi bilo ... Cemu to vodi? Zar postoji sumnja u postojanje Jednog? O ovome uopste, po meni, ne treba diskutovati. Eva jeste zagrizla jabuku i mi smo svi ovde gde smo. I tu se prica zavrsava

Naravno da postoji sumnja (nisu svi verujući) a hrišćanstvo nije globalna religija. Ti ne diskutuješ, ti vršiš agresiju, ti si agresivni vernik, a. Koga to savetuješ da zaključa temu. Zar je vernik izgubio pravo da sumnja ili pak mora da veruje bez pogovora. Klot, tačka nema nezgodnih pitanja, ne sumnjaj, ne čačkaj, ne govori, ne misli... Dovoljno je da veruješ i bićeš blažen, mislim da nije to sve tako jednostavno.
Drugo -. Da li je iko ovde diskutovao o tome šta bi bilo da Eva stvarno nije zagrizla jabuku. Jedini dat zaključak je da ja sigurno ne bih jutros kuvao kafu. Temu sam otvorio da bi na jedan drugačiji način počeli misliti. Poenta je sprečiti "Evu" da ponovo zagrize jabuku. Ne čini li ti se jedna doba većina svih fela, ne da grizu, nego JEDU. Po mom mišljenju ti imaš pravo iznositi svoj stav ali naturati svoje mišljenje drugome e to neće moći ove noći black wizard.

ae d@rk dodzi zakljucaj i ovo sranje :fool:

Za tebe Crnka Full isto. Neće da dodže :))) :???:

ps, exolosar zašto ne bi bilo moguće. Od čitanja još niko nije oslepio. Nešto prihvatiš, nešto ne ali ono što je bitno je da misliš i da su to tvoje a ne naučene naturene misli.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Je l neko čuo zmiju da govori u poslednje vreme?
I kakva je to jabuka? Zmija, čist falusni simbol i jabuka koja se nalazi na početku priče i koju zmija nudi...
Šta je to Eva zagrizla?
Da li je greh ciklus razmnožavanja?
Koji je smisao svemira i zašto komarac ima krila?
Večita pitanja malih ljudi.
Slobadidi će odgovoriti na njih, pošto je, verovatno, bio prisutan kad se sve dešavalo.
A neko će već da kopira sa yu tuba prigodan govor nekog čičlice u nakom namastiru, koji frflja dok priča a okolo se čuje zvek kašika koje čangrljaju o zube prepodobnih...
 
Natrag
Top