Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
a otkud ti znas da nije tacno? kad se i sama jevandjelja izmedju sebe u potpunosti ne slazu jedan sa drugim kad je upitanju juda i jos neke stvari
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
44
Сведочити да је оно што пише у Библији тачно, а ниси могао да провериш да ли је тачно, представља лажно сведочење. Али зато већина Исусових поука може да се провери и да се види да су правилне.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
jasno i glasno piše u Evanđelju Mateja
27:5
tada baci srebrnike u hram, te se povuče i objesi se
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
jasno i glasno piše u Evanđelju Mateja
27:5
tada baci srebrnike u hram, te se povuče i objesi se

Mislim da neko u bibliji kao i obicno laze.

Dela apostolska 1.18

On dakle steče njivu od plate nepravedne, i obesivši se puče po sredi, i izasu se sva utroba njegova

Nije bacio srebrnjake nego je kupio njivu. A i prevod (obesivsi se) mi je malo sumnjiv.

Now this man purchased a field with the wages of iniquity; and falling headlong, he burst open in the middle and all his entrails gushed out.

Iz verzije kralja Dzejmsa

Ovaj steče njivu od plate za greh, ali pade strmoglav, puče po sredi i izasu se sva utroba njegova

Ne samo sto nije vratio srebrnjake, nego je kupio njivu i nije umro tako sto se obesio, izgleda da cak nije rec o samoubistvu.

Neko laze!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
u bibliji nitko nikada ne laže
prilažem cijelu stranicu Evanđelja Mateja
čak i piše Judino samoubojstvo
samo treba čitati

ojudi.png
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Mogu i ja da ti prilozim celu stranicu dela apostolskih i sta cemo onda?
Neko u bibliji laze. Ne mogu oba teksta biti tacna. Moze samo jedan ili nijedan. Odluci kome ces verovati.
Odavno pricam da se bibliji ne moze verovati.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
jasno i glasno piše u Evanđelju Mateja
27:5
tada baci srebrnike u hram, te se povuče i objesi se

a sta pise u drugim jevandjeljima? po luki ili po jovanu? ni jedno jevandjelje se ne slaze jedno sa drugim sto se tice jude

imamo ljude koji kaze cekaj ako je isus umro razapet na krstu za oprost nasih grehova, da nam ne bi bog oprostio da se to nije desili, kakav je onda to bog koji trazi ljucko zrtvovanje?
i onda neki vernici dodju kao sa pricom to je najveca ljubav ljubav nad svom ljubavi, imam hriscane koji veruju da postoji put do boga koji ne vodi kroz isusa hrista kao sto drugi veruju, znaci u samom hriscanstvu imamo lom podela, samim tim da je biblija tako jasna i tako jednostavna, ne bi mi imali danas lom hriscana, nego bi svi verovali u jednu stvar naravno sad ce se jave neki koji ce da kazu da ti ljudi ne razumeju bibliju kako treba a da je oni razumeju i da je njihov nacin pravi nacin, a ovi ce da kazu isto to samo suprotno i idemo tako sve u krug
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
a sta pise u drugim jevandjeljima? po luki ili po jovanu? ni jedno jevandjelje se ne slaze jedno sa drugim sto se tice jude

imamo ljude koji kaze cekaj ako je isus umro razapet na krstu za oprost nasih grehova, da nam ne bi bog oprostio da se to nije desili, kakav je onda to bog koji trazi ljucko zrtvovanje?
i onda neki vernici dodju kao sa pricom to je najveca ljubav ljubav nad svom ljubavi, imam hriscane koji veruju da postoji put do boga koji ne vodi kroz isusa hrista kao sto drugi veruju, znaci u samom hriscanstvu imamo lom podela, samim tim da je biblija tako jasna i tako jednostavna, ne bi mi imali danas lom hriscana, nego bi svi verovali u jednu stvar naravno sad ce se jave neki koji ce da kazu da ti ljudi ne razumeju bibliju kako treba a da je oni razumeju i da je njihov nacin pravi nacin, a ovi ce da kazu isto to samo suprotno i idemo tako sve u krug

I ne samo to. Posto vecina vernika smatra da su Isus i bog jedno, onda se zrtvovao sam sebi. To je tek apsurdno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
meni ta prica da je razapet zbog nasih grehova ne pije vodu, on je mucen i razapet i od toga su napravili da je ne znam sta prosao i kakve muku, jesu to velike muke kad te neko siba bicem i sve to, ali sibali su isto i one druge sto su razapinjali sa isusom i pre i posle njega, da ne pominjem one sto su muceni do smrti sibani i jos su iz razapinjali i palili na lomaci, oni su mnogo gore prosli nego isus. radi se o preuvelicavanju nekih stvari i ti kad racionalno gledas na to, dolazis do zakljucka da su ljudi preuvelicali i izmislili da je isus bog ili cak mozda su ga neki ljudi ili apostoli (ali opet samo neki apostili) gledali kao boga zato sto su ga tako videli sa onim cudima, ali to ne znaci da je on bog i jos znamo da za sebe nikad nije ni rekao da je on bog, koliko je apostola imao isus a koliko jevandjelja ima u bibliji? to sve govori ko je imao uticaj na sastavljanje te biblije
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
meni ta prica da je razapet zbog nasih grehova ne pije vodu, on je mucen i razapet i od toga su napravili da je ne znam sta prosao i kakve muku, jesu to velike muke kad te neko siba bicem i sve to, ali sibali su isto i one druge sto su razapinjali sa isusom i pre i posle njega, da ne pominjem one sto su muceni do smrti sibani i jos su iz razapinjali i palili na lomaci, oni su mnogo gore prosli nego isus. radi se o preuvelicavanju nekih stvari i ti kad racionalno gledas na to, dolazis do zakljucka da su ljudi preuvelicali i izmislili da je isus bog ili cak mozda su ga neki ljudi ili apostoli (ali opet samo neki apostili) gledali kao boga zato sto su ga tako videli sa onim cudima, ali to ne znaci da je on bog i jos znamo da za sebe nikad nije ni rekao da je on bog, koliko je apostola imao isus a koliko jevandjelja ima u bibliji? to sve govori ko je imao uticaj na sastavljanje te biblije

Ja mislim da je sve to mit i da je prica u najboljem slucaju zasnovana na coveku koji je imao nesto napredniji pogled na svet, moguce i da je pomalo bio revolucionar sto je sasvim logicno obzirom da su bili pod rimljanima. Verovatno nije mnogo gotivio ni one zadrte trolove iz sinagoga i onda su ga navatali zajedno i ubili ga. Nekoliko decenija kasnije kako se sirila legenda, napisana su jevandjelja u kojima imas integrisane neoriginalne price iz grckih i drugih mitova (sa zeljom da se integrise sa starozavetnim prorcanstvima) i ta prica sin bozji spasilac je prica u 100 drugih mitologija. Nista novo. Naravno, mogu samo da nagadjam.
 
Natrag
Top