Kad popovi zele da kroje kulturu u Srbiji, nastaje totalitarizam

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ne postoji ugovor izmedju crkve i pojedinca, gde on daje crkvi pravo da ga ona zastupa na moralnom nivou. Ovde pricamo o advokaturi crkve, i njihovom uzimanju za pravo da govore nesto u ime njihovih vernika. Ne razumem uopste tvoje shvatanje ovoga, kako mislis da crkva moze da daje izjave i da predstavlja vernike po bilo kom pitanju koje se ne tice vere. Znaci, eto, to je cela poenta.
Zato sto sam ja pripadnik ovog foruma, to ne znaci da ti mozes dati izjavu u moje ime, ili me koristiti u kontekstu 'korisnici ovog foruma', i uguravati mi reci koje nikada nisam izgovorio, u usta.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne postoji ugovor izmedju crkve i pojedinca, gde on daje crkvi pravo da ga ona zastupa na moralnom nivou. Ovde pricamo o advokaturi crkve, i njihovom uzimanju za pravo da govore nesto u ime njihovih vernika. Ne razumem uopste tvoje shvatanje ovoga, Znaci, eto, to je cela poenta.
Zato sto sam ja pripadnik ovog foruma, to ne znaci da ti mozes dati izjavu u moje ime, ili me koristiti u kontekstu 'korisnici ovog foruma', i uguravati mi reci koje nikada nisam izgovorio, u usta.

Ti stvarno ne razumiješ suštinu vjere. Znam na što misliš kada se pitaš: kako crkva može da daje svoje mišljenje u ime vjernika, koje se ne odnosi na pitanje vjere? Ali, pitanje seksualne orjentacije spada i u domen vjere, sam si naveo primjere u uvodu teme koji o tome govore. Biblija je puna uputstava u tom smislu.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ti stvarno ne razumiješ suštinu vjere. Znam na što misliš kada se pitaš: kako crkva može da daje svoje mišljenje u ime vjernika, koje se ne odnosi na pitanje vjere? Ali, pitanje seksualne orjentacije spada i u domen vjere, sam si naveo primjere u uvodu teme koji o tome govore. Biblija je puna uputstava u tom smislu.

Pa medju pravolsavcima na ovom forumu ima ljudi koji se ne slazu sa vrhom crkve. I nazivati sektasem nekog samo zbog broja clanova kulta nije fer.

@Cvrle

Cisto da znas, urednik je onako malo homofobican.:D
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ti stvarno ne razumiješ suštinu vjere. Znam na što misliš kada se pitaš: kako crkva može da daje svoje mišljenje u ime vjernika, koje se ne odnosi na pitanje vjere? Ali, pitanje seksualne orjentacije spada i u domen vjere, sam si naveo primjere u uvodu teme koji o tome govore. Biblija je puna uputstava u tom smislu.


Bravo, uredniče! :give_r: Odlični odgovori.

Svakome tko pročita ove postove bit će jasno da je cvrle antiteistički fanatik.
Ali, sve njegove optužbe padaju u vodu s činjeniom da je Krist sam osnovao svoju Crkvu i prvi vjernici su se nazvali krist-janima u Antiohiji gdje su se okupljali na molitvu u crkvi.
Crkva je građevina, ali Crkva je narod Božji, Crkva je mistični Kristovo tijelo, Zaručnica Kristova...
Svi ti pojmovi su zapisani u Evanđelju, a Crkvi je dužnost da navješta Evanđelje i da bude čuvarica istine koju je primila od Isusa i apostola. Ovo zadnje spada u nadležnost crkvenih poglavara i dužnost im je reći, upozoriti, moliti, zapovjediti...jer sve što čine, čine ono što je Isusu zapovjedio.


Cvrle, bilo je takih kao ti na stotine i tisuće i kroz sva stoljeća su se borili protiv vjere i Boga...uzalud!
:)
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ti stvarno ne razumiješ suštinu vjere. Znam na što misliš kada se pitaš: kako crkva može da daje svoje mišljenje u ime vjernika, koje se ne odnosi na pitanje vjere? Ali, pitanje seksualne orjentacije spada i u domen vjere, sam si naveo primjere u uvodu teme koji o tome govore. Biblija je puna uputstava u tom smislu.

Da li zaista mislis da jedan ateista ne razume sustinu vere i ne razlikuje ta dva pojma, pojam crkve i pojam vere?? Vera postoji od kad je covecanstva, crkva ne. Ovo izlazi iz sustine vere, i dotice se pitanja koja zapravo objasnjavaju da je religija zapravo ideologija drustvenog i drzavnog uredjenja. Kao sto su i komunizam, socijalizam i demokratija drzavno uredjenje, i crkva bi volela da ima vlast i da uvede totalitarizam. Jednoumlje, gde svi moraju jednako da misle, gde je crkva ta koja se pita a ne narod. Crkva propagira ropstvo coveka pod crkvom.

Svakome tko pročita ove postove bit će jasno da je cvrle antiteistički fanatik.

Fanatik, zato sto branim i tvoja prava da mozes biti u zivotu sta zelis a ne sta ti crkva kaze? Bravo. Jesam. Fanaticno branim svaciju slobodu. Nisam siguran da ti ad hominem ide u prilog dokazivanja icega :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Znam da nije, jer da jeste, bio bi banovan:D

Ah, vrhovni vodja, neki put zaboravim da si ti stari komunista i da moram da vodim racuna o verbalnom deliktu.:D

@Isabeleta

Budi iskrena i reci da li se uvek slazes sa svim stavovima svoje crkve i njenog poglavara? Usput, papa Franja se pre neki dan zalio na gej lobi u Vatikanu...

A sto se tice nas koji smo protiv vere, nase snage jacaju svakim novim danom...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne predstavlja, zato sto ti mozes da se okrenes, ako ti se ne svidja. To je stvar ukusa. Medjutim, nije stvar ukusa ako ne prihvatas to sto je neko crnac, i na osnovu toga mu ne das posao, zato sto smatras da njegova boja koze pravi nekakvu razliku.

Ne pricamo o Isusu, vec o zivim ljudima.


A da li mislis da je diskriminacija ako ja na primer imam firmu i treba mi sekretarica, i prijavi se recimo jedna zenska osoba nemoralnog izgleda, i posle svih razgovora ona odbije uslov da se na poslu oblaci moralno, a ja je iz tog razloga odbijem, i oname prijavi za diskriminaciju.

Sta mislis, ko je ovde izvrsio diskriminaciju nad kime, ja nad njom ili ona nadamnom, ili pak drustvo koje me osudi zbog diskriminacije?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top