Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Zog cega sotona napada Jehovine svedoke?

Pre svega izvinjavam se za ovakan naslov moga komentara ali evo o cemu se radi.

Na pocetku zelim da naglasim, da u svim verskim organizacijam postoje slabosti, koje se mogu kritikovati, ali Jehovini svedoci su u tome posebni.

Vec duze vremena nisam bio aktivana na ovom forumu i pre nekoliko dana kad sam se pojavio imao sam mnogo da citam, tako pored ostalog jedan komentar nisam siguran da li je na temi Jehovini svedoci ili Adventisti, a on odprilike ovako glasi.

Zasto se o Jehovnim svedocim toliko dugo diskutuje, mnogo vise od bilo koje druge verske zajednice, sotona napada JS zato sto iznose istinu... (Ako neko moze da pronadje taj komentar bilo bi dobro da ga kopira).

Prijatelju, evo razloga zasto se o JS moze beskirajno dikutovati. To svakako nije zbog njihovog verovanja, nego radije, zbog njihovog neverovanja,

Prvo, Rasl je prorekao da ce Hristos ponovo doci 1874. pa kad nije dosao, datum je pomakao na 1914.
Kada ni 1914. nije dosao najpre su spekulisali ukazivali na druge godine i tek neko se smislio da je 1914. Hristos postavljen za Kralja na Nebu (Oni koji to ne veruju neka odu pa se uvere), a ovde je dosao nevidljivo (Oni koji to ne veruju, neka ga nadji i dokazu da je vidljiv).

Rasl je nekoliko puta putovao u Egipat da proucava piramide posle cega je izjavio: "Piramide su gradjene po Bozjemj planu i u njima se nalazi vest za svet poslednjeg vremena." Rasl je napisao 7 knjiga. Njegov naslednik Ruterford ih je sve odbacio kao lazne i o gradji piramida rekao: "Piramide su gradjene po sotoninom planu i ne sadrze nikakvu vest."
Dva predsedina, dve iszjave potpuno suprotne. Ovo decenijam privlaci kriticare, a ne nekakva vernost.

Drugo, Kako su JS dobili Teokratsku upravi i ime Jehovinih svedoka?
Rasl je umro 1916. godine, a na njegovo mesto dosao je Ruterford, koji je bio pravnik.
Za vreme jednog svecanog sastanka u Brooklynu 1917. godine, ubrzo posle sto je Ruterford preuzeo vodjstvo, cetiri direktora pobunili su se protiv glavne uprave i trazili promenu statuta organizacije. Svadja je trajala 5 sati, a za to vreme niko nista nije jeo ni pio. Pobunjenici su dolazili do Ruterforda i pretili mu pesnico. Ovo je posluzilo kao uzrok velikih promena u zajednici.

Ruterford se obratio Jevrejinu advokatu, koji mu je saopstio da je imenovane direktore postavio Rasl i da taj izbor nije zakonit. Ruterford je smenio pobunjene direktore i na njihova mesta izabrao druge.

Da bi izbegao kritiku i ovakve bune, on i jevrejskiu advokat izmislili su da uspostave teokratku upravu (kao u vreme Mojsija) u kojoj Jehova upravlja, a predsedik je samo ponizni sluga. Od tada ko bi kritikovao upravu smatrao bi se protivnik Jehovi. Posle izvesnog vreme Ruterford je predlozio da se Studenti Biblije nazovu Jehovini svedoci.

Kao sto vidite, Teokratsku upravu nije Bog dao JS, nego Ruterford i jevrejski advokat. Ovo je drugi razlog neprestane kritike i uzrok trajne dsikusije.

Odbacivsi Raslove knjige, Ruterford je napisao svojih 15 knjiga. Potrebno je da imamo u vidu da ni Rasli, a ni Ruterford nisu bili teolozi.

Drugi najveci Ruterfortdov promasaj je u tome sto je 1920. godine napisao knjigu "Milion sada rodjenih osoba nikad nece umreti". Ni ovo prorocanstvo nije se ispunilo, naprotiv, svi su pomrli. U toj knjizi je objavio svoje novotarije da ce 1925. godine patrijarsi Starog zaveta vaskrsnuti i preuzeti upravo ovoga sveta. Da bi zlo bilo jos vece, on je kupio imanje u San Dijegu u Kaliforniji i na njemu sagradio vilu, koju je nazvaio BET SHERIM (kuca princeva) da u njoj nastani vaskrsle patrijarhe. On je izjavi da je vila u upotrebi predsednika i njegovih sekretara dok ne vaskrsnu pastijarsi. Ruterford je umro u kuci Princeva, a nije doziveo da se sretne sa vaskrslim patrijarsima. Jos 1931. on je izjavio: "Kad patrijarsi vaskrsnu i budi se nastanili u vili Bet sherim, kriticari ce biti porazeni, a vera graditelja te vile bice nagradjena" Ali nista od toga nije se desilo.

Godine 1942. na mesto Ruterforda izabran je Natan Nor, koji je odbacio svih 15 Ruterfordovih knjiha, koji je izjavio da je gradnja vile fantazija, suprotstavio se toj ideji i prodao kucu princeva. Ona jos uvek postoji, ja sam je video svojim ocima, ali to je sada privatna kuce i ne pripada Kuli strazari. O ovom skandalu moze se vekovima diskutovati i cuditi se sta se to desilo sa ovim ljudima.

Ovakvih skandala bilo je mnogo, ali da spomenemo samo jos jedan, a nadam se da nam je svime toga dosta.

Posto Hristos nije dosao 1874, ni 1914. niti ijedne godine posle toga, neki od njihovih "teologa" setio se onoga sto je Isus rekao "Ovaj narastaj nece proci dok se sve ne izvrsi." Matej 24,34.
U statistici i istoriji smatra se da jedan vek ima tri "generacije". Ne racuna se da je to generacija ako je iz nje zivih jos 20 ili 50 ljudi.
Jedna generacija se racuna kada vecina od njih svi zajedno zive.

Na pogresnoj predpostavci JS tvrdili su da je Isus prorekao da ce kraj sveta Armagedon biti 1975.
Da ste imali priliku da ih vidite i slusate, kakvog li odusevljenja i uverenja. Ja sam imao priliku da ih slusam.
Sreo sam se sa mladicem po imenom Segej, vrlo lepo vaspitan, kuturan, iskren, posten, ali verovao je da je zajednica JS jedini prod spasenja i samo oni koji se ukrcaju u taj bron, bice spaseni, a svi ostali izgubljeni.

Kad sam upitao Sergeja da zakazem sastanak 15 januara 1975, posle smaka sveta, on to nikako nije hteo da pristane, jer je tvrdio da ce on biti tu ali mene nece biti.

Kad je 1. Januar 1975. dosao i prosao, a nista se nije desilo, Sergej i njigova sestra su tek tada shvatili i bili uvereni da je Kula strazara lazni prorok i medju stotinama hiljada drugih JS zauvek su napustili zajednicu.

Ja samo ovo izne u sto kracim crtama, za sve ovo postoje dokumenti Jehovinih svedoka.

Zato prijatelju dragi, nadam se da si shvatio, da se diskusije ne vodi zbog toga sto je vase verovanje posebno i sotona se bori protiv vas, nego su u pitanju stotine promasaja. Ne treba da prihvatis moju rec, ako zelis da saznas istinu, ne slusaj Kulu starzaru, jer ona neprestano menja izjave, nego potrudi se da sam za sebe licno ispitas pa ces se uveriti kao sto su se i stotine hiljda drugih uverili.

Da je istina da tom zajednicom upravlja Teokratija, tj Jehova, pa zar bi se Jehova toliko puta prevario da objavi neistinu?
Ja mislim da je to hula na Jehovu. I Ovi prevrtljivci ne zasluzuju da senazivaju Jehovinim imenom.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
44
Šardolini, bratex, ti mene nikako ne kontaš, a? Rekao sam da gos'n Đurivaka ne voli filozofe, ne da ne VOLIM filozofe u kontekstu kao da kritikujem njega. Isto tako, ne znam gde si zapazio da sam išta loše o njemu rekao? Šala, matori.

Samo, opušteno, nastavi čilat u topiku, i ono, good luck with daljnje polemisanje-diskusiju u istom.

koMi, postavi se u poziciju da je "Satanizam" najzastupljenija religija na svetu, i da si jedan od pripadnika iste. Znači, na trenutak zaboravi da je "Sotona" loša. lol E, pa iz te tačke gledišta pogledaj svoj post. Čudno je to gledanje iz drugog ugla. Toliko.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Zapazite odgovor ove osobe zašto je postala Jehovin svedok:

Godine 1982. jedan je docent na nekom sveučilištu u Istočnoj Evropi, na pitanje zašto je postao Jehovin svjedok, odgovorio slijedeće: ”Utvrdio sam da na Zemlji postoji samo jedna religiozna organizacija koja je u stanju jasno ocrtati ograničenje relativne slobode. Ono što me tokom proučavanja s Jehovinim svjedocima posebno uvjerilo u to jest činjenica da ta organizacija posjeduje snagu tražiti od svojih članova da se pridržavaju tih granica.“
Mogu li to za sebe reći i sve ostale religije? Godine 1986. u svojoj božićnoj poruci papa Ivan Pavao II pozvao je da se stiša tutnjava mržnje. Rekao je: ”Samo bi ljubav mogla izmijeniti lice našeg planeta.“ No, u kojoj je to mjeri uspjela postići katolička crkva u svojim vlastitim redovima? I zašto među vjernicima svih religija vlada tako malo mira, ako su sve one samo različiti putevi do ”Boga mira“?

;)
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje Malecki I,

Verovatno je tako nesta i izajvio taj lekar, koji nije teolog, i koji je za kratko vreme poznavao Jehovine svedoke.

Medjutim, ja nista nema protiv Jehovinih svedoka. Godinama ih imam kao porijatelje i mogu da posvedocim da su to u vecini dori ljudi.

Ali ovde se ne radi kakvi su JS, nego je rec o vasoj istoriji, Upravnom telu, koje je za sebe pred vernicima dalo najvisi stepen, pa ovo sto se zaista dogadjalo je vise nego strasno.

Nego Tvoj komentar je dobro dosao, ali zasto nisi prodiskutovao o onome sto sam naveo. To nisu price, i ja bih voleo da nije tako,
za sve sto sam rekao imam dokaze iz vase literature. Mozes li reci da sam rekao neistinu?

Posto sam to prepricao i u skracenom izneo, moguce je da sam preskocio neki detalja, ali uglavnom i ti znas da je zaista tako,
kao sto sam napisao. Objasni nam kako ti kao vernik te zajednice gledas na to?

Mozes li nam reci, koliki broj vernika ste izgubili posle promasenog predvidjanja Armagedona 1975.godine?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
.....Pre svega izvinjavam se za ovakan naslov moga komentara ali evo o cemu se radi.....
Brate, nema potrebe da se izvinjavaš, već da primiš hvalu za ovako lep izveštaj. Ako je tačan, onda je sve sada jasno kako JS funkcionišu: (iako je to sotonsak metoda - vrlo je jasna)

1 - Vrbuju se ljudi koji malo ili ni malo ne poznaju bibliju i JS. Pošto je kod njih (JS) sve super - kao kada ulazite u političku stranku - Oblačenje, knjige, predavanja, zgrade, druženje, priča, osmesi, laskanja, bratska ljubav, besplatna literatura i biblijski kurs,............... Tako da ovakvi navedeni ljudi vrlo brzo i lako nasednu na taj jeftin trik. Dok oni nauče Pismo i upoznaju istoriju JS, i ukapiraju pravu istinu - prođe voz. Vec su upecani i isprženi. Uhvaćeni su u paukovu mrežu, iz koje se teško izlazi. Jer zamislite da vi sada trebate izaći iz Crkve, koja je jedina prava i spasonosna! I tim činom zadobijate večnu smrt! To zaista uopšte nije lako.
Normalno ima i ona druga grupa.
2 - Ljudi koji poznaju Pismo i istoriju JS - Od njih ''beže kao đavo od krsta''. Ne razgovaraju s njima, ignorišu ih, izbegavaju, prave se da ih ne poznaju, iako je Hrist rekao ''Volite svoje neprijatelje'', jer takve ljude oni smatraju za svojim neprijateljima. Tako da se i tu vidi na čijoj su strani.

Jednostavno ne postoji JS koji poseduje sledeće 3 Hrišćanske vrline:
1 - Poznaje odlično Pismo;
2 - Poznaje odlično istoriju JS i
3 - Nematerijalista je (nema i niti želi ikakvu korist od Crkve!)

A to govori sve o njima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ni meni nikada nije brisao post, a bio sam ubeđen da je ateista i da veoma slabo poznaje bibliju. Eto loše sam ga procenio. Ne bih ga hvalio da ne ispadne da mu laskam, ali znam da na Internetu ima bezbroj foruma i da sam uvek na ovom forumu pisao otvoreno i bez zadrške. Jer sam računao ako me obrišu, ići ću na drugi forum. Ako me tamo obrišu iću ću na treći........ ako me sa svih foruma obrišu – ništa ja neću izgubiti. Pisanjem na forumu ja ništa ne dobijam, sem kod Boga. Volim forume, ali daleko više volim istinu. Tako da sam zbog istine spreman, mnogo više izgubiti u životu od foruma.
A Jurivaku sam spomenuo jer sam morao napraviti paralelu između kriterijuma koji imaju JS na svom forumu i nesvedoci ili ateisti na svom. A ako uporediš popularnost i broj membersa na SF i JS forumu – vidiš tek onda koliko je taj forum JS neslobodan, neistinit i nebožiji. Po njima drugima možeš reći bezbroj uvreda i laži i to nije ništa. Možeš i takav ostati na forumu. A na njihovom forumu te brišu samo ako iznosiš istinu. Možeš biti i anđeo nebeski, ali ako iznosiš istinu – odmah te brišu.

Što je najcrnje – i da sam biblijski u zabludi po pitanju 144.000. Opet su uradili 3 velika propusta:
1 – Ako imaju Hristove ljubavi trebali su me podučiti, i izvesti na pravi put – a ne: ''Idi u Zemunsku skupštinu i uzmi besplatni bibliski kurs''. Pa ne treba meni pranje mozga, i feniranje, već odgovor ko su 144.000! Sve je to moglo stati u jedan post na ¼ stranice ili manje. A i mnogobrojni forumaši bi takođe imali priliku da vide šta je istina o 144.000. Jer na tom forumu ima dosta prijatelja istine, kao što sam ja.
2 – Bez ikakvog upozorenja i obrazloženja su to uradili, što je po meni krajnje nehrišćanski. Za mnogo veće krivice, na ostalim forumima te uvek upozore pre brisanja, dok na njihovom forumu za ništa te jednostavno klikom trajno eliminišu. Pa šta bi da sam im zatražio čašu vode ili 5 € da mi pošalju da preživim?
3 – Pisao sam njihovim moderatorima mejl – sa pitanjem zašto su me obrisali? Do sada se ni jedan nije javio na moj mejl!

Tako da za mene je to najgori forum koji sam imao prilike videti. To nije forum – to je diktatura. A ostavljam mogućnost da sam nešto pobrkao. Zato ste tu vi braćo forumaši da me ispravite.
Pozdrav

Brate sardy tebe pustise da postavis barem 5-6 postova a mene nisu pustili ni da se ulogujem zamisli "gerakules i sardy" na forumu JS-ka (al bi bio dzumbus a) Savetujem ti da pitas ris BG-a preko forumske poste sf-ma zasto su te iskljucili?

Sto je tice JUrivake on je dobar momak i dobar je sagovornik na postovima vidi se da je covek obrazovan,a ne kao neki opanci koji su se pocipelili pa jos drze forume milim na one iz kojih sam se ispisao "SAM".

Posto ovo nije tema "Jurivaka" da se vratimo temi JS-ka posto sam uvek tvrdio da su oni organizacija "NOVOG SVETSKOG PORETKA" po kcemu su dali i naziv biblije "NOVI SVET" za koju kriju ko su im prevodioci te biblije evo dajem jos neke dokaze da KS-re radi za UN-je:UN-1992-press-release-support.jpg UNeldersletter.jpg UN-letter-regarding-library-card.jpgun-letter-requirements-unchanged.jpg UNWTpressletter.jpg ovo je dokaz da su organizacija a ne crkva Bozja,Gospodnja.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Evo jos nekih Masonskih simbola na njihovim brosurama:jahinsleeve2.JPG is.php.jpg kako oni crtaju svoje zurnale!!! 173563_h0cfb6b2d8fd2b510b9b2_562x450.jpg rampic.JPG Jarac iz pentagrama!!! ariessign2.JPG
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zapazite odgovor ove osobe zašto je postala Jehovin svedok:

Godine 1982. jedan je docent na nekom sveučilištu u Istočnoj Evropi, na pitanje zašto je postao Jehovin svjedok, odgovorio slijedeće: ”Utvrdio sam da na Zemlji postoji samo jedna religiozna organizacija koja je u stanju jasno ocrtati ograničenje relativne slobode. Ono što me tokom proučavanja s Jehovinim svjedocima posebno uvjerilo u to jest činjenica da ta organizacija posjeduje snagu tražiti od svojih članova da se pridržavaju tih granica.“
Mogu li to za sebe reći i sve ostale religije? Godine 1986. u svojoj božićnoj poruci papa Ivan Pavao II pozvao je da se stiša tutnjava mržnje. Rekao je: ”Samo bi ljubav mogla izmijeniti lice našeg planeta.“ No, u kojoj je to mjeri uspjela postići katolička crkva u svojim vlastitim redovima? I zašto među vjernicima svih religija vlada tako malo mira, ako su sve one samo različiti putevi do ”Boga mira“?

;)


A ti Malecki zapazi sta kaze ovaj momak iz SAD!!!

Copy past sa sajta: Dobra vest

VI. UMESTO ZAKLJUČKA - INDOKTRINIRAN OD STRANE JEHOVINIH SVEDOKA
Životna priča Džima Aikena iz SAD.
Ja sam odrastao u hrišćanskoj familiji, na Floridi. U mladosti sam bio jako zainteresovan za hrišćanstvo. Bio sam čak i učitelj nedeljne škole za decu, u našoj crkvi. Znao sam mnogo o Isusu Hristu, o Božjem otkrivenju ljudima i Bibliji, ali sve to nije bilo deo mog života. Naime, ja sam bio odlučio da se držim .zlatne sredine., to jest da ne budem suviše dobar, a ni suviše loš. S vremenom sam ostavio prijatelje koji su ozbiljno shvatili hrišćanski život i prepustio se bujici života, kao i većina ljudi na svetu.

Tokom služenja vojnog roka prešao sam iz lošeg u gore. Kroz crkvena vrata nisam zavirio godinama.

Po povratku iz armije više puta sam poželeo da se vratim crkvenom životu. Međutim, nije me napuštao osećaj da sam zastranio suviše daleko i da za mene nema više povratka.

1950. godine oženio sam se devojkom koja je pripadala rimokatoličkoj crkvi. Ja sam poticao iz protestantske porodice. U pokušajima da sjedinimo naša verovanja, uvideli smo da to uvek završava neslogom i napetošću. Moje studiranje katoličke literature dovodilo me je u još veću zabunu. Na kraju sam digao ruke od svih religija.

Iz samilosti i dobrote, moja supruga Ester kupila je jednom knjigu, ponuđenu joj pred našim vratima od strane Jehovinih svedoka. Knjiga je ležala na stolu u dnevnoj sobi potpuno zaboravljena.

Nakon dve nedelje, posetile su nas dve žene i upitale da li smo pročitali knjigu, i da li ima nešto što bi hteli zajedno sa njima da prodiskutujemo. Na kraju su zapitale, da li mogu navratiti zajedno sa svojim muževima na još jedan razgovor.

Pošto smo Ester i ja bili tolerantni prema svim religijama, pristali smo na njihov predlog da nas posete još jednom.

Nedelju dana kasnije, zazvonio je telefon i čovek na drugoj strani žice pitao je da li nas može posetiti tokom te sedmice. Ja sam odgovorio potvrdno i sastanak je bio zakazan. Prema dogovoru i tačno na vreme, pojavila su se dva predstavnika Jehovinih svedoka. Proveli smo prijatno veče, dok su nas oni uveravali da se naša međusobna religiozna gledišta potpuno slažu i podudaraju. Ni jednom nismo raspravljali o doktrinama.

Kasnije sam saznao da su Jehovini svedoci naučeni da izbegavaju neslaganja u početnom stadijumu, da bi tako pridobili poverenje svojih novih i budućih simpatizera. Oni opravdavaju taj svoj prevarantski nastup, pogrešno tumačeći reči Svetog pisma iz Evanđelja po (Mateju 10:16) gde stoji zapisano: "Eto, ja vas šaljem kao ovce među vukove; budite dakle mudri kao zmije i bezazleni kao golubovi."

Kroz nove posete i diskusije oni postepeno odstranjuju ranija verovanja čoveka i usađuju mu "novu istinu", kako to oni kažu.

Mene su ubedili obećanjima da JEDINO što žele je da održavaju Biblijske studije sa nama, u našoj kući. Pristali smo na to. Tokom naredne dve i po godine, neizostavno jednom sedmično, održavani su "časovi Biblijskih studija" Jehovinih svedoka u našoj kući.

I potpuno neprimetno, poštovanje koje sam osećao još iz detinjstva prema hrišćanskoj crkvi, pretvorilo se u nepoverenje i kritiku. Jehovini svedoci su me učili da hrišćanska crkva propoveda mnogobrojne laži, kao na primer:

- Nauka o Svetom Trojstvu je laž Sotone.

- Nauka o Paklu i večnim mukama je neosnovana laž.

- U čoveku ne postoji božanski duh, niti duša koja živi večno.

- Nebo pripada samo izabranom boju od 144.000.

- Čovek se spasava delima učinjenim za Jehovu. Isus Hristos nije potreban kao posrednik za spasenje.

- Upotreba krsta u hrišćanstvu je preuzeta iz paganstva.

- Isus Hristos se nikada neće vratiti u vidljivom obliku. On je već došao na zemlju 1914. godine, ali kao nevidljiv.

- Celokupno hrišćanstvo je od Antihrista, a sveštenstvo je oruđe Sotone.

Tokom vremena sam postao pristalica, pretplatnik i čitalac literature Jehovinih svedoka. Časopisi KULA STRAŽARA i PROBUDI SE! bili su materijal koji smo studirali na sastancima Jehovinih svedoka nedeljom uveče. Pitanja, i već unapred odštampani odgovori na ista, učinili su da ja, kao i svi Jehovini Svedoci nismo ni razmišljali o pitanjima, ni sami davali na njih odgovore. Mi smo trebali napamet naučiti odgovore koje su naše vođe smislile za nas. Na taj način smo vremenom bili potpuno indoktrinirani - mozak nam je bio potpuno ispran.

Tokom vremena sam počeo da se ponosim što sam bio u stanju da zbunim prosečnog i formalnog posetioca crkve, tako da bi mu se i sam pokušaj da brani svoju veru učinio glupim. Ipak, posle dve godine ovakvih aktivnosti to me više nije zadovoljavalo. U mesto ljubavi, radosti, mira i blagosti u svom srcu, ja sam bio ispunjem podozrivošću, nepoverenjem, zavišću i neurozama. Život i smrt nisu više imali nikakvog značaja za mene. Isus Hristos nije za mene bio ništa više od običnog anđela, stvoren od Boga i sličan nekom fantomu.

Počeo sam da postajem nezainteresovan. Vođe Jehovinih svedoka su mi pod pritiskom savetovale da posvetim još više vremena organizaciji i njenom radu. Međutim, ja nisam želeo da još više debatujem, ni da raspravljam sa drugima o razlikama u verovanju. Došao sam do zaključka da moram potpuno da se predam organizaciji, sa svim što posedujem, ili da se potpuno povučem, na šta su mi rekli da je to u stvari okretanje leđa Bogu i jedinoj ispravnoj Božjoj organizaciji na zemlji.

Imao sam običaj da sa sobom nosim literaturu Jehovinih svedoka u kuću moga brata, da bih i njega uvukao u raspravu. Jedno veče, u njegovoj kući, on me je zamolio da se glasno molim sa njima prilikom njihove večernje pobožnosti. Ja nisam nikada naučio da se molim Bogu. Jehovini Svedoci ne praktikuju molitvu, sem njihovih vođa, koji koriste molitvu kao formalnost. Zato sam bio primoran da odbijem poziv brata da se glasno sa njima molim Bogu. Te večeri bio sam poražen bez ikakvog raspravljanja. Duboko u svojoj unutrašnjosti bio sam primoran da priznam da je nešto nedostajalo mojoj religiji i verovanju.

Jedno veče pokušao sam da čitam Evanđelje po Jovanu, bez da išta razumem od sveg tog. U krajnjem očajanju, molio sam Boga da mi, ako on stvarno postoji, objavi šta je istina. Istovremeno sam obećao da sam spreman da sledim istinu.

Nekoliko dana kasnije odlučio sam da po knjižarama potražim neku knjigu koja bi mogla da mi rasvetli ova pitanja. U jednoj knjižari moju pažnju privukla je knjiga pod naslovom JEHOVA KULE STRAŽARE. Ona je pokazivala na upadljivu razliku između učenja Jehovinih svedoka i Reči Božje, tj. Svetog Pisma.

Istražujući dalje, naišao sam na knjigu od Nj. J. Šnela pod naslovom BIO SAM ROB KULE STRAŽARE 30 GODINA. Čitajući tu knjigu sagledao sam veštu i sistematsku taktiku koja je nekako isprala i zarobila i moj razum, kao što je to bio slučaj i sa autorom te knjige. Knjigu nisam mogao da ispustim iz ruku sve dok je nisam pročitao do kraja. Dok sam čitao, osećao sam kako se lanci okova kidaju i spadaju sa moje duše.

Sada je nastao vakuum u mom životu. Ranije sam se odrekao hrišćanstva za rad ove organizacije. Sada sam se molio Bogu da mi pomogne da nađem put do prave crkve gde se propoveda Hristovo Evanđelje i dostojno slavi Bog. Raspitivao sam se o načelima i verovanjima mnogih crkava. Jednog dana na poslu, kolega mi je ispričao kako se on obratio Bogu i kako je predao u službu Gospodu Isusu Hristu ceo svoj život. Slušao sam pažljivo kako je taj čovek sa suzama u očima govorio o potrebi za Isusom Hristom, i kako je baš u Hristu on našao Božji odgovor na SVE svoje probleme i pitanja. Poznavajući ovog čoveka tokom zadnjih pet godina, poznato mi je bilo da ga je NEŠTO zaista izmenilo. Kada sam mu spomenuo da i ja tragam za svrhom i smislom života, odmah je obećao da će se moliti Bogu za mene.

Sledeće nedelje pozvala me je moja sestra u neku malu crkvu u komšiluku, gde su se upravo održavali evangelizacioni sastanci. I eto, upravo tamo sam pronašao pravi put! Propovednik Evanđelja mi je pomogao da sagledam Hrista kao nikada ranije. Sada sam ga video kao Sina Božjeg, raspetog i za moje grehe. Tada sam doživeo i Božje čudo novog rođenja. Napustio sam evangelizacioni sastanak te večeri predavši sav svoj život Gospodu Isusu Hristu. Po prvi put sam osetio da sam OČIŠĆEN i znao sam da sam sada oslobođen svih okova.

To se zbilo pre mnogo godina, ali vernost Božja kroz silu i rad Svetog Duha ne prestaje da me oduševljava. Moja supruga pošla je za mnom, predavši takođe sve svoje na oltar Bogu.

U crkvi smo postali savetnici za omladinu. Blagoslovi kroz lično evangeliziranje, duhovno probuđenje i rad sa omladinom prevazilaze i moje najdivnije snove.

Svako treba jasno da zna, da čoveka ne spasava verska pripadnost, ni Zakon Mojsijev, ni znanje, ni "Nova istina" Jehovinih svedoka. Mene i tebe spasava JEDINO krv prečistog Božjeg jagnjeta - Isusa Hrista.

Zašto i ti ne prihvatiš spasenje koje ti je ponuđeno iz ljubavi od Boga, kroz Isusa Hrista? Zapamti! Sveto Pismo kaže da je Isus JEDINO ime dano ljudima pod nebom kojim se mogu spasiti!!! Bogu trebaš i možeš doći upravo onakav kakav jesi - jer ti Bog sve prašta. Da bi te u to uverio, Bog u Evanđelju po Jovanu 3:16 kaže:

"Jer Bogu tako omile svet, da je i sina svog jedinorodnog dao, da nijedan koji ga veruje ne pogine, nego da ima život večni."

Veruj i ti Isusa Hrista i služi mu celim srcem. Tada ćeš i ti primiti Božji predivan dar - oproštenje greha, mir u srcu i život večni!

Predlog: Budimo iskreni u izveštajima i služenju, pričama koje pričamo, utisku koje ostavljamo. Otvori te srce prema svim ljudima, poštuj te svačije uverenje o Bogu, jer do sada je samo Isus Hrist savršen. Svetite Gospoda Boga u svojim srcima. A budite uvek spremni na odgovor svakome koji vas zapitaju za vaše nadanje kroz verovanje u ime Isusa Hrista. Amin.

Vaša pitanja u vezi „Hrišćanska načela verovanja“, na temelju Biblije - rado ćemo pokušati odgovoriti. Pitanja poslati na E-mail: dobravest@bluewin.ch

Odgovara: misionar, Nikola Mijatov-Meister

Ja mu verujem jer sam i sam to proziveo kod JS-ka.

Pozdrav od gere.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Evo jednostavnog pitanja za sve nas koji se deklarišemo kao hrišćani:

Ako država u kojoj živimo objavi rat drugoj državi ili je napadnuta od strane neke druge države, kakav stav ćemo mi, hrišćani zauzeti ako nas vlada te države pozove u rat-mobilizaciju?

Ja znam šta bih ja uradio i šta sam uradio kada je takva situacija nastupila 1999.

Šta biste vi ostali uradili u ovakvoj situaciji?

;)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Evo jednostavnog pitanja za sve nas koji se deklarišemo kao hrišćani:

Ako država u kojoj živimo objavi rat drugoj državi ili je napadnuta od strane neke druge države, kakav stav ćemo mi, hrišćani zauzeti ako nas vlada te države pozove u rat-mobilizaciju?

Ja znam šta bih ja uradio i šta sam uradio kada je takva situacija nastupila 1999.

Šta biste vi ostali uradili u ovakvoj situaciji?

;)
Јa lično bih postupio po 3 sledeća stiha. I istu preporuku bih dao ostaloj svojoj braći. Pozdrav.

[FONT=&quot]Римљ. 13:[/FONT][FONT=&quot]1[/FONT][FONT=&quot],2[/FONT][FONT=&quot] Свака душа да се покорава властима које владају; јер нема власти да није од Бога, а што су власти, од Бога су постављене.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] Тако који се супроти власти супроти се наредби Божијој; а који се супроте примиће грех на себе.[/FONT]
[FONT=&quot]Титу 3:[/FONT][FONT=&quot]1[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] Опомињи их да буду покорни и послушни господарима и заповедницима, и готови на свако добро дело;[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 
Natrag
Top