Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Forum je mesto gde se ljudi sreću da razmene mišljenja.Neko ima argumente neko nema.

U zadnje vreme Jehovini svedoci pošto ne mogu argumentovano da diskutuju postavljaju ili copy/paste materijal sa WTLIB ili govore ružne stvari o drugim sagovornicima.
Molim vas po ko zna koji put da odgovarate na pitanja i da učestvujete u diskusiji.

Malecki ,šta misliš šta treba da pomisli neko ko nikad nije čuo za Jehovine svedoke kada vidi tvoje postove?
Nikom više ne možeš da odgovoriš na pitanja u vezi doktrine Kule stražare nego postavljaš umesto odgovora tekstove iz Kule stražare.
Jasno je da ti se tekstovi koje kopiraš iz Kule stražare sviđaju.
Ali pogledaj ,pa i ovo je tekst iz Kule stražare iz 1971:
HRw1971-01-15.jpg



Da li sam ti ja kriv što je Kula stražara tvrdila da će 1975 godine biti armagedon?
Da li znaš koliko još ima ovakvih primera?
Da li možeš da dokažeš da Kula stražara nije lažno proricala?
Da li znaš šta piše u Bibliji za lažne proroke ?

Koliko puta vi mene optužujete za laž?
Šta sam ja lažno napisao?

Sve što sam postavljao je bila istina Kule stražare.To što se ta istina menja svakih par godina ja vam nisam kriv.
Ti i tvoja braća mene proglašavate za otpadnika.Video koji vi nećete da gledate će zato pogledati drugi i videće ko je ko.
Ja vas molim da prvo sagledate laži u kojima pliva Kula stražara pa da vidite ko je otpadnik i da vam želim dobro a ne zlo.


Za Harmagedon 1 a i ostale,ako želite da diskutujemo o učenju Kule stražare izvolite stojim vam na raspolaganju.
Materijala iz Kula stražara sad imam još više.Zar to nije najbolji materijal na osnovu kojeg možemo da diskutujemo?

Ako želite da pišete nešto o meni za to sam vam otvorio temu ovde.Pišite o meni šta god želite.Molio sam Jurivaku da ne briše postove,nadam se da neće.Ali ovde na ovoj temi pokušajte da ne spamujete i ne vređate nego da argumentovano diskutujete i pokušate da odbranite učenje Kule stražare.
http://serbianforum.org/religija/282754-poelbuster-zloglasni-progonitelj-kule-strazare.html


 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Po svemu sudeci tebi treba jedna skola od Jehovinih Svedoka, i da vise ne slavis LZARUSA kako si sam objavio , a za dokaz evo i tebi jedan od Jehovinih Svedoka , pa valjda ces pogledati da naucis nesto

Iza. 42:8, JB: “Ja, Jahve mi je ime, svoje slave drugom ne dam, niti časti svoje kipovima.”

Ivan 4:23, 24, JB: “Istinski će se klanjatelji klanjati Ocu u duhu i istini jer takve upravo klanjatelje traži Otac. Bog je duh i koji se njemu klanjaju, u duhu i istini treba da se klanjaju.” (Oni koji se moraju služiti slikama i kipovima da bi razvijali vjeru ne štuju Boga “u duhu”, nego ovise o onome što mogu vidjeti svojim očima.)

Djela 17:29, JB: “Ako smo dakle rod Božji, ne smijemo smatrati da je božanstvo slično zlatu, srebru ili kamenu, liku isklesanu umijećem i maštom ljudskom.”

1. Ivan. 5:21, JB: “Dječice, klonite se idola!”

3. Mojs. 26:1, 2, Ša, 2006: “Ne smijete u svojoj zemlji sebi praviti idole i postavljati kamene likove i spomenike, niti podizati kamenje sa slikarijama, da im se klanjate. Jer ja, Gospodin, jesam Bog vaš.” (Nikakav kip niti slika nisu smjeli biti postavljeni da im se ljudi klanjanju i štuju ih.)

1. Kor. 10:14, 20, Ru: “Upravo zato, ljubljeni moji, klonite se idolopoklonstva! (...) Ono što se žrtvuje, žrtvuje se demonima, a ne Bogu. A ja neću da vi budete u zajedništvu s demonima.”


Vidis, imas mnogo na izbor da procitas , pa izvoli malo pogledaj dokaze i razmisli za skolovanjne od strane JS

Sto se tice "Lazarusa" to je poelbusterova stvar!!! to je svetac koji je verovao U Hrista i doprineo Hriscanskoj veri mnogo, dal ga treba slaviti ili ne nisam siguran ali to je njegova licna stvar.

Sto se tice obozavanja gore nabrojanih idola,slika itd,odma da ti kazem da ja nisam idolopoklonik i neklanjam se ikonama i likovima.

Ali imam jedno pitanje za tebe brate,ako se molim sa molitvom "OCE NAS KOJI SI NANEBESIMA DA SE SVETI IME TVOJE" i ako je ta molitva u redu a jeste ja znam Koje ime da koristim iz ovih?

Bozanska imena:


JAHVE (JHVH)-«Ja jesam «Ja sam koji jesam- 6823 puta ustarom zavjetu
ABBA-« Otac» na Aramejskom, Rim 8,15 Gal4,6 Mt, 6,9
ADONAI- «Moj gospodin»(gospodar ) vlasnik, post, 15,2 izl 4, 10, 13 još7,7 2 Sam7, 18 ,20
ELOHIM-Bog stvoritelj, moćan, snažan, nadmoćan.» 2500 puta ustarom zavjetu
ELŠADAJ svemogući Bog u svemu dovoljan ,više nego dovoljan za mene. 48 puta ustarom zavjetu
EL ELION –Najviši Bog, Višnji ili svevišnji Ps91,1 7,18 47,3 97.9
EL ROI-Svevid Bog. Bog,koji sve vidi, Post.16, 13
EL OLAM–Bog vječni post.21,33- pnz23 ,37
JAHVE CIDKENU- Gospodin naša pavednost Jer.23, 6
JAHVE MEKADEŠ – Gospodin koji nas posvećuje Izl 31, 13 Lev 20 . 7,8 21, 8 2, 9,32
JAHVEŠALOM – Gospodin naš mir Suci 6. 24
JAHVE ŠAMA – Gospodin je uvijek prisutan,Gospodin je blizu EZ 48. 35
JAHVE RAFA –Gospodin koji iscjeljuje, gospodin naš iscjelitelj. Izl. 15,25
JAHVE JIRA—Gospodin koji proviđa, Gospodin koji me opsrbljuje, brine seza mene, Gospodin Će se pobrinuti za to .Izl 17. 15
JAHVE NISI-Gospodin stijeg naše pobjede, naša pobjednička Zastava.Izl.17.15
JAHVE ELOHENU- Gospodin Bog naš Ps.99, 8,9
JAHVE ROI- Gospodin moj pastir-ili blizak prijatelj s kojim dijeliš sve. Ps.23,1 izl. 33,11
JAHVE CEVAOT (SEBAOT). Gospodin nad vojskama, zapovjednik vojskovođa .Ps.24.101Sam.1,3
ADONAI KANA-Bog ljubomorni(želizaštititi) Izl.33. 14
ATIK-pradavni 7,9.13
KADOŠ-sveti Iz 57, 15

U knjizi proroka i Novom Zavjetu spominju se mnoga imena inazivi za Isusa.

ISUSOVA IMENA
ISUS (Ješua)- spasitelj-Jahve je spasenje
KRIST-(grč,) pomazanik
MESIJA-(heb) pomazanik
EMANUEL- Bog je s nama Mt. 1.23 Iz 7. 14
BOG- Iv, 1.1
GOSPODAR-Flp, 2.11
GOSPODIN-Iv.4,15
GOSPODIN SLAVE- 1Kor,2,8
RIJEČ BOŽJA- Otk.19,13
RIJEČ-Iv.1.1.14
RIJEČŽIVOTA- 1.Iv.1, 1
ŽIVOT- 1 Iv.1,1
ŽIVOT VJEČNI-1.Iv 1,2
.JA JESAM-Iv.8.58
SIN BOGA ŽIVOGA- Mt.16,16
SIN BOŽJI, Iv,11.27
BOŽJI JEDINOROĐENI SIN- Iv.3,16
SIN PREVIŠNJEGA -Lk.1, 32
SIN ČOVJEČJI-Lk.9,22
SINDAVIDOV-Mt. 9, 27
SPASITELJ SVIJETA- Iv .4, 42
OTKUPITELJ- Iz. 59,20
KRALJ KRALJEVA- otk. 17, 14 - 19, 16
JAGANJAC BOŽJI- Iv. 1,29
JANJE-Otk, 17, 14
LAV IZ JUDINA PLEMENA-otk. 5,5
DAVIDOV IZDANAK -otk. 5,5
ISUS NAZAREĆANIN-Dj. 2,22
POČETAK BOŽJEG STVORENJA – Otk.3.13
ISTINITI SVJEDOK-Otk. 3,14
SVETAC I PRAVEDNIK- Dj. 3.14
SAVJETNIK DIVNI BOG SILNI OTAC VJEČNI KNEZ MIRONOSNI -Iz 9,5 ,
VJERNI I ISTINITI- Otk.19.,11
VJERNI - Otk.3,14
AMEN- Otk, 3, 14
UČITELJ I GOSPODIN- Iv.13.13
ALFA I OMEGA-Otk.22,13
PRVI I POSLJEDNJI-22,13
POČETAK I SVRŠETAK- Otk..22,13
SVEMOGUĆI-Otk.1,8
SUNCE S VISINE-LK. 1.78
OSLOBODITELJ-Rim 11,26
SLUGA OČEV-Iz. 42,1
SLAVA JAHVINA- Iz.40,5
SVETAC IZRAELOV—Iz.41,14

ISUSOVI NAZIVI


Besmrtni, nevidljivi, jedini Bog- tim1,17
Odsjev Božjeg sjaja i otisak njegove biti- Heb.1,3
Božja sila Božja mudrost- Kor.1,24
SlikaBožja-2.kor. 4,4
Dar Božji- Iv.4,10
Pastir dobri- Iv . 10,11
Pastir naroda božjeg Izraela-Mt. 2,6
Vrhovni pastir- 1 Pet.5. 4
Vođa- Mt.2,6
Silan prorok riječju i djelom- Lk. 2,2
Kralj Židovski-Mt 2,2
Kralj vjekova-1, Tim.1,17
Posrednik između Boga i ljudi-1. Tim.2,5
Posrednik novoga saveza- Heb. 4,14
Veliki svećenik sličan Melkisedeku- Heb.5,10
Učitelj – Iv. 3,2
Glava crkve- Ef. 5, 23
Zaručnik- Mt .25,1
.Kruh života-Iv,6,35 , 48
Trs- Iv. 15,5 Vrata -Iv. 10 ,7
Vrata ovcama- Iv10, 7
Sunce pravde- Mat. 3, 20
Put istina i život- Iv. 11, 20
Svijetlo svijeta -Iv 8, 12
Izdanak Jahvin- Iz 4,2
Začetak života- Dj.3, 15
Začetnik i završitelj vjere –Heb. 12, 2
Vjerni svjedok- otk.1, 5
Prvorođenac od mrtvih- otk1, 5
Vladar zemaljskih kraljeva- otk.1,5
Baštinik svega- Heb1,
Vođa našeg spasenja-Heb2, 10
Sjajna zvijezda Danica-otk22, 16
Cvijet Šaronski- pj. 2,1
Ljiljan u dolu- pj. 2,1
Kamen spoticanja- Iz.8, 14
Stijena posrtanja- Iz. 8, 14
Kamen zaglavni- Ps. 118, 22
Novi Adam- 1Kor. 15, 45
Zagovornik- 1 Iv.2,1
Pravednik- 1Iv. 2,1
Blaženi i jedini vrhovnik- 1 Tim. 6, 5
Utjeha Izraelova- Lk. 2, 25
Preteča- Heb. 6,20
Čovjek boli- Iz. 53, 3
Naše pashalno janje- 1Kor. 5, 7
Duhovna stijena- 1. Kor. 10 , 4
!




IMENA DUHA SVETOGA U STAROM I NOVOM ZAVJETU


DUH SVETI-Lk. 11,13 PARAKLETOS-grč.
DUHBOŽJI- Post. 1,2 - Branitelj, pomoćnik, tješitelj , zastupnik,
DUH JAHVIN- Suci. 3,10 6.34 - jačatelj, savjetnik, onaj koji stoji uz tebe

DUH ISUSA KRISTA-Flp. 1,19 -Iv.!4,16,26 15,26 16, 7

DUH BOGA ŽIVOGA- 2Kor 3,3
DUH ISTINE-Iv14,17 16, 13
DUH MILOSTI- Heb.10,29
DUH SLAVE-Pet.4,14
DUH DOBRI- Neh 9. 20
DUH SVETI OBEĆANI- Ef. 1, 13

NAZIVI DUHA SVETOGA


Duh života- Rim 8,2
Duhposinjenja- Rim 8,15
Duh vjere-2 Kor 4,13
vječni Duh-Heb 9,14
Duh mudrosti iotkrivenja-Ef 1, 17
Duh mudrosti- Pnz.34, 9
Duh mudrosti iumnosti(Razumjevanja)-11,2

Duh znanja i straha Gospodnjeg-Iz 11,2
Duh milosni i molitveni- Zah. 12,10
Duh spremni- Ps 51,14
Duh savjeta ijakosti-Iz 11, 2


Izvanredan Duh (odličan Duh) – Dan. 5,12 6,4
Duh blagosti- Gal. 6, 1
Proročki Duh- otk. 19, 10
Duh spasenja –Iz. 26, 18
Ulje radosti- Heb . 1, 9

Brate jako mi je tesko da se odlucim vidim da si raspolozen da pomognes nama koji neznamo pismo.

Bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi pomogao.

Pozdrav od Gere.


 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Šta je katoličkog sveštenika navelo da se krsti kao Jehovin svedok???
Pročitajmo u sledećoj životnoj priči:

Zašto
sam napustio svećenički poziv i prihvatio bolju službu
ZAREÐEN sam kao katolički svećenik sa 24 godine, 31. srpnja 1955. Bio je to vrhunac 12 godina formiranja provedenih u nadbiskupijskom sjemeništu, Rachol, Goa, Indija. No što je u meni stvorilo želju da budem svećenik?
Rođen sam u Bombayu u Indiji, 3. rujna 1930. Sljedeće je godine moj otac otišao u mirovinu pa se obitelj smjestila u Salvador do Mundo, Bardez, Goa, na jugozapadnoj obali Indije. Bio sam najmlađe od četvoro djece. Od malena sam odgajan u portugalskoj katoličkoj kulturi i tradiciji, koja je u Goi postojala još od 1510, kad je bila kolonizirana od strane Portugala.
Moji su roditelji, vjerni svojim vjerovanjima, bili revni katolici koji su svake godine slavili Božić, korizmu, Uskrs te svečanosti u čast Djevice Marije i nekolicine ”svetaca“. Svećenici koji su sudjelovali u ovim proslavama često su bili gosti u našem domu, ponekad i više od deset dana zaredom. Tako smo imali stalnu vezu s njima, a ja sam kao dijete bio impresioniran njima.
Moja
služba u Goi, Salamanci i Rimu
Započeo sam sa svećeničkom službom s velikim entuzijazmom i nisam imao nikakvih sumnji u vezi s vjerodostojnošću doktrina i običaja Katoličke crkve. Tijekom mojih prvih sedam godina službe u Goi, obavljao sam sociopastoralne dužnosti u Crkvi Svetoga Tome u Panajiu, glavnom gradu Goe. Istovremeno sam na Politehničkom institutu tadašnje portugalske vlade imao civilno zaduženje koje je imalo dvostruku ulogu — profesora te isto tako direktora školskog kompleksa instituta.
Godine 1962. poslan sam na sveučilište u Salamanci, u Španjolskoj, gdje sam doktorirao filozofiju prava i kanonsko pravo. Za vrijeme mog pravnog školovanja neki predmeti koje sam izučavao, naročito rimsko pravo i povijest kanonskog prava, potakli su me da istražim kako se razvila konstitucija Katoličke crkve i kako se došlo do toga da se papu označi Petrovim nasljednikom s ’primatom u sudskoj vlasti nad crkvom‘.
Bio sam sretan što su učinjeni planovi da moje teološke doktorske studije budu u Rimu u Italiji, gdje bih imao priliku više naučiti o crkvenoj hijerarhiji. U Rim sam se preselio u ljeto 1965.
U to je vrijeme ekumenski sabor Vatikanski II dostigao svoj vrhunac. Za vrijeme trajanja mojih teoloških studija vodio sam zanimljive razgovore s nekolicinom teologa i ”saborskih otaca“ koji su se protivili ultrakonzervativcima u saboru. Vladajući papa bio je Pavao VI, s kojim sam, kao potpredsjednik Indijskog udruženja svećenika u Rimu, i osobno kontaktirao.
Rani
sukobi i sumnje
Tokom perioda tih kontakata, te studija i istraživanja za svoje doktorske teze, imao sam priliku dobiti daljnji uvid u povijest i razvoj temeljne strukture Katoličke crkve. Nasuprot gledištima konzervativaca na saboru, naviklih na oblik apsolutne monarhije Pia XII (1939-1958), liberali su konačno uspjeli dobiti odobrenje sabora za Dogmatsku konstituciju o Crkvi. (Latinski naziv je Lumen Gentium, Svjetlo naroda.) Između ostaloga, u trećem se poglavlju govorilo o pravu biskupa da kao tijelo sudjeluju u punoj i vrhovnoj vlasti pape nad crkvom. Ova je doktrina duboko ukorijenjena u tradiciji, ali su je konzervativci smatrali heretičkom i revolucionarnom.
Oba sam gledišta smatrao neprihvatljivima, budući da im je nedostajala istina Evanđelja. Ona predstavljaju izvrtanje Mateja 16:18, 19 i pružaju temelj za sve prošle i buduće nebiblijske crkvene doktrine i dogme. Zapazio sam da grčke riječi koje se koriste u ovom retku, pétra (ženski rod), što znači ”stijena“ i pétros (muški rod), što znači ”komad stijene“, Isus nije koristio kao sinonime. Nadalje, da je Petru bio dan primat kao stijeni, kao ugaonom kamenu, ne bi među apostolima kasnije došlo do prepiranja tko je najveći među njima. (Usporedi Marko 9:33-35; Luka 22:24-26.) Isto tako, Pavao se ne bi usudio javno prekoriti Petra zato što nije išao ”pravo prema istini Evanđelja“ (Galaćanima 2:11-14, St). Došao sam do zaključka da su svi duhom rođeni sljedbenici Krista jednako nalik kamenovima, sa Isusom kao svojim ugaonim kamenom temeljcem (1. Korinćanima 10:4; Efežanima 2:19-22; Otkrivenje 21:2, 9-14).
Što sam postizao veći stupanj akademskog i pastoralnog statusa te što sam imao veću izmjenu ideja, to su mi u mislima i srcu sve udaljenije postajale različite dogme Katoličke crkve, naročito one povezane sa svećeničkim zaređenjem u kontekstu ”svete misne žrtve“ i ”najblagoslovljenijeg sakramenta euharistije“ — nazvanog transupstancijacija.
U katoličkoj terminologiji ”sveta misna žrtva“ jest neprestano prisjećanje i nekrvno obnovljenje Isusove žrtve na ”križu“. Ali Kršćanska grčka pisma u globalu, a naročito Pavlovo pismo Hebrejima bili su mi dovoljno jasni da bih logično zaključio kako je Isusova žrtva bila savršena žrtva. Njegovo je djelo bilo potpuno. Nije zahtijevalo niti je bilo podložno nikakvim dodacima, ponavljanjima ili poboljšanjima. Žrtva je bila prinesena ”jedanput zauvijek“ (Hebrejima 7:27, 28, St).
Moja
potraga za istinom se nastavlja
Da bih sam sebe ispitao, nastavio sam raditi za nekoliko biskupija i nadbiskupija u Zapadnoj Evropi, za njujoršku nadbiskupiju te za biskupiju u Fairbanksu, na Aljasci. Bio je to bolan devetogodišnji ispit u mojoj potrazi za istinom. Uglavnom sam bio uključen u administrativne stvari, crkveno pravo i sudsku praksu. Koliko god sam mogao, držao sam se podalje od liturgijskih obreda i ceremonija. Najveći izazov bilo je držanje dnevne mise. To je stvorilo ozbiljan sukob osjećaja i emocija jer nisam vjerovao u neprestanu beskrvnu žrtvu Krista ili transupstancijaciju ili da se od zemaljskog posvećenog svećenstva zahtijeva da pravovaljano i zakonito izvodi ”čudo“ transupstancijacije.
Tijekom Drugog vatikanskog koncila digla se galama oko ovog ”čuda“. Liberali predvođeni nizozemskom katoličkom hijerarhijom podržavali su samo ”transignifikaciju“, to jest, da kruh i vino samo znače ili predstavljaju tijelo i krv Kristovu. S druge strane, ultrakonzervativci predvođeni talijanskom katoličkom hijerarhijom čvrsto su branili ”transupstancijaciju“, to jest, pretvorbu supstancije kruha i vina u pravu i stvarnu supstanciju tijela i krvi Kristove ”riječima posvećenja“ koje se izgovaraju pod misom. Otuda je došla izreka: ’U Holandiji se sve mijenja osim kruha i vina, dok se u Italiji ništa ne mijenja osim kruha i vina.‘
Odvojio
sam se od crkve
S obzirom na takva pogrešna prikazivanja Krista i njegovog evanđelja, osjećao sam se užasno razočarano i frustrirano zbog toga što je moj cilj da slavim Boga i spasim duše bio potkopan lažnim doktrinama. Zato sam se u srpnju 1974. konačno povukao iz aktivne službe, uz zahtjev za neograničenim dopustom. Bilo mi je nelogično i neprihvatljivo tražiti oprost od zavjeta za svećeništvo koje nije imalo nikakvog biblijskog temelja. Kao posljedica toga, od srpnja 1974. do prosinca 1984. ostao sam u osamljenosti. Nisam se povezao niti s jednom od religija kršćanstva, budući da niti jedna nije dijelila moje zaključke protiv trojstva, besmrtnosti duše, koncepta da svi pravedni ljudi dobivaju vječni život na nebu i beskrajne kazne u paklenoj vatri. Te sam doktrine smatrao produktima poganstva.
Unutarnji
mir i sreća
Moja je religiozna osamljenost završila u prosincu 1984. Kao direktor kreditnog odjela jedne trgovačke firme u Anchorageu na Aljasci, morao sam s jednom mušterijom, Barbarom Lerma, popričati o nekim računima. Bila je u žurbi i spomenula da mora ići na ”biblijski studij“. Izraz ”biblijski studij“ privukao je moju pažnju i ja sam joj postavio nekoliko biblijskih pitanja. Ona mi je hitro i djelotvorno dala biblijske odgovore koji su bili prilično slični mojim vlastitim doktrinarnim zaključcima. Vidjevši da imam još pitanja, Barbara me povezala s Geraldom Roncom, koji je služio u uredu podružnice Jehovinih svjedoka na Aljasci.
Izgrađujuća na Bibliji temeljena diskusija koja je uslijedila donijela mi je unutarnji mir i sreću. To su bili ljudi za kakvima sam tragao — Božji narod. Molio sam se Bogu za vodstvo te sam nakon nekog vremena počeo surađivati s Jehovinim svjedocima kao nekršteni propovjednik dobre vijesti. Bio sam uistinu iznenađen kad sam saznao da je centrala organizacije smještena u Brooklynu, New York, samo nekoliko kilometara od Crkve Svete Obitelji na Manhattanu, gdje sam (1969, 1971. i 1974) služio kao pomoćni župnik Župne crkve Ujedinjenih naroda.
Pomaganje
obitelji da uvidi što je istina
Nakon šest mjeseci druženja s Jehovinim svjedocima u Anchorageu, 31. srpnja 1985. preselio sam se u Pennsylvaniu. Tu sam imao prednost podijeliti dobru vijest o Jehovinom Kraljevstvu sa svojom nećakinjom Mylenom Mendanha, koja je na sveučilištu u Scrantonu išla na postdiplomski studij iz biokemije. Kad je Mylene saznala da tražim Jehovine svjedoke bila je zapanjena, budući da je ranije bila pogrešno obaviještena da su Jehovini svjedoci kult. U prvo mi vrijeme nije ništa govorila, zato što me poštivala kao svog strica i svećenika, te zato što je imala veliko poštovanje prema mojim akademskim i pastoralnim dostignućima.
Sljedeće nedjelje, Mylene je otišla u Katoličku crkvu na misu, a ja u Kraljevsku dvoranu na biblijsko predavanje i studij Kule stražare. Te smo iste večeri sjeli zajedno, ona sa katoličkom Jerusalem Bible (Jeruzalemskom Biblijom), a ja sa New World Translation of the Holy Scriptures (Novi svijet prijevodom Svetih pisama). Pokazao sam joj u njenoj Bibliji ime Jahve i ekvivalent, Jehova, u New World Translationu. Bila je oduševljena spoznajom da Bog ima ime i da želi da mu se obraćamo njegovim imenom. Također sam joj rekao koliko su nebiblijske doktrine o Trojstvu, transupstancijaciji i besmrtnosti duše te joj pokazao retke koji se odnose na to. Bila je jednostavno zadivljena!
Mylenino zanimanje još je više poraslo kad sam joj rekao za nadu vječnog života u Raju na Zemlji. Prije toga bila je zabrinuta što će se dogoditi s njom kad umre. Nije se smatrala dovoljno svetom da bi išla direktno na nebo, ali nije ni mislila da je toliko zla da bi trebala biti osuđena na vječnu kaznu u paklenoj vatri. Stoga je jedina mogućnost u njenoj glavi bila čistilište, gdje bi morala strpljivo čekati dok je molitve ljudi i mise ne pošalju u nebo. Međutim, nakon što sam joj pokazao i objasnio nekoliko redaka u vezi s nadom u vječni život u Raju na Zemlji, željela je saznati više o toj veličanstvenoj dobroj vijesti. Mylene je počela zajedno sa mnom posjećivati sastanke u Kraljevskoj dvorani. Počeli smo uobičajeni biblijski studij s mjesnim Svjedocima. Ubrzo nakon toga izvršili smo svoje predanje Jehovi Bogu te se krstili 31. svibnja 1986.
Moja je obitelj, a naročito najstariji brat Orlando, bila uznemirena viješću da sam napustio svećeničku službu. Orlando je upitao za savjet moju sestru Myru Lobo Mendanha, koja ga je smirila, rekavši: ”Neka nas to ne uznemiruje, jer se Alinio ne bi bez veoma dobrog razloga odrekao sve svoje 43 godine napornog rada.“ U rujnu 1987, Myra i njena obitelj pridružili su mi se u Wisconsinu, SAD. Nije mi bilo teško pomoći im da uvide nebiblijsku prirodu mnogih katoličkih doktrina i običaja. Gorljivo su željeli spoznati biblijsku istinu. Mylene i ja odmah smo s njima započeli biblijski studij. Nastavili su proučavati i nakon što su se preselili u Orlando, na Floridi.
Mir i sreća koju smo svi uživali potakli su nas da dobru vijest o Jehovinom Kraljevstvu podijelimo i s mojom najstarijom sestrom, Jessie Lobo, koja živi u Torontu u Kanadi. Dobila je svjedočanstvo još 1983. Međutim, budući da joj je brat bio svećenik, vjerovala je da je ništa ne bi moglo natjerati da promijeni svoju vjeru. Četiri godine nakon tog prvotnog razgovora s Jehovinim svjedocima, kad je saznala da sam ja postao Svjedok Jehove i da su Myra i njena obitelj propovjednici dobre vijesti, stupila je u kontakt s jednim Svjedokom koji je brzo učinio pripreme za biblijski studij. Jessie se krstila 14. travnja 1990; Myra, moj šogor Oswald i nećakinja Glynis krstili su se 2. veljače 1991. Veoma su sretni što mogu služiti Jehovi, Najvišemu.
Konzervativni tradicionalisti i liberalni progresisti u Katoličkoj crkvi sigurno su inteligentni ljudi. Oni vjeruju da vrše Božju volju. Međutim, ne bismo smjeli previdjeti činjenicu da je ”bog ovoga svijeta posve oslijepio nevjerničku pamet da jasno ne vide svjetlo sjajne Radosne vijesti Krista, koji je slika Božja“ (2. Korinćanima 4:4, St). Jasno je, dakle, da je mudrost ovog sustava stvari pred Bogom ludost (1. Korinćanima 3:18, 19). Kako sam samo zahvalan i sretan da Jehova čini ’neiskusnoga mudrim‘ kroz točnu spoznaju njegove Riječi (Psalam 19:7, NW).
Mojih 19 godina službe kao katoličkog svećenika su prošlost. Sada sam Svjedok Jehove. Želja mi je da hodim Jehovinim putovima i da slijedim njegovog Sina, Isusa Krista, našeg Kralja i Spasitelja. Želio bih pomoći i drugima da upoznaju Jehovu kako bi mogli steći uvjete za dobivanje nagrade vječnog života na rajskoj Zemlji, na slavu pravog Boga, Jehove. (Ispričao Alinio de Santa Rita Lobo.)
[Bilješke]
Napustio sam Salamancu dok sam još vršio istraživanja za svoje teze na temu kanonskog prava, koje sam izložio 1968.
Ovaj redak djelomično glasi, prema katoličkom prijevodu izdavačke kuće Stvarnost: ”A ja tebi kažem: Ti si Petar — Stijena, i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju (...) što god svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebesima, a što god razriješiš na zemlji, bit će razriješeno i na nebesima.“ (Vidi okvir na 23. stranici.)
[Okvir
na stranici 23]
Ključevi
kraljevstva
Što se tiče ’ključeva kraljevstva nebeskog‘, njihovo značenje postaje očitim kada uzmemo u obzir prijekor koji je Isus uputio religioznim vođama: ”Odnijeli [ste] ključ spoznanja! Vi sami ne uđoste, a onima koji htjedoše ući zapriječiste“ (Luka 11:52, St). Matej 23:13 nadalje osvjetljava izraz ”uđoste“ navodeći da se radi o ulasku u ’kraljevstvo nebesko‘ (St).
Ključevi koje je Isus obećao Petru sačinjavali su jedinstvenu edukacijsku ulogu koja bi otvorila posebne mogućnosti kako bi pojedinci mogli ući u nebesko Kraljevstvo. Petar je ovu prednost iskoristio u tri prilike, pomažući Židovima, Samarićanima i neznabošcima (Djela apostolska 2:1-41; 8:14-17; 10:1-48; 15:7-9).
Predmet obećanja nije bio da će Petar zapovijedati nebu što bi ili ne bi trebalo biti svezano ili razriješeno, već da će Petar biti upotrijebljen kao nebeski instrument za izvršenje triju specifičnih zaduženja. To je zato što Isus ostaje prava Glava skupštine. (Usporedi 1. Korinćanima 11:3; Efežanima 4:15, 16; 5:23; Kološanima 2:8-10; Jevrejima 8:6-13.)
[Slika
na stranici 24]
Alinio de Santa Rita Lobo sada je Svjedok

Probudite se 8.12.1993. Časopis "Probudite se" izdaje organizacija Jehovini svedoci!

;)

 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sto se tice "Lazarusa" to je poelbusterova stvar!!! to je svetac koji je verovao U Hrista i doprineo Hriscanskoj veri mnogo, dal ga treba slaviti ili ne nisam siguran ali to je njegova licna stvar.

Sto se tice obozavanja gore nabrojanih idola,slika itd,odma da ti kazem da ja nisam idolopoklonik i neklanjam se ikonama i likovima.

Ali imam jedno pitanje za tebe brate,ako se molim sa molitvom "OCE NAS KOJI SI NANEBESIMA DA SE SVETI IME TVOJE" i ako je ta molitva u redu a jeste ja znam Koje ime da koristim iz ovih?

Bozanska imena:


JAHVE (JHVH)-«Ja jesam «Ja sam koji jesam- 6823 puta ustarom zavjetu
ABBA-« Otac» na Aramejskom, Rim 8,15 Gal4,6 Mt, 6,9
ADONAI- «Moj gospodin»(gospodar ) vlasnik, post, 15,2 izl 4, 10, 13 još7,7 2 Sam7, 18 ,20
ELOHIM-Bog stvoritelj, moćan, snažan, nadmoćan.» 2500 puta ustarom zavjetu
ELŠADAJ svemogući Bog u svemu dovoljan ,više nego dovoljan za mene. 48 puta ustarom zavjetu
EL ELION –Najviši Bog, Višnji ili svevišnji Ps91,1 7,18 47,3 97.9
EL ROI-Svevid Bog. Bog,koji sve vidi, Post.16, 13
EL OLAM–Bog vječni post.21,33- pnz23 ,37
JAHVE CIDKENU- Gospodin naša pavednost Jer.23, 6
JAHVE MEKADEŠ – Gospodin koji nas posvećuje Izl 31, 13 Lev 20 . 7,8 21, 8 2, 9,32
JAHVEŠALOM – Gospodin naš mir Suci 6. 24
JAHVE ŠAMA – Gospodin je uvijek prisutan,Gospodin je blizu EZ 48. 35
JAHVE RAFA –Gospodin koji iscjeljuje, gospodin naš iscjelitelj. Izl. 15,25
JAHVE JIRA—Gospodin koji proviđa, Gospodin koji me opsrbljuje, brine seza mene, Gospodin Će se pobrinuti za to .Izl 17. 15
JAHVE NISI-Gospodin stijeg naše pobjede, naša pobjednička Zastava.Izl.17.15
JAHVE ELOHENU- Gospodin Bog naš Ps.99, 8,9
JAHVE ROI- Gospodin moj pastir-ili blizak prijatelj s kojim dijeliš sve. Ps.23,1 izl. 33,11
JAHVE CEVAOT (SEBAOT). Gospodin nad vojskama, zapovjednik vojskovođa .Ps.24.101Sam.1,3
ADONAI KANA-Bog ljubomorni(želizaštititi) Izl.33. 14
ATIK-pradavni 7,9.13
KADOŠ-sveti Iz 57, 15

U knjizi proroka i Novom Zavjetu spominju se mnoga imena inazivi za Isusa.

ISUSOVA IMENA
ISUS (Ješua)- spasitelj-Jahve je spasenje
KRIST-(grč,) pomazanik
MESIJA-(heb) pomazanik
EMANUEL- Bog je s nama Mt. 1.23 Iz 7. 14
BOG- Iv, 1.1
GOSPODAR-Flp, 2.11
GOSPODIN-Iv.4,15
GOSPODIN SLAVE- 1Kor,2,8
RIJEČ BOŽJA- Otk.19,13
RIJEČ-Iv.1.1.14
RIJEČŽIVOTA- 1.Iv.1, 1
ŽIVOT- 1 Iv.1,1
ŽIVOT VJEČNI-1.Iv 1,2
.JA JESAM-Iv.8.58
SIN BOGA ŽIVOGA- Mt.16,16
SIN BOŽJI, Iv,11.27
BOŽJI JEDINOROĐENI SIN- Iv.3,16
SIN PREVIŠNJEGA -Lk.1, 32
SIN ČOVJEČJI-Lk.9,22
SINDAVIDOV-Mt. 9, 27
SPASITELJ SVIJETA- Iv .4, 42
OTKUPITELJ- Iz. 59,20
KRALJ KRALJEVA- otk. 17, 14 - 19, 16
JAGANJAC BOŽJI- Iv. 1,29
JANJE-Otk, 17, 14
LAV IZ JUDINA PLEMENA-otk. 5,5
DAVIDOV IZDANAK -otk. 5,5
ISUS NAZAREĆANIN-Dj. 2,22
POČETAK BOŽJEG STVORENJA – Otk.3.13
ISTINITI SVJEDOK-Otk. 3,14
SVETAC I PRAVEDNIK- Dj. 3.14
SAVJETNIK DIVNI BOG SILNI OTAC VJEČNI KNEZ MIRONOSNI -Iz 9,5 ,
VJERNI I ISTINITI- Otk.19.,11
VJERNI - Otk.3,14
AMEN- Otk, 3, 14
UČITELJ I GOSPODIN- Iv.13.13
ALFA I OMEGA-Otk.22,13
PRVI I POSLJEDNJI-22,13
POČETAK I SVRŠETAK- Otk..22,13
SVEMOGUĆI-Otk.1,8
SUNCE S VISINE-LK. 1.78
OSLOBODITELJ-Rim 11,26
SLUGA OČEV-Iz. 42,1
SLAVA JAHVINA- Iz.40,5
SVETAC IZRAELOV—Iz.41,14

ISUSOVI NAZIVI


Besmrtni, nevidljivi, jedini Bog- tim1,17
Odsjev Božjeg sjaja i otisak njegove biti- Heb.1,3
Božja sila Božja mudrost- Kor.1,24
SlikaBožja-2.kor. 4,4
Dar Božji- Iv.4,10
Pastir dobri- Iv . 10,11
Pastir naroda božjeg Izraela-Mt. 2,6
Vrhovni pastir- 1 Pet.5. 4
Vođa- Mt.2,6
Silan prorok riječju i djelom- Lk. 2,2
Kralj Židovski-Mt 2,2
Kralj vjekova-1, Tim.1,17
Posrednik između Boga i ljudi-1. Tim.2,5
Posrednik novoga saveza- Heb. 4,14
Veliki svećenik sličan Melkisedeku- Heb.5,10
Učitelj – Iv. 3,2
Glava crkve- Ef. 5, 23
Zaručnik- Mt .25,1
.Kruh života-Iv,6,35 , 48
Trs- Iv. 15,5 Vrata -Iv. 10 ,7
Vrata ovcama- Iv10, 7
Sunce pravde- Mat. 3, 20
Put istina i život- Iv. 11, 20
Svijetlo svijeta -Iv 8, 12
Izdanak Jahvin- Iz 4,2
Začetak života- Dj.3, 15
Začetnik i završitelj vjere –Heb. 12, 2
Vjerni svjedok- otk.1, 5
Prvorođenac od mrtvih- otk1, 5
Vladar zemaljskih kraljeva- otk.1,5
Baštinik svega- Heb1,
Vođa našeg spasenja-Heb2, 10
Sjajna zvijezda Danica-otk22, 16
Cvijet Šaronski- pj. 2,1
Ljiljan u dolu- pj. 2,1
Kamen spoticanja- Iz.8, 14
Stijena posrtanja- Iz. 8, 14
Kamen zaglavni- Ps. 118, 22
Novi Adam- 1Kor. 15, 45
Zagovornik- 1 Iv.2,1
Pravednik- 1Iv. 2,1
Blaženi i jedini vrhovnik- 1 Tim. 6, 5
Utjeha Izraelova- Lk. 2, 25
Preteča- Heb. 6,20
Čovjek boli- Iz. 53, 3
Naše pashalno janje- 1Kor. 5, 7
Duhovna stijena- 1. Kor. 10 , 4
!




IMENA DUHA SVETOGA U STAROM I NOVOM ZAVJETU


DUH SVETI-Lk. 11,13 PARAKLETOS-grč.
DUHBOŽJI- Post. 1,2 - Branitelj, pomoćnik, tješitelj , zastupnik,
DUH JAHVIN- Suci. 3,10 6.34 - jačatelj, savjetnik, onaj koji stoji uz tebe

DUH ISUSA KRISTA-Flp. 1,19 -Iv.!4,16,26 15,26 16, 7

DUH BOGA ŽIVOGA- 2Kor 3,3
DUH ISTINE-Iv14,17 16, 13
DUH MILOSTI- Heb.10,29
DUH SLAVE-Pet.4,14
DUH DOBRI- Neh 9. 20
DUH SVETI OBEĆANI- Ef. 1, 13

NAZIVI DUHA SVETOGA


Duh života- Rim 8,2
Duhposinjenja- Rim 8,15
Duh vjere-2 Kor 4,13
vječni Duh-Heb 9,14
Duh mudrosti iotkrivenja-Ef 1, 17
Duh mudrosti- Pnz.34, 9
Duh mudrosti iumnosti(Razumjevanja)-11,2

Duh znanja i straha Gospodnjeg-Iz 11,2
Duh milosni i molitveni- Zah. 12,10
Duh spremni- Ps 51,14
Duh savjeta ijakosti-Iz 11, 2


Izvanredan Duh (odličan Duh) – Dan. 5,12 6,4
Duh blagosti- Gal. 6, 1
Proročki Duh- otk. 19, 10
Duh spasenja –Iz. 26, 18
Ulje radosti- Heb . 1, 9

Brate jako mi je tesko da se odlucim vidim da si raspolozen da pomognes nama koji neznamo pismo.

Bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi pomogao.

Pozdrav od Gere.



Amargedon pa kaki si ti to covek kad neces da mi pomognes da mi objasnis kom imenu da se molim ja sam brate u strasnoj zabludi!!!

Ja hocu besplatni savet JS-ka daj molim te u ime Hrista pomozi mi inace cu poginuti od ruke Boga.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Kako vidim amargedon ti nisi nikakav covek kad ne ispunjavas najvece zapovedi a gazis drugu Hristovu zapoved a ona glasi:Ljubi bliznjega svoga kao samoga sebe!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zar te to neuce u KS-re?Zamolio sam te da mi pomognes i objasnis kad se molim Oce nas da se sveti ime tvoje!!!Koje ime da koristim od gore navedenih a ti nista kao da nepostojim neka bude na tebe greh Bog ce te kazniti za to sto nisi mi pomogao.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo svima
Nisam bas u toku ,mada mi je drago da ste se ovoliko mnogo raspisali.,i samo bez nervoze.
Odgovori trebaju biti davani u DUHU ljubaznosti.
Prva Bozja zapoved da se slavi ime Bozje.
Koje?
2.Mojsijeva 3:15
CRO Exodus 3:15 Dalje je Bog Mojsiju rekao: »Kaži Izraelcima ovako: ’Jahve, Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.’ To mi je ime dovijeka, tako će me zvati od koljena do koljena
(Exo 3:15 CRO)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prva Bozja zapoved da se slavi ime Bozje.
Koje?
2.Mojsijeva 3:15
CRO Exodus 3:15 Dalje je Bog Mojsiju rekao: »Kaži Izraelcima ovako: ’Jahve, Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.’ To mi je ime dovijeka, tako će me zvati od koljena do koljena
(Exo 3:15 CRO)


Da, u tom istorijskom trenutku to je bilo JAHWE, na pocetku stvaranja to je bilo ELOHIM, u kasnijim tekstovima vidimo jos mnostvo razlicitih imena koja zajedno cine skup karakternih osobina samoga Boga.
Tako da je stavljanje akcenta na jedno ime po vaznosti sasvim besmisleno i pogresno..
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Da, u tom istorijskom trenutku to je bilo JAHWE, na pocetku stvaranja to je bilo ELOHIM, u kasnijim tekstovima vidimo jos mnostvo razlicitih imena koja zajedno cine skup karakternih osobina samoga Boga.
Tako da je stavljanje akcenta na jedno ime po vaznosti sasvim besmisleno i pogresno..

Vidis Ladokeja ti me jedini razumes ja postavih imana bozja, a oni ni makac koje iz imena ja da se molim oni mi to nikad nece reci jer ni sami neznaju evo:


Bozanska imena:


JAHVE (JHVH)-«Ja jesam «Ja sam koji jesam- 6823 puta ustarom zavjetu
ABBA-« Otac» na Aramejskom, Rim 8,15 Gal4,6 Mt, 6,9
ADONAI- «Moj gospodin»(gospodar ) vlasnik, post, 15,2 izl 4, 10, 13 još7,7 2 Sam7, 18 ,20
ELOHIM-Bog stvoritelj, moćan, snažan, nadmoćan.» 2500 puta ustarom zavjetu
ELŠADAJ svemogući Bog u svemu dovoljan ,više nego dovoljan za mene. 48 puta ustarom zavjetu
EL ELION –Najviši Bog, Višnji ili svevišnji Ps91,1 7,18 47,3 97.9
EL ROI-Svevid Bog. Bog,koji sve vidi, Post.16, 13
EL OLAM–Bog vječni post.21,33- pnz23 ,37
JAHVE CIDKENU- Gospodin naša pavednost Jer.23, 6
JAHVE MEKADEŠ – Gospodin koji nas posvećuje Izl 31, 13 Lev 20 . 7,8 21, 8 2, 9,32
JAHVEŠALOM – Gospodin naš mir Suci 6. 24
JAHVE ŠAMA – Gospodin je uvijek prisutan,Gospodin je blizu EZ 48. 35
JAHVE RAFA –Gospodin koji iscjeljuje, gospodin naš iscjelitelj. Izl. 15,25
JAHVE JIRA—Gospodin koji proviđa, Gospodin koji me opsrbljuje, brine seza mene, Gospodin Će se pobrinuti za to .Izl 17. 15
JAHVE NISI-Gospodin stijeg naše pobjede, naša pobjednička Zastava.Izl.17.15
JAHVE ELOHENU- Gospodin Bog naš Ps.99, 8,9
JAHVE ROI- Gospodin moj pastir-ili blizak prijatelj s kojim dijeliš sve. Ps.23,1 izl. 33,11
JAHVE CEVAOT (SEBAOT). Gospodin nad vojskama, zapovjednik vojskovođa .Ps.24.101Sam.1,3
ADONAI KANA-Bog ljubomorni(želizaštititi) Izl.33. 14
ATIK-pradavni 7,9.13
KADOŠ-sveti Iz 57, 15

U knjizi proroka i Novom Zavjetu spominju se mnoga imena inazivi za Isusa.

ISUSOVA IMENA
ISUS (Ješua)- spasitelj-Jahve je spasenje
KRIST-(grč,) pomazanik
MESIJA-(heb) pomazanik
EMANUEL- Bog je s nama Mt. 1.23 Iz 7. 14
BOG- Iv, 1.1
GOSPODAR-Flp, 2.11
GOSPODIN-Iv.4,15
GOSPODIN SLAVE- 1Kor,2,8
RIJEČ BOŽJA- Otk.19,13
RIJEČ-Iv.1.1.14
RIJEČŽIVOTA- 1.Iv.1, 1
ŽIVOT- 1 Iv.1,1
ŽIVOT VJEČNI-1.Iv 1,2
.JA JESAM-Iv.8.58
SIN BOGA ŽIVOGA- Mt.16,16
SIN BOŽJI, Iv,11.27
BOŽJI JEDINOROĐENI SIN- Iv.3,16
SIN PREVIŠNJEGA -Lk.1, 32
SIN ČOVJEČJI-Lk.9,22
SINDAVIDOV-Mt. 9, 27
SPASITELJ SVIJETA- Iv .4, 42
OTKUPITELJ- Iz. 59,20
KRALJ KRALJEVA- otk. 17, 14 - 19, 16
JAGANJAC BOŽJI- Iv. 1,29
JANJE-Otk, 17, 14
LAV IZ JUDINA PLEMENA-otk. 5,5
DAVIDOV IZDANAK -otk. 5,5
ISUS NAZAREĆANIN-Dj. 2,22
POČETAK BOŽJEG STVORENJA – Otk.3.13
ISTINITI SVJEDOK-Otk. 3,14
SVETAC I PRAVEDNIK- Dj. 3.14
SAVJETNIK DIVNI BOG SILNI OTAC VJEČNI KNEZ MIRONOSNI -Iz 9,5 ,
VJERNI I ISTINITI- Otk.19.,11
VJERNI - Otk.3,14
AMEN- Otk, 3, 14
UČITELJ I GOSPODIN- Iv.13.13
ALFA I OMEGA-Otk.22,13
PRVI I POSLJEDNJI-22,13
POČETAK I SVRŠETAK- Otk..22,13
SVEMOGUĆI-Otk.1,8
SUNCE S VISINE-LK. 1.78
OSLOBODITELJ-Rim 11,26
SLUGA OČEV-Iz. 42,1
SLAVA JAHVINA- Iz.40,5
SVETAC IZRAELOV—Iz.41,14

ISUSOVI NAZIVI


Besmrtni, nevidljivi, jedini Bog- tim1,17
Odsjev Božjeg sjaja i otisak njegove biti- Heb.1,3
Božja sila Božja mudrost- Kor.1,24
SlikaBožja-2.kor. 4,4
Dar Božji- Iv.4,10
Pastir dobri- Iv . 10,11
Pastir naroda božjeg Izraela-Mt. 2,6
Vrhovni pastir- 1 Pet.5. 4
Vođa- Mt.2,6
Silan prorok riječju i djelom- Lk. 2,2
Kralj Židovski-Mt 2,2
Kralj vjekova-1, Tim.1,17
Posrednik između Boga i ljudi-1. Tim.2,5
Posrednik novoga saveza- Heb. 4,14
Veliki svećenik sličan Melkisedeku- Heb.5,10
Učitelj – Iv. 3,2
Glava crkve- Ef. 5, 23
Zaručnik- Mt .25,1
.Kruh života-Iv,6,35 , 48
Trs- Iv. 15,5 Vrata -Iv. 10 ,7
Vrata ovcama- Iv10, 7
Sunce pravde- Mat. 3, 20
Put istina i život- Iv. 11, 20
Svijetlo svijeta -Iv 8, 12
Izdanak Jahvin- Iz 4,2
Začetak života- Dj.3, 15
Začetnik i završitelj vjere –Heb. 12, 2
Vjerni svjedok- otk.1, 5
Prvorođenac od mrtvih- otk1, 5
Vladar zemaljskih kraljeva- otk.1,5
Baštinik svega- Heb1,
Vođa našeg spasenja-Heb2, 10
Sjajna zvijezda Danica-otk22, 16
Cvijet Šaronski- pj. 2,1
Ljiljan u dolu- pj. 2,1
Kamen spoticanja- Iz.8, 14
Stijena posrtanja- Iz. 8, 14
Kamen zaglavni- Ps. 118, 22
Novi Adam- 1Kor. 15, 45
Zagovornik- 1 Iv.2,1
Pravednik- 1Iv. 2,1
Blaženi i jedini vrhovnik- 1 Tim. 6, 5
Utjeha Izraelova- Lk. 2, 25
Preteča- Heb. 6,20
Čovjek boli- Iz. 53, 3
Naše pashalno janje- 1Kor. 5, 7
Duhovna stijena- 1. Kor. 10 , 4
!




IMENA DUHA SVETOGA U STAROM I NOVOM ZAVJETU


DUH SVETI-Lk. 11,13 PARAKLETOS-grč.
DUHBOŽJI- Post. 1,2 - Branitelj, pomoćnik, tješitelj , zastupnik,
DUH JAHVIN- Suci. 3,10 6.34 - jačatelj, savjetnik, onaj koji stoji uz tebe

DUH ISUSA KRISTA-Flp. 1,19 -Iv.!4,16,26 15,26 16, 7

DUH BOGA ŽIVOGA- 2Kor 3,3
DUH ISTINE-Iv14,17 16, 13
DUH MILOSTI- Heb.10,29
DUH SLAVE-Pet.4,14
DUH DOBRI- Neh 9. 20
DUH SVETI OBEĆANI- Ef. 1, 13

NAZIVI DUHA SVETOGA


Duh života- Rim 8,2
Duhposinjenja- Rim 8,15
Duh vjere-2 Kor 4,13
vječni Duh-Heb 9,14
Duh mudrosti iotkrivenja-Ef 1, 17
Duh mudrosti- Pnz.34, 9
Duh mudrosti iumnosti(Razumjevanja)-11,2

Duh znanja i straha Gospodnjeg-Iz 11,2
Duh milosni i molitveni- Zah. 12,10
Duh spremni- Ps 51,14
Duh savjeta ijakosti-Iz 11, 2


Izvanredan Duh (odličan Duh) – Dan. 5,12 6,4
Duh blagosti- Gal. 6, 1
Proročki Duh- otk. 19, 10
Duh spasenja –Iz. 26, 18
Ulje radosti- Heb . 1, 9

Ili su ludi ili nezele da shvate da je Bog svemoguci i uzima ono ime koje hoce on je svemoguc kim hoce biti tim ce biti, kako zeli da se zove tako ce se zvati i mi tu nista nemozemo da izmenimo on je jedan jedini Bog, a dali on ima oca to nije nase mi smo duzni njemu Isusu da odajemo pocast a on ocu za nas. Jer on nas je odkupio od oca i on kaze :ja sam put i istina ko god dodje kod mene spasen je jer niko nedolazi Ocu negoli kroz mene.To je isto kad se kaze u Bibliji nema drugog imena osim Isusovog kroz kojeg se covek moze spasiti osim Hristovog .

Tako molio bih JS-ke da ne v araju vise!!!

Posdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zdravo svima
Nisam bas u toku ,mada mi je drago da ste se ovoliko mnogo raspisali.,i samo bez nervoze.
Odgovori trebaju biti davani u DUHU ljubaznosti.
Prva Bozja zapoved da se slavi ime Bozje.
Koje?
2.Mojsijeva 3:15
CRO Exodus 3:15 Dalje je Bog Mojsiju rekao: »Kaži Izraelcima ovako: ’Jahve, Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.’ To mi je ime dovijeka, tako će me zvati od koljena do koljena
(Exo 3:15 CRO)

OOOOOOOOOOO desi bata risko pa nema te odavno i zato nisi u toku!!!

Prvo dali je JAHVE ili jehova moramo da se dogovorimo moje pitanje je bilo kad se molim koje ime da upotrebim od ovih gore?

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top