Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ova poruka je skrivena zato što je poelbuster na Vašoj listi ignorisanih.
Ova poruka je skrivena zato što je gerakules2 na Vašoj listi ignorisanih.
Ova poruka je skrivena zato što je peko71 na Vašoj listi ignorisanih.

Duboko cenim privilegiju koju nam forum omogućava da ovakve i slične osobe jednostavno isključimo i ne želimo da čitamo strašne klevete...


;)

Dragi Malecki,
ti možeš da ignorišeš sve koji se ne slažu sa Kulom stražarom ali svako ko počne da čita Bibliju i postavi ti samo jedno pitanje iz nje će završiti na tvojoj listi ignorisanih.
Onaj koji veruje u Boga se ne boji nikakve diskusije na temelju Biblije!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ova poruka je skrivena zato što je poelbuster na Vašoj listi ignorisanih.
Ova poruka je skrivena zato što je gerakules2 na Vašoj listi ignorisanih.
Ova poruka je skrivena zato što je peko71 na Vašoj listi ignorisanih.

Duboko cenim privilegiju koju nam forum omogućava da ovakve i slične osobe jednostavno isključimo i ne želimo da čitamo strašne klevete...


;)

O kakvim to klevetama govoris???!!!

Vi koji ste najvise vredjali hriscane,vi koji se krijete kad ostajete bez teksta,vi koji nemate argument na argumente i fakte koje mi postavimo ,vi koji nezelite da diskutujete sa svima koji vam dokazuju prevare koje cini KS-re,Vi koji Gospoda i Boga nasega tretirate da je manji od andjela, Vi koji spamujete postove,sve to samo zato sto nemate "Fakte i argumente protiv nas"ali svaki forumas moze da vidi pravdu sta i kad i zasto smo postavili postove koje vi ignorisete.

Jer mi stavljamo samo pravdu i fakte i svaki forumas moze da proveri samostalno jer mi ne ispiramo mozgove kao tvoja KS-re,pa moras da pises onako kako su te isprogramirali,mi imamo slobodu misli dok je vi nemate.
Gospod rece nemojte praviti razne knizice i zurnale ibo to je filozofija coveka, citajte bibliju i samo bibliju tu je rec Gospodnja,slovo bozje tu je sve za coveka.

To sto si napisao gore samo si priznao da ignorisanem "poelbustera,gerakulesa 2,peko 71" koji je najzad shvatio prevaru KS-re,vi nemate u srcu nikakve ljubavi prema braci a to nije Hriscanski.

Protiv JS-ka mi nemamo nista, ali protiv KS-re imamo i to mnogo!!! Da li si se ikad zapitao ti i ostali JS-ci, zasto se zove bas kula strazare???

Zapitajte se pacemo diskutovati o tome.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
12
Ama, kakva je to religija u kojoj kada pođeš na službu,nosiš torbe,cegere kako bi ih napunio propagandnim pamfletima i svojim tumačenjem Biblije.Jel veruješ u to što pričaš?Pa, veruj ali nemoj da teraš na silu da i drugi u to veruju.Znam ko sam,znam šta sam i šta su mi bili preci!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ja jos uvek cekam odgovor gde u NZ-tu u izvornom grckom pise Jehova???

Jos mi nijedan JS-ok nije pokazao!!!

pozdrav od gere.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ja jos uvek cekam odgovor gde u NZ-tu u izvornom grckom pise Jehova???

Jos mi nijedan JS-ok nije pokazao!!!

pozdrav od gere.

Gerakuiles, pa od koga to ti trazis znanje o nekom novozavetnom grckom jeziku?
Oni nista drugo ne znaju osim Kule strazare.

Drugo, kako da ti kazu kako se na grcko jeziku pise ime Jehova?
Pa Jehova je jevrejsaka rec, a nije grcka.
Ljudi su zavedeni i glavno je da steknu titulu pionira i da se ubijaju iduci od vrata do vrata i to je sve.

Gere, da li ti je poznato da oni ne beze samo od krsta, nego beze i od molitve.
Ako spremis kandilo i tamljana i pozoves ih na molitvu i okadis ih, izkocice kao is kataputa napolje.
Ako ne verujes, probaj.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gerakuiles, pa od koga to ti trazis znanje o nekom novozavetnom grckom jeziku?
Oni nista drugo ne znaju osim Kule strazare.

Drugo, kako da ti kazu kako se na grcko jeziku pise ime Jehova?
Pa Jehova je jevrejsaka rec, a nije grcka.
Ljudi su zavedeni i glavno je da steknu titulu pionira i da se ubijaju iduci od vrata do vrata i to je sve.

Gere, da li ti je poznato da oni ne beze samo od krsta, nego beze i od molitve.
Ako spremis kandilo i tamljana i pozoves ih na molitvu i okadis ih, izkocice kao is kataputa napolje.
Ako ne verujes, probaj.

Sve najbolje

Sto se tice "GRCKOG" znam da nemaju dokaz da bilo gde u bibliji pise (JHVH) a jos ako ih pitam koje ime ili sta je isus izgovorio kad je ispustio dusu na krstu!!!!

U stvari eto pitanja za JS-ke koje ime je Isus izgovorio na krstu kad je ispustao dusu????

A za krst sam odprilike znao da beze a od kandila nisam,pa nije ni cudo svi antihristi beze od krsta i kandila!!!

Mislim bez da se ljute JS-ci kad kazem antihrist, to je u prevodu onaj ko je protiv hrista ,onaj koji neprizna da se bog ovaplotio u telu tj pokaza se neznabozcima, proslavi se u svetu, uznese se na nebu u slavi, ko god to ne prizna antihrist je.U opste nemora da znaci da su antihristi samo JS-ci ima i drugih antihristovih organizacija.

U bibliji pise ko god neprizna Hrista u telu antihristov je.

Pozdrav brate miko32 od gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
forum JS

Draga braćo i sestre evo jedno moje iskustvo sa JS, koje bih voleo podeliti sa vama. Jer sam ja posle ovog ostao u čudu!
Da li su oni fariseji koji nisu mogli slušati Isusa i zatvarali svoje uši i drali se i cepali haljine. Jer im smeta istina, koja ih razotkriva. Ili sam ja toliko lupao gluposti, da to ne bi moglo ni malo dete slušati a ne ozbiljni istraživači biblije poput Jehovinih svedoka.
(Матеј 11:15 Који има уши да чује нека чује. 13:15 Јер је одрвенило срце ових људи, и ушима тешко чују, и очи су своје затворили да како не виде очима, и ушима не чују, и срцем не разумеју, и не обрате се да их исцелим.
2. Петр.3:16 Као што говори о овоме и у свима својим посланицама, у којима имају неке ствари тешке разумети, које ненаучени и неутврђени изврћу, као и остала писма, на своју погибао. )

Evo o čemu se radi. Ja sam se pre 10-tak dana priklhučio jedinom forumu JS u svetu, koji ja poznajem, na našem govornom jeziku. I posle samo 7 postova evo kako sam prošao. Otvorio sam temu 144.000 želeći da spoznam istinu o tome, u prilažem vam sve postove do mog BRISANJA SA TOG FORUMA.
Takođe sam i sa jednom sestrom preko PP, uspostavio kontakt, a to su mi stopirali već posle par dana. Ako se drug Jurivaka ne ljuti ja bih i te PP-e sa tom sestrom stavio na forum da svi vide – zbog čeka su me JS posle samo par razmenjanih poruka stopirali, a vrlo brzo posle toga i izbrisali sa foruma:
Evo braćo i sestre pogledajte, pa sami procenite ko je u pravu:

144.000
by Šarrdy on 06.01.12 17:21
Draga braćo o ovoj temi sam dosta čuo od različitih denominacija, ali 3 najozbiljnije teorije su:
1 . Jevreji,
2. Svi ljudi,
3. JS.
Ostale nisu za raspravu, jer su neozbiljne. Međutim kao i u svim biblijskim tumačenjima, istina je samo jedna. Neka i nije ni jedna od ove TRI, ali opet je samo jedna!
Koja je prava?
A ja svim želim spasenje, međutim problem je što su mnogi pozvati, ali je malo odazvanih.
Pa 'ajde da vidimo kolko će se ovde odazvati, i da vidimo šta je ISTINA.
POZDRAV

Šarrdy
Broj postova: 6
Registration date: 2012-01-06
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: 144.000
by Admin on 08.01.12 20:43
Pozdrav i tebi Šardy al najpre bi bilo dobro da se malo predstavis tko si koja skupstina mesto i kako si dosao na ovaj forum jel te neko uputio ako je tko je to?

I na kraju tko te je odobrio ovde ?
svoju predstavu napisi ovde:
Login

Admin

Broj postova: 4090
Registration date: 2008-09-11
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: 144.000
by Šarrdy on 09.01.12 10:44
1. Ja sam ljubitelj istine. Jer smatram da nam nema spasenja bez 2 stvari (poželjno je 100) – ISTINE i LJUBAVI. A JS su mi rekli u skupštini Zemun da istinu mogu naći kod JS;
2. Prijatelj, kome ne znam prezime, a zove se Jovica mi je dao ovaj link da se informišem;
3. Odgovorio bih vrlo rado ko mi je odobrio pristup ovom forumu kada bih znao kako je to mogu pronaći. Pristupio sam kao i svim ostalim forumima: Registracijom, a onda posle dobijanja linka na moju email adresu – potvrdom posle par dana.

Eto odgovorio sam na sva postavljena pitanja, a ja imam samo jedno:
Kakve veze ima sa ISTINOM – koje sam boje kože, koji jezik govorim, kojoj skupštini pripadam, kojoj Crkvi pripadam, kojoj religiji pripadam, kakva su moja životna i religijska opredeljenja; gde sam rođen; ko me je uputio na ovaj forum, a ko nije i kako se ja zovem i prezivam?
Ja sam čitajući bibliju, razumeo da Bog ne gleda ko je ko. Već gleda ko tvori Njegovu volju! I on mu je mio, a sve ostalo je potpuno nebitno.
Ali ostavljam prostora da sam nešto pobrkao, dugim i temeljnim istraživanjem biblije, pa vas ovom prilikom molim da mi to rasvetlite i uputite na pravi put Istine i Ljubavi.

Hvala unapred i Gospod sa vama.

Šarrdy

Broj postova: 6
Registration date: 2012-01-06
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: 144.000
by Šarrdy on 09.01.12 22:09
Evo šta sam našao na nekom Hrišćanskom sajtu, tražeći neki stih koji mi nije jasan...

"Svaka istina, bez obzira na to ko je izriče, dolazi od Duha Svetoga, pa stoga ne valja gledati ko je rekao već šta je rekao."
- Ambrozije

Šarrdy

Broj postova: 6
Registration date: 2012-01-06
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: 144.000
by Admin on 10.01.12 11:03
Šarrdy (citat):1. Ja sam ljubitelj istine. Jer smatram da nam nema spasenja bez 2 stvari (poželjno je 100) – ISTINE i LJUBAVI. A JS su mi rekli u skupštini Zemun da istinu mogu naći kod JS;
2. Prijatelj, kome ne znam prezime, a zove se Jovica mi je dao ovaj link da se informišem;
3. Odgovorio bih vrlo rado ko mi je odobrio pristup ovom forumu kada bih znao kako je to mogu pronaći. Pristupio sam kao i svim ostalim forumima: Registracijom, a onda posle dobijanja linka na moju email adresu – potvrdom posle par dana.
Eto odgovorio sam na sva postavljena pitanja, a ja imam samo jedno:
Kakve veze ima sa ISTINOM – koje sam boje kože, koji jezik govorim, kojoj skupštini pripadam, kojoj Crkvi pripadam, kojoj religiji pripadam, kakva su moja životna i religijska opredeljenja; gde sam rođen; ko me je uputio na ovaj forum, a ko nije i kako se ja zovem i prezivam?
Ja sam čitajući bibliju, razumeo da Bog ne gleda ko je ko. Već gleda ko tvori Njegovu volju! I on mu je mio, a sve ostalo je potpuno nebitno.
Ali ostavljam prostora da sam nešto pobrkao, dugim i temeljnim istraživanjem biblije, pa vas ovom prilikom molim da mi to rasvetlite i uputite na pravi put Istine i Ljubavi.

Hvala unapred i Gospod sa vama.

Ma nema veze koje si boje koze i ja nisam belac a i stranac sam vas jezik sam ucio( jos ucim).STVAR JE u tome sto ovo nije forum kao drugi forumi tipa: ja pisem ti odgovaras ili odrnuto,Ovde clanovi dodju zalepe neku informaciju ili proitaju neku info i odu nema ja kazm ovo a sta kazete vi ili slicnog.....tj to je sasvim retko ako se neko dopisuje ovde.Kao i to u vezi 144 000 JS u Zemun ce ti rado objasniti to direkno.
Drugo Ovaj forum tj informaije je namenjen SAMO za JS i one koji proucavaju Bibliju sa njima, ako si kliknuo na ovaj link:
Login
videces da su se svi predstavili sa punim imenom i prezimenom kao i gde su u kom mnjestu te i skupstina....itd.... Bolje receno svi se znamo medjusobno tacno ko je tko ovde i to zelimo da tako i ostane....
To da Bog ne gleda tko je tko si bas u pravu a za nas to znaci: da nemamo nacionalne ili vjerske predrasude
No ovdje ne zelimo jednostavno da netko nepoznat (nama) cita ili pise....A pitanje 144 000 teorije koja je prava najbolje je vidjeti kako to stoji u Bibliji na svim mjestima te po raznim prjevodima i etc .....
kao sto rekoh JS prave besplatne Biblijske studije cak i u vasoj kuci te mozete sve provjeriti i istraziti sa njma zajedno i siguran sam da ces doci do saznanje prave istine.

Srdacan pozdrav

Admin
Admin

Broj postova: 4090
Registration date: 2008-09-11
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: 144.000
by Šarrdy on 10.01.12 16:27
Srdacan pozdrav

E sada je sve jasno:
(ispravite me ako grešim) – Znači ja mogu doći do ISTINE, to nije problem, ali samo preko knjiga JS, ili besplatnog biblijskog kursa JS. To je SUPER, ali ima jedan mali problemčić. Šta ako JS nemaju svu istinu. Nego npr. samo delimičnu. Ili ako me niste razumeli –to je kao da ja istražujem biljni i životinjski svet Zemlje na Madagaskaru, bez broda ili čamca. Koliku ću ja istine otkriti, u tom, slučaju o flori i fauni na Planeti.
(Madagaskar – JS; brod ili čamac – samostalno izučavanje biblije i razmišljanje ili u razgovoru sa ostalim vernicima.).
Nešto me je podstaklo da pitam posle ovog posta:
Šta mislite kada bi Hrist sada sišao na Zemlju, ali ne u Armagedonu nego tajno. Otvorio forum na Internetu – kome bi dozvolio pristup na njemu i koliku bi slobodu pisanja dozvolio na istom?
Hvala unapred
Bog s vama, pozdrav

Šarrdy

Broj postova: 6
Registration date: 2012-01-06
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: 144.000
by Šarrdy on 12.01.12 10:31
Evo braćom i sestre, ako mogu ja da vam pomognem oko odgovora na postavljeno pitanje ( Šta mislite kada bi Hrist sada sišao na Zemlju, ali ne u Armagedonu nego tajno. Otvorio forum na Internetu – kome bi dozvolio pristup na njemu i koliku bi slobodu pisanja dozvolio na istom? )
- Izlečio slugu Rimskog kapetana – a znamo koje vere su bili Rimljani u I veku; (Matej 8:5-13)
- Hrist je razgovarao, sedeo i pričao sa carinicima i grešnicima; (Matej 9:9-11)
- Hrist je dao odličan primer zbog koga je došao prvi put na Zemlju – zbog bolesnih a ne zdravih!: (Matej 9:12,13)
- Rasparavljao se sa sterešimama Farisejskim; (Matej 23:23-39)
- Dao nam predivnu priču i pouku za ceo Svet poznatu pod nazivom ’’Dobri Samarjanin’’; (Luka 10:30-37)
- Hrist je razgovarao sa Nikodimom – Jednim od vodećih ljudi u Sinedrionu. Farisejom; (Jovan 3:1-10)
- Zatim sa Samarjankom, sumljivog morala, na Jakovljevom bunaru – a nadam se da znate u kolikoj su ljubavi tada bili Jevreji i Samarjani; (Jovan 4:4-25)
- Učio nas čak i da volimo svoje neprijatelje! ; (Matej 5:43-45)

I još puno toga sa sličnom tematikom.

Sve vas pozdravljam stihom iz Jovana 3:16>
Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни.

Šarrdy

Broj postova: 6
Registration date: 2012-01-06
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: 144.000
by Šarrdy 14.01.2011. at 16:17
Drago braćo i sestre, mislim da je vreme da i ja odgovorim na ovo pitanje. Pre nego što odgovorim, samo bih rekao dve veoma važne stvari:

I – Bog mi je svedok da vam ja ovo govorim najdobronamernije. Pošto ne pripadam ni jednoj Crkvi, a tražeći pravu dođoh i do Jehovinih svedoka, red je da kažem i njima svoje mišljenje o ovome, a ako me vi braćo i sestre Pismom osvedočite da nisam u pravu eto mene na bibliskom kursu kod vas i vrlo brzo na krštenju. Evo i jedan lep stih iz Danila, koji govori da će u poslednjim danima biti ljudi koji će imati PRAVU ISTINU. A možda su to i JS. (Данило 11:32,33 И који су безбожни према завету, он ће их ласкањем отпадити; али народ који познаје Бога свог охрабриће се и извршиће. И разумни у народу научиће многе, и падаће од мача и огња, ропства и грабежа много времена.)

I I – Druga veoma bitna stvar je sledeća činjenica kada su duhovne stvari u pitanju – ISTINA SE NE PLAŠI LAŽI, već obrnuto LAŽ SE PLAŠI ISTINE. Onaj ko ima svu istinu – veoma je rad i vrlo spreman da sa svakim porazgovara o svemu. Em što zna da će biblijskom i Božijom Istinom pobiti sve navode sagovornika, em što istinom želi osvedočiti i spasiti one koji nisu u istini. Dok laž ne želi ni jedno ni drugo. Ovo prvo ne može, a ovo drugo ne želi!
Evo vam i par stihova koji govore o ovome (Јаков 2:19 Ти верујеш да је један Бог; добро чиниш и ђаволи верују, и дрхћу. ; Откровење 3:21 Који победи даћу му да седне са мном на престолу мом, као и ја што победих и седох с Оцем својим на престолу Његовом. ; Јован 5:24 Заиста, заиста вам кажем: Ко моју реч слуша и верује Ономе који је мене послао, има живот вечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот. ; 1. Коринћ. 15: 57 А Богу хвала који нам даде победу кроз Господа нашег Исуса Христа. ;
Јован 14:6 Исус му рече: Ја сам пут и истина и живот - нико неће доћи к Оцу до кроза ме.)

I na kraju da odgovorim na temu:

144.000 su isključivo Jevreji + muškarci bez mane. Evo i stihova gde se to jako jasno vidi, ako je čovek iskrena srca i poniznog karaktera. A ako nije onda će svašta da fantazira.

1 – O vaskrsenju odlučuje jedino Bog, i niko više. Jer kada bi mi odlučivali onda ne bi bio uzak put,već širok i ne bi bila uska vrata već široka.Ko nama može dati garanciju da ćemo biti spašeni, a da eliminišemo našu subjektivnost? Pismo govori drugačije.Da su ljudi subjektivni i da su mnogi pozvani a malo odazvanih, da mnogi veruju u svoje spasenje a ustvari idu u nespasenje..... Opasna je to karta na koju se ne tebamo igrati – spašen sam 100 % biću u raju 100 %. Na tu kartu je jedino mogao igrati ’’razbojnik sa krsta’’ pa i za njega je pitanje da li je u svojoj glavi bio siguran u spasenje. Kojim stihom (stihovima) mi možemo za sebe tvrditi da smo spašeni 100%?! Kojim stihom,u Pismu,je bilo ko za sebe znao da je spašen i da ide u Nebo?
(Мат. 26,42 Опет по други пут отиде и помоли се говорећи: Оче мој! Ако ме не може чаша ова мимоићи да је не пијем, нека буде воља Твоја.
Римљ. 3,23 Јер сви сагрешише и изгубили славу Божију,
Мат. 7:21-23 Неће сваки који ми говори: Господе! Господе! Ући у царство небеско; но који чини по вољи Оца мог који је на небесима. Многи ће рећи мени у онај дан: Господе! Господе ! Нисмо ли у име Твоје пророковали, и Твојим именом ђаволе изгонили, и Твојим именом чудеса многа творили? И тада ћу им ја казати: Никад вас нисам знао; идите од мене који чините безакоње. )

2 – U 144.000 ulaze isključivo Jevreji, muškarci, bez mane i djevstvenici – koji nisu imali ženu u svom životu. Znači 4 uslova moraju ispuniti !
(Откр. 7 : 1-8 И потом видех четири анђела где стоје на четири угла земље, и држе четири ветра земаљска, да не душе ветар на земљу, ни на море, ни на и какво дрво. И видех другог анђела где се пење од истока сунчаног, који имаше печат Бога Живога; и повика гласом великим на четири анђела којима беше дано да кваре земљу и море, говорећи: Не кварите ни земље,ни мора,ни дрвета,докле запечатим слуге Бога нашег на челима њиховим.И чух број запечаћених, сто и четрдесет и четири хиљаде запечаћених од свих колена синова Израиљевих; Од колена Јудиног дванаест хиљада запечаћених; од колена Рувимовог дванаест хиљада запечаћених; од колена Гадовог дванаест хиљада запечаћених;............
Откр. 14:1-5 И видех, и гле, Јагње стајаше на гори сионској, и с Њим сто и четрдесет и четири хиљаде, који имаху име Оца Његовог написано на челима својим. И чух глас с неба као глас вода многих, и као глас грома великог; и чух глас гудача који гуђаху у гусле своје. И певаху као нову песму пред престолом и пред четири животиње и пред старешинама: и нико не могаше научити песме, осим оних сто и четрдесет и четири хиљаде који су откупљени са земље. Ово су који се не опоганише са женама, јер су девственици, они иду за Јагњетом куд год оно пође. Ови су купљени од људи, првенци Богу и Јагњету. И у њиховим устима не нађе се превара, јер су без мане пред престолом Божијим. Исаија 4,2 У оно време биће клица Господња на славу и част, и плод земаљски на красоту и дику остатку Израиљевом.
Софон.3,13 Остатак Израиљев неће чинити безакоња нити ће говорити лажи, нити ће се наћи у устима њиховим језик преваран; него ће пасти и лежати и неће бити никога да их плаши.
Језек. 9,4 И рече му Господ: Прођи посред града, посред Јерусалима, и забележи белегом чела оним људима који уздишу и који ридају ради свих гадова што се чине усред њега.)

3 – Za 144.000 se ne zna kada vaskrsavaju. Jer imamo primer Ilije i Enoha, koje je Bog uzeo ranije tako da će ih biti i u Armagedonu, kada sa Hristom idu u nebo, a i ranije. Ali tačan izveštaj o tome nemamo u bibliji. Tako da ne znamo tačno kada oni vaskrsavaju! Moguće su 2 opcije:
Do Armagedona i Do Armagedona i u Armagedonu
(1. Мојс. 5:23,24 Тако поживе Енох свега триста шездесет пет година; И живећи Енох једнако по вољи Божјој, нестаде га јер га узе Бог.
2. Царев. 1:12 А Илија одговори и рече им: Ако сам човек Божји, нека сиђе огањ с неба и прождре тебе и твоју педесеторицу. И сиђе огањ Божји с неба и прождре њега и његову педесеторицу.
2. Царев. 2:1,11 А кад Господ хтеде узети Илију у вихору на небу, пођоше Илија и Јелисије из Галгала. И кад иђаху даље разговарајући се, гле, огњена кола и огњени коњи раставише их, и Илија отиде у вихору на небо.)

Idealan kandidat za ulazak u 144.000, po meni, je Jovan krstitelj. Najveći čovek koji je hodao planetom Zemljom. A pri tom je živeo sam u pustinji.................. (Лука 9:46 А уђе мисао у њих ко би био највећи међу њима. Матеј 11:11 Заиста вам кажем: Ни један између рођених од жена није изишао већи од Јована Крститеља; а најмањи у царству небеском већи је од њега.)
Ili ljudi slični njemu. Ili još bolji primer ljudi slični Hristovom ponašanju. A voleo bih znati koliko ljudi su slični u ponašanju Jovanu Krstitelju ili Hristu?

Sve vas pozdravljam stihom > Псалам 119:130 Речи Твоје кад се јаве, просветљују и уразумљују просте.

Šarrdy

Broj postova: 6
Registration date: 2012-01-06
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- kraj-
I posle ovog više mi nije bio omogućen pristup na forumu JS. Evo i linka> Tanakh & Grčki Spisi
Original postove sam sve snimio, jer sam osećao da će me isključiti, pa ako neko želi mogu mu i poslati
Pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Draga braćo i sestre evo jedno moje iskustvo sa JS, koje bih voleo podeliti sa vama. Jer sam ja posle ovog ostao u čudu!
Da li su oni fariseji koji nisu mogli slušati Isusa i zatvarali svoje uši i drali se i cepali haljine. Jer im smeta istina, koja ih razotkriva. Ili sam ja toliko lupao gluposti, da to ne bi moglo ni malo dete slušati a ne ozbiljni istraživači biblije poput Jehovinih svedoka.
(Матеј 11:15 Који има уши да чује нека чује. 13:15 Јер је одрвенило срце ових људи, и ушима тешко чују, и очи су своје затворили да како не виде очима, и ушима не чују, и срцем не разумеју, и не обрате се да их исцелим.
2. Петр.3:16 Као што говори о овоме и у свима својим посланицама, у којима имају неке ствари тешке разумети, које ненаучени и неутврђени изврћу, као и остала писма, на своју погибао. )

Evo o čemu se radi. Ja sam se pre 10-tak dana priklhučio jedinom forumu JS u svetu, koji ja poznajem, na našem govornom jeziku. I posle samo 7 postova evo kako sam prošao. Otvorio sam temu 144.000 želeći da spoznam istinu o tome, u prilažem vam sve postove do mog BRISANJA SA TOG FORUMA.
Takođe sam i sa jednom sestrom preko PP, uspostavio kontakt, a to su mi stopirali već posle par dana. Ako se drug Jurivaka ne ljuti ja bih i te PP-e sa tom sestrom stavio na forum da svi vide – zbog čeka su me JS posle samo par razmenjanih poruka stopirali, a vrlo brzo posle toga i izbrisali sa foruma:
Evo braćo i sestre pogledajte, pa sami procenite ko je u pravu:
Registration date: 2012-01-06
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- kraj-
I posle ovog više mi nije bio omogućen pristup na forumu JS. Evo i linka> Tanakh & Grčki Spisi
Original postove sam sve snimio, jer sam osećao da će me isključiti, pa ako neko želi mogu mu i poslati
Pozdrav svima.

Sve tvoje postove sam procitao ovde brate moj, posto sam se po tvojoj inicijativi registrovao na taj forum kao gerakules 2, nisam uspeo ni da ulogujem i da bilo sta napisem,pravo govoris da si obrisan!!! samo neznam dali si video ko su moderatori na tom forumu?

Dovoljno je samo (ris BG) ida te iskljuce Evo pa neka vide forumasi:Moderatori: nesa, jakob, Zoran, marigogi, vorkisan, harec, RIS_BG, Tibor, Tomi, mystery, Boris, Fivestajic, nikolic, Mirsad, Administrator.

Zakleti neprijatelji Hriscanstva imam u vidu ako pogledate ostale forume, a najvise na Krstarici iz koje sam se ispisao jer se tamo okupio najveci broj JS-ka i svasta baljezgaju i hule ne samo na bivse JS-ke nego i na sve hriscane.

Mi mozemo da im postavimo sve biblijske stihove iz svih prevoda oni ce to proignorisati i postovati samo "NOVI SVET"

Pitao bih JS-ke ko su prevodioci prevoda NS-et,i zasto su anonimni? dok svi ostali prevodi imaju imena prevodioca!!! pitam zasto KS-re ne zeli da znate prevodioce NS-ta ?

kad za to dodje vreme ja cu vam postaviti imena prevodioca i verujem da ce te biti u "SOKU"

Šarrdy govori istinu ako ko zeli dacu pasvord gerakulesa tog foruma JS-ka i mozete samostalno da proverite da nemam dostupa kad se god logujem izlazi mi nesto je pogresno!!

Tako brate moj Sardy kao sto si naveo gore (tesko je fariseju da slusa istinu da je bog dosao u telu tj Gospod Isus hrist)

Pozdrav od gere brate po Hristu amen.





 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Paralela

I ovde imamo jedno vrhunsko licemerstvo!
Uporedite 2 stvari:
1 - Zbog čeka su mene IZBACILI sa foruma JS, posle samo 7 postova; i
2 - Zbog čega NISU IZBACILI Svedoke sa ovog foruma, a šta su sve govorili ostalim Hrišćanima, pa i meni na kraju krajeva. A da moderatori nisu brisali neke postove JS, tek bi onda videli šta tu sve ima. I kao što vidite ostali su na forumu. Pa još ih je ostavio jedan atesista - Jurivaka! Ispade ateista bolji od velikih teista JS. Ispade da se pre spasava ateista (Jurivaka) nego teisti (JS) - i to jedini ispravni i jedini kanal na Planeti preko kog Bog komunicira sa ljudima! TJ. Kula Lažara.
A to što se ne javljaju - to je zato što laž ne trpi istinu. Beži od nje, i želi joj da nestane. Jer je razotkriva. Dok istini ništa ne smeta. Ona je srećna, strpljiva, blaga, mirma, radosna.............i jedva čeka II Hristov Dolazak. Dok Svedoci ga ne ČEKAJU JEDVA, jer podsvesno znaju da im se ne piše dobro u njemu, zato su ga i prebacili u 1914!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top