Jesu li Otac i Sin "jednaki", jesu li Osobe istoga Boga?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, tko ima pravo mijenjati i ukidati Zakon i propisane kazne za prestupanje Zakona? Ima li te ovlasti itko osim Boga. Otkuda Isusu "drskost" da se on usudio činiti ono što je samo Bogu moguće i samo Bogu dopušteno!? Ili možda Isus ipak nije "infantilni drznik", nego nešto beskrajno veće???

P.S. Mt 12,6: A velim vam: veće od Hrama jest ovdje!
Sedmi put izbegavaš odgovor na onoj temi.

Isus nije promenio zakon. To i Sam kaže
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sedmi put izbegavaš odgovor na onoj temi.

Isus nije promenio zakon. To i Sam kaže

No, Isus nije došao da negira Mojsijev zakon. .... Došao je da nas oslobodi od kazne za prekršaj zakona a ne zbog toga da ukine zakon. Ukinuo je kaznu zakona.

Jovane, tko ima pravo mijenjati i ukidati Zakon i propisane kazne za prestupanje Zakona? Ima li te ovlasti itko osim Boga. Otkuda Isusu "drskost" da se on usudio činiti ono što je samo Bogu moguće i samo Bogu dopušteno!? Ili možda Isus ipak nije "infantilni drznik", nego nešto beskrajno veće???

P.S. Mt 12,6: A velim vam: veće od Hrama jest ovdje!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Isus je sam rekao..zanemaruio se Njegove reči, da On nije došao da promeni i ukine, Matej 5,17.

Odlično. Isus nije došao ukinuti Zakon niti ga je ukinuo.

Idemo sada dalje. Kad Isus nije ništa ukinuo, zašto onda vi EGWisti ne poštujete ovu Božju zapovijed: Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi.

Ja se toplo nadam da se nećeš ponovo p.s.a.i po ovome što si sada ustvrdio. Nećeš valjda ponovo napraviti verbalni salto mortale i kriknuti - Je, je, ipak je Isus ukinuo .....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap ne zna ni zasto je Bog u starom zavetu odmah vrsio sud za grehe i kaznjavao ih.

To nije deo deset zapovesti.

Osim toga, to je dato i za preljubu, da ko ucini preljubu da se pogubi.

Da li to znaci da mi danas trebamo da cinimo preljubu?

E isto tako ne trebamo da krsimo ni Subotu
.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ima li ovde i trunke jednakosti izmedju Oca i Sina???
Kao Kralj Isus ce imati ulogu sudije koju mu je dao njegov Bog i Otac Jehova.
1.Jovan 5:22 Jer Otac ne sudi nikome, nego sav sud dade Sinu,
2.Dela 10:42 I zapovedi nam da propovedamo narodu i da svedočimo da je On narečeni od Boga sudija živim i mrtvim.
3.Dela 17:31 Jer je postavio dan u koji će suditi vasionom svetu po pravdi preko čoveka koga odredi, i dade svima veru vaskrsnuvši Ga iz mrtvih.
4.CRO Matthew 19:28 Reče im Isus: »Zaista, kažem vam, vi koji pođoste za mnom, o preporodu, kad Sin Čovječji sjedne na prijestolje svoje slave, i vi ćete sjediti na dvanaest prijestolja i suditi dvanaest plemena Izraelovih. (Matt. 19:28 CRO)
Da li vi ovde razumete da se govori o jednoj osobi podeljenoj na dve licnosti ili vam je jasno da se radi o dve osobe Ocu i Sinu.?
Pa da su barem dva brata blizanca pa opet ne bi bili jedna osoba,i opet se treca ne spominje. Pise li igde da je i Sveti Duh Bog????
Ovo je samo jedan primer ,a ima ih bezbroj da su Otac i Sin dve potpuno razlicite osobe.
 
Natrag
Top