Jehovini svedoci!

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, treba se moliti onako kako je to Isus i nalozio `A OVAKO MOLITE SE VI, OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA...

Isus je sam Boga nazivao svojim ocem po zemaljskom stvaranju, prilikom borbe u Getsimanskom vrtu `OCE HOCU DA ME MIMOIDJE OVA CASA, ALI NE MOJA VOLJA DA BUDE, NEGO TVOJA... ili na krstu `OCE MOJ OCE MOJ ZASTO SI ME OSTAVIO... i slicni primeri

Evo jos jednog teksta koji regulisu odnose koji treba da vladaju izmedju coveka i Boga, gde je Bog pretstavljen kao nas otac, a mi njegova deca, i da to bude epitet kojim ce mo ga oslovljavati:

`Stoga saberite svoj um, budite trezni, potpuno se uzdajte u blagodat, koja će vam se doneti prilikom javljanja Isusa Hrista.
Kao poslušna DECA ne upravljajte se po pređašnjim požudama, koje ste imali u svom neznanju, nego po svecu koji vas je pozvao, budite i sami sveti u svom vladanju.
Jer je napisano: »Budite sveti, jer sam ja svet«.
I kad OCEM nazivate onoga koji ne gledajući ko je ko sudi po delima svakog pojedinca, provodite u strahu vreme svoga života u tuđini, znajući da od svog sujetnog načina života, koji vam je od vaših otaca predan, niste iskupljeni propadljivim stvarima, srebrom ili zlatom, nego dragocenom krvlju Hrista kao nevinog i čistog jagnjeta. ( 1 poslanica Petrova 1. 13 - 19 ).

Ipak, posto je pitanje bilo upuceno RIS-u, neka on odgovori na njega, da cujemo i njegovo licno misljenje..
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Naravno, treba se moliti onako kako je to Isus i nalozio `A OVAKO MOLITE SE VI, OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA...

Isus je sam Boga nazivao svojim ocem po zemaljskom stvaranju, prilikom borbe u Getsimanskom vrtu `OCE HOCU DA ME MIMOIDJE OVA CASA, ALI NE MOJA VOLJA DA BUDE, NEGO TVOJA... ili na krstu `OCE MOJ OCE MOJ ZASTO SI ME OSTAVIO... i slicni primeri

Evo jos jednog teksta koji regulisu odnose koji treba da vladaju izmedju coveka i Boga, gde je Bog pretstavljen kao nas otac, a mi njegova deca, i da to bude epitet kojim ce mo ga oslovljavati:

`Stoga saberite svoj um, budite trezni, potpuno se uzdajte u blagodat, koja će vam se doneti prilikom javljanja Isusa Hrista.
Kao poslušna DECA ne upravljajte se po pređašnjim požudama, koje ste imali u svom neznanju, nego po svecu koji vas je pozvao, budite i sami sveti u svom vladanju.
Jer je napisano: »Budite sveti, jer sam ja svet«.
I kad OCEM nazivate onoga koji ne gledajući ko je ko sudi po delima svakog pojedinca, provodite u strahu vreme svoga života u tuđini, znajući da od svog sujetnog načina života, koji vam je od vaših otaca predan, niste iskupljeni propadljivim stvarima, srebrom ili zlatom, nego dragocenom krvlju Hrista kao nevinog i čistog jagnjeta. ( 1 poslanica Petrova 1. 13 - 19 ).

Ipak, posto je pitanje bilo upuceno RIS-u, neka on odgovori na njega, da cujemo i njegovo licno misljenje..

Ladokeja brate vidim da vrlo dobro poznajes Bibliju, cak mogu reci odlicno pa bih te zamolio da kazes Koje je ime-imena izgovorio Hrist dok je cekao smrt na krstu?Dali je ikad spomenuo ime Jehova? A takodje u NZ-tu dali je ikad spomenuto ime Jehova?imaj u vidu da JS-ci govore da je isus jasno citirao kada je rekao u NZ-tu Oce ja proslavih ime tvoje a ti sad proslavi ime moje?

Ja sam postavio sva imena Bozja i u starom i u novom zavetu,u starom si procitao a nadam se i u novom ja ne nadjo ime Jehova a Jahve!!!

Dok u novom Isus i apostoli nigde nisu cak ni Spomenuli starozavetno ime onda o cemu je rec?Zasto su ime Jehova ubacili u NS-et Bibliju ako ono nikada nije bilo napisano u NZ-tu?Koliko znam Bog je napisao u 10 zapovesti neuzimaj ime moje uzalud!!!

Oni tj JS-ci govore o imenu kao dobro jutro,ako je to ime tacno mislim Jehova oni ga iznesose da ga svi pljuju po svetu jer mnogi to i rade,ja mislim da ti je jasno kome je to potrebno naravno sotoni.

Bilo bi mi od jake koristi tvoje misljenje!!!

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao prvo, Isus na krstu nije izgovorio ni jedno od Bozjih imena, a u kontekstu Jevandjelja ne verujem da je imao taj obicaj prilikom svog zemljskog zivota.

Na krstu je naime izgovorio jedan izraz EL, koji jednostavno pretstavlja ekvivalent naseg izraza BOG: `ELI ELI LAMA SABAHTANI - Boze moj Boze moj zasto si me ostavio.
Ovaj izraz El u kombinaciji sa drugim izrazima pretstavlja razlicite
osobine Boga, kao sto si i ti naveo u jednom od prethodnih komentara

ELOHIM-Bog stvoritelj, moćan, snažan, nadmoćan.>> 2500 puta ustarom zavjetu
ELŠADAJ svemogući Bog u svemu dovoljan ,više nego dovoljan za mene. 48
puta ustarom zavjetu
EL ELION -Najviši Bog, Višnji ili svevišnji Ps91,1 7,18 47,3 97.9
EL ROI-Svevid Bog. Bog,koji sve vidi, Post.16, 13
EL OLAM-Bog vječni post.21,33- pnz23 ,37

Sto se tice Teksta u Jevandjelju po Jovanu 17 poglavlju, koji Jehowini svedoci navode da bi potkrepili tvrdnju da je Isus upucivao na samo ime Jehowa, ta njihova tvrdnja je posledica nepoznavanja konteksta koji govori o Bozjim imenima u bibliji, kao i sustine samog izraza SHEM-Ime, koji Isus izgovara u ovom tekstu Jovan 17. 6
Naime, sam ovaj tekst objasnjava na sta je Isus mislio kada je rekao `Ja javih ime tvoje ljudima koje si mi dao, pa cu ga ja citirati sa naglaskom na vazne elemente u samom tekstu:

Ovo govori Isus, pa podiže oči svoje na nebo i reče: Oče! Dođe čas, proslavi Sina svog, da i Sin Tvoj proslavi TEBE;

Kao što si Mu dao vlast nad svakim telom da svemu što si Mu dao da život večni.
A ovo je život večni da poznaju TEBE JEDINOGA I ISTINITOGA BOGA, i koga si poslao Isusa Hrista.
Ja TEBE proslavih na zemlji; posao svrših koji si mi dao da radim.
I sad proslavi Ti mene, Oče, u Tebe samog slavom koju imadoh u Tebe pre nego svet postade.
Ja javih IME Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše. ( Jevandjelje po Jovanu 17. 1 - 5 ).

Kao sto mozemo videti iz ovog teksta, a u skladu sa izrazom SHEM-ime, koji znaci KARAKTER, Isus kaze `Proslavi sina svog, da i sin tvoj proslavi TEBE...odnosno tvoj karakter, tvoju ljubav, milost, prastanje, blagost...itd.

Sledeci tekst se prema tome nadovezuje, i pretstavlja resenje koje je ocigledno u sagledavanju celog konteksta, Isus kao i u prethodnom tekstu misli na sledece kada kaze `Ja TEBE proslavih na zemlji, i potom izgovara taj izraz SHEM - ime ( karakter ) `Ja javih IME tvoje ljudima...odnosno tvoj SHEM. tvoju ljubav, milost, prastanje, blagost...itd.

Jehowini svedoci imaju obicaj da pretpostavljaju, i onda kazu `Da to ne pise ali se to podrazumeva, i onda imaju obicaj da u svojoj bibliji stavljaju nesto sto ne postoji, kvareci postojeci kontekst samog teksta.

Novozavetni ekvivalent starozavetnog imena Jahve, u novom zavetu je Adonai - Gospod, pitanje za Jehovine svedoke je sledece, zasto kada se u novom zavetu na Isusa primenjuje ovaj izraz Gospod, ne stave Jahve, jer po logici to bi bilo nesto najispravnije, jer Isus u biblijskom kontekstu jeste Jahve u svom zemaljskom oblicju.

Na kraju, zapovest `NE UZIMAJ UZALUD IMENA GOSPODA BOGA SVOJEGA, JER NECE PRED GOSPOSDOM BITI PRAV KO UZME IME NJEGOVO UZALUD...se ne odnosi toliko na to da ne izgovaramo Bozje ime, vec se vise odnosi na to da se ne nazivamo sluge Bozje ako to nismo potpuno.
Znamo da su se u proslosti pa i danas mnogi nazivali Hriscanima, i ako to u sustini nisu bili, vec su uzeli taj epitet iz cisto nekih svojih licnih sebicnih pobuda, mnogi su nasilno prekrstavani u Hriscansku veru, i ako to nije bio izbor njihove slobodne volje.
Zato je vrlo bitno znati sta znaci biti Hriscanin, i da li ja uzimam ime Bozje, odnosno nazivam sebe slugom Bozjim, a radim suprotno od onoga sto Bog zahteva od mene..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Brate ladokeja hvala ti puno mnogo si mi pomogao a nadam se i JS-ma,ja sam u principu znao sve to ali mi je bilo potrebno tvoje misljenje da bih sebe podrzao u mojim uverenjima o imenu.

Jako mi se svidja da komentarisem s tobom jer imamo ista ubedjenja o Hriscanstvu.

Jako mi je drago sto nisam u zabludi oko imena (JHVH)najvise mi se svidja ovaj odgovor o imenu: Novozavetni ekvivalent starozavetnog imena Jahve, u novom zavetu je Adonai - Gospod, pitanje za Jehovine svedoke je sledece, zasto kada se u novom zavetu na Isusa primenjuje ovaj izraz Gospod, ne stave Jahve, jer po logici to bi bilo nesto najispravnije, jer Isus u biblijskom kontekstu jeste Jahve u svom zemaljskom oblicju.

To je ono sto pokusavam da im objasnim vec duze vreme ali oni ili su slepi ili ne zele da citaju ono sto pise u Bibliji,iako im postavljam direktne citate i kontekste, oni govore kako "JA" lazem kao da sam ja pisao bozje reci a ne nadahnuti ljudi tj proroci i apostoli.

Jos jednom veliko hvala.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Forum je mesto gde se ljudi sreću da razmene mišljenja.Neko ima argumente neko nema.

U zadnje vreme Jehovini svedoci pošto ne mogu argumentovano da diskutuju postavljaju ili copy/paste materijal sa WTLIB ili govore ružne stvari o drugim sagovornicima.
Molim vas po ko zna koji put da odgovarate na pitanja i da učestvujete u diskusiji.

Malecki ,šta misliš šta treba da pomisli neko ko nikad nije čuo za Jehovine svedoke kada vidi tvoje postove?
Nikom više ne možeš da odgovoriš na pitanja u vezi doktrine Kule stražare nego postavljaš umesto odgovora tekstove iz Kule stražare.
Jasno je da ti se tekstovi koje kopiraš iz Kule stražare sviđaju.
Ali pogledaj ,pa i ovo je tekst iz Kule stražare iz 1971:
HRw1971-01-15.jpg



Da li sam ti ja kriv što je Kula stražara tvrdila da će 1975 godine biti armagedon?
Da li znaš koliko još ima ovakvih primera?
Da li možeš da dokažeš da Kula stražara nije lažno proricala?
Da li znaš šta piše u Bibliji za lažne proroke ?

Koliko puta vi mene optužujete za laž?
Šta sam ja lažno napisao?

Sve što sam postavljao je bila istina Kule stražare.To što se ta istina menja svakih par godina ja vam nisam kriv.
Ti i tvoja braća mene proglašavate za otpadnika.Video koji vi nećete da gledate će zato pogledati drugi i videće ko je ko.
Ja vas molim da prvo sagledate laži u kojima pliva Kula stražara pa da vidite ko je otpadnik i da vam želim dobro a ne zlo.


Za Harmagedon 1 a i ostale,ako želite da diskutujemo o učenju Kule stražare izvolite stojim vam na raspolaganju.
Materijala iz Kula stražara sad imam još više.Zar to nije najbolji materijal na osnovu kojeg možemo da diskutujemo?

Ako želite da pišete nešto o meni za to sam vam otvorio temu ovde.Pišite o meni šta god želite.Molio sam Jurivaku da ne briše postove,nadam se da neće.Ali ovde na ovoj temi pokušajte da ne spamujete i ne vređate nego da argumentovano diskutujete i pokušate da odbranite učenje Kule stražare.
http://serbianforum.org/religija/282754-poelbuster-zloglasni-progonitelj-kule-strazare.html


Poelbuster, velika je vera tvoja.

Zar ti stvarno mislis da ce JS da raspravljaju o promasajima kule strazare?
Zar tebi nije poznato da su oni nauceni, da Jehova ima jedini kanal istine na svetu a to je Kula strazara?

Takodje su naceni da Jehova vodi Kulu strazaru, a Jehovine postupke vernik ne sme da ispituje,
jer bi to znacilo da ne veruje u Jehovino vodjstvo.

To im je podvali sudija Ruterford zbog toga da se ne bune i da ne ustaju protiv njega.
On je ucio, da Jehova vodi svoj narod, a oni su samo "verni rob' koji slusa.

A kad naidju na stotine promasaja u svom ucenju, onda se pitaju ko je to toliko pogresio Jevova ili verni rob?

Jehova sigurno ne gresi, a oni koji svasta pricaju, a nista od toga se ne ispunjava, izgleda da nemaju veze sa Jehovom ni On s njima.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
To im je podvali sudija Ruterford zbog toga da se ne bune i da ne ustaju protiv njega.
On je ucio, da Jehova vodi svoj narod, a oni su samo "verni rob' koji slusa.

A kad naidju na stotine promasaja u svom ucenju, onda se pitaju ko je to toliko pogresio Jevova ili verni rob?

Jehova sigurno ne gresi, a oni koji svasta pricaju, a nista od toga se ne ispunjava, izgleda da nemaju veze sa Jehovom ni On s njima.

Ovo si dobro primetio sudija Redford im je zakuvao tu kasu,znas ono u Bibliji o covece koji sudis zar nisi znao da ces i sam biti osudjen a sudija Redford je bio Sudija!!!

Isto tako si u pravu breate kad kazes:Zar ti stvarno mislis da ce JS da raspravljaju o promasajima kule strazare?
Zar tebi nije poznato da su oni nauceni, da Jehova ima jedini kanal istine na svetu a to je Kula strazara?

Normalno da nece jer mozes da im izneses hiljade citata i konteksta iz Biblije i sto je najgore oni to citaju ali ili nezele da razumeju ili ih je Gospod stvarno zaslepio pa nevide sta citaju.

Pa cak i slepcu ako Citas hiljadu puta jedne iste citate,kontekste on ih cuje i razume nemara da ima oci,a oni niti cuju niti vide cudni su to svedoci.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
.....Normalno da nece jer mozes da im izneses hiljade citata i konteksta iz Biblije i sto je najgore oni to citaju ali ili nezele da razumeju ili ih je Gospod stvarno zaslepio pa nevide sta citaju. Pa cak i slepcu ako Citas hiljadu puta jedne iste citate,kontekste on ih cuje i razume nemara da ima oci,a oni niti cuju niti vide cudni su to svedoci. Pozdrav od Gere.
Baš čudno? I ja sam u moja 2 ili 3 posta zaključio da JS uopšte ne čitaju naše postove ili ako ih čitaju ne zanimaju ih već odmah idu na copy/paste KS. I evo sada i ti nešto slično kažeš. Pa slučajno nađoh i jedan post od Mike32. A Poelbusterovih da i ne navodim jer njegovih na ovu temu ima koliko hoćeš, jer ih on najbolje poznaje.
..... Znači u svakoj situaciji kada ti govoriš nekom svedoku on sve ono što ti kažeš jednostavno NE ČUJE. Ni jednog trenutka neće pomisliti da to što ti govoriš ima ikakvog značaja. Jer svedok ZNA da je u istini. Kod mene vec dugo dolazi jedan stariji covek JS i mi smo dobri prijatelji. Pocreli smo da izucavamo i njihove studije. Kad smo dosli do godine 1914. njegovo tumacenje nije bilo u skladu ni sa Biblijom ni sa istorijom. Pripemio sam oko 10 knjiga, istorija, komentara u kojima se nalaze suprotne informacije onome sto je on tvrdio. Sve te knjige sam otvorio i ma stolu stavio jednu na drugu, tako da je to izgledala povelika gomila papira. Uzeo sam prvu knjigu i procitao dokaz da je njegovo ucenje pogresno. On me je upitao, da li sve te knjige o tome tako govore? Rekao sam da se sve slazu. On mi je nha to rekao: "Mozete naci stotinu takvih dokaza, za mene to nista ne znaci, ja cu ostati uz vernog roba (slugu) upravno telo u Brooklynu." Na to sam rekao, onda smo zavrsili sa proucavanjem. Medjutim, nikad nije prestao da dolazi. Kad mu ja iznesem dokaze, on mi na to kaze: "Ja sam ostavio svoju suprugu i dom i dosao da vama propovedam radosnu vest a ne vi meni, to nije fer da ovo vreme koristite da vi meni propovedate." Zaista izgleda da su kod njih zatvoreni svi prilazi i oni su nauceni da ne raqzmisljaju samo, nego sve mora biti u skladu sa upravnim telom. .......
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Kako vidim amargedon ti nisi nikakav covek kad ne ispunjavas najvece zapovedi a gazis drugu Hristovu zapoved a ona glasi:Ljubi bliznjega svoga kao samoga sebe!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zar te to neuce u KS-re?Zamolio sam te da mi pomognes i objasnis kad se molim Oce nas da se sveti ime tvoje!!!Koje ime da koristim od gore navedenih a ti nista kao da nepostojim neka bude na tebe greh Bog ce te kazniti za to sto nisi mi pomogao.

Pozdrav.
Kako da ti pomognem kad si tvrdoglav na zalost tu ne mogu nista.


2. Timoteju 3:1-5 A ovo znaj: u posljednjim danima nastat će naročito teška vremena. 2 Jer ljudi će biti sebični, pohlepni za novcem, umišljeni, oholi, hulnici, neposlušni roditeljima, nezahvalni, nevjerni, 3 bezosjećajni prema drugima, nespremni na bilo kakav dogovor, klevetnici, neobuzdani, okrutni, bez ljubavi prema dobroti, 4 izdajnici, svojeglavi, ponosni, više će voljeti užitke nego Boga 5 i naizgled će biti bogobojazni, ali neće bogobojazno živjeti. Takvih se kloni.
 
Natrag
Top