Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
OK. Razumem te u potpunosti. Hvala na odgovoru, i samo bih ti rekao 3 stvari za kraj:

[TABLE="class: MsoTableGrid"]
[TR]
[TD][/TD]
[TD] Šardi[/TD]
[TD] Malecki[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] 1.[/TD]
[TD] Moja doktrina je nastala tako što sam obilazeći Crkve uvideo mnogo grešaka u izučavanju i primeni Biblije od strane vernika. Pa sam onda fino prvo zagrejao dobro kolena moleći se Bogu da mi otkrije Njegovu istinu, a onda stolicu čitajući od početka do kraja Bibliju, i izučavaući stih po stih. Znači moja doktrina je onako kako sam ja shvatio Pismo, moleći se Bogu da mi otkrije istinu.[/TD]
[TD="width: 342"] Tvoja je nastala tako što si nekad, na neki način uzeo (dobio) besplatni biblijski studij i sa 2 ili 1 JS izučio i prihvatio ono što su njemu/njima pre toga preneli i to tako ide u zadnjih 30 ili 50 ili 100 godina. Znači ne prenosi se iz Biblije, nego iz neke knjige koja je namenjena za tu svrhu.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 36"] 2.[/TD]
[TD="width: 378"] Bog je rekao na puno mesta da trebamo više verovati Bogu nego ljudima. I ja sam to bukvalno shvatio. Kolena, stolica, Biblija, kolena, stolica, Biblija, ………….[/TD]
[TD="width: 342"] Ti si besplatnim biblijskim kursom mislio da si udovoljio Boga. Ali greška. Ko je napisao taj biblijski kurs? A na tu tvoju priču da je Vočtauer jedini kanal na Planeti preko kog Bog ….. tu ima mnogo šta da se kaže – Greške koje su do sada nastale u tumačenju Pisma…… Taj kurs je ljudska objava a ne Božja.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 36"] 3.[/TD]
[TD="width: 378"] Moje tumačenje Biblije je u skladu sa iskonskim ljudskim bićem i Božijom dobrotom. Jovan 3,16. Svakom treba želeti spasenje i sve učiniti u praksi da bi ga zadobili. Mnoge sam slao u Crkvu da se krste i zadobiju spasenje. Za to imam žive dokaze. Iako i sam ne pripadam ni jednoj Crkvi. Ali sam kršten, i zato sam i drugima to preporučio. A mnogi su priznali da su to uradili zato što sam ih ja nagovarao.[/TD]
[TD="width: 342"] Dok kod JS su ljudi podeljeni na jarce i ovce. Jarci se ne spasavaju, dok se ovce spasavaju. I JS kažu da je jedini spas ako se krstiš u Crkvi JS – što biblijski apsolutno nije tačno. Usporedi sva krštenja u Bibliji, pa sam zaključi u kojoj su se to Crkvi krstili! Treba čoveku želeti spasenje a ne krštenje u svojoj Crkvi. Jer trebao bi da znaš: Ne spašava Crkva već krštenje i nanovorođenje![/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Brate Sarrdy nemoj da te to sekira oko Maleckog,pogledaj na ostalim forumima on se ponasa isto tako kad nema argumente, a da ti nepricam o besmrtnoj na krstarici.

Jedini JS-ok s .kim moze da se prica je Risko BG on ima isti karakter kao ja i verujem da nece jos dugo ostati JS-ok,zaklucujem po mom karakteru.

Malecki nije covekoljubac bas kao i sotona koji je i osnivac te organizacije zato i nezeli da komunicira na temelju Biblije a samo na temelju KS-re.

Pozdrav brate.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Šta je doktora fizike podstaklo da postane Jehovin svedok?

Evo odgovora u njegovoj životnoj priči:

Znanost
i Biblija pomogle su mi da nađem smisao života
ISPRIČAO BERND OELSCHLÄGEL
Punih 20 godina tragao sam za smislom života. Pronašao sam ga uz pomoć znanosti i Biblije. Znanost me uvjerila da život mora imati smisao, a Biblija mi je otkrila taj smisao i pomogla mi da ga shvatim.
MOŽDA ste već čuli da neki tvrde kako su znanost i Biblija proturječne. Ja sam dobro upoznao znanost i Bibliju i ne mogu se složiti s tom tvrdnjom. Možda će vas zanimati zašto tako mislim.
Rođen sam 1962. u Stuttgartu, u južnoj Njemačkoj. Moj se otac bavio konstruiranjem strojeva. On i majka bili su vrlo aktivni u crkvi. Moja sestra Karin rodila se četiri godine prije mene. Značajan događaj u mom djetinjstvu bio je kad mi je otac poklonio komplet instrumenata za vršenje jednostavnih znanstvenih pokusa. Jako sam volio vršiti jednostavne eksperimente iz kemije i fizike. Učenje mi je pričinjavalo veliko zadovoljstvo.
Kasnije sam počeo koristiti kompjuter. Još kao tinejdžer shvatio sam da je mozak najbolji kompjuter. No pitao sam se: ’Kako je nastao mozak? Tko nam ga je dao? Što je smisao života?‘
Visoko
obrazovanje
Sa 16 godina napustio sam školu te sam počeo učiti zanat u fotografskom laboratoriju. Jako sam volio učiti i želio sam studirati fiziku. No prošlo je još mnogo vremena prije nego što sam počeo studirati. Trebalo mi je pet godina da steknem uvjete za upis na fakultet. Godine 1983. počeo sam studirati u Stuttgartu, a zatim sam nastavio studij u Münchenu. Na koncu sam 1993. doktorirao fiziku na Sveučilištu u Augsburgu.
Na početku studija nije mi bilo lako. U dvorani za predavanja znalo je biti čak 250 studenata, no nakon svega nekoliko mjeseci mnogi od njih odustali su od studija. Ja nisam htio odustati i čvrsto sam odlučio završiti ono što sam započeo. Kako sam živio u studentskom domu, upoznao sam mnoge studente kojima je očito bilo najviše stalo do zabave. Druženje s njima nije mi uvijek bilo na korist. Počeo sam odlaziti na razuzdane zabave i drogirati se.
Put
u Indiju u potrazi za smislom života
Studij fizike omogućio mi je da dobro upoznam prirodne zakone koji vladaju svemirom. Nadao sam se da će mi znanost dati pravi odgovor na pitanje što je smisao života. No fizika mi nije mogla dati odgovor na to pitanje. Godine 1991. otputovao sam s grupom poznanika u Indiju kako bih tamo naučio tehnike istočnjačke meditacije. Bilo je divno posjetiti tu zemlju i upoznati ljude koji tamo žive. No zaprepastio sam se kad sam vidio kako jedni žive u silnom bogatstvu, a drugi u krajnjem siromaštvu.
Naprimjer, nedaleko od grada Punea posjetili smo jednog gurua koji je tvrdio da učenje ispravnih metoda meditacije može pomoći čovjeku da postane bogat. Svakog jutra svi smo zajedno meditirali. Guru je prodavao i neke vrlo skupe lijekove. Po njegovom načinu života vidjeli smo da dobro zarađuje. No vidjeli smo i redovnike koji su, za razliku od gurua, živjeli vrlo siromašno. Pitao sam se: ’Zašto njima meditacija nije pomogla da se obogate?‘ Imao sam dojam da mi put u Indiju nije puno pomogao u potrazi za smislom života.
Jedan od suvenira koje sam donio iz Indije bilo je zvono za meditaciju. Rekli su mi da to zvono, kad se ispravno udari, proizvodi zvuk koji će mi pomoći da ispravno meditiram. Nakon povratka u Njemačku platio sam jednoj osobi koja je tvrdila da je vidovita da mi napravi horoskop. Meditacija mi nije pomogla da pronađem smisao života. Na moje veliko razočaranje, otkrio sam da je i horoskop potpuno beskoristan. Tako još uvijek nisam imao odgovor na svoja pitanja o smislu života.
Pronašao
sam odgovore u Bibliji
Godine 1993. u mom je životu došlo do neočekivane promjene. Završio sam studij te sam na temelju svojih istraživanja počeo pisati doktorski rad iz kvantne fizike. Da bih ga završio na vrijeme, radio sam danju i noću. Toliko sam se zaokupio tim radom da mi ništa drugo nije bilo važno. A onda je jednog poslijepodneva netko pokucao na moja vrata. Otvorio sam i ugledao dvije žene.
”Je li vam poznato da je, prema Bibliji, 1914. bila vrlo značajna godina?“ upitale su me. Bio sam zatečen. Nikad nisam čuo takvo što, a nisam ni imao vremena baviti se tom temom. Unatoč tome, njihovo je pitanje pobudilo moju znatiželju. Kako one mogu tvrditi da je Biblija prije mnogo vremena ukazala na 1914. kao značajnu godinu?
”Želite li saznati nešto više o tome?“ upitale su me. ’Ako saslušam što mi imaju reći‘, pomislio sam, ’sigurno ću pronaći nešto proturječno u njihovim argumentima.‘ No umjesto proturječja, čuo sam uvjerljive dokaze da je ono što piše u Bibliji istina. Saznao sam da biblijska proročanstva jasno pokazuju kako je 1914. na nebu uspostavljeno Božje Mesijansko Kraljevstvo koje će u budućnosti preuzeti vlast nad čitavom Zemljom.
Te su žene bile Jehovini svjedoci. Dale su mi knjigu I ti možeš vječno živjeti u raju na Zemlji. Pročitao sam je za nekoliko dana i zaključio da je sve što u njoj piše logično i razumno. Jehovini svjedoci pokazali su mi na temelju Biblije kako Jehova želi da ljudi vječno žive u raju na Zemlji. Biblijska proročanstva pokazuju da će se to obećanje uskoro ostvariti. Kakve li divne nade za budućnost! Ona me dirnula u srce i izmamila mi suze na oči. Je li moguće da sam najzad pronašao ono što sam tražio punih 20 godina?
Brzo sam shvatio što je pravi smisao života: upoznati Jehovu Boga i služiti mu cijelim srcem. Nastavio sam proučavati Bibliju s Jehovinim svjedocima. Uvjerio sam se da je ono što učim istina. Osjećao sam neutaživu duhovnu žeđ. U vrijeme kad sam završavao svoj doktorski rad za samo tri mjeseca pročitao sam pola Biblije.
Dobio
sam i više od odgovora
U svibnju 1993. prvi sam put prisustvovao sastanku Jehovinih svjedoka u njihovoj dvorani u Augsburgu. Učenja koja sam tamo čuo zvučala su mi vrlo razumno. Osim toga, bilo mi je lijepo u društvu Jehovinih svjedoka. Premda me nisu poznavali, srdačno su me dočekali i pobrinuli se da se osjećam ugodno. Jedna starija žena sjela je do mene i čak mi je dala pjesmaricu. Idućih nekoliko tjedana jedan je Jehovin svjedok sa svojim malim sinom dolazio po mene i vozio me u dvoranu. Moji novi prijatelji uskoro su me počeli pozivati u svoje domove. S vremenom sam osjetio želju da govorim drugima o onome što sam saznao o smislu života.
Ozbiljno sam shvaćao istine koje sam naučio iz Biblije i to me potaklo da učinim promjene u svom životu. Naprimjer, više nisam htio imati u kući ništa što ima veze s okultizmom. Zato sam bacio horoskope, zvono za meditaciju i sve druge vjerske suvenire iz Indije. Sve sam više napredovao u proučavanju Biblije te sam predao svoj život Jehovi Bogu. U lipnju 1994. u Münchenu sam se krstio kao Jehovin svjedok. Tako sam svim srcem prihvatio pravi smisao života.
U rujnu 1995. počeo sam služiti kao opći pionir, kako Jehovini svjedoci nazivaju osobe koje velik dio svog vremena posvećuju propovijedanju. Da bih mogao izvršavati tu službu i govoriti ljudima o Božjim naumima, oslanjao sam se na snagu koju daje Jehova. Puno mi se puta dogodilo da se nakon nekoliko sati provedenih u propovijedanju uvečer vratim kući ispunjen radošću i zadovoljstvom koje nisam iskusio prije nego što sam upoznao Jehovu. U siječnju 1997. pozvan sam da nastavim s punovremenom službom u podružnici Jehovinih svjedoka, koja se naziva Betel. Njemačka podružnica nalazi se u Seltersu, gdje i sada živim. Roditelji su mi nekoliko puta došli u posjet. Premda oni ne dijele moja vjerska uvjerenja, poštuju Betel i drago im je da sam tu.
Znanost
i Biblija
Neki se možda pitaju kako netko tko je godinama studirao prirodne znanosti može vjerovati u ono što kaže Biblija. No ja ne smatram da su znanost i Biblija proturječne. Kao fizičar proučavao sam zakone o kojima ovisi život na Zemlji, a ti zakoni dokazuju da ih je stvorio netko tko ima nadljudsku inteligenciju.
Naprimjer, u fizici, kemiji i biologiji postoje mnoge znanstvene teorije. Premda te teorije u osnovi mogu biti vrlo jednostavne, matematički računi koji stoje iza njih vrlo su složeni. Znanstvenici koji postavljaju te teorije i dobivaju Nobelove nagrade za svoj rad izuzetno su inteligentni. Koliko je tek onda inteligentno Biće koje je stvorilo čitav svemir, čije mnoge tajne znanstvenici još uvijek ne mogu dokučiti!
Vjerojatnost da je život nastao slučajno, kao što to tvrde mnogi evolucionisti, toliko je mala da je apsurdno vjerovati da se takvo što doista moglo dogoditi. Za ilustraciju: Postavite deset nogometnih lopti u ravnu liniju na nogometnom igralištu, tako da razmak među loptama bude jedan metar. Zatim udarite prvu loptu tako da ona udari sljedeću te da tako svaka lopta udari onu sljedeću u nizu. Osim toga, pokušajte predvidjeti gdje će se svaka lopta zaustaviti. Vjerojatnost da uspijete to učiniti toliko je mala da bi većina ljudi vjerojatno smatrala da je to nemoguće.
Ako je tako, kako onda itko može tvrditi da je do razvoja žive stanice — koji uključuje niz procesa koji su mnogo složeniji od napucavanja nogometnih lopti — došlo pukim slučajem? Najrazumnije je prihvatiti objašnjenje da je neko nadasve inteligentno Biće stvorilo ljude i sve druge oblike života na Zemlji. Bi li to Biće sve to stvorilo bez ikakve svrhe? Naravno da ne bi. Stvoritelj je morao imati neki naum, a taj je naum otkriven i objašnjen u Bibliji.
Kao što vidite, znanost i Biblija pomogle su mi pronaći odgovore na pitanja o životu koja su me tako dugo mučila. Možete li zamisliti olakšanje i radost koje biste osjetili da pronađete nešto što ste tražili punih 20 godina? Od sveg srca želim pomoći ljudima da što više njih pronađe ono što sam ja najzad pronašao — ne samo odgovore na svoja pitanja nego, što je još važnije, ispravan put koji vodi do jedinog pravog Boga, Jehove!
[Bilješke]
Ta se tema detaljno razmatra u 10. poglavlju knjige Spoznaja koja vodi do vječnog života, koje ima naslov ”Božje Kraljevstvo vlada“ (stranice 90-97). Knjigu su objavili Jehovini svjedoci.
Objavili Jehovini svjedoci.
[Istaknuta
misao na stranici 14]
Kao fizičar, proučavao sam zakone o kojima ovisi život na Zemlji, a ti zakoni dokazuju da ih je stvorio netko tko ima nadljudsku inteligenciju
[Slika
na stranici 12]
Kad sam imao 12 godina
[Slika
na stranici 13]
U potrazi za smislom života okrenuo sam se istočnjačkoj meditaciji
[Slika
na stranici 15]
Propovijedanje drugima donosi mi istinsku radost i zadovoljstvo
[Zahvala]
Naslovna stranica knjige: J. Hester i P. Scowen (Arizona State Univ.), NASA

Probudite se 22.11.2005. Časopis Probudite se izdaje organizacija Jehovini svedoci!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Brojnost JS u odnosu na ASD!

[FONT=&quot]Braćo molim vas nešto mi rastumačite:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1. [/FONT][FONT=&quot]Veliko stado – Biblija opisuje kao veliko mnoštvo (Otkr.7,9) spašenih![/FONT]
[FONT=&quot]Što znači da će biti jako veliki broj spašenih ljudi sa zemlje.[/FONT]
[FONT=&quot]2. [/FONT][FONT=&quot]JS i Adventisti imaju zajednički početak![/FONT]
[FONT=&quot]Znači u isto vreme su nastali, onda je ljubav ohladnela, podelili su se oko doktrine, i nastavili svaki svojim putem. Podela čak nije ni mala. (npr.)Trojstvo, krv, evharistija, II Hristov dolzak…… jako puno stvari. Barem 20.[/FONT]
[FONT=&quot]3. [/FONT][FONT=&quot]JS tvrde kao je njihova organizacija jedini Božiji kanal sa Planetom i kako se oni jedino spašavaju![/FONT]
[FONT=&quot]Što uopšte nije mala stvar. Pa zamislite te stvari. Jedini kanal sa Bogom. Jedina istina. Jedina PRAVA CRKVA. Jedini se oni spašavaju! Pa jel ima nešto lepše i bolje od toga?[/FONT]
[FONT=&quot]4. [/FONT][FONT=&quot]Jedini JS misioniraju od vrata do vrata i imaju besplatni Biblijski studij kroz knjigu:’’ŠTA BIBLIJA ZAISTA NAUČAVA!’’[/FONT]
[FONT=&quot]Što je isto fantastična svar. Oni misionare u preko 250 zemalja na planeti sa preko 20.000.000 miliona tih besplatnih kurseva svake godine, podeli se preko 100 miliona brošura i knjiga JS godišnje!........ (prim.: tačne podatke ima brat Poelbuster). Znači skoro da nema kutka na planeti i porodice gde JS nisu zakucali ili podelili besplatne brošure i knjige i ponudili spasonosni besplatni Biblijski kurs![/FONT]
[FONT=&quot]5. [/FONT][FONT=&quot]Adventisti niti idu idu vrata do vrata. Niti imaju besplatni spasonosni biblijski kurs, niti dele besplatne knjige![/FONT]
[FONT=&quot]Znači jako manje su zastupljeni kod svih ljudi na planeti nego JS.[/FONT]
[FONT=&quot]6. [/FONT][FONT=&quot]JS se nikada nisu delili. Samo postoje oni i tačka. Dok Adventisti si se do sada u svetu podelili na njamanje 10 denominacija![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Šta mi onda uopšte nije jasno:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Po iznetim činjenicam, JS bi trebalo da bude 6 X više nego Adventista, ako ne i 10 X! Međutim što je paradoks, samo Adventista Sedmog Dana, ima 3 X više nego JS. Neverovatno! A ukupno Adventista ko zna koliko ima više od JS.[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Tu nešto braćo debelo nije u redu. Samo ne znam šta? Zato vas molim da mi odgovorite. Hvala.[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Izuzetno dobro urađen video o Jehovinim svedocima i 1975.
Ako laže koza ne laže rog,sve je iz Kule stražare.
Pogledajte i uverite se!

Molim da neko citira video jer Malecki moje postove ne vidi :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
28
Izuzetno dobro urađen video o Jehovinim svedocima i 1975.
Ako laže koza ne laže rog,sve je iz Kule stražare.
Pogledajte i uverite se!

Molim da neko citira video jer Malecki moje postove ne vidi :)

I jel onda bio Armagedon? Mora da sam ga propustio jer sam rođen koju godinu kasnije.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
[FONT=&amp]Braćo molim vas nešto mi rastumačite:[/FONT]

[FONT=&amp]1. [/FONT][FONT=&amp]Veliko stado – Biblija opisuje kao veliko mnoštvo (Otkr.7,9) spašenih![/FONT]
[FONT=&amp]Što znači da će biti jako veliki broj spašenih ljudi sa zemlje.[/FONT]
[FONT=&amp]2. [/FONT][FONT=&amp]JS i Adventisti imaju zajednički početak![/FONT]

Postovanje Sherrdy,
Mala ispravka, Adventisti i JS nemaju isti pocetak.
Adventisti su posojali pre JS.
--------------------------
[FONT=&amp]Znači u isto vreme su nastali, onda je ljubav ohladnela, podelili su se oko doktrine,

Oni nikad nisu ni bili sajedno, niti su se ikada podelili.
Mozes li nam izneti dokumente o zajednistvu i podeli?
----------
[/FONT]
[FONT=&amp]3. [/FONT][FONT=&amp]JS tvrde kao je njihova organizacija jedini Božiji kanal sa Planetom i kako se oni jedino spašavaju![/FONT]
[FONT=&amp]Što uopšte nije mala stvar. Pa zamislite te stvari. Jedini kanal sa Bogom. Jedina istina. Jedina PRAVA CRKVA. Jedini se oni spašavaju! Pa jel ima nešto lepše i bolje od toga?[/FONT]

Da Serrdy, lepo si ti ro poceo "JS TVRDE". Slazem se sa tobom, oni to zaista tvrde, ali....?
------------------------
[FONT=&amp]4. [/FONT][FONT=&amp]Jedini JS misioniraju od vrata do vrata i imaju besplatni Biblijski studij kroz knjigu:’’ŠTA BIBLIJA ZAISTA NAUČAVA!’’[/FONT]
[FONT=&amp]Što je isto fantastična svar. Oni misionare u preko 250 zemalja na planeti sa preko 20.000.000 miliona tih besplatnih kurseva svake godine, podeli se preko 100 miliona brošura i knjiga JS godišnje!........ (prim.: tačne podatke ima brat Poelbuster). Znači skoro da nema kutka na planeti i porodice gde JS nisu zakucali ili podelili besplatne brošure i knjige i ponudili spasonosni besplatni Biblijski kurs![/FONT]
[FONT=&amp]5. [/FONT][FONT=&amp]Adventisti niti idu idu vrata do vrata. Niti imaju besplatni spasonosni biblijski kurs, niti dele besplatne knjige![/FONT]
[FONT=&amp]Znači jako manje su zastupljeni kod svih ljudi na planeti nego JS.[/FONT]

Serrdy, upravo sam na Kostarici forum izneo te dokaze, u tome ti je odgovor.
Istina je da JS rade od kuce do kuce, stampaju i dele literaturu, u tom su najbolji od svih denominacija, To je za pohvalu.
Istina je da imaju i dopisni tecaj i to je dobro.
-----------------
[FONT=&amp]6. [/FONT][FONT=&amp]JS se nikada nisu delili. Samo postoje oni i tačka. Dok Adventisti si se do sada u svetu podelili na njamanje 10 denominacija![/FONT]

Sherredy, vidis ni to ti nije jasno. Posle Raslove smrti, JS jesu se podelili u nekoliko9 grupa, pa i danbas postoje vise grupa a ne samo jedna.

[FONT=&amp]Šta mi onda uopšte nije jasno:[/FONT]

[FONT=&amp]Po iznetim činjenicam, JS bi trebalo da bude 6 X više nego Adventista, ako ne i 10 X! Međutim što je paradoks, samo Adventista Sedmog Dana, ima 3 X više nego JS. Neverovatno! A ukupno Adventista ko zna koliko ima više od JS.[/FONT]


[FONT=&amp]Tu nešto braćo debelo nije u redu. Samo ne znam šta? Zato vas molim da mi odgovorite. Hvala.[/FONT]

Odgovor:
Pa kad me pitas pravo da ti kazem:

Ono sto si naveo o radu JS je tacno, oni se ubise iduci od vrata dovrata i to i jeste najbolji metod koga je Hristos uspostavio.
Medjutim u savremeno vreme, nemoguce je tim putem doci do vecine ljudi u gradovima. Pazi ziveo sam decenijama u dve metropole i jako dobro poznajem situaciju. Mnoge stmbene sgrade u gradovima su zakljucane i u njih moze da udje samo onaj ko ima kljuc ili zna kod za ulazak. Tako milioni ljudi su se obezbedili da im trgovci pa ni misionari ne mogu dosadjivati.

JS nista drugo ne rade osim tog jednog i jedinog metoda. Samo imaju stamparije, stampaju i dele literatudi i idu od vrata do vrata i to je sve.
Oni nemaju nijednu skolu. Nemaju skolu u kojojoj se skoluju njihovi teolozi, nego su to laici.

E sada da ne pricam sta JS nemaju, radije cu reci sta Adventisi imaju i efektivno koriste:

Adventisti takodje imaju stamparije, stampaju knjige, casopise, traktate. Knjige obicno prodaju a dele samo za posebne prilike, a imaju Dopisnu Biblijsku skolu u DVA KURSA koji su besplatni i svako ih moze poruciti i dobijati.

Advetisti imaju na hiljde skola od obdanista do univerziteta koje pohadjaju stotone hiljade studenata, ne samo adventisti nego i drugi, cak i nevrenici i mnogobosci. Ti djaci svake sedmice, bez obzira sta da studiraju, imaju jedan ili dva sata iz relogije, pa zamislite studenta koji u toj skoli ostane godinama koliko toga nauci. Adventisti imaju svoje teoloske skole od srednjih, koledza do univerziteta u kojima se ne skoluju samo Adventisticki maldici nego i drugi koji zele.

Adventisti imaju bolnice, klinike, medicinske skole u kojima se skoluje medicinsko osoblje. Njihove bolnice poseciju milioni bolesnika u svetu i na taj nacin stupaju u vezu sa ucenjem Crkve.

Adventisti imaju radio i TV vlastite stanice ili imaju programe na tudjim stanicama. Svakoga dana milioni ljudi mogu preko tih pomagala u svojim kucama, dok se odmaraju u fotelji ili leze na kaucu da slusaju razna predavanja o zdravlju, vaspitanju, pa cak da prate i bogosluzenja svake sedmice.

Adventisti imaju humanitarnu organizaciju ADRU i ekipe koje su spremne da pomognu uvek svima tamo gde su katastrofe, ratovi itd.

To nije sve. Sada uporedite sve ovo sto sam izneo sa radom JS i to ce odgovoriti na pitanje koje si postavio.

JS ceto kazu da su oni verska organizacija koja najbrze napreduje na svetu, medjutim to nije tacno.
Njihovi vernici su tako nauceni ali statistika daje potpuno druge podatke.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Izuzetno dobro urađen video o Jehovinim svedocima i 1975.
Ako laže koza ne laže rog,sve je iz Kule stražare.
Pogledajte i uverite se!

Postovanje Poelbuster,

Mnogo ti hvala na ovom video.
Ti si se toliko osposobio za diskusiju sa JS da bih ti mogao predloziti da otvotis teolosku skolu za njih, koju oni i onako nemaju.
I da njih pozoves da se svi redom od predsednika do domara upisu i prosvete.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Interesantno je kako se klevetnici i lažovi, protivnici Jehovinog naroda, udruže iako nemaju apsolutno ništa zajedničko! Prevarih se, imaju jednu stvar zajedničku-služe istom bogu, bogu ovog sistema stvari! Tačno, to im je zajedničko!


:yea:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Stalno kad pomislim da više ništa ne pišem na ovoj temi o JS pronađem neku nelogičnost što me iziritira i moram to sa nekim da podelim. Ne želim da vređam nego da razjasnim. JS je li vaš vođa Isus ili neko drugi jer imate jedno telo u Brunklinu koje sebe naziva a i vi ga zovete vodeće telo.....VODEĆE TELO !! :ludd/:

Matej 23.10. Ne dozvolite da vas zovu vođama jer je vaš Vođa jedan- Hrist . :acute:NS prevod.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Vodeće telo.

Stalno kad pomislim da više ništa ne pišem na ovoj temi o JS pronađem neku nelogičnost što me iziritira i moram to sa nekim da podelim. Ne želim da vređam nego da razjasnim. JS je li vaš vođa Isus ili neko drugi jer imate jedno telo u Brunklinu koje sebe naziva a i vi ga zovete vodeće telo.....VODEĆE TELO !! :ludd/:

Matej 23.10. Ne dozvolite da vas zovu vođama jer je vaš Vođa jedan- Hrist . :acute:NS prevod.
Razumem te brate, jer sam se ko zna koliku puta uverio u narodnu poslovicu:''Pametnom čoveku je dovoljna jedna reč - a budali ni sto batina''.
Tako da iznositi ovde argumente i činjenice, poput ovog o Kuli Stražari i II Hristovom dolasku 1975 godine, a jedan moj prijatelj kao očevidac bio u Sarajevu na tom dočeku - je iluzorno. Jer je svaki čovek ubeđen u svoju filozofiju. Može ona biti pogrešna 99 % - ne vredi. sotona je moćno biće i zna on odlično kako da ti te laži u glavi pretvori u istine. Međutim dobro je ponekada se javiti radi drugih. Nisu svi opranih mozgova. Nisu svi ostali u JS. Čak mislim da najveće rasipanje članstva imaju upravo JS. To bi bio fantastičan podatak - kada bi ga iskopali. Koliko je JS napustilo Crkvu u zadnjih 50 ili 100 godina. To oni imaju sigurno, samo što su majstori za prikrivanje prljavog veša i iznošenje širenje samo čistog : (Npr.)Bog je dobar, Bog je ljubav, On će zatrti svaku suzu, On će uspostaviti raj na zemlji, spavaće zajedno vuk i ovca, bla, bla.........pričaju ti 2 sata opštepoznate stvari koje malte ne i ateisti znaju, a ključne stvari ili ne spominju ili lažu.
Tako da evo i ovaj stih je odličan, po meni, jer ja nisam znao da Voćtauer nazivaju vodeće telo, a stvarno Pismo to eksplicitno zabranjuje!
Zato hvala ti na ovom stihu.
 
Natrag
Top