Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
I ne samo to. Posto vecina vernika smatra da su Isus i bog jedno, onda se zrtvovao sam sebi. To je tek apsurdno.

I ja to kazem, bez obzira sto bi to neko htio povezati silom sa islamom, ja to povezujem sa zdravim razumom ( a onda i sa islamom).

Ne bi se ljudui smjeli tako neodgovorno igrati lazima i apsurdima i pokusavati te apsurde predstaviti kao neko posebno licno i kolketivno svojstvo za razumijevanje "svetog" cime sebe postavljaju u polozaj zakukuljenih mracnjaka sklonih svim negtivnim medjuljudskim osobinama: mrznjom, rasizmom, sovinizmom itd.


Zar nije ljudska zadaca da cuva svoj zdrav razumn?

Jer onaj ko ga nema moze biti pod uticajem vraga a tvrditi uz to da je u najvecem svetackom zanosu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
I ja to kazem, bez obzira sto bi to neko htio povezati silom sa islamom, ja to povezujem sa zdravim razumom ( a onda i sa islamom).

Ne bi se ljudui smjeli tako neodgovorno igrati lazima i apsurdima i pokusavati te apsurde predstaviti kao neko posebno licno i kolketivno svojstvo za razumijevanje "svetog" cime sebe postavljaju u polozaj zakukuljenih mracnjaka sklonih svim negtivnim medjuljudskim osobinama: mrznjom, rasizmom, sovinizmom itd.


Zar nije ljudska zadaca da cuva svoj zdrav razumn?

Jer onaj ko ga nema moze biti pod uticajem vraga a tvrditi uz to da je u najvecem svetackom zanosu.

nije problem to sto oni veruju da je isus bog, nije to lose niti je laz niti istina, problem je u tome sto oni napadaju druge koji ne misle isto a ni sami nemaju dokaz da je isus bog, a tvrde za druge da bogohule i iznose ne istine a ne vide sebe sta oni rade, to je problem sto se napadaju drugi, meni je iskreno ok ako neko veruje da je isus bog ali budimo normalni, ja nikad nisam napao nikoga ko nije napao nekog drugog
ok je i ako neko veruje da je juda prodao isusa ili da mu je isus rekao da ga proda ili da je juda izdajnik ili sta ti ja znam, sve je to ok neka veruju
 
Natrag
Top