Kada započinje ljudski život?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Kako ti znaš da ja ne kritiziram svoje vlasti. "Moja" dva "predsjednika" u Hrvatskoj su jednako antikristi kao i ti. Crkvu ne mogu zbog ovoga napadati, jer nitko u Hrvatskoj nije izložen tolikim napadima koliko je izložena baš Crkva, i baš zbog svog učenja i traženja da se život svakog čovjeka zaštiti od njegova začeća pa do prirodne smrti.

Ja ti govorim o kriterijumima. Nemaš iste kriterijume prema svima. Ako u državi u kojoj živiš jeste dozvoljen abortus nju nećeš generalizovati kao satanističku ali ćeš napasti recimo Adventiste. Ja ti govorim da nemaš isti kriterijum....

Dakle, krivo vidiš. Sotonisti su sotonisti, i nikada nisu moji, bili on iz Hrvatske ili iz Tanzanije.


Ok. Naravno ja se ne slažem sa ovim jer pravo na abortus nije nešto što je po merilima vere strikntno zabranjeno ali ne ni da se propagira. Naravno.

Ja bih rekao, da, većina ljudi u Hrvatskim vlastima sotonistički su orjentirani kao i ti.


Opet kažem onda je i država cela jer gde vladaju ti satansiti tamo je on...dakle to što nisu svi Srbi ili svi Hrvati satansti, po tvojim kriterijumima je ipak cela država dok ih ima pod valsti satane.

Pravo nad svim pravima je pravo na život. I zbog toga, nikako se pravom ne može i ne smije nazvati ono što niječe i oduzima bilo čije pravo na život. Zbog toga "pravo na abortus" je apsurd, zločinaštvo, jer ono doslovno znači - "pravo na ubojstvo". Može li netko imati pravo na ubojstvo bilo kojeg čovjeka?


Vidiš majka i otac su najodgvorniji od ovozemaljskih ljudi jer je dete ili fetus preko njih došao. Pravo na život ima svako slažem se ali da li možemo dopustiti pravo obitelji da sama odluči o onome za šta je sama najodgovornija? Jednostavno je....imaju pravo a Bogu prepustimo da pravedno presudi...kada bude trebalo. Naše je da postičemo da se to ne dogodi ali to su stvari između njih i Boga. Možemo li se mi postavljati kao sudije...

Niko ne može odlučivati o mom detetu recimo, najodgovorniji sam samo ja. Bog je jedini iznad...i On donosi pravu presudu. Ako je to kao krajnja mera treba dobro preispitati odluku. Sa druge strane misliš li da ovo nerođeno dete neće biti spaseno? Šta misliš? Da li to možemo znati? Ne možemo...Bog samo zna kako bi to dete raslo i kako bi kao čovek u svom životu postupio...to dete nije izgubljeno...niti spaseno..Bog na kraju kada bude opšti vaskrs će i to dete možda vaskrsnuti..Bog zna. Ali znaj da mi nikako ne možemo uticati na večnu sudbinu nekoga...nikakvim postupkom. Zato čemu tolika bojazan da u slučaju krajnje nužde ako se i preduzmu ove mere mi možemo uticati na večnu sudbinu? Ne možemo.

Zato ne treba da razmišljamo na takav način. Ne kažem da je to neka sasvim normalna stvar ili dobra..daleko od toga ali ti valda kao hrišćanin znaš da će malo koji iskreni hrišćanin to učiniti...tako da ne treba od ove teme dizati optužbu....kakvu ti dižeš.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ja ti govorim o kriterijumima. Nemaš iste kriterijume prema svima. Ako u državi u kojoj živiš jeste dozvoljen abortus nju nećeš generalizovati kao satanističku ali ćeš napasti recimo Adventiste. Ja ti govorim da nemaš isti kriterijum....

Mi diskutiramo o teološko-religijskim temama i pitanjima. Tvoja sekta i moja država nisu pandan. Usporedivo je diskutirati kako se prema abortusu odnosi tvoja sekta i moja, Kristova Crkva. Moja Crkva abortus osuđuje, a tvoja sekta je biznis u tome napravila i razvila.

Opet kažem onda je i država cela jer gde vladaju ti satansiti tamo je on...dakle to što nisu svi Srbi ili svi Hrvati satansti, po tvojim kriterijumima je ipak cela država dok ih ima pod valsti satane.

To smo davno riješili. Sotonistička je koliko je i tvoja obitelj lopovska.

Vidiš majka i otac su najodgvorniji od ovozemaljskih ljudi jer je dete ili fetus preko njih došao. Pravo na život ima svako slažem se ali da li možemo dopustiti pravo obitelji da sama odluči o onome za šta je sama najodgovornija? Jednostavno je....imaju pravo a Bogu prepustimo da pravedno presudi...kada bude trebalo. Naše je da postičemo da se to ne dogodi ali to su stvari između njih i Boga. Možemo li se mi postavljati kao sudije...

OK, ako tako misliš. Samo, dobro razmisli. Nisi li nepošten ako roditeljima čije je dijete staro 5 mjeseci dopustiš da ga ubiju, a roditeljima čijem je djetetu 10 godina ne dopustiš da ubiju svoje dijete!? Zar i ovi roditelji, čije dijete ide u 4. razred osnovne škole, ne bi trebali imati ista prava kada je u pitanju njihova obitelj, koja imaju ovi čije bi dijete bilo tek trebalo biti rođeno? ;)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
To smo davno riješili. Sotonistička je koliko je i tvoja obitelj lopovska.

Pa zato onda svu adventističku crkvu proglašavaš satanističkom ako i među adventistiam ima onih koji nisu za aborttus i koji jesu.

OK, ako tako misliš. Samo, dobro razmisli. Nisi li nepošten ako roditeljima čije je dijete staro 5 mjeseci dopustiš da ga ubiju, a roditeljima čijem je djetetu 10 godina ne dopustiš da ubiju svoje dijete!? Zar i ovi roditelji, čije dijete ide u 4. razred osnovne škole, ne bi trebali imati ista prava kada je u pitanju njihova obitelj, koja imaju ovi čije bi dijete bilo tek trebalo biti rođeno?

Da li su iste okolnosti? I lekari dozvoljavaju pobačaj do 24 nedelje ne posle toga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, nego ti stvarnoslap i tradicionalne crkve nesvesno ili pak svesno podrzavate greh - jer se protiv njega ne borite propovedanjem jevandjelja, vec formalno trubite pred gresnim svetom da se prikazete kako nesto iole radite.
Drugim recima, trubite protiv abortusa a ne borite se protiv korena problema, i time kao da nesvesno kazete "LJUDI, SLOBODNO SE KURVAJTE I RADJAJTE DECU JER VAM BOG TO DOPUSTA, I NE MORATE VISE DA IDETE NA ABORTUS JER MI OD SAD UVODIMO PRINCIP GRESNOG ZACECA, NEMA VISE BRAKA, NEMA NICEGA, NEK ODSAD SKACE KO NA KOGA STIGNE"

Dakle, ovo je paradoks, i mi ne mozemo kreirati svet u bilo kom od takvih kalupa, jer zivimo u gresnom svetu gde ljudi praktikuju greh na veliko, i kao posledica nastaju polne bolesti, nezeljene trudnoce... i slicno.
U takvom svetu mi ne mozemo trubiti o ukidanju bilo cega, jer ko moze silom naterati nekoga da cini nesto protiv svoje volje.
Drugim recima, ko moze naterati zenu da na silu radja ako ona to ne zeli, vec hoce po svaku cenu da se kurva a potom da se resi trudnoce ako do nje dodje.

Crkvi je dato da propoveda jevandjelje, i da time ljude vodi iz stanja greha ka pravdi, a ne da gresnim ljudima koji namerno cine greh - silom namece zivotne principe a da ih predhodno ne upute na Boga.

Adventisticka crkva ima stav po pitanju abotusa, i ja i Marko smo iznosili taj dokument ovde na forumu, i on uglavnom govori o mogucnosti abortusa iz zdravstvenih razloga kada je ugrozeno zdravlje zene.

Naravno, u Americi mozda postoje neke privatne bolnice navodnih Adventista koje ovo ne postuju potpuno, i obavljaju abortus, ali to nema veze sa zvanicnim stavom crkve.

To je slicno poznatom slucaju Peranovica koji se svojevremeno dogodio unutar Srpske pravoslavne crkve, gde je pomenuti svestenik nadrilekar Peranovic zavisnike od droge lecio udarcima lopatom, kada je tim putem ubio nekog coveka.
Dakle, to su pojedinacni slucajevi koji nemaju sa zvanicnom politikom ili stavom crkve.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Pa zato onda svu adventističku crkvu proglašavaš satanističkom ako i među adventistiam ima onih koji nisu za aborttus i koji jesu.

Pa ja upravo pokazujući video uratke onog adventista predstavljam i čovjeka adventista koji je mnogo uložio boreći se za zaštitu nerođene djece. Nažalost, ti i Laodikeja "zaključiste" da čovjek laže, a dokaz da laže je to što je kratko ošišan. ;)

Da li su iste okolnosti? I lekari dozvoljavaju pobačaj do 24 nedelje ne posle toga.

Sve su ovo teološke teme na kojima se traži odgovor na pitanje: Što Bog od nas traži? Dakle, što Bog traži, a ne što nam svijet nudi i dopušta. A Bog traži da ljubimo i štitimo druge, a najviše one koji su najnemoćnijih i najnevinijih - nerođenu djecu.

Majka Terezija je bila pozvana kao govornik i održala govor 3. veljače 1994. Ovaj govor protiv abortusa održala je pred Billom Clintonom, zagovarateljem pobačaja. Evo jednog izvatka iz tog govora:

Bila sam iznenađena kada sam na Zapadu vidjela toliko mladića i djevojaka koji su se odali drogama. I pokušala sam saznati zašto. Zašto je to tako, kada oni na Zapadu imaju toliko više od onih na Istoku? A odgovor je bio: “Zato što ne postoji nitko u obitelji tko bi ih prigrlio.” Naša djeca ovise o nama u svemu – njihovo zdravlje, njihova ishrana, njihova sigurnost, njihova spoznaja i ljubav prema Bogu. U svemu tome, oni gledaju na nas s povjerenjem, nadom i očekivanjem. No, često su otac i majka toliko zauzeti da nemaju vremena za svoju djecu, ili možda nisu ni u braku ili su odustali od svojeg braka. Dakle, njihova djeca idu na ulice i traže ljubav u drogama i drugim stvarima. Govorimo o ljubavi djeteta kao mjestu gdje ljubav i mir moraju započeti. A ove stvari uništavaju taj mir.

Ali osjećam da je danas najveći rušitelj mira pobačaj, jer je to rat protiv djeteta, izravno ubojstvo nevinog djeteta, ubojstvo od strane same majke. I ako prihvatimo da majka može ubiti čak i vlastito dijete, kako možemo reći drugim ljudima da ne smiju ubijati jedni druge?

Odlučujući se za pobačaj, majke se ne uče ljubiti, nego čak ubijaju vlastito dijete kako bi riješili svoje probleme. I pobačajem se očevima pokazuje da ne moraju preuzeti odgovornost za dijete koje su donijeli na svijet. Taj muškarac će vjerojatno izložiti druge žene istoj nevolji. Dakle, pobačaj samo dovodi do više pobačaja. Svaka zemlja koja prihvaća pobačaj ne poučava svoje stanovnike voljeti, nego korištenju bilo kojeg nasilja kako bi dobili ono što žele. To je razlog zašto je najveći razarač ljubavi i mira pobačaj.

Mnogi ljudi su vrlo, vrlo zabrinuti za djecu u Indiji, za djecu Afrike gdje ih dosta umire od gladi, i tako dalje. Mnogi ljudi su također zabrinuti zbog sve većeg nasilja u ovoj velikoj zemlji (Sjedinjenim Američkim Državama). Takva je zabrinutost na pohvalu. No, često ti isti ljudi ne razmišljaju o milijunima koji su ubijeni namjernom odlukom svojih majki. I to je ono što je najveći razarač mira danas – pobačaj koji osljepljuje ljude.
 
Natrag
Top