Jesu li Otac i Sin "jednaki", jesu li Osobe istoga Boga?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kad ostanete bez argumenata onda vam je drugi životinja, iznosi "prljave laži o adventistima s pljuvačkih sajtova", "ne shvaća poantu kršćanskog života", itd, ... itd. Međutim, stvari stoje vrlo jednostavno, vas dvojica ne možete podnijeti istinu. Ne možete podnijeti istinu da vam sekta "mlati novce" ubijajući nerođenu djecu. Ne možete podnijeti činjenicu da vam je sektu osnovala "proročica koja je govorila u drskosti", i koja je bila notorna plagijatorica. Ne možete podnijeti činjenicu da vam je sekta "otpad otpada", nastala na sotonskoj raboti određivanja datuma Sudnjeg dana.

Problem je što oni nikada argumente nisu ni imali. Čitav kult je i nastao na negiranju argumenata i solpsticističkom samoubeđivanju onih koji nikada nisu shvatali šta je Kršćanstvo, šta je Crkva, nego su čitav autoritet stavljali u Pisma, i to ne u za Kršćane najvažniji deo istih, Novi Zavet, nego u Stari Zavet, koji im se u njihovoj neobrazovanosti valjda činio "važnijim" zbog svog obima.

Čitava skriptolatrija je i nastala zbog i oko tumačenja i prevođenja Starog Zaveta. Arogantni Luther, koga ove sekte, Mileritski "ostatak" i baštine, nazivajući ga "Božijim čovekom" (kakav je to Božiji čovek bio najbolje govori činjenica da je kao i Yahuda Isskariot izvršio samoubistvo) se nije trudio oko Novog Zaveta, nego upravo oko "prevođenja" Starog Zaveta, pri čemu je umesto da prevodi direktno sa Latinskog (kojeg je morao znati) ili grčkog, Luther, u svojoj aroganciji koristi Hebrejski tekst, i to ne onaj koji su Sedamdesetorica preveli još u II stoleću pre Krista, nego srednjevekovniTalmudom zaraženi Majoretski tekst.

Protestanti, a oni su kolevka u kojoj su na argumente alergični Mileriti i nastali, nemaju kanon PIsama, što se uostalom i vidi iz Mileritskih blasfemija, niti Crkvenom kanonu, jedinom ispravnom, veruju.

Dakle, ni pozivanje na Pisma im nema nikakvih osnova.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ovim tvojim komentarom si nesvesno sam potvrdio i ukazao ko su pravi antihristi, ili u jednini "antihrist"
To su svi oni, bilo pojedinci ili organizacije, ili pak crkve - koje su se odrekle biblijskog ucenja koje je imala prva Hristova apostolska crkva, i prihvatili mnogobozacke filozofije.
Ovim sam dokazao da ste upravo vi antihristi! Vi bastinite istu jeres od početka, kao i vas otac sotona. A to je jeres porocanja Hristove žrtve. Vasi prethodnici u kojima trazite kontinuitet su isto poricali Euharstiju kao i protestanti danas. Ta jeres je osudjena u Bibliji kod Jovana!

Zato nemoj meni pričati o bibliji, molim te!

Dokaz je upravo i ova pojedinost koju si sam pomenuo, a to je vecera Gospodnja ili euharistija
Naravno da jeste dokaz, dokaz da ste vi protestanti od sotone proizasli. Jer poricete Euharistiju (Hristovo telo i zrtvu) . A to cinite na jedan perfidan i skriveni nacin. Dok ste to ranije radili otvoreno, sad ovo prikrivate, da vas ne provalimo.

Ipak to ne prolazi kod onih koji su Hristovi!

Dakle, ti osudjujuci druge za navodno odricanje od jevandjelja - sam si sebe osudio, i svoju "crkvu" jer u bibliji nige ne pise "da se prilikom uzimanja vecere Gospodnje ili pricesti - hleb i vino pretvaraju u stvarno meso Hristovog tela i njegovu stvarnu krv" vec da hleb i vino u Hristovim recima predstavljaju samo simbole njegovog tela i krvi koje je prineo za ljudske grehe.

Nigde ne pise da su to samo simboli, nigde!
Navedi mi rec "simbol"?

Jehovini Svedoci s kojima istu jeres bastinite cak u svojoj bibliji manipulisu ubacujuci rec "simbol" a ta rec ne postoji u grckom izvornom tekstu!

Negiranje Hristove prisutnosti u tom obredu, tj. da se prizivanjem njega dogadja i "transupstancijacija" ili da je on licno i zivo prisutan kroz te supstance (hleb i vino), i da nas one osvecuju, da on ulazi u nas putem hleba i vina, i da potom prebiva u nama (u nasem telu), je najveca i najgora jeres!

Hristova zrtva i telo su uporedjene sa "manom". Mana nije bila obicna hrana, jer nije bila dovoljna za normalno funkcionisanje organizma! Mana je Hristos, i to je nasa hrana sa neba, tj. njegovo telo, i zato je i stavljeno u kovceg zaveta! Taj hleb u SZ je bio cudesna hrana, a kamo li nece ovaj Hristov?

Bas zato se Bog toliko i razgnevio na izraelce sto su odbili manu, jer time su i Hrista odbacili! A tako i vi cinite!

I dok Hristos na drugom mestu pretvara vodu u vino, umnozava hleb i meso, daje ljudima da jedu, ovim samo pokazuje sta zeli da ucini za nas! On je nasa hrana sa neba! Ako ovo negiras, onda si sve porekao. Bog itekako moze da menja supstancu i da stvara iz nista, a to naravno i radi prilikom Euharistije!

Sve ovo je kao da negiras krstenje! I da se tom prilikom nista cudesno ne desava!? Secas se da je Hristos umro za tebe, a nista se ne dogadja, to je samo "spomen"? Jel da?

E pa nije tako!

Kroz vodu se priziva i spusta Sveti Duh, tako da voda nije samo obicna voda (samo simbol) , vec postaje i sveta, sluzi nam za ociscenje greha!

Isti slucaj je i sa hlebom i vinom, oni se pretvaraju odnosno postaju sveti!

Ovo ti dokazuje i samo blagosiljanje i zahvaljivanje, odnosno osvecivanje hleba, prilikom svakog obeda kod Hriscana i Jevreja! To se ne radi dzabe! Hristos je to isto radio, a tom prilikom, hleb menja svoju supstancu! To je i naucno dokazano! (treba li da vadim naucnu literaturu)?

Buduci da je ovo i naucno dokazano - da se supstanca molitvom menja, ti ne mozes negirati "pretvorbu"! Hteo to ili ne, transupstancijacija se desava! I ne mozes poreci!

To sto ti pricas je dogma koju je otpala Rimokatolicka crkva uvela tokom istorije, i ona predstavlja klasican okultni ritualni kanibalizam

I prve Hriscane su nazivali "kanibalima", kao i ti nas sada sto nazivas! A to radi jedan te isti antihristov duh! Tako i znamo od koga ste!

Nisu ni Hriscane dzabe tako zvali u proslosti, vec sa razlogom, jer su verovali da se hleb i vino pretvaraju i da je to hrana sa neba! Razmisli o tome, i sta cinis!

a rec Bozja im samo dodje kao plast kojim je pokrivena ova hrpa nebiblijskih ucenja i dogmi.

Vase ucenje je unapred osudjeno u bibliji kod Jovana, nalazimo ga identicno kod ebionita, i oni su isto uzimali "vodu" umesto "vina" i tako se rugali Hristovoj zrtvi. A vi uzimate "sok"!

Svi protestanti se odricu Hristovog tela i krvi, jer odricuci se Euharistije, smatrajuci je pukom 'simbologijom' odricu se i Hrista!

Zato nemoj meni pricati kako se mi odricemo biblije! Jer vasa nauka je prekrivena plastem gnosticizma, a to je teologija antihrista, suprotna ucenju najranijih apostola, koja svoje korene vuce daleko iz proslosti od najranijih dana!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da li je ovo sto Darthsone iznosi istina da Adventisti nemaju argumente, pogledajte sami na internet stranici na kojoj se nalze biblijski dokazi za svako ucenje Adventisticke crkve:

www.velikeistinebiblije.blogspot.com
Ne smes na forumu da reklamiras svoje stranice, to je pravilnikom zabranjeno. Niti da postavljas zive linkove. Zaboravio si..

Mire, probaj se sjetiti znaš li nekoga kome je "Euharistija sve", a da iz dna duše mrzi Kristovu Crkvu ili Kristovu Majku? Naravno, ne.
Oni koji su Hristovi, sa strhopostovanjem "lome hleb" cak i kada jedu dorucak ili rucak. Kako onda i mogu mrzeti Ehuaristiju, Hrista, njegovu majku Mariju? Kako mogu mrzeti crkvu Bozju? Nikada!

Blagosloven Bog nas!

Svi oni koji ne shvataju znacenje toga, znacenje svetih tajni, koji ne praktikuju ovo u svakodnevnom zivotu, i koji nemaju strahopostovanja prema svetosti, koji ne zahvaljuju Bogu za svakodnevni hleb, oni su nadmeni, nisu prosti srcem, i oni ce mrzeti crkvu Hristovu, a nece znati odakle je to!

Sami sebe ne poznaju, pa onda misle da su bezgresni, pa veruju da ne mrze nikoga, jer greha nisu ni poznali, niti ga se zaista oslobodili, kako ce onda upoznati svoje srce? Oni ne zive u skladu sa Bogom da bi im on otkrio i poucio ih svojim Svetim Duhom.. Bog ih ne upozorava, savest im je tupa!

Zato i govore "mi ne mrzimo crkvu, samo zelimo da vam pomognemo". Ali ako se zaista zagledaju u svoje srce, shvatice da mrze crkvu do te mere, da se njima cak i povraca od same pomisli na nju, a to je simptomaticno za sve njih, i jedan je oblik posednutosti!

Zato Euharistija oslobadja coveka, jer praktikovanje ovoga ga ucini poniznim, ukaze mu na njegovu gesnost i telesnost.. A kad se covek ovako posveti, tad nece vise disati mrznjom ili ici okolo kao razjareni lav da napada crkvu Hristovu, vec ce ponizno upitati za savet ako mu nesto nije jasno..

Niko od njih ne poseduje ove kvalitete..

Oni sve znaju, pametni su, imaju istinu, cak bolje znaju od vlastite sekte, a istina je u njima samima!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Uzas sta vi sve pisete lazuci na veliko.
Ja sam odgovor dao, i nema potrebe da ponavljam.
A vasa naglabanja su nistavna jer nemaju veze sa realnoscu, i to je kao da pisete u vetar, sto znaci "uzalud"
A ti Mire sto vise to budes cinio, na kraju ces se mnogo kajati.
Ali verujem da kada se vrlo uskoro sam Bog bude objavio celom svetu, da ces tada shvatiti da je ono sto si cinio bio potpuni promasaj, ali verujem ds ces se tada pokajati i obratiti.
Ali ovde sada, sa tobom ne vredi diskutovati, jer ti si potpuno zatvorio sebe za istinu i Boga.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Laodikeja je napisao(la):
To sto ti pricas je dogma koju je otpala Rimokatolicka crkva uvela tokom istorije, i ona predstavlja klasican okultni ritualni kanibalizam

I prve Hriscane su nazivali "kanibalima", kao i ti nas sada sto nazivas! A to radi jedan te isti antihristov duh! Tako i znamo od koga ste!

Nisu ni Hriscane dzabe tako zvali u proslosti, vec sa razlogom, jer su verovali da se hleb i vino pretvaraju i da je to hrana sa neba! Razmisli o tome, i sta cinis!

Kršćane su proganjali i nazivali kanidbalima , u samom početku još od prvog stoljeća , pa nije ni čudo štonas ovi nevjernici isto tako isad zovu . Da imaju vlast ko zna kako bi sad prošli ??????????????

Da li je ovo sto Darthsone iznosi istina da Adventisti nemaju argumente, pogledajte sami na internet stranici na kojoj se nalze biblijski dokazi za svako ucenje Adventisticke crkve:

www.velikeistinebiblije.blogspot.com
Ne smes na forumu da reklamiras svoje stranice, to je pravilnikom zabranjeno. Niti da postavljas zive linkove. Zaboravio si..

Kod njih pravila nema , svese vrti oko novca , i prevara , ako stisneš ovaj link odma vidiš dati žele ukrasti podatke , zato je naj bolje neići na tu stranicu . Evo što se kodmene pojavi kad stisnem taj link

Napadači možda pokušavaju ukrasti vaše podatke s web-lokacije www.velikeistinebiblije.blogspot.com (na primjer zaporke, poruke ili brojeve kreditnih kartica).
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kršćane su proganjali i nazivali kanidbalima , u samom početku još od prvog stoljeća , pa nije ni čudo štonas ovi nevjernici isto tako isad zovu . Da imaju vlast ko zna kako bi sad prošli ??????????????

Već prolazimo, polako. Sotonini sledbenici, vuci u "jagnjećoj" koži ionako veruju da su muhamedanci "bolji hrišćani" od nas..

Zato nemoj meni pricati kako se mi odricemo biblije! Jer vasa nauka je prekrivena plastem gnosticizma, a to je teologija antihrista, suprotna ucenju najranijih apostola, koja svoje korene vuce daleko iz proslosti od najranijih dana!

Ne, MIre, ne odričemo se mi Biblije, jer koja se to Majka odriče svog čeda? Ni jedna.

Ali, to isto tako ne znači da mi autoritet dajemo "detetu" odričući ga Majci. Jer dete bez Majke, Biblija bez Crkve, je ništa. Jer Duh Sveti nije u Bibliji, Duh Sveti je u Crkvi, nad Crkvom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije ni cudo kako se ponasaju na forumu, jer i Isusa proglasise neuropsihijatrijskim bolesnikom, koji je na nebu otvorio mesaru, pa sece svoje telo i cedi svoju krv da bi dao ljudima da jedu i piju.
To je je krajnje bolesno, ljudi koji ne poznaju rec Bozju i ucenje o simbolizmu pojedinih elemenata.
Nije ni cudo, jer im same pape piju deciju krv u takozvanom satanistickom kultu poznatom pod imenom "ritual 9"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti mene ne iznenađuješ, nikako. Čak ni sa svojim neznanjem. :)

A grčki tekst kaže da su Isus Krist i Bog jednaki.
Ja priznajem da mi je drago sto proveravas kroz Bibliju,i tako nastavi.
Hajde da vidimo grcki tekst
BGT Philippians 2:6 ὃς ἐν μορφῇ θεοῦ ὑπάρχων οὐχ ἁρπαγμὸν ἡγήσατο τὸ εἶναι ἴσα θεῷ, (Phil. 2:6 BGT)
BGT Isaiah 51:23 καὶ ἐμβαλῶ αὐτὸ εἰς τὰς χεῖρας τῶν ἀδικησάντων σε καὶ τῶν ταπεινωσάντων σε οἳ εἶπαν τῇ ψυχῇ σου κύψον
ἵνα παρέλθωμεν καὶ ἔθηκας ἴσα τῇ γῇ τὰ μετάφρενά σου ἔξω τοῖς παραπορευομένοις (Isa. 51:23 BGT)

Da li i u Isaiji ista rec ima isto znacenje?,i zbog cega nema isto znacenje???
Svuda gde ti je nejasno,uzmes original,ovde grcki jezik,pa onda proveris kako se sve ta rec moze prevseti,kolko sve znacenja moze imati jedna rec,pa onda kontekst.
Zar ti sama logika ne govori da Otac i Sin nikada ne mogu biti JEDNO,a nisu ni Jednaki jer je Otac uvek iznad Sina.
Da mu je Isus brat rodjeni ,blizanac pa hajde da tvrdis da su jednaki,ali nisu,i uvek se pitaj ,a gde vam je treca osoba trojstva???
Dakle ne veruj ni svakom prevodiocu ,pa cak ni svakom gramaticaru,jer nazalost neki ovde jos uvek ne znaju da prave razliku izmedju Vlastitih imenica i prideva ,a kamoli padeza itd...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
No, Isus nije došao da negira Mojsijev zakon. .... Došao je da nas oslobodi od kazne za prekršaj zakona a ne zbog toga da ukine zakon. Ukinuo je kaznu zakona.

Jovane, tko ima pravo mijenjati i ukidati Zakon i propisane kazne za prestupanje Zakona? Ima li te ovlasti itko osim Boga. Otkuda Isusu "drskost" da se on usudio činiti ono što je samo Bogu moguće i samo Bogu dopušteno!? Ili možda Isus ipak nije "infantilni drznik", nego nešto beskrajno veće???

P.S. Mt 12,6: A velim vam: veće od Hrama jest ovdje!
 
Natrag
Top