Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus kaze "SVAKO KO HOCE DA SLUZI BOGU RAZUMECE JE LI OVA NAUKA OD BOGA, ILI JA SAM OD SEBE GOVORIM"

Nije bitno sta mi mislimo, vec sta rec Bozja kaze, i ono sto nam sam Bog svedoci ako smo u zajednici sa njim.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Isus kaze "SVAKO KO HOCE DA SLUZI BOGU RAZUMECE JE LI OVA NAUKA OD BOGA, ILI JA SAM OD SEBE GOVORIM"

Nije bitno sta mi mislimo, vec sta rec Bozja kaze, i ono sto nam sam Bog svedoci ako smo u zajednici sa njim.
Veoma je bitno sta mi mislimo,jer za nase dobro je da mislimo u skladu sa Bozjom voljom,a ne protiv Bozje volje.
Zatim pises napamet stihove ,bez adresiranja,i izvrtanjem iz konteksta.
Kako mozes da tvrdis za isusa Hrista da je Svemoguci Bog kad on cak i nakon svoga vaskrsenja kaze da se vraca svome Bogu. Cak i ap.Pavle kaze da je Bog poglavar Isusu Hristu.
Jovan, glava 20
17
Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
1 Korincanima, glava 11
3
Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
USLOVNO u zemaljskom smislu Bog je Bog i Otac Hristu, kao sto je Bog i Otac svakom coveku koji se radja na zemlji.

Upravo vi vadite iz konteksta da bi dokazali teoriju.

Kontekst govori da je Isus vecni Bog koji se ponizio i postao covek manji i od andjela, i da je iz tog razloga rodjenja u telu kao covek - Bog uslovno njegov Otac.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
USLOVNO u zemaljskom smislu Bog je Bog i Otac Hristu, kao sto je Bog i Otac svakom coveku koji se radja na zemlji.

Upravo vi vadite iz konteksta da bi dokazali teoriju.

Kontekst govori da je Isus vecni Bog koji se ponizio i postao covek manji i od andjela, i da je iz tog razloga rodjenja u telu kao covek - Bog uslovno njegov Otac.
Nema tu uslovno.
to je BEZUSLOVNO.
Jehova Bog je JEDAN.
Jel nisi znao za taj stih iz Psalama?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sve izokrenuto i izfilozofirano.

Vi ste gori od tradicionalnih crkava, jer one bar znaju i razumeju osnovne pojmove vere.
Gori ste i od satanista, jer i oni znaju te osnovne pojmove ali se protiv njih bore i sluze drugoj strani.

vi ste sve bacili u kaljugu i ispomesali, i tako nesto nudite svetu.

Ko razuman i poucen jevandjeljem u Duhu moze tako nesto da slusa.

Nema usporedbe sa, -kako ti kažeš- tradicionalnim crkvama, nema i ne može biti. Protestanti su osakaćeni u svojoj doktrini, sami ste se osakatili i zato ste manjkavi. Kristova Crkva nikada nije mijenjala svoj nauk, niti u jednom stoljeću, ni vremenu, niti pod prijetnjama i progonstvima...nikada, uvijek je ista, kao što je Krist isti, jučer i danas.

Za ovo drugo što si napisao, pohvala!
Hvala Bogu, barem vjeruješ u Isusovo bogočovještvo. Nadam se da će ti ta vjera u Isusa otvoriti srce i pamet da iziđeš iz drugih zabluda.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nema usporedbe sa, -kako ti kažeš- tradicionalnim crkvama, nema i ne može biti. Protestanti su osakaćeni u svojoj doktrini, sami ste se osakatili i zato ste manjkavi. Kristova Crkva nikada nije mijenjala svoj nauk, niti u jednom stoljeću, ni vremenu, niti pod prijetnjama i progonstvima...nikada, uvijek je ista, kao što je Krist isti, jučer i danas.

Kako bi i mogla menjati, kada je za nju (Crkvu) Krist Bog.

Bog koji je Alfa i Omega, Isti, nepromenjivi.

A, ne nekakvo stvorenje, ćato, motociklista, prorok, učitelj, posinjeno biće,potčinjen nekakvom "zakonu" kao što je to kod Milerita (ne kod svih protestanata, ponavljam nije tako kod svih zaraženih Sola Scriptura zarazom. Tako je samo kod Milerita i njima sličnog nakota.)


Za ovo drugo što si napisao, pohvala!
Hvala Bogu, barem vjeruješ u Isusovo bogočovještvo. Nadam se da će ti ta vjera u Isusa otvoriti srce i pamet da iziđeš iz drugih zabluda.

Uzdržao bih se od pohvala ., Jer to u šta on veruje je isprljano, uvijeno u doktrine u glavu udarene nasrtljive prevarantkinje.

Bogočovještvo subotara (da ima i takvih koji naizgled vjeruju u Bogoćovjeka) nije Bogočovještvo u koje veruje Crkva Kristova (a i mnogi koji od nje otpadoše i postaše Sola Scriptura).

Krist Crkve Njegove je Bogočovjek rođenjem, vječno pomirenje Boga i Čovjeka, dok je "Bogočovjek" subotara više adopcionistički, doketistički simulakrum, koji po tim "umnicima" Božanstvo prima posinjenjem (krštenjem na Jordanu) iako oni (subotari) dobro znaju da Isus Boga naziva svojim Ocem u doslovnom smislu reči OTAC, još u svojoj 12 godini, dakle čitavih 18 godina pre krštenja (Lukino Evanđelje gde Isus doslovno kaže: "Zar ne znate da mi je biti u onome što je Oca mojega") kao i to da Bog preko proroka Isaije doslovno govori da svoje Slave NI SA KIM NE DELI. NI SA KIM.

Izvinjavam se na velikim slovima, i na opravdanoj sumnjičavosti.

Isuviše, naime, dobro znam da Mileriti nikako ne mogu pomiriti svoja verovanja sa Istinom i da je svako njihovo približavanje onome što Crkva veruje, isključivo samo maska, igranje rečima.

Uostalom postavljao sam video klipove o tome šta je i ko je subotarski "Isus"...

Ujedno, da nije tako, zar bi kult (a oni kult jesu) dozvoljavao da pojedinci koji istom pripadaju veruju u Krista Boga, a da drugi koji istom kultu pripadaju, ne veruju u Krista Boga i negiraju Njegovo Božanstvo?

Ne bi, jer Stup i Uporište kulta koji sebe bespravno naziva "Kršćanskim" Krist nije nego smrtna žena, u glavu udarena i njene "objave".

Uostalom, u nju se krštavaju, i odanošću njenim blasfemijama se meri vernost njihova.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Uzdržao bih se od pohvala ., Jer to u šta on veruje je isprljano, uvijeno u doktrine u glavu udarene nasrtljive prevarantkinje.

Pa, daj Darth, pohvali jednom čovjeka, barem u smislu don Bosca i kupusa.:beee:Znaš to?


Bogočovještvo subotara (da ima i takvih koji naizgled vjeruju u Bogoćovjeka) nije Bogočovještvo u koje veruje Crkva Kristova (a i mnogi koji od nje otpadoše i postaše Sola Scriptura).

Krist Crkve Njegove je Bogočovjek rođenjem, vječno pomirenje Boga i Čovjeka, dok je "Bogočovjek" subotara više adopcionistički, doketistički simulakrum, koji po tim "umnicima" Božanstvo prima posinjenjem (krštenjem na Jordanu) iako oni (subotari) dobro znaju da Isus Boga naziva svojim Ocem u doslovnom smislu reči OTAC, još u svojoj 12 godini, dakle čitavih 18 godina pre krštenja (Lukino Evanđelje gde Isus doslovno kaže: "Zar ne znate da mi je biti u onome što je Oca mojega") kao i to da Bog preko proroka Isaije doslovno govori da svoje Slave NI SA KIM NE DELI. NI SA KIM.

Ne znam što Laodikeja misli i osjeća, samo čitam što napiše, a on, za razliku Jovana, piše da vjeruje kako je Isus Bog i čovjek.
No, nameće mi se jedna misao. Njima nedostaje sakramentalni život i zbog toga su tako šepavi. Naravno da Sola Scriptura nije dovoljna, to protestanti stalno pokazuju. Vjeruju u Pismo, a u Pismu lijepo piše: "Dođite k meni..." ali, oni ne idu k Isusu, jer oni imaju Pismo u ruci. To je kao da imaš živu osobu pred sobom, a gledaš njezinu sliku na mobitelu. Haha, koja nakarada. Odbacili Euharistijski Kruh i prezreli čašu Krvi Kristove, pa bauljaju naokolo ko pijanci, gladni i žedni. Nevjerojatno kako ne razlikuju bit od detalja. Baš zato i nisu prepoznali važnost Euharistije, pa su manje važne stvari postavili kao uvjet spasenja, bilo da se radi o suboti ili što drugo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa, daj Darth, pohvali jednom čovjeka, barem u smislu don Bosca i kupusa.:beee:Znaš to?

Znam, no vodim se onom, ispravnom, da onoga koji griješi, ne treba hvaliti čak i kada "dobro" čini jer i Fariseji činiše dobro, pa ih Isus ne pohvaljivaše.


Ne znam što Laodikeja misli i osjeća, samo čitam što napiše, a on, za razliku Jovana, piše da vjeruje kako je Isus Bog i čovjek.

Ne znaš? Pa pitaj ga, neka ti pojasni, kako je to za njega lično Isus i Bog i čovjek. Točnije, šta on misli - veruje, od kada je Isus i Bog i Čovjek.

Ne prejudiciram ništa, ali vjerujem da ćeš se iznenaditi.

No, nameće mi se jedna misao. Njima nedostaje sakramentalni život i zbog toga su tako šepavi. Naravno da Sola Scriptura nije dovoljna, to protestanti stalno pokazuju. Vjeruju u Pismo, a u Pismu lijepo piše: "Dođite k meni..." ali, oni ne idu k Isusu, jer oni imaju Pismo u ruci. To je kao da imaš živu osobu pred sobom, a gledaš njezinu sliku na mobitelu. Haha, koja nakarada. Odbacili Euharistijski Kruh i prezreli čašu Krvi Kristove, pa bauljaju naokolo ko pijanci, gladni i žedni. Nevjerojatno kako ne razlikuju bit od detalja. Baš zato i nisu prepoznali važnost Euharistije, pa su manje važne stvari postavili kao uvjet spasenja, bilo da se radi o suboti ili što drugo.

Stvar je mnogo dublja od pukog nedostatka sakramentalnog života. Naime, ono u šta su svojom slobodnom voljom upali, nije puka negacija sakramenata i jurnjava za Pismima, nego pre svega negacija Isusovog Božanstva.

Uostalom, da nije tako, zar bi ih Križ sablažnjavao? Euharistija plašila? Ne bi, jer ako je za nekoga Krist Bog, onda on i ne razmišlja o tome da "pojasni" što je Isus mislio, nego Ga bespogovorno slijedi.

Jer Krist je Put - Istina - Život. Samo Uskrsnuće je Krist.

No, ako li Krist to nije, nego nešto sasvim drugo, nešto umom "spoznato", e onda se radi ne o zabludi i nedostatku sakramentalnog života, nego o prikrivenoj (kod pojedinih i otvorenoj) negaciji Kristovog Božanstva.

I upravo to što oni Krista ne slede, nego svoju "spoznaju" (ili spoznaju raznoraznih gatara i "proroka") doslovno obespredmetljuje njihove plačljive reči kako oni "vole Isusa".

Ne vole oni Njega, nego sebe i svoj ego.

Da Ga vole, ne bi sledili budalaštine nego Njega.

Na tome da li se slede Isusove Zapovjedi ili ne, počiva odnos svakog od nas prema Njemu.

A te zapovjedi nisu pasenje trave, subota, mlađaci, judaizacija, klanjanje Pismima.

Ponavljam, ako je za nekoga Krist YHWH, njemu neće svetliti subota, jer Krist reče:"O ove dvije zapovjedi vise i zakon i proroci".
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
5.Moj 6:4 „Чуј, Израеле: Јехова, наш Бог, један је Јехова.
Каква је сотонска уметност потребна да се од једног Бога,направи тројство,пишите.
WTT Deuteronomy 6:4 שְׁמַ֖ע יִשְׂרָאֵ֑ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖ינוּ יְהוָ֥ה׀ אֶחָֽד׃
(Deut. 6:4 WTT)
 
Natrag
Top