Kako bi svet danas izgledao da Eva nije zagrizla jabuku

Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
Mi na nekineki nacin ispastamo zbog greha Adama i Jeve nasih praroditelja, jer su jedenjem ploda odnosno neposlusnoscu Bogu prvi ljudi izgubili prvobitnu savrsenu moralnu prirodu - sagresili su.
Da bi se razumelo ovo SAGRESENJE, mora se razumeti sta je greh, da je to sila koja je suprotna sili zivota, ona neposlusnoscu prema moralnim principima i njihovim prakticnim krsenjem ovladava covekovim bicem, donosi smrt i raspadanje, cini da nesto sto je bilo savrseno postane nesavrseno i da besmrtno postane smrtno.

U tom smislu, sagresenjem prvih ljudi oni su izgubili savrsenu moralnu prirodu i doziveli moralni pad cime je automatski u njih usla klica smrti - kako na njih tako i na njihove potomke i svaki Adamov i Jevin potomak se od casa njihovog pada radjao sa nesavrsenom gresnom prirodom i klicom smrti u sebi jer se to genetski prenosilo.

Isus Hristos je u bibliji nazvan drugi Adam, jer je dosao da pobedi na ispitu na kome su prvi ljudi pali i da polozi svoj zivot umesto coveka, jer ucinjen greh vodi coveka u vecnu smrt bez mogucnosti da ikada vise zivi "JER JE PLATA ZA GREH SMRT" ali je Bog iz ljubavi pronasao resenje za smrt i dao mogucnost da covek moze vecno ziveti, a uslov je da prihvati Isusovu zrtvu kao zamenu za svoju smrt, da uskladi svoj zivot sa moralnim principima i dopusti Bogu da ga promeni i da ga ocisti od greha.

U bibliji postoji pojam HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA kada ce Isus po drugi put doci i vratiti sve stvari u prvobitno stanje i od zemlje ponovo stvoriti raj na kome ce ljudi vecno ziveti kao u pocetku.

svaki covek ima svoje grehe.da li sam ja po tebi kriv sto je Milojica ubio Dragutina.Neam ja nista s tem ko sto nemam nista ni sa Adamom.cinjenica je da smo svi drugaciji a ako smo svi drugaciji normalno je da ce neko pojesti jabuku a neko nece.i zasto bi isus umro za nas.zar nije lakse da je bog rekao: posto si ti Adame sagresio moras da umres jer sam ti ja tako kazao i svi posle tebe ce da umiru ali ko bude dobar njega cu da nagradim.prosto ko pasulj.a mogao je ovaj "test" da ostane u raju.ko pogresi tri put znaci nesto nije u redu s njim i aj zdravo.kad dodje taj raj takodje cemo moci da gresimo.to znaci da cim neko okusi jabuku aj zdravo..ili se varam.pa ako ce onda tada biti tako zasto odma u pocetku nije rekao aj zdravo ili sto nije oprostio..bolje bi bilo al ako je meni to ok bogu nije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gresnik ne moze da prebiva u raju jer priroda Bozjeg carstva je svetlost koju gresnik ne moze da podnese - ona bi ga ubila.
Takodje u Bozjem carstvu vladaju principi nesebicne ljubavi i pozrtvovanosti i sve je podredjeno sluzbi za druge.

Greh donosi suprotne efekte koji su sebicnost, egoizam, sluzenje samom sebi, mrznja, oholost, podozrivost, neumerenost u svakom pogledu, i iz svega ovoga proizilaze druge negativne pojave - ubistvo i zlocin, kriminal kradja i zelja za tudjim, preljuba i seksualna neobuzdanost..itd.

Zato je Bog dao deset zapovesti da ljudima na ovoj zemlji u poretku greha ukazuju na razliku izmedju Bozjih principa pravde i nasuprot tome principa greha, zapovesti su olicenje Bozje volje i karaktera.

Dakle, nije stvar u Bozjem prastanju, jer Bog prasta u svakm slucaju jr je on vecna ljubav i milost, vec u cinjenici da sagresenjem ljudi nisu mogli da prebivaju u Bozjoj blizini u rajskom okruzenju.

Greh donosi smrt - vecnu smrt.
Posto je prvi covek svojim padom trebao da umre vecnom smrcu da vise nikada ne zivi, Bog je iz ljubavi i milosti prema stvorenju koje je stvorio pronasao resenje za problem smrti, pronasao je zamenu, nekoga ko ce umreti umesto coveka i preuzeti njegove gehe na sebe, a to je bio Gospod Isus Hristos.
Neko je mora da preuzme covekovu smrt na sebe jer inace da nije to ucinio - covek bi zauvek ostao u stanju smrti i nikada ne bi ziveo.

Ovako - Isus je umro za sve ljude, on poziva svakoga da prihvati njegovu zrtvu kao otkup za svoje grehe, da prihvatajuci tu zrtvu odbaci greh kao nacin zivota i da uz Bozju pomoc i sile Duha Svetoga koji se verom daje coveku - izgradi sebe duhovno za carstvo nebesko.

Covek ce umreti fizickom smrcu jer svi umiru pod teretom ogranicenosti koju je doneo greh, ali Bog ce svakoga koji je u ovom zivotu predao sebe verom Isusu, vaskrsnuti u poslednji dan prilikom Hristovog drugog dolaska i vratiti ga u izgubljeni raj.
 
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
Gresnik ne moze da prebiva u raju jer priroda Bozjeg carstva je svetlost koju gresnik ne moze da podnese - ona bi ga ubila.
Dakle, nije stvar u Bozjem prastanju, jer Bog prasta u svakm slucaju jr je on vecna ljubav i milost, vec u cinjenici da sagresenjem ljudi nisu mogli da prebivaju u Bozjoj blizini u rajskom okruzenju.


mislis da niko nece da pogresi u tom raju.ako je adam bio savrsen i pogresio i bilo ko drugi ko ce biti proglasen savrsenim za raj moze da pogresi.

Greh donosi smrt - vecnu smrt.
Posto je prvi covek svojim padom trebao da umre vecnom smrcu da vise nikada ne zivi, Bog je iz ljubavi i milosti prema stvorenju koje je stvorio pronasao resenje za problem smrti, pronasao je zamenu, nekoga ko ce umreti umesto coveka i preuzeti njegove gehe na sebe, a to je bio Gospod Isus Hristos.
Neko je mora da preuzme covekovu smrt na sebe jer inace da nije to ucinio - covek bi zauvek ostao u stanju smrti i nikada ne bi ziveo.


nije trebao..dovoljna je jedna bozja rec i svi gresi ama bas svi gresi su oprosteni.i dovoljna je jedna rec i mi cemo ponovo ziveti.i dovoljna je jedna njegova rec a ne slanje njegovog sina na razapinjanje.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
prekršaj Svetog Zakona 10.zapovijedi traži žrtvu
i krv se morala proliti
nema tu nikakve filozofije
 
Natrag
Top