Jovan 16,29.30-Šta to "sve" Isus zna?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve u vezi Duha Svetoga(onoga što će biti kada On ode), u vezi svoje smeti i svogo ponovnog pojavljivanja učenicima. To su teme koje tretira Jovan 16. Sve znaš..u vezi ovoga što je govorio. Nije tama bila sveznanje.

To si ti izmislio fantazirajući u deliriju opijenosti pijanom proročicom, a to u Ivanovom tekstu niti niti piše niti implicira. Dakle, Isusovi učenici ovdje ispovjedaju svoju vjeru kako "Isus sve zna". Naravno, jer vjeruju da je Isus Bog, a Bog je sveznajući. Bili bi luđaci, a ne Isusovi svjedoci kada bi jedno priznavali a drugo negirali.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
To si ti izmislio


Zato sam i tražio da pogledaš celo 16-to poglavlje a ne da prićaš napamet. Ti to naravno nisi uradio i zato sam ja naveo šta su pričali. Na osnovu te priče se vidi šta oni podrazumevaju pod "sve". Znači sve u vezi onoga o čemu su pričali. Uzmi celo poglevlje 16 pa vidi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zato sam i tražio da pogledaš celo 16-to poglavlje a ne da prićaš napamet. Ti to naravno nisi uradio i zato sam ja naveo šta su pričali. Na osnovu te priče se vidi šta oni podrazumevaju pod "sve". Znači sve u vezi onoga o čemu su pričali. Uzmi celo poglevlja 16 pa vidi.
Koja si ti pamet. Evo ovakva:

Izl 3,11-15: "Tko sam ja da se uputim faraonu", odgovori Mojsije Bogu, "i izvedem Izraelce iz Egipta!" 12"Ja ću biti s tobom", nastavi. "I ovo će ti biti znak da sam te ja poslao: kad izvedeš narod iz Egipta, Bogu ćete iskazati štovanje na ovome brdu." 13Nato Mojsije reče Bogu: "Ako dođem k Izraelcima pa im kažem: 'Bog otaca vaših poslao me k vama', i oni me zapitaju: 'Kako mu je ime?' - što ću im odgovoriti?" 14"Ja sam koji jesam", reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: "Ovako kaži Izraelcima: 'Ja jesam' posla me k vama." 15Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako: 'Jahve, Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.'

Evo, prema "tvojoj egzegezi, 'pismoznanče', Jahve je "specijalizirani Bog" samo za izvođenje Izraelaca iz Egipta. Ništa drugo i ni za što drugo. Dapače, na drugom mjestu čak vidjesmo da se "Jahve kaje" zbog onoga što je učinio, točnije, zbog toga što je čovjeka stvorio na zemlji (Post 6,6). Dakle, po tvojoj "egzegezi" čak moramo zaključiti da je Jahve, specijalist i pravi Bog za izvođenje Izraelaca iz Egipta, što se tiče stvaranja ljudi obični šarlatan. Jer učini nešto zbog čega se kaje. Naprosto, nije Svemogući Bog u ovoj "branši".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vrati se temi...nije to tema. Jesi li pogledao celo poglavlje 16?

U pravu si, vratimo se temi.

Ja sam ti lijepo citirao Novi zavjet (sori, znam da ti se gadi), gdje apostoli tvrde i ispovjedaju svoju vjeru kako Isus sve zna.

A ako to tvrde apostoli, a Isus još pri tome potvrđuje to njihovo vjerovanje, tko si ti da pljuješ i po Novom zavjetu i po apostolima i po Isusu? A razotkrio si se sam, sve to činiš iz mržnje prema Kristovoj Crkvi, a tom mržnjom si se zatrovao "dojeći pijanu proročicu" Ellen White.

P.S. Svi liječnici sugeriraju ženama da ne piju alkohol dok doje novorođenčad.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja sam ti lijepo citirao Novi zavjet (sori, znam da ti se gadi), gdje apostoli tvrde i ispovjedaju svoju vjeru kako Isus sve zna.

U vezi onoga što su govorili u poglavlju 16...ne ništa vezano za ono van Joavan 16. A u Jovanu 16 nisu govorili o Božasnkom sveznanju već o Isusovom znanju u vezi ovih stvati koje im je ispričao.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
U vezi onoga što su govorili u poglavlju 16...ne ništa vezano za ono van Joavan 16. A u Jovanu 16 nisu govorili o Božasnkom sveznanju već o Isusovom znanju u vezi ovih stvati koje im je ispričao.

Onda je i Jahve samo Bog specijaliziran za izvođenje Izraelaca iz Egipta. Za druge stvari nije, dapače, na primjer, za stvaranje čovjeka Jahve je šarlatan, jer se čak pokajao što ga je stvorio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
"Onda je.." po tvojoj konstrukciji. No, vrati se temi..jesi li video sve šta stoji u Jovanu 16? O čemu pričaju.

O čemu pričaju Jahve i Mojsije nakon objave u plamtećem grmu? O izvođenju Izraelaca iz Egipta. A kakav je to Bog Jahve koji se kaje što je stvorio čovjeka.

A glede Isusa i učenika, oni ispovjediše kako Isus sve zna.
 
Natrag
Top